Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Tracker10

New member
Czyli
motion plus uzytkownika
redujcja rozmycia 10
dedukcja drgań 0-6
wyraźny ruch wyłączone
No i czysty obraz cyfrowy wyłączone i redukcja zakłóceń mpeg wyłączone. Czy tak ma być czy coś jeszcze ?
 

dj.doc

New member
Ten będzie dobry, ale możesz też wybrać inny. Jest jednak jeden problem.
Przy tej odległości minimalnym rozmiarem powinno być 55".
Ceny UE55H6400 zaczynają się od 3,3 tyś.
W twoim budżecie będziesz musiał szukać 48" lub 50"
Przykładowy wybór TV w twoim budżecie:
TV 50"
Model H6400 jest stary (2014) ale :hihi: jary.
Cechuje się dobrym stosunkiem ceny do możliwości, wyposażenia.
Niektórzy użytkownicy zgłaszali problem zakurzonych matryc, temat jest tu:
Gwarancja Samsung, choć w tym temacie większość to tv 48".
W Samsungach 50" montowana była inna matryca nie Samsunga.
Poszukaj, poczytaj wybór należy do ciebie.
Pozdrawiam
 

jagat01

New member
Dziękuję za pomoc, na pewno nie będzie za mały, w tej chwili mam 20 crt , więc będzie ok. Zastanawiam się tylko czy w tej cenie nie mogę kupić czegoś lepszego pod względem jakości obrazu czy smart.
 

Metrolog

New member
Niestety ale w tej cenie jest to raczej najlepszy wybór, trzeba by ewentualnie dozbierać jeszcze 2k lub pozostaje pogodzić się z faktami i jakoś z tym żyć :)
 

jagat01

New member
Odwiedziłem wczoraj MM i niestety nie kupiłem, włączyłem 2 pliki z usb i niestety film mkv 6gb odtwarzał się bardzo cicho , pilot do tv działał gorzej niż w rubinie xD a pani która do mnie podeszła nie potrafiła nic powiedzieć konkretnego więc odpuściłem, spróbuję w innym sklepie albo z innym sprzedawcą, acha telewizor też się zawiesił podczas otwarzania mkv. Możliwe żeby ten expozycyjny był wadliwy ? czy wszystkie mają takie zwiechy ?
 

bastekhd

New member
Witam. Mam pare pilnych pytań do użytkowników h6400.
1) który lepiej kupić ? 48 czy 50 cali ? Chyba z tymi 50 niema problemu zakurzonej matrycy, ale podobno kapka gorsza jakość
2) jak wygląda bogactwo sklepu ? Wiem że to platforma z 2014r, mam pytanie czy są dostępne gry o troche lepszej grafice ( mam tu na myśli znane tytuły, fifa, need for speed, asphalt itp ) ?
3) nie jestem przekonany do android TV i szukam czegoś do max 3,5tys zł do 50 cali, wiadomo im taniej tym lepiej, macie jeszcze jakieś alternatywy co do h6400 ?
4) i jeszcze trafiłem gdzieś info, że ten tv dostał aktualizacje do TIZEN, jest to prawda ?

Pilne pytania, bo już w mało którym sklepie jest dostępny, więc spiesze się z zakupem :D
 

bastekhd

New member
Niestety taka polka ze 50 cali to max co wejdzie. Pozatym 50cali to swiat a ludzie, wystarczy mi 2,5m przed tv 😊 ten eu50h6400 bedzie ok wyborem ? Chodzi mi czy ta wersja jest jakos mniej problematyczna, chyba jest na matrycy cmo. I jak tylko wyglada sprawa gier/ aplikacji, jest tam cos ciekawego, czy ta platforma juz umarla i dla samsunga liczy sie tylko tizen ? Własnie jak to z ta aktualizacja serii h6400, gdzies wyczytalem zedostal aktualizacje do tuzen ?
 

Metrolog

New member
Aktualizacja spowodowała jedynie upodobnienie interfejsu do Tizena reszta pozostała bez zmian. Raczej skłaniał bym się ku 50" CMO to dobry stosunek "/cena. Osobiście w nic nie gram chyba że raz w roku w Lotto więc w tym temacie nie pomogę :)
 

bastekhd

New member
A tylko jakbys mi jeszcze napisal tak na oko ile jest dostepnych aplikacji, gier w sklepie ? 50, 100, 300 ? Bylem w rtv euro, ale nie mieli tam podlaczenia do internetu i nie mialem jak sprawdzic. Bo tak sie zastanawiam nad nim albo nad jakims sony na androidzie, ale do sony musial bym doplacic 1000 zl prawie, a jakos android tv mnie nie przekonuje, Pamietam poczatki androida w telefonach i czasami litry melisy na uspokojenie �� pozatym w tel korzystam z windowsa i jakos nie brakuje mi tej plarformy. A spotkales sie z problemem zakurzonych matryc w tej wersji 50 cali ? Bo czytalem glownie opinie na temat 48 cali
 

Metrolog

New member
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby dokupić w przyszłości Android TvBox, będzie wtedy i android i SmartTv i dużo gier. Nie wiem jaka jest potencjalna baza z grami bo nie mam w tej chwili dostępu do TV. Problem kurzu w 50" też chyba występuje ale bardzo sporadycznie dotyczy to w głównej mierze matryc 48" więc tym raczej bym się aż tak bardzo nie przejmował.
 

bastekhd

New member
Nie myslalem bardziej nad lg, z powodu ubogiego sklepu. Bardziej myslalem nad samsungiem, albo seria h6400 albo ew cos z sony na androidzie, ale obawiam sie problemow z strony androida. Z poczatku bedzie wszystko fajnie, a potem krew czlowieka zaleje dlatego glownie chlodzi mi ktora wersje kupic 48 czy 50 cali i o aplikacje i gry na h6400, obawiam sie ze to juz stara platforma i nic tam ciekawego nie bedzie

EDIT.

link do przykładowego filmu. takie gry można zainstalować na h6400 ?
youtube.com/watch?v=9Y_ZSsKpPgM
 
Ostatnia edycja:

jagat01

New member
Witam ponownie , kilka stron temu zastanawiałem się nad tym telewizorem "model 48h6400" i na szczęście go nie kupiłem, godzinę testowałem go w MM i nie radził sobie z dźwiękiem DD , bardzo cicho odtwarza, oraz obraz na nim to porażka, matryca bardzo ciemna, brak efektu WOW, kupiłem model 48j5600 i jestem mega zadowolony z obrazu, jakość półkę wyższa i gorąco polecam.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Więc było wyłączyć tryb sklepowy. Z DD nie ma najmniejszych problemów. H6400 jest dobra półkę wyżej od J5xxx. Przynajmniej ma prawdziwe 120hz. A tak kupiles tv przecietny z 60hz matryca...
 
Do góry