Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Pastusiak

New member
UWAGA!
Dziś dzięki uprzejmości sprzedawcy w moim sklepie, miałem możliwość postawienia w domu obok siebie dwóch egzemplarzy 55h6400. Obydwa Made in Hungry, obydwa by samsung electronics UK. Różniły się numerami seryjnymi. Zupełnie inna końcówka niż w moim poprzednim. Pierwsze co porównałem to clouding. Te same ustawienia FILM podświetlenie na max ta sama scena. Owszem clouding jest ale jest dużo mniej widoczny i lepiej rozproszony po matrycy, nie skupiony w 4 wielkich miejscach tak że nie można z tego zjechać nawet podświetleniem. Pierwsza różnica. Patrząc po ciemku pod kątem ekran na moim robił się granatowy i to mocno, na sklepowym nie, ewentualnie troche bardziej szary. Test na DSE. Tutaj też dużo lepiej ponieważ nie było jednego dłuższego ciemnego pasa, który szedł od dolnej krawędzi i który zawsze widziałem oglądając mecz. Mniej przyciemnione rogi w egzemplarzu sklepowym także. I teraz najważniejsze. Zobaczyłem to przypadkiem z racji korzystania z jednego pilota odpaliłem materiał na dwóch telewizorach jednocześnie całkieem niechcący i był to DSE test a chodzi o to że był biało kremowo szary. Na moim egzemplarzu od nowości irytowała mnie różowata biel w samsungu. Na sklepowym IDEALNIE. Kolory jak w soniaku do którego porównywałem wcześniej swój egzemplarz w sklepie. Biel biała taka jaka ma być bez odcieni fioletu różu czy innego dziadostwa. Sprzedawca nie mógł uwierzyć jak ze mną oglądał to na obydwu TV. Definitywnie lepszy egzemplarz pod każdym względem i zupełnie inne kolory a przynajmniej biel. Świadczyć to może o tym że jednak są różne matryce w tych telewizorach czego nie miałem niestety jak sprawdzić ale sprawdze (przejde się do sklepu i u siebie sprawdze) jaka jest i tu i tu. Polecam wszystkim osobom, które mają możliwości sprawdzić inny egzemplarz bo w moim wypadku to jest niebo a ziemia. Uprzejmego sprzedawce uprzejmie obdarowałem banknotem i nie żałuje. W razie pytań walcie śmiało.
 

bhn92

New member
Bez reklam
z tym rozem to moglo byc tak ze u siebie na filmie przestawiles kolory na oryginalne a na sklepowym auto ;p

a z ta koncowka to jaka wczesniej i tym nowym?
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
a napisz jak z koncowkami co pisales ,ja u Siebie mam cos ala jak Ty napisales o tym nowym ze wszystkim heh , a moj wyprodukowany w Słowacji...
 

bhn92

New member
Bez reklam
Ciekawe jak to jest czy w media markt sa z danego kraju a w euro z innego czy moze moze na polske regionami jakos a moze calami bo obydwie wersje patusiaka 55 wegry obie wersje 48 moje i radiera slowacja czy co hmm...
 
Ostatnia edycja:

liet

New member
UWAGA!
Dziś dzięki uprzejmości sprzedawcy w moim sklepie, miałem możliwość postawienia w domu obok siebie dwóch egzemplarzy 55h6400. Obydwa Made in Hungry, obydwa by samsung electronics UK. Różniły się numerami seryjnymi. Zupełnie inna końcówka niż w moim poprzednim. Pierwsze co porównałem to clouding. Te same ustawienia FILM podświetlenie na max ta sama scena. Owszem clouding jest ale jest dużo mniej widoczny i lepiej rozproszony po matrycy, nie skupiony w 4 wielkich miejscach tak że nie można z tego zjechać nawet podświetleniem. Pierwsza różnica. Patrząc po ciemku pod kątem ekran na moim robił się granatowy i to mocno, na sklepowym nie, ewentualnie troche bardziej szary. Test na DSE. Tutaj też dużo lepiej ponieważ nie było jednego dłuższego ciemnego pasa, który szedł od dolnej krawędzi i który zawsze widziałem oglądając mecz. Mniej przyciemnione rogi w egzemplarzu sklepowym także. I teraz najważniejsze. Zobaczyłem to przypadkiem z racji korzystania z jednego pilota odpaliłem materiał na dwóch telewizorach jednocześnie całkieem niechcący i był to DSE test a chodzi o to że był biało kremowo szary. Na moim egzemplarzu od nowości irytowała mnie różowata biel w samsungu. Na sklepowym IDEALNIE. Kolory jak w soniaku do którego porównywałem wcześniej swój egzemplarz w sklepie. Biel biała taka jaka ma być bez odcieni fioletu różu czy innego dziadostwa. Sprzedawca nie mógł uwierzyć jak ze mną oglądał to na obydwu TV. Definitywnie lepszy egzemplarz pod każdym względem i zupełnie inne kolory a przynajmniej biel. Świadczyć to może o tym że jednak są różne matryce w tych telewizorach czego nie miałem niestety jak sprawdzić ale sprawdze (przejde się do sklepu i u siebie sprawdze) jaka jest i tu i tu. Polecam wszystkim osobom, które mają możliwości sprawdzić inny egzemplarz bo w moim wypadku to jest niebo a ziemia. Uprzejmego sprzedawce uprzejmie obdarowałem banknotem i nie żałuje. W razie pytań walcie śmiało.

Możesz dokładnie, na przykładzie napisać na co zwracać uwagę? To by na pewno pomogło wielu osobom w dokonaniu świadomego wyboru.
 

Pastusiak

New member
panowie jak sparować nowy pilot smart z telewizorem? podmieniłem telewizory ale akcesoria zostały i smart pilot nie wykonuje nic poza włączeniem/wyłączeniem tv?

ok wystarczyło zajrzeć do instrukcji hehe dla potomnych przytrzymać kierując w telewizor na pilocie Return i Guide aż wyskoczy ikona łączenia ;)

co do samego TV to numer seryjny jest taki:
B7233HHF500735X

i ten telewizor na prawde inaczej zupełnie odbiera. Swoją drogą nie zdążyłem wyłączyć automatycznej aktualizacji i zrobił mi się przed chwilą do 1110 ehh mam nadzieje że nie narobi mi to szkód bo na 1108 było ok :)
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
@liet

nie rozumiem chyba pytania :) na co zwracać uwagę będąc w sklepie? tego nie widać gołym okiem jak mam być szczery dopiero jak stoją obydwa obok siebie telewizory to to widać. Jestem niemal przekonany, że tu jest inna matryca ale jeszcze to sprawdze jutro bo dzisiaj nie mam już czasu. Świeci troche ciemniej to pierwsze co mi sie rzuciło w oczy ale nie przeszkadza to zupełnie bo i tak w poprzednim egzemplarzu miałem podświetlenie na 6. Podświetlone równomierniej i nie wpada pod kątem w granat. No i ta biel to jest coś co mnie zabiło zupełnie. Ja już nie chce za bardzo wnikać bo jeszcze dojde do wniosków, które niechcący mnie zmartwią ale ten TV gra dużo lepiej niż poprzedni. Matryca musi być tego samego typu bo to niemożliwe raczej? może inny producent jednak, jeśli tak to matryca samsunga wcale rarytasem nie jest :p ale pytajcie jak tylko będę mógł to pomogę we wszystkim.

Model code taki sam na tym i na tym, sprawdzałem dokładnie jedyne co sie różni to numer seryjny (ewidentnie inna seria)
 
Do góry