Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

cureman

Active member
Bez reklam
Wstyd sie przyznać ,od pewnego czasu jestem antyfanem Firmy Samsung .Ale po przeczytaniu paru testów tego modelu (dobra czerń w nocy ,dobre kolorowy ) jestem tym modelem zainteresowany .Przepraszam Samsung ;)
 

Irokez99

New member
Puściłem film 3D z dysku i... pobiegłem po pilota od F6400.
Gdzie do diaska podziało się wybieranie trybu obrazu 3D? Zamiast tego przycisku na pilocie jakiś nawiedzony wstawił przycisk z instrukcją obsługi. Po co?
W tools nie znalazłem..
Jedynie w tym drugim pilocie jak wybiorę 'Keypad' pojawia się ta opcja na wyświetlanym wirtualnym pilocie. Ale jaja.
W instrukcji pisze "Włącz obraz 3D i wybierz opcję Tryb 3D" - no czym? Po włączeniu filmu mam tylko u góry panel play/stop/pause/przewijanie oraz opcje gdzie jest tryb obrazu/dźwięku i inne duperele ale nie 3D. Nie ma tego paska na dole jak w F6400.
To co robią posiadacze H6200 gdzie nie ma drugiego pilota?
 

bhn92

New member
Bez reklam
Wbijaja w menu i tam w ustawieniach obrazu wlaczaja,tez mysle ze wiekszosc z posiadaczy h6200 nie oglada 3d bo z tv nie sa sprzedawane okulary ale kto wie moze maja ze starszego tv czy cos.
 

Pastusiak

New member
generalnie jak materiał jest w 3d to tv automatycznie w ten tryb sie przełącza.. fakt jednak, że przydałby sie klawisz skrótu do samego 3d choćby do zmiany głębi, perspektywy lub szybkiego załączenia konwersji do 3d z 2d. Tak jak kolega napisał jednak, wchodzimy w 4d z poziomu menu>obraz.
 

mickb

New member
Też tak myślałem: Jednak jeśli nie mają towaru na magazynie nie prześlą- potwierdzenie zamówienia, aby dokonać wpłaty( Indywidualny numer rachunku bankowego). Zapytałem konkretnie "czy można skorzystać z promocji 4-lata gwarancji samsung jak tv nie ma na magazynie, a promocja kończy się w poniedziałek?" odpowiedź: "Nie". Kliknięcie na kup będzie traktowane jako "rezerwacja". Chyba ze trafiłem na niekompetentnego konsultanta :p.
też dzwoniłem do neo24 i dowiedziałem się tego samego - nie mają na magazynie, więc nie mogą wystawić faktury i w efekcie nie da się załapać na tę gwarancję 4-letnią. Jednakże da sie załapać na zniżkę 70zł :)

teraz pytanie czy warto wziąć czy może jednak będzie gdzieś (może nawet u nich po dostawie) opcja z darmowym przedłużeniem gwarancji do 4 lat na czym mi w sumie bardziej zależało niż na tym rabacie 70zł.

ktoś ma jeszcze jakieś info gdzie dają gwarancję w okazjonalnej cenie bądź za free?
 

liet

New member
też dzwoniłem do neo24 i dowiedziałem się tego samego - nie mają na magazynie, więc nie mogą wystawić faktury i w efekcie nie da się załapać na tę gwarancję 4-letnią. Jednakże da sie załapać na zniżkę 70zł :)

teraz pytanie czy warto wziąć czy może jednak będzie gdzieś (może nawet u nich po dostawie) opcja z darmowym przedłużeniem gwarancji do 4 lat na czym mi w sumie bardziej zależało niż na tym rabacie 70zł.

ktoś ma jeszcze jakieś info gdzie dają gwarancję w okazjonalnej cenie bądź za free?

Ja też byłem zmuszony zrezygnować z zakupu w Neo z tego samego powodu...
Na chwilę obecną, zastanawiam się czy kupić ten telewizor w niższej cenie, ale z 2 letnią gwarancją, czy szukać ofert z wydłużoną gwarancją / dodatkowym ubezpieczeniem?
Ze standardową gwarancją, w agito jest za 2798 zł, a w oleole jest za 2804 zł.
Z dodatkowym ubezpieczeniem na 5 lat, w Electro jest za 3160 zł, a w Saturnie za 3269 zł. Za Saturnem przemawia możliwość odbioru w sklepie i sprawdzenia odbiornika przed zabraniem go do domu. Szkoda tylko, że w obu przypadkach jest to sporo więcej niż nieaktualna oferta w neo...
 

Pastusiak

New member
Sie tak bym nie nastawiał na tą "przedłużoną gwarancję". To zwykłe ubezpieczenie, które dokłada sklep. I zajmuje sie po upływie 2 lat sklep osobiście ewentualną naprawą. Generalnie dostaniecie stos stron z warunkami tego "przedłużenia" i zobaczycie, że nie jest to typowa gwarancja... Jeśli chodzi o różnice w cenie to jak już miałbym płacić tą stówkę czy dwie więcej to kupując na miejscu. To nie jest prawda, że nie można tv zwrócić bo można no i jak sprzedawca jest ok to nawet da wam postawić dwa telewizorki obok siebie w domu i sobie wybierzecie tak żeby było dla was najlepiej (ja tak miałem).
 

bhn92

New member
Bez reklam
w euro tak nie jest Patusiak ;p jak kupisz tv na miejscu i nie wezmiesz tego sprawdzania tv za chyba 30 zl to jak odpalisz w domu tv i bedziesz mial badpixela czy cos to juz tylko gwarancja ,jak w sklepie sprawdzisz to daja nowy model. A zeby chcieli przyjac zwrot to szans nie ma w euro... W Mediamarkcie za to jest ze do 30 dni mozna oddac w stanie idealnym... ale ciekawe tez czy juz ktos tego tv wczeniej nie mial hehe;p
 

Pastusiak

New member
mówie przecież o normalnych sklepach a nie o euro :p właściwie to oni troche łamią prawo konsumenta wciskając ludziom kit. Jest tak właśnie po to żebyś wykupywał usługi, które w normalnych sklepach są wliczone w cene (czytaj są za darmo). U mnie przywiozą Ci do domu, wniosą i przyjmą wymianę na inny bez zbędnego pieprzenia (partner). Euro rządzi się swoimi prawami.
 

robix1

New member
Kupiłem TV 48H6400 w NEO24 z przedłużoną gwarancją w ratach 0% i uchwytem za 1 zł.
Po kilku dniach przysłali mi kod do przedłużonej gwarancji. Po wypełnieniu formularza zapisujemy do PDF-u kartę gwarancyjną SAMSUNGA na której jest wyraźnie napisane z danymi osobowymi, numerem seryjnym, że tv jest objęty 4 letnią gwarancją firmy samsung.
Tyle w tym temacie.

Jeśli chodzi o rozszerzoną gwarancję (polisę ubezpieczeniową np. w euro) należy czytać warunki w eurortvagd jest ona droższa ale nawet w piątym roku można otrzymać nowy sprzęt. Wiem bo tak zrobiłem z aparatem.

Jeśli chodzi o sam TV samsunga 48H6400 jakość obrazu w porównaniu z cztero letnim 40C650 jest w kilku aspektach lepsza;
na plus
- płynność
- mniejszy clouding (w moim przypadku)
- banding (trzeba naprawdę chcieć go zauważyć; tu stawiam znak równości między tymi modelami)
- H6400 ma żywsze kolory
- lepsze działanie apki PLEX, bez problemu przesyła filmy 3D przez sieć z możliwością przewijania (u mnie wszystkie urządzenia w obrębie 3 metrów po wi-fi w klasie n)

Ogólnie w tej samej cenie co cztery lata temu otrzymałem
8" więcej, 3D, drugi pilot, 400Hz zamiast 100Hz, więcej aplikacji w smart TV,

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
a no h6400 ma w tym roku zdecydowanie szanse na to zeby byc nr 1 samsunga po wzgledem sprzedazy bo otrzymujemy godny polecenia i jakosciowy produkt z wieloma bajerami za mozna powiedziec male pieniadze ...
 
Ostatnia edycja:

jagmar

New member
Ja mimo tego że na przedłuzoną gwarancje się ine załapałem i tak zamówiłęm ten TV w neo24. Z powodu kodu rabatowego, darmowego uchwytu oraz darmowej dostawy. Cena wyszła 2763 co po odjeciu 150 zł za uchwy daje jakieś 2613 zł za ten TV, wiec uwazam żę cena dobra... A że nie będzie przedłuzonej gwarancji... trudno ;) Tak jak napisał "Pastusiak" - może za 2 lata i tak będzie zmiana... kto wie ;)
 

carver

New member
Tak sie sklada ze jestem rowniez na etapie wymiany mojego LE40C650 na cos nowszego i wiekszego. Rozwazam H6640 i H6400 w rozmiarze 48 cali. Po przeczytaniu obu watkow na tym forum, poinstruowany FAQ tdx'a poszedlem do sklepu porownac oba TV. No i na pierwszy rzut oka lekkie rozczarowanie...jakoscia obrazu. W porownaniu do mojego obecnego LE4C650 obraz wydawal sie troche mniej wyrazny. Ale moze wplyw ma na to odleglosc-C650 ogloadam z 2 metrow, w sklepie obie 48 ogladalem z mniej wiecej 1,8 metra. Jezeli chodzi o wzajemne porownanie H6640 i H6400 to w obrazie nie zauwazylem zadnych, ale to zadnych roznic. Plansze do testowania cloudingu i bandingu wygladaly identycznie, tak samo sample filmow, ktore puszczalem. Porownywalem zarowno w trybie film jak i standard (zeby zobaczyc niby przewage microdimmingu), ale czern wygladala wszedzie tak samo. Kolor bialy rowniez. Generalnie oba telewizory nie okazywaly objawow cloudingu czy to bandingu.
Jezeli chodzi o Smarta to klasa sama dla siebie, wszystko chodzi plynnie (spora roznica w stosunku do np F6500, nad ktorym kiedys tez myslalem).
Reasumujac,jezeli ktos nie potrzebuje tunera DVB-S ani podwojnych tunerow DVB-T/C, to nie ma sensu brac H6640/H6700. W obrazie zadnej roznicy jak dla mnie nie ma. A zawsze to pareset zl zaoszczedzone.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Racja Carvier jesli nie trzeba komus tunera satelitarnego to moze spokojnie brac h6400 i wiele razy ja ii inni o tym pisali, no chyba ze nie szkoda zlotowek komus to kupi wyzszy pomimo ze np. Nie bedzie uzywal tunera sat tylko bedzie chcial kupic cyferkowo wyzszy model :p
 

sawcio

New member
- no niestety... jakość obrazu na obecnych telewizorach samsunga jest w/g mnie daleka do do tego co zaprezentował nam B650 i C650. Niestety taka jest prawda i krew mnie zalewa z tego powodu.
 

carver

New member
Cos w tym musi być, skoro praktycznie każdy posiadacz C650 mówi, ze obraz jest tam lepszy, niż na nowych modelach. Na forum przeczytałem chyba w wątku o H6640, ze przy odpowiednich ustawieniach wygląda tak samo jak C650 na standardzie. Ciekawe z czego wynika to pogorszenie jakości obrazu?
Przecież technologia się polepszyła, koszty produkcji spadły, czyżby Samsung chciał wycisnąć jeszcze więcej kasy od ludzi?
Brałbym od razu H6400, tylko trochę mnie ta jakość obrazu w porównaniu z obecnym modelem zniechęca. Dziwnie wymieniać TV na nowy, z lepszym SMARTem, szybciej działającym przeglądaniem zdjęć itp., tyle ze z gorszym obrazem (notabene najważniejszą chyba cecha TV :p)...
 

darus75

Member
Kupiłem TV 48H6400 w NEO24 z przedłużoną gwarancją w ratach 0% i uchwytem za 1 zł.
Po kilku dniach przysłali mi kod do przedłużonej gwarancji. Po wypełnieniu formularza zapisujemy do PDF-u kartę gwarancyjną SAMSUNGA na której jest wyraźnie napisane z danymi osobowymi, numerem seryjnym, że tv jest objęty 4 letnią gwarancją firmy samsung.
Tyle w tym temacie.

Jeśli chodzi o rozszerzoną gwarancję (polisę ubezpieczeniową np. w euro) należy czytać warunki w eurortvagd jest ona droższa ale nawet w piątym roku można otrzymać nowy sprzęt. Wiem bo tak zrobiłem z aparatem.

Jeśli chodzi o sam TV samsunga 48H6400 jakość obrazu w porównaniu z cztero letnim 40C650 jest w kilku aspektach lepsza;
na plus
- płynność
- mniejszy clouding (w moim przypadku)
- banding (trzeba naprawdę chcieć go zauważyć; tu stawiam znak równości między tymi modelami)
- H6400 ma żywsze kolory
- lepsze działanie apki PLEX, bez problemu przesyła filmy 3D przez sieć z możliwością przewijania (u mnie wszystkie urządzenia w obrębie 3 metrów po wi-fi w klasie n)

Ogólnie w tej samej cenie co cztery lata temu otrzymałem
8" więcej, 3D, drugi pilot, 400Hz zamiast 100Hz, więcej aplikacji w smart TV,

Pozdrawiam



Robix1, szkoda że tak daleko mieszkasz - chętnie zobaczyłbym to porównanie obu TV. Też chcę się przesiąść z LE40C650 na większy i podoba mi się design 48H6400 ale nie podoba mi się to że jest matowy. Czy Ci to nie przeszkadza? Oglądałem go w sklepie na naziemnej TV i jeżeli chodzi o obraz to "szału nie ma" a obrazem C650 zachwycam się do dziś.... Co prawda w domu mam turbodekoder N...
 

bartixpl

New member
Robix1, szkoda że tak daleko mieszkasz - chętnie zobaczyłbym to porównanie obu TV. Też chcę się przesiąść z LE40C650 na większy i podoba mi się design 48H6400 ale nie podoba mi się to że jest matowy. Czy Ci to nie przeszkadza? Oglądałem go w sklepie na naziemnej TV i jeżeli chodzi o obraz to "szału nie ma" a obrazem C650 zachwycam się do dziś.... Co prawda w domu mam turbodekoder N...

Może trochę Ci pomogę. Miałem ten sam "problem" 40" C650 wydawał mi się już za mały i chyba z dwa miesiące "namaszczałem" się na 48H6400. Kupiłem i .. ogrom funkcji smart mega mega dużo w/g mnie w C650 bardziej czytelnie to wyglądało ale wszystko działa HBOGO Ipla TVN itd super. Obraz 3D który głownie ogląda mój 10 letni Smyk fajny ale to tylko bajer. Piloty - i tu pierwszy minus nie ma podświetlenia ten klasyczny dla mnie to niezrozumiałe cofnięcie się. Pilot magic czyli ten drugi dopiero się z nim zaprzyjaźniam jest zdecydowanie szybszy niz klasyczny czy wygodniejszy wyjdzie w praniu. Teraz najważniejsze sam obraz mam wersje z matrycą samsunga chyba najbardziej popularna obraz prawie na 90% dorównuje starej dobrej C650 kolory żywe ale nie tak bardzo, nie ma smużenia chmurek podświetlenie równe aczkolwiek przy zupełnie ciemnym pokoju widać już małe smugi ale tylko na czarnym obrazie. Po za tym OK nie oglądam TV z lupą i pod kątem 170 czy z sufitu i obraz wydaje się być ok. Minusy mi osobiści nie podoba sie player z USB i pod DLNA na starej serii był bardziej czytelny , nie chodzą mi napisy po DLNA z serwera WD Cloud /co działało pod C650 / mam go drugi miesiąc. Co poradzić kup pierwsze dwa trzy dni będziesz przytłoczony mnogością funkcji później trochę będziesz żałował ze mogłeś zostać z starym modelem - po tygodniu dwóch docenisz nowe funkcję i przyzwyczaisz się do obrazu. Szczerze polecam.
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
ja nie bardzo rozumiem gdzie CI wszyscy onaniści widzą przepaść w jakości obrazu między nowymi a starymi modelami... przecież sam miałem c7000 i do tej pory mam b650 i jestem w głębokim szoku, że ten nowej serii dajmy na to budżetowy samsung tak pięknie odbiera (h6400). Nie wiem w czym tkwi rzecz, może schody zaczynają się dla ludzi kiedy próbują kalibrować swoje wyimaginowane referencyjne kolory w trybie film i kombinują z balansem bieli 10p. Ja ufam swoim oczom i bynajmniej w trybie standard ten telewizorek gra bajecznie w porównaniu do pozostałych w poście ujętych. To albo ja mam taką super matryce w nowym albo wy w nim taką dupiastą albo ja taką marną w starych modelach a Wy taką super. No staram się jak mogę znaleźć przewagę w jakości obrazu tych "staruszków" ale bijcie szantażujcie... nie widzę..
 
Do góry