Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

dj.doc

New member
Dziękuję za konkretną odpowiedź!

Pierwszy problem z jakim się spotykam to taki iż w większości filmów/seriali odpalanych z usb tv nie widzi napisów... ani w txt ani w srt
Witam.
W "Teście" (to drugie forum) kol. TomaszNow pisal:
"Napisy muszą mieć taką samą nazwę jak plik filmowy".
Sprawdź u siebie.
Pozdrawiam
 
PVR w DVB-C Odkodowane poprzez moduł

Jak wygląda możliwość nagrywania PVR i TimeShift w DVB-C programów kodowanych, tzn. konkretnie w DVB-C odkodowanych poprzez moduł?

Posiadany model UE48H6640
 

Streyker

New member
Witam czy ktoś spotkał się z takim problemem , że na ekranie widać pasy od góry do dołu w różnych odległosciach ? Najbardziej widoczne jest to na czarnym tle gdzie te pasy się pojawiają ....
Oglądając film nie moge sie skupic bo patrze się na dziwne wyróżniające się pasy .. ;/


Pomoże ktoś ?
 

racuh

Banned
Witam czy ktoś spotkał się z takim problemem , że na ekranie widać pasy od góry do dołu w różnych odległosciach ? Najbardziej widoczne jest to na czarnym tle gdzie te pasy się pojawiają ....
Oglądając film nie moge sie skupic bo patrze się na dziwne wyróżniające się pasy .. ;/


Pomoże ktoś ?

Jeżeli po zmianie źródła sygnału dalej widać pasy to jest to wada matrycy, ja tak miałem ale pasy były poziome, wymienili mi matrycę w ramach gwarancji.
 

Pawiel

New member
Czy ktoś miał podobny problem i wie, jak go rozwiązać?

Mianowicie, mam filmy w różnych formatach (AVI / MP4 / MKV) z polskimi napisami (również w różnych formatach: TXT / SRT) i gdy wczytuję je z pendrive'a wpiętego do portu USB, to wszystko jest OK i są one wyświetlane, natomiast gdy próbuję wczytać te same filmy bezpośrednio z komputera będącego w tej samej sieci (dodany do TV za pomocą Opcji przesyłania strumieniowego multimediów w Windows 10 i widoczny jako osobne źródło), to napisy nie są wyświetlane. Film i napisy mają te same nazwy i znajdują się w tym samym folderze.

Udało się, zainstalowałem oprogramowanie PS3 Media Server i już jest OK.
 
Ostatnia edycja:

niu101

New member
Jestem szczesliwym posiadaczem modelu "48 od pol roku. Wczoraj ogladajac pozno w nocy mecz, zauwazylem pionowe pasy podczas szybkich ruchow kamery, nigdy wczesniej nie zwrocilem na to uwagi. Sprawdzilem to nastepnie odpalajac filmy oraz gry i taki problem nie wystepuja badz nie jest on az tak widoczny. Jest to na tyle irytujace, ze wczoraj nie moglem skupic sie na meczu, bo przed oczami mialem juz tylko te "pasy" ( w sumie jest ich 5 na caly TV). Dzis rano odpalilem ten sam mecz i podczas dzienniego swiatla, nie rzucaja sie tak w oczy, ale nadal sa:/
Czy to jest jakas wada, ktora mozna reklamowac czy tez podswietlane matryce w taki sposob tak maja ?

Dodam tylko, ze te pasy nie sa ciemne, sa jakby przezroczyte, ale nie do konca (ciezko mi to dokladnie wytlumaczyc)
 

niu101

New member
Idzie sie zalamac, zwlaszcza ze ja na tym tv ogladam w wiekszosci tylko mecze :(
Bede przeklinal dzien, w ktorym to odkrylem. Dam sobie jeszcze tydzien, jak nadal bede skupial sie tylko na tym to sprobuje go zareklamowac
 

mafia35

New member
Bez reklam
To jest banding. Im slabsze podswietlenie matrycy tym bardziej jest on widoczny. Dlatego w dzien go widać mniej, a w nocy bardziej...
 

fosciu

Member
Dokładnie ja też oglądam dużo piłki nożnej ale jakoś wcześniej tego nie widziałem dziwna sprawa. U mnie aż tak bardzo nie widać może w Twoim przypadku wystarczy poluzować z tyłu śruby... jeżeli będziesz reklamować to daj znać jak załatwiłeś sprawę :)
 

fosciu

Member
mafia35 czy model h6400 już tak ma czy akurat ja z niu101 trafiłem na takie egzemplarze ?? I czy zwiększenie w menu podświetlenie coś da? Aktualnie mam na 14
 

niu101

New member
Sprawdzilem na roznych filmikach testowych na yt i okazuje sie, ze mam jeszcze niewielka szara plame, w takim razie niedlugo zglosze to na gwarance. Czy musze w jakis sposob rejestrowac telewizor na jakiejs stronie czy wystarczyy okazanie karty gwarancyjnej i rachunku ?
 

Memciu

New member
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość korzystania z karty cl+ zamiast dekodera w tym tv, co trzeba mieć itd? Wydaje mi się że nie ma możliwości, ponieważ nie ma wejścia na antenę satelitarną (dvb s)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry