Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

przeeemek

New member
To chyba ja staję się fanatykiem C650 he he:)
Poczekam jak stanieje H7000, to może on będzie miał ładny obraz, przynajmniej ma clear panel.

Zanim stanieje H7000 to na rynek wyjdzie seria J albo K i bedzie lepszy obraz i znowu za drogi :). Nie jestem jakims fanatykiem. Z telewizora jestem mega zadowolony. Dalem za swoj 3500zl i gdybym mial jeszcze raz dac to bym sie nie zastanawial dwa razy. Teraz za 3k nie ma czego sie czepiac. Mi pasuje wszystko w tym tv - pilot smart - tylko jednego uzywam zamiast trzech. I cala reszta. Tv mozna tylko polecac w ciemno. 99% ludzi bedzie w 100% zadowolonych. A tylko 1% zobaczy to co "nieodpowiada" tym co tu narzekaja.
 
Ostatnia edycja:

FunkyNation

New member
Jakich ustawień Motion używacie w H6400?
Podczas meczy piłki nożnej mogę zauważyć u siebie jak piłka lekko się rozmywa przy mocniejszych strzałach, takiego zjawiska nie uświadczyłem w moim starym Samsungu Cxxx.
 

darus75

Member
Zanim stanieje H7000 to na rynek wyjdzie seria J albo K i bedzie lepszy obraz i znowu za drogi :). Nie jestem jakims fanatykiem. Z telewizora jestem mega zadowolony. Dalem za swoj 3500zl i gdybym mial jeszcze raz dac to bym sie nie zastanawial dwa razy. Teraz za 3k nie ma czego sie czepiac. Mi pasuje wszystko w tym tv - pilot smart - tylko jednego uzywam zamiast trzech. I cala reszta. Tv mozna tylko polecac w ciemno. 99% ludzi bedzie w 100% zadowolonych. A tylko 1% zobaczy to co "nieodpowiada" tym co tu narzekaja.

To zależy z czego się "przesiadamy".... Podejrzewam że użytkownicy serii B i C LCD jak i LED nie byliby do końca zadowoleni z obrazu.
 

Boger

New member
Ja przesiadłem się z LE46a656 i obraz jest... inny :) Na pewno lepsza czerń i mniejszy/brak cloudingu (który na dobrą sprawę zaczął mnie irytować dopiero w momencie w którym zacząłem rozglądać się za nowym tv i poczytałem Waszych narzekań ;P). Kontrast i kolory również lepsze. Generalnie moim zdaniem jest duży progres.

Ustawienia z linku Kirka50 wydawały mi się średnie. Mam kalibrator do monitorów komputerowych i przy jego pomocy skalibrowałem wczoraj swój tv. Z ustawień zdefiniowanych najlepszy u mnie jest bodajże film + ciepły1. Mimo wszystko żeby było ok, to musiałem mocno zejść z czerwieni i trochę z niebieskiego. Zielony na standardowych ustawieniach prawie idealnie w punkt.

Po kalibracji na filmach i w zwykłej tv jest moim zdaniem naturalnie i bardzo ok.

Dziwnie natomiast wyglądają relacje meczy z Brazylii. Nie wiem, ale czy u Was też wygląda tak, jakby im ta trawa przysychała? :)

Ktoś potrafi podać zmiany w nowym FW?
Można jakby co cofnąć się do starszego?
 

liet

New member
Poprzednim razem musiałem zrezygnować z zakupu 48H6400 w neo24, ze względu na to, że nie załapałbym się na przedłużoną gwarancję. Sytuacja się trochę zmieniła i teraz ten telewizor zamówiłem u nich w promocji mistrzowskiej za 2609 zł z dostawą. Dostępność produktu na stronie znowu zmieniła się na "WYSYŁKA do 3-9 dni", ale moje zamówienie ma już status "Przygotowane do wysyłki" :D Jeżeli telewizor dotrze do mnie bez problemów i okaże się, że trafiłem na dobrą sztukę, to postaram się go zrecenzować, na miarę moich możliwości.

Edit: No i na neo24 cena skoczyło do 2788 zł. Nie rozumiem polityki tego sklepu...
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Boger taka jest trawa na tych mistrzostwach niestety , mam nagrane fragmenty meczy na dekoderze z ligi niemieckiej hiszpanskiej i angielskiej i tam jest bardziej kolorowa w sensie normalna a nie bez koloru oczywiscie pisze o trybie film.
 

firekage

New member
Bez reklam
Zakupilem otoz tasme led z pilotem i roznymi kolorami podswietlenia ,tasma przyklejona z tylu tv na 48 cali tasma 100x50x100x50.

Zdjecia nie odzwierciedlaja do konca pelnego wrazenia gdyz robione komorka 8mpx, nie zrobilem zdjec wszystkich kolorow. W szczegolnosci dla Pata :)

Dzien(tylko zeby zobaczyc jak swieci nawet w dzien w srednio oswietlonym pokoju)

87312514d9cf7120.html

cbf6d5569456be76.html

dfe2185c7fd076b8.html

c87885c49f610216.html

352af87f1b5c988a.html

a6903f694039691b.html

cc87b905586f2a29.html


Noc

57bb4d8ed7fd2cde.html

83bc11470e4b5217.html

1f66060f9127ba7f.html

261901a8871b409a.html

ca0466813bd91a45.html

129c0123ffc14b31.html

31b14bda0455aa5b.html

e3fdcf40660e3219.html

e146e5add4460a33.html

ed019e60e0538925.html

a6a1f2bdff250624.html

d0d5bbfe78fe9a3d.html

W przytoczonym poście nie ma zdjęć.
 

Boger

New member
@bhn92 - no tak mi się wydawało. Żona marudziła, że taka jakaś wyprana ta murawa i że tv źle ustawiony ;)

@liet - 2600 za 48 cali to świetna cena. Ja swoje 55" dpstałem też w dobrej cenie - niecałe 3800 z przesyłką w oleole. Przywiózł transport euro rtv agd.
 

jagmar

New member
w Panasonicu Ambilight rozumiem, fajny bajer bo światło jest takie jaki wyświetlany obraz co (wydaje mi się) optycznie powiększa tv... a taki "domowy Ambilight" czemu ma służyć ? Nie rozprasza wzroku gdy np w TV jest wyświetlany biały obraz a tam podświetlenie na czerwono ? Pytam bo nie wiem...

a wracając do tematu tv Wczoraj dotarł i do mnie (48')... dzisiaj na spokojnie ustawianie obrazu i zabawa ;)
 

liet

New member
w Panasonicu Ambilight rozumiem, fajny bajer bo światło jest takie jaki wyświetlany obraz co (wydaje mi się) optycznie powiększa tv... a taki "domowy Ambilight" czemu ma służyć ? Nie rozprasza wzroku gdy np w TV jest wyświetlany biały obraz a tam podświetlenie na czerwono ? Pytam bo nie wiem...

a wracając do tematu tv Wczoraj dotarł i do mnie (48')... dzisiaj na spokojnie ustawianie obrazu i zabawa ;)

Ambilight stosowany jest w niektórych telewizorach Philipsa, nie Panasonica.
Co do podświetlenia z tyłu ekranu statycznym kolorem to tworzy to fajny klimat i zmniejsza zmęczenie oczu w trakcie długiego seansu, w stosunku do w pełni zaciemnionego pomieszczenia.
 

pebe89

New member
A ja mam pytanie jakie są prognozy odnośnie spadania ceny tego telewizora? Wielu z Was siedzi w temacie cen niejednego sprzętu i pewnie potraficie to zaobserwować. Do jakiej kwoty maksymalnie i jak szybko może spaść. Pytam tylko dlatego, że wypowiedzi z marca o kwocie 3200-3500 wskazywały na okazyjną cenę, ileś postów wstecz 3 tys. było hitową kwotą wyrwaną gdzieś tam, a w chwili obecnej w kilku już sklepach poniżej 2699zł. Planuję remont i zakup telewizora za jakiś czas (okres wakacyjny, lipiec) i już teraz rozglądam się za nim, jednak jak widzę to tempo spadania, to zanosi się na jakieś 2400-500zł w sierpniu. I tu powtórzę pytanie- Jak bardzo on może zejść? Nie będzie przecież tańszy niż jest wart, więc jakiś limit musi być, bo by w grudniu się zrobiło półtorej tysiąca ;)
 

liet

New member
A ja mam pytanie jakie są prognozy odnośnie spadania ceny tego telewizora? Wielu z Was siedzi w temacie cen niejednego sprzętu i pewnie potraficie to zaobserwować. Do jakiej kwoty maksymalnie i jak szybko może spaść. Pytam tylko dlatego, że wypowiedzi z marca o kwocie 3200-3500 wskazywały na okazyjną cenę, ileś postów wstecz 3 tys. było hitową kwotą wyrwaną gdzieś tam, a w chwili obecnej w kilku już sklepach poniżej 2699zł. Planuję remont i zakup telewizora za jakiś czas (okres wakacyjny, lipiec) i już teraz rozglądam się za nim, jednak jak widzę to tempo spadania, to zanosi się na jakieś 2400-500zł w sierpniu. I tu powtórzę pytanie- Jak bardzo on może zejść? Nie będzie przecież tańszy niż jest wart, więc jakiś limit musi być, bo by w grudniu się zrobiło półtorej tysiąca ;)

Wątpię żeby ktokolwiek był w stanie wywróżyć jaka będzie cena tego telewizora w sierpniu. Jakiś czas temu założyłem wątek na temat tego, co może stać się z cenami telewizorów po MS i konkluzja była taka że... nie wiadomo. W teorii, przed tak dużą imprezą liczba sprzedanych telewizorów rośnie, bo sporo osób chciałoby obejrzeć imprezę na nowym odbiorniku. W związku z powyższym, po mistrzostwach, popyt powinien znacznie zmaleć, co mogłoby być impulsem dla sprzedawców do obniżenia cen. Z drugiej strony, w czasie mistrzostw, sprzedawcy ostro rywalizują o klienta (jeżeli teraz nie sprzedam to później będzie z tym problem). Nie licząc mnóstwa promocji, jedną z metod walki o klienta jest właśnie obniżanie ceny. Wykres cen na skapcu jest niepełny (zaczyna się od marca tego roku. Znalezienie pełnego na pewno dałoby pełniejszą odpowiedź na to pytanie), ale pomijając to, najniższa osiągnięta cena przez poprzednika H6400 to ~2600 zł. Czy da się to przełożyć na H6400? Nie wiem :) Rozumiem że nie chcesz przepłacić, ale, moim zdaniem, równie ważne jest pytanie, ile ten telewizor jest dla Ciebie wart. Ja byłem skłonny zapłacić za niego około 2900. Udało mi się go wyrwać za 2609 i uważam to za mega okazję. W momencie kupna kończę ze sprawdzaniem cen, dzięki czemu nie będę się w razie czego denerwował :D

Edit:
Znalazłem pełny wykres Jak widać, najniższą cenę F6500 osiągnął 4 czerwca 2014 :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry