Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

bhn92

New member
Bez reklam
to sobie kup ;p ja zaplacilem 112 zl za 3 metry + pilot + zasilacz i sterownik + profesjonalnie laczenia z zagieciami w koszulkach jest 16 kolorow i 9 stopni mocy swiecenia sa nawet 4 wybory roznych animacji a wszystko to z pilota ladnie leci. Nie zaluje ani zlotowki bo swieca przednio.

Tez nie wiadomo jakie swiatlo dawalaby ta twoja tasma ,u mnie z zamowieniu pisze diody najwyższej jasności wiec pewnie tansze mniej swieca ,np na aukcjach nawet allegro co sa za 70 zl.
 

Pastusiak

New member
Panowie jakiego ustawienia używacie w balansie bieli 2p? i jakiej przestrzeni kolorów? nikt mnie nie przekona do trybu film ale chętnie pobawię się waszymi balansami i przestrzenią :) dzisiaj robiłem zdjęcia różnych specyficznych miejsc w domu i na zewnątrz, ogródek itp w słońcu i w cieniu puszczałem na tv i mając na uwadze swoje doznania wzrokowe na żywo oraz na zdjęciu ustawiałem obraz pod to co faktycznie widze. Doszedłem do świetnych wyników :) jednak nadal kolor "ceglany" jest delikatnie pomarańczowy dlatego walczę dalej :) podzielta sie tym co mata wieśniacy :p
 

przeeemek

New member
Mysle, ze kazdy kto wchodzi na to forum ma cos z "maniaka" i fanatyka. "Normalny" czlowiek tutaj nie bedzie niczego szukal. Przed zakupem telewizora zagladalem na wszystkie strony sklepow jakie tylko znalem :) szukalem okazji. Po zakupie wolalem nie patrzec, zeby nie zalowac zakupu - spadajacych cen. Obecnie widze, ze mozna dostac w cenie 900zl nizszej niz ja kupilem. A to juz jest bardzo duzo. Co do obrazu ogladam na film ze zmniejszonyn podswietleniem i chyba kontrastem. Cala reszta jest jak w oryginale i mi to odoowiada. Ale zaciekawil mnie kolega robiacy zdjecia i porownujacy to na tv. Bardzo madry sposob do sprawdzenia ustawien. Z mojej strony wielki szacun. Co do ceny. Czy ktos z udzielajacych sie tutaj kupil kiedys nowy samochod w salonie? :) pytanie retoryczne, bo wiadomo, ze auto ktore wyjedzie z salonu odrazu traci na waetosci. Zycze wszystkim jak najlepszych matryc i ustawien. Cieszcie sie zyciem :) mamy mundial - bez Polski a nawet Algieria wyszla z grupy.
 

firekage

New member
Bez reklam
Panowie jakiego ustawienia używacie w balansie bieli 2p? i jakiej przestrzeni kolorów? nikt mnie nie przekona do trybu film ale chętnie pobawię się waszymi balansami i przestrzenią :) dzisiaj robiłem zdjęcia różnych specyficznych miejsc w domu i na zewnątrz, ogródek itp w słońcu i w cieniu puszczałem na tv i mając na uwadze swoje doznania wzrokowe na żywo oraz na zdjęciu ustawiałem obraz pod to co faktycznie widze. Doszedłem do świetnych wyników :) jednak nadal kolor "ceglany" jest delikatnie pomarańczowy dlatego walczę dalej :) podzielta sie tym co mata wieśniacy :p

Źle mnie zrozumiałeś ;) To nie był jakikolwiek zarzut w Twoją stronę. W hurtowniach takie coś kosztuje, de facto, grosze. Dam Ci może przykład - złączka antenowa typu F, w sklepie, kosztuje do 10 zł. W hurtowni takie coś kosztuje kilkadziesiąt groszy. Niedawno potrzebowałem zacisków rj-45. W sklepie za 6 sztuk zapłaciło się lekko ponad 10 zł, gdy dwa dni wcześniej, w hurtowni za 10 metrów kabla sieciowego i złaczki dałem...7.70 ;) W sklepie przelotka DVI-HDMI potrafi kosztować do 25 zł, w hurtowni ten wynalazek kosztuje do 6 zł...

Ps - moc diód, spokojnie, to były tak zwane power ledy.
 

Pastusiak

New member
Radler.. Shandy.. Karmi :p jeżeli życie byłoby takie mdłe i blade jak w trybie film prawdopodobnie rozważyłbym zamach na Wiejskiej żeby przydać się na coś przed śmiercią ;) wałkuje ustawienia już od jakiegoś czasu i ten tryb ma się nijak z rzeczywistością. Mój piękny, bijący kolorami ogródek wygląda tam jak pustynny krzew zgwałcony przez stado kojotów. To nie jest rzeczywistość tylko dążenie na siłę do temperatury barw, określonej przesadnie mianem standardu. Ja nie kwestionuje waszych upodobań ale nikt mi nie wmówi, że tv po takiej kalibracji ma najnaturalniejszy obraz, co najwyżej zbliżony do urojonego, wpajanego wszystkim na siłę, rzekomo poprawnego odbioru.
 

Boger

New member
@Pastusiak - domyślny tryb film jest rzeczywiście mdły. U mnie dopiero po kalibracji, którą zrobiłem swoim kalibratorem, obraz jest naprawdę naturalny i ładny. Z ciekawości zrobię kilka zdjęć na ogrodzie i zobaczę jak będą wyglądały na tv. Niestety dzisiaj pogoda średnio sprzyja - pochmurno i pada deszcz.
 

grzes_k

New member
Radler.. Shandy.. Karmi :p jeżeli życie byłoby takie mdłe i blade jak w trybie film prawdopodobnie rozważyłbym zamach na Wiejskiej żeby przydać się na coś przed śmiercią ;) wałkuje ustawienia już od jakiegoś czasu i ten tryb ma się nijak z rzeczywistością. Mój piękny, bijący kolorami ogródek wygląda tam jak pustynny krzew zgwałcony przez stado kojotów. To nie jest rzeczywistość tylko dążenie na siłę do temperatury barw, określonej przesadnie mianem standardu. Ja nie kwestionuje waszych upodobań ale nikt mi nie wmówi, że tv po takiej kalibracji ma najnaturalniejszy obraz, co najwyżej zbliżony do urojonego, wpajanego wszystkim na siłę, rzekomo poprawnego odbioru.

Jeżeli nawet taki tryb byłby w 100% zgodny z rzeczywistością czy oczekiwaniami reżysera, to czemu nie możemy od czasu do czasu oderwać się od tej naszej, dość często jednak "szarej rzeczywistości" (byle nie domyślne, sklepowe tryby wypalające oczy). Przynajmniej przed tv zobaczymy to co nam się podoba a nie tylko reżyserowi :)

PS
Polecam dodatkowe "złagodzenie" trybu Film i namiętne oglądanie, wkrótce wszyscy Polacy będą Ci wdzięczni ;)
 

Pastusiak

New member
No niektórzy na siłę starają się zrobić z nowoczesnych LCD stare CRT. Tryb film za pewne im w tym pomaga. I zgadzam się, wcale nie potrzeba nam mega rzeczywistego obrazu choć taki najmniej męczy oczy. Dla mnie drobne regulacje w trybie standard stanowczo wystarczyły, kolory są stonowane, naturalne co porównałem wnikliwie ze swoimi materiałami, obraz nie jest rozmyty ani wypłukany i człowiek przynajmniej faktycznie czuje się jak przy TV z 2014 roku a nie przy jakimś relikcie. Oczywiście o gustach się nie dyskutuje ale kiedy ktoś mi wpaja na siłę, że "TAK POWINNO BYĆ" i że mam beznadziejnie ustawiony telewizor, to aż się we mnie gotuje...
 

bhn92

New member
Bez reklam
Pat nie pisalem od jakiegos czasu w tej wojnie ;p ale jak juz pisalem obraz ma podobac sie Tobie ,mi to co podales sie nie podobalo ,obraz za bardzo byl jasny i kolorowy,mi podoba sie obraz ktory nie wali w oczy i moge go spokojnie ogladac ale moze to dlatego ze naprawde nie lubie jak mnie razi cos w oczy;p.

tu mamy z manuala wpisy

Dynamiczny
Jeśli oświetlenie otoczenia jest zbyt jasne i
sprawia, że ekran wydaje się rozmazany, należy użyć tego trybu,
aby obraz był wyraźniejszy.

Standardowy
To jest domyślny tryb odpowiedni dla większości warunków.

Naturalny
Ten tryb umożliwia ograniczenie zmęczenia oczu.
"
Dostępność zależy od określonego modelu i obszaru.

Film
Odpowiedni do oglądania filmów w ciemnych pomieszczeniach i w przypadku zmęczenia oczu.
Przyciemnienie ekranu i ograniczenie olśnienia.

Zabawa
Wyostrzenie obrazu, przez co staje się on bardziej dynamiczny.
"
Dostępny tylko po podłączeniu telewizora do komputera za pomocą kabla HDMI-DVI.
 
Ostatnia edycja:

leszek1976

New member
Zastanawiam się nad zakupem nowego telewizora. Myślę o tej serii. Chciałbym prosić o fachową poradę, czy w moim przypadku w ogóle jest sens kupować nowy telewizor i wydawać 3-4k zł. Obecnie mam ponad 5-letniego Samsunga LE46B530. Oglądam go z łóżka, z odległości 2,4 metra. Rozmiar 46 cali jest w miarę odpowiedni do telewizji, ale do filmów w formacie kinowym przydałoby się nawet 55 cali. 3D za bardzo nie potrzebuję, ale coś można by obejrzeć. Smart już mam w dwóch, a nawet trzech innych urządzeniach, ale i tak rzadko korzystam. W bieżącym telewizorze nie jestem w pełni zadowolony z kolorów. Mam porównanie z matrycą IPS w nowym telewizorze LG u wujka i tam kolory są o wiele ładniejsze. W monitorze LED do kompa z jakąś inną matrycą, nie TN, kolory też są ładniejsze. W 80% oglądam kanały HD TV na platformie nc+ i bardzo często nie jestem zadowolony z jakości źródła. W 20% oglądam filmy z dobrej jakości plików mkv i obrazów płyt BD.

Poradźcie proszę, czy po zakupie tv z serii H6400 poczuję bardzo istotną różnicę w jakości względem dotychczasowego tv.

Dzięki!
 

bhn92

New member
Bez reklam
jesli chodzi o lgka to u Wujka pewnie leci na standardzie ktory lg ma kolorowy i dla laika moze wydawac sie ladny ale tak jak juz wyzej piszemy kazdy oglada jak chce zapewne podczas meczy jest trawa seledynowa na mistrzostwach swiata gdzie tak naprawde to brakuje jej koloru;p
 

carver

New member
DLNA i AC3 5.1,i mam DD i PCM czy to znaczy że po optyku wyśle 5.1?
Jeżeli podczas odtwarzania filmu w opcjach dzwieku przy wyjściu optycznym jest wybor PCM i DD, to po wybraniu DD będzie 5.1.
Swoja droga szkoda, ze trzeba to za każdym razem ustawiac (przy każdym filmie), moze kiedyś doczekamy się domyślnego trybu dzwieku na wyjściu optycznym.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Bardzo przyzwoite ustawienia dla trybu film. Dopasować do pomieszczenia trzeba tylko jasność (brightness)

Picture Mode Movie
Backlight 17
Contrast 97
Brightness 49
Sharpness 12
Color 51
Tint G50/R50

ADVANCE SETTINGS
Dynamic Contrast Off
Black Tone Off
Flesh Tone 0
RGB Only Mode Off
Color Space Auto
10pt White Balance On
Gamma +1
Expert Pattern Off
xvYCC Off
PICTURE OPTIONS
Color Tone Warm2
Digital Noise Filter Off
MPEG Noise Filter Off
HDMI Black Level Normal(Low if available)
Film Mode Off
Auto Motion Plus Off
LED Motion Plus Off
10PT WHITE BALANCE ON
Interval Red Green Blue
1 0 +1 0
2 +1 0 -2
3 0 0 +2
4 0 -1 0
5 -1 0 +1
6 0 -1 0
7 -1 -2 -2
8 0 +2 0
9 +1 0 0
10 +2 0 0
WHITE BALANCE
Setting Value
R-Offset 25
G-Offset 24
B-Offset 27
R-Gain 20
G-Gain 23
B-Gain 21
SCREEN ADJUSTMENT
Picture Size Screen Fit
 

ataman76

New member
Jak skomentujecie miażdżącą krytykę Samsunga z postu pt"Samsung 40H6400 v Panasonic 40AS640" - słaba czerń i beznadziejne rozmycie w scenach dynamicznych ?
 
Do góry