Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Pastusiak

New member
super dzięki wielkie za szybką reakcję :) a może mi ktoś powiedzieć jak uruchomić ten samsunglink? zainstalowałem na kompuiterze udostępniłem folder na stronce tej ale na telewizorze w urządzeniach sieciowych widze mój komputer tylko jako serwer media playera (który nie działa swoją drogą) pomocy :)

eee coś nie łapie z tymi ulubionymi czym ja mam to przytrzymać i konkretnie gdzie? musze wejsc w ten duzy, glowny smart tak? i tam np przejsc na jakas aplikacje i wcisnąć i przytrzymać który przycisk? bo jak przytrzymuje przycisk wejścia to po prostu mi się otwiera
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
tak mam w źródłach nazwe komputera ale z ikonką media playera windowsowego a z tego co widze w instrukcjiach powinna być opcja smartlink
PS ok już wiem gdzie sie przytrzymuje żeby dodać do ulubionych ale co jeśli usune reszte, jak wtedy dodać inne aplikacje do tego paska?
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
aha one musze byc na tym pasku wlasnie na dole i wtedy trzymasz az wyskoczy dodaj do ulubionych

musisz otworzyc aplikacje by wbily na ten pasek i wtedy dodawac do ulubionych
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
ok super dzięki wielkie poradziłem sobie zarówno z tym jak i z serwerem mediów już :) śmiga bez zająknięcia :) zauważyłem też siedząc od momentu kiedy świeciło słońce do teraz kiedy jest już w zasadzie ciemno, że bardzo dobrze spisuje się czujnik eco :) malutkie spadki oświetlenia im dalej tym faktycznie ciemniej i na tyle subtelnie, że nawet tego nie zauważyłem, dopiero w ustawieniach na chwile wyłączyłem tą opcję i jest różnica więc działa i to super bo wieczorem nie potrzebuje więcej niż 6 inaczej mi wypala oczy ;)
 

yaroray

New member
Dzięki bardzo za pomoc. Teraz jest nie 1008 tylko 1108 jak będziesz sobie aktualizował do 1108 to daj znać jak się zachowuje ipla na tym oprogramowaniu .


Pewnie jest cos z oprogramowaniem nie tak bo włączyłem video z przegladarki wbudowanej i już godz bez zawiechy . Coś z z aplikacją smart tv jest nie tak . Jutro zadzwonię do samsunga .

Pewnie już nie zdążyłem, ale na Twoim miejscu spróbowałbym zmienić kanał w routerze, może wokół jest dużo innych sieci na tym kanale. To, że na obu routerach występuje, może być spowodowane tym, że na obu jest taki sam kanał ustawiony. Oprócz tego sprawdź czy nie masz jakichś innych nadajników, np. bluetooth, które mogą zakłócać WiFi. Można też ustawić router przy samym telewizorze i zobaczyć czy coś się zmieni.
 

yaroray

New member
Mam pytanie do użytkowników H6400, najlepiej UE40H6400, ale również UE48H6400. Jak telewizor radzi sobie z niższymi niż Full HD rozdzielczościami? Tzn. chciałbym podłączyć komputer do telewizora, ale możliwe, że będę grać na niższej niż Full HD rozdzielczości. Chciałbym podłączyć go albo przez HDMI albo przez cinche. Tutaj drugie pytanie, czy do telewizora można podłączyć obraz i dźwięk przez cinche? Sprawdzałem złącza, ale nie jestem pewien czy na pewno do tego są. Ma ktoś jakieś doświadczenia?
 

szaman007

New member
Pewnie już nie zdążyłem, ale na Twoim miejscu spróbowałbym zmienić kanał w routerze, może wokół jest dużo innych sieci na tym kanale. To, że na obu routerach występuje, może być spowodowane tym, że na obu jest taki sam kanał ustawiony. Oprócz tego sprawdź czy nie masz jakichś innych nadajników, np. bluetooth, które mogą zakłócać WiFi. Można też ustawić router przy samym telewizorze i zobaczyć czy coś się zmieni.




Tak tylko dziwna sprawa bo jak włączyłem np telewizje lub video w wbudowanej przeglądarce to śmigała bez przycinek 2 godziny aż sam wyłączyłem . A w ipli , tvn player itd po 15 min zawieszenie wifi .
 

josina

New member
Od dziś używam, ale mam dwa problemy na początek ;-) pewnie łatwe, więc z góry dzięki za pomoc:
1) podczas konfiguracji nie znalazł mi mojego dekodera do NC+ (Pace 500gb) przez co nie mogę zmieniać pilotem od TV kanałów (a może to norma?)
2) kiedy chcę wrócić do konfig. wyskakuj mi prośba o PIN, którego nie ustawiałem.... ;-) jakieś podpowiedzi?
 

dj crazy

New member
Co do 2pkt wpisz 0000

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
A co do 1 to wpisz ręcznie nazwę dekodera lub po nr seryjnym spróbuj wyszukać.
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
a powinno coś się dziać jak się wejdzie w aplikacjach w smarthubie w ikonę Samsung Smart TV? tą co w rogu jest na stronie z aplikacjami i ma większą ikonę?
druga sprawa, czy można jakoś zainstalować albo włączyć adblock na przeglądarce internetowej? bo momentami wyskakujące nagminnie reklamy na stronach typu kinoman itp powodują restart przeglądarki :)
 

bhn92

New member
Bez reklam
Od dziś używam, ale mam dwa problemy na początek ;-) pewnie łatwe, więc z góry dzięki za pomoc:
1) podczas konfiguracji nie znalazł mi mojego dekodera do NC+ (Pace 500gb) przez co nie mogę zmieniać pilotem od TV kanałów (a może to norma?)


Z FAQ
Podłączenie IR BLASTER

Bierzesz diada podłączasz pod IR OUT w TV
To jest nadajnik więc najlepiej na początku postawić go przodem do obornika
(napis samsung skierowany był w stronę dekodera którego chcemy obsługiwać)
Dekoder powinien być podłączony pod HDMI1 (opisane jako stb)
Menu ekranowe > System > Menedżer urządzeń > Konfiguracja uniw. pilota
lub jeśli za 1 razem
Menu ekranowe > Funkcje Smart > Ust usł w ON TV>>Konf. W TV

Wybieramy dekoder i port (hdmi) wybieramy operatora po kodzie pocztowym jeśli nie ma naszego to dajemy inny... Wpisujemy ręcznie nazwę naszego dekodera... Jeśli TV gz wynajdzie klikamy dalej TV zapyta się czy dekoder zmienił program jeśli tak to kończymy instalację...

Od tej pory mamy dostępną usługę warto obejrzeć a jeśli nie było naszego operatora to sterowanie 1 pilotem od TV oraz automatyczne włączenie razem z TV...

Jeśli nie chcemy by dekoder się włączał razem z TV Wył. zsynchr. zasil. na ekranie Konfiguracja uniw. pilota
 

bhn92

New member
Bez reklam
Wlaczasz przegladarke>Ustawienia>ustawienia przegladarki > blokowanie wyskakujacych okien.

Ale dodam ze jak ja ogladam cos w przegladarce na YT dajmy na to to te male reklamy wyskakuja ta opcja to chodzi o to ze jak w cos wcisniesz np. te rzeczy co wyskakuja na filmiku yt ze wejdz obejrzyj itp hehe to Ci nie wbije w tedy ja to mialem wlaczone ale wylaczylem jednak.
 

Grendel

New member
Oglądałem dziś 55H6400 i niestety ale ten plastik, z którego zrobili obudowę trochę odrzuca. Wiem, że w tv najważniejszy jest obraz, sam do tej pory tak twierdziłem. Jednak porównując wykonanie obudowy do Sony W8xx to jest niemal przepaść.
Jeśli komuś bardzo zależy na niskiej cenie to wybór jest prosty - Samsung. Ja chyba jednak poczekam na 55W829. Patrzyłem na Samsungi i jakoś nie mogłem się do nich przekonać.
 

bhn92

New member
Bez reklam
ja jak patrze na tv gdy ogladam to cieszy me oko design patrzac w ekran ,podczas przenoszenia czy tez przekrecania na nodze nic nie trzeszczy nic nie stuka , a ten przezroczysty plastik wydaje mi sie ze dodaje uroku gdy chce sie powiesic na scianie ja nie mam takiej mozliwosci bo wynajmuje mieszkanie ale w innym razie wieszalbym go ze szok;p Jesli czekasz na 55 cali do wiadomo ze 55 cali sama h6400 ma bardzo duzy kontrast ,w testach w829 ma nawet troche mniejszy a patrzac cenowo roznica jest w sonym bedziesz mial lepszy uplynniacz wydaje mi sie.Ja osobiscie jak widzialem napisy jakie sony daja z odtwarzacza usb to sobie pomyslalem whaaat? mamy lata 90 czy co? heh
 

Grendel

New member
Hm, nie mówię kategorycznie nie Samsungowi. Dam mu jeszcze szansę, ale tym razem pójdę do sklepu z żoną :)
Kusi ta niska cena bo można za różnicę w stosunku np. do 55W829 dokupić soundbar, uchwyt na ścianę czy oświetlenie LED za telewizorem.
Nie potrzebuję żadnych tunerów satelitarnych, korzystam i przez najbliższe kilka lat będę korzystał z kablówki więc minimalizm wyposażenia H6400 w 100% mi odpowiada. Niechętnie przepłaca się za coś z czego i tak się nie korzysta.
Czy podczas oglądania sportu widoczny jest banding w tym tv?
 
Do góry