Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

darus75

Member
Nie chodzi tylko o C650 czy B650 LCD. Równocześnie na rynek weszły pierwsze "ledowce" czyli UE40B6000, UE40B7000 czy późniejsze UE40C6000, C7000 i te obrazy w nich były naprawdę bardzo ładne - nawet myślę że ładniejsze niż w C650.... Natomiast nasze obecne serie, to głównie kombajny multimedialne, a obraz w nich jest taki jakiś matowy i blady - nierzeczywisty w porównaniu do powyższych serii. Tak moim zdaniem....
 

robix1

New member
Dla mnie 48H6400, absolutnie nie gra gorzej niż 40c650.

Różnica dla oglądających może wynikać z różnicy wielkości matrycy, a co za tym idzie wielkość pojedynczego pikselka.
Również matowa matryca może dla niektórych w robić różnicę.

Ja tam nie żałuję zakupu. W meczach się sprawdza i tym bardziej w pozostałych multimediach, a do różnic w obsłudze można się przyzwyczaić.
Pilotem się nie przejmuję, bo wszystko obsługuje logitech harmony one.
Drugi pilot jest super do multimediów i smart tv, mój 7 letni syn go uwielbia.

Najważniejsze jak już się kupi Tv to przestać latać po sklepach i testować obraz na innych bo wtedy pojawiają się pytania, a może ten byłby lepszy.

Stary samsung gra mi ponad 4 lata bez żadnej awarii, ani zawieszeń dlatego mój wybór padł na samsunga. Dodatkowe profity (2 lata gwarancji raty 0% i uchwyt) tylko utwierdziły mnie przy wyborze.
Cieszę się, że nie poszedłem w modele zeszłoroczne bo 2 cale więcej to też plus tego modelu.

Jakość oglądanych programów też ma znaczenie. Zauważyłem, że nawet mecz meczowi nie jest równy jeśli chodzi o jakość przesyłanego obrazu.

Jedyna wada wyświetlanego obrazu jaką widzę (albo okulista mi się kłania) to przy dalekim planie jak widać prawie całe boisko i piłkarze są maleńcy to tak jakby w okolicach głów mieli takie cienie czy trochę rozmazane kolory (40c650 też tak ma).
Przy zbliżeniu tego nie ma - widać nawet krople potu na czole.

Ja tam polecam ten TV.
 

sawcio

New member
ja nie bardzo rozumiem gdzie CI wszyscy onaniści widzą przepaść w jakości obrazu między nowymi a starymi modelami...() Ja ufam swoim oczom i bynajmniej w trybie standard ten telewizorek gra bajecznie w porównaniu do pozostałych w poście ujętych. To albo ja mam taką super matryce w nowym albo wy w nim taką dupiastą albo ja taką marną w starych modelach a Wy taką super.
- Kolego.. nie denerwuj się. Cieszę się, że posiadasz udany egzemplarz. Nie wiem, co rozumiesz przez pojęcie onanista, ale ubawiło mnie to setnie. Tak jak piszesz, odbiór obrazu to sprawa indywidualna. Na pewno samsungi 2014 są wyróżniającymi się telewizorami na rynku. Jednak spędziłem już chyba kilkadziesiąt godzin wpatrując się jak ten Twój "onanista" w ekrany h6400 i h6700 i im pochodnych i ni jak nie mogę zaakceptować to w jaki sposób jest wyświetlany na nich obraz. Niestety nie potrafię poprawnie "ubrać" w słowa to co mi przeszkadza w odbiorze tego obrazu. Jest to pewien całokształt, który sprawia, że przed zakupem kapituluję, bo właśnie nosze w sobie obraz dawnego B650 na matrycy samsunga i do niego właśnie porównuję. Co więcej, muszę powiedzieć, że do niedawna byłem wielkim przeciwnikiem kolejnych roczników samsungów. Moim zdaniem traciły wiele do modeli innych firm (cały czas mówimy o tv w klasie ceny 2,5-3,5 tys.). W tym roku to się zmieniło. Obecne samsungi są oczywiście li tylko moim zdaniem najbardziej godne do tego by wydać na nie swoje pieniążki. Są zadowalająco dobre, tylko i aż. To tak jak obecne VW-ageny... nowoczesne, bajeranckie, ekologiczne, lżejsze... tylko kurna psują się bardziej niż te starsze a i wcale mniej nie palą... Eh!
 

Pastusiak

New member
Jestem w stanie zrozumieć to co czujesz bo miałem podobny odruch patrząc na philipsa. Taki głaskany i polecany tu na forum a popatrzyłem na niego i jakoś mnie zemdliło czyli pewnie coś ze mną nie tak albo mam inne oczy. Całe szczęście modeli jest kupa i każdy znajdzie coś dla siebie. Myślę jednak, że z tych wszystkich średniaków, tak czy siak najlepiej brać samsunga. Swoją drogą... to, że tak się ludziom podobają te stare modele może być po prostu kwestią przyzwyczajenia. W końcu przez wysłużony TV rozumiem taki, przed którym spędziło się parę lat. W LCD jako takim nie było jakiś specjalnych wad, które teraz występują w Edżach. Wystarczył poprawny obraz, nie super, po prostu poprawny. Teraz pewnie też taki jest ale towarzyszą mu drobne niedogodności wynikające z technologii i przyzwyczajone oko odbiera to jako alarm. Ja przynajmniej tak to widze. Jak wiadomo wyświetlacz samsunga galaxy s2 miał super amoledowy wyświetlacz i aż szczena opadała jak się popatrzyło. Po 2 latach użytkowania odstawiłem(a właściwie to stłukłem) i przerzuciłem się na iphone gdzie jest lcd. Nie mogłem przezyć tej "mdłości" na ekranie jednak po 3 kolejnych iphonach jak zobaczyłem galaxy znajomego z amoledem o odruch wymiotny trudno nie było (chociaż tak się podniecałem tym wyświetlaczem niespełna 2 lata wcześniej). Śmiem twierdzić, że podobnie sprawa się ma w kwestii telewizorów i chociażby z tego powodu rodzą się fanatycy plazm - oni po prostu "kontynuują rodzinną tradycję".
 

darus75

Member
To chyba ja staję się fanatykiem C650 he he:)
Poczekam jak stanieje H7000, to może on będzie miał ładny obraz, przynajmniej ma clear panel.
 

Pastusiak

New member
Tego typu stwierdzenia wprowadzają ludzi niepotrzebnie w błąd. Właśnie stwierdziłeś, że seria poniżej h7000 ma brzydki obraz :) potem ludzie czytają i nie kupują :) i często żałują bo są w szoku jak zobaczą u sąsiada. A powiem szczerze, że brałem pod uwage h7000 tak jadąc po bandzie z ceną. Na szczęście wrócił mi rozum bo do cholery jasnej.. to tylko telewizor ;) i ja zadowolony i 2000 w kieszeni... a pomyśl co będzie jak kupisz dużo droższy h7000 a tam będzie jakaś kicha? albo ta sama bolączka co w h6700 w dół :p tak to z ceną się akceptuje pewien kompromis a tak...
 

darus75

Member
Dlatego czekam aż H7000 opowiednio stanieje:) Nie twierdzę że seria poniżej H7... ma brzydki obraz, tylko jakoś mnie on tak nie urzeka...:) A jak wstawię do drugiego pokoju C650 - wciąż mając porównanie siłą rzeczy, chciałbym wydając 3-4 klocki w pełni cieszyć się obrazem w nowym TV.
 

Boger

New member
Mam prośbę o wsparcie. Dotarł dzisiaj do mnie ue55h6400. Jak ustawić w nim odtwarzanie zasobów udostępnianych w sieci LAN?

Mam kilka plików mkv udostępnionych w sieci domowej i chciałbym je odtworzyć bezpośrednio przez TV. Do tej pory robiłem to przy pomocy raspberry pi (mój 46a656 nie był "smart" ;) i nie było problemu (można było podpiąć udostępnione foldery). Tutaj jakoś nie mogę znaleźć takiej opcji. Co prawda pokazuje mi nazwę sieciową mojego PC, ale kiedy próbuję w niego wejść to pokazuje komunikat: "Nie można zrealizować żądania. Nastąpi powrót do ekranu głównego.".

Jakoś inaczej muszę udostępnić te zasoby czy kie licho? :/
 

bhn92

New member
Bez reklam
Zakupilem otoz tasme led z pilotem i roznymi kolorami podswietlenia ,tasma przyklejona z tylu tv na 48 cali tasma 100x50x100x50.

Zdjecia nie odzwierciedlaja do konca pelnego wrazenia gdyz robione komorka 8mpx, nie zrobilem zdjec wszystkich kolorow. W szczegolnosci dla Pata :)

Dzien(tylko zeby zobaczyc jak swieci nawet w dzien w srednio oswietlonym pokoju)

87312514d9cf7120.html

cbf6d5569456be76.html

dfe2185c7fd076b8.html

c87885c49f610216.html

352af87f1b5c988a.html

a6903f694039691b.html

cc87b905586f2a29.html


Noc

57bb4d8ed7fd2cde.html

83bc11470e4b5217.html

1f66060f9127ba7f.html

261901a8871b409a.html

ca0466813bd91a45.html

129c0123ffc14b31.html

31b14bda0455aa5b.html

e3fdcf40660e3219.html

e146e5add4460a33.html

ed019e60e0538925.html

a6a1f2bdff250624.html

d0d5bbfe78fe9a3d.html
 
Ostatnia edycja:

tomulus

New member
tdx, przegrałem na inne usb i w tej chwili odtworzył, choć dziwne , ponieważ było to usb goodram i nigdy nie sprawiał problemu a w dodatku nagrzał się jak...
Własnie zauważyłem jak mi ładnie świeci jeden pixel na czarnym tle, da się z tym coś zrobić, pewnie będę musiał go pokochać.
Jeszcze jedno pytanko - Pod tv mam podłączoną mini wieżyczkę (Denon M39) przez wyjście optyczne, dla lepszego efektu dla powiedzmy małego kina domowego. Dzwięk jest mało ciekawy w porównaniu do poprzedniego LCD , można to w jakiś sposób zmienić, poprawić.
thx za wyrozumiałość i info
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
zadzwoń jutro do sklepu i pogadaj ze sprzedawcą że masz martwy pixel niech wymienią sztuka za sztukę, bo przez serwis to dłużej potrwa jeśli to biały pixel...

czasami opukanie delikatnie wokół miejsca daje pozytywny rezultat ale przed zakupem zawsze odsyłam do tutoriala w mojej stopce
 

Boger

New member
Poradziłem sobie z tymi zasobami udostępnianymi w sieci LAN. Niezbędne okazało się udostępnienie tych zasobów przy pomocy aplikacji Samsung Link. Stały się one od razu widoczne.

Od razu sprawdziłem to co interesowało mnie najbardziej, czyli wypuszczanie dźwięku 5.1 kodowanego w DD/DTS z filmu odtwarzanego na TV, do amplitunera po wyjściu optycznym.

Mogę potwierdzić, że działa :) Jedyny minus, że trzeba ręcznie przełączać format w ustawieniach dźwięku pomiędzy DD a DTS. Może kolejny FW będzie wykrywał i robił to automatycznie.

Weryfikowałem matrycę wg wskazówek tdx'a i generalnie jest ok - brak martwych/gorących pikseli, podświetlenie na planszy testowej jest naprawdzę ok. Jedyne co trochę widzę na filmie testowym to banding - jest delikatnie widoczny. W normalnym użytkowaniu póki co nie zawuażyłem tego więc raczej oleję ten "problem".

Nawiązując do wcześniejszej dyskusji kolegów, największym wrogiem nowego sprzętu jest nasza wiedza i dociekliwość ;)
 

Pastusiak

New member
Największym problemem jest durne dążenie do doskonałości. Ja tak miałem kiedyś z samochodami, potrafiłem zmieniać olej co 1000 km. Broń Boże ptak na maskę nasrał to brakowało przy "stole operacyjnym" jedynie House'a i Macierewicza z podejrzeniem zamachu. Tak z biegiem czasu myślę, że przydałby się jednak psychoanalityk. Dopóki będziemy doszukiwać się problemu, znajdziemy go. Pomyśleć, że niektórzy do tej pory potrafią się cieszyć starym CRT, bo w końcu chodzi o to żeby oglądać telewizję a nie telewizor.

Te ledy wyglądają dość paskudnie od tyłu :p ale przynajmniej wiem jak to jest wykonane, generalnie pójdę do sklepu na miejscu z oświetleniem i dostane taką rolkę z akcesoriami w Twojej cenie tylko że 5 metrową. Różnica taka, że sam będę musiał pokroić i połączyć. Zrobię to. Podoba mi się, choć świeci chyba delikatnie za mocno.
 
Do góry