Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

Pastusiak

New member
Nie, nie jest widoczny. A z tym wykonaniem to nie wiem do jakiego sony w8 porównywałeś ale ja miałem okazje do W805 tegorocznego i byłem w ogromnym szoku jak ten telewizor sie wyginał we wszystkie strony (a zwrócił mi na to uwage sprzedawca, sam sie z tego śmiał choć twierdził jednocześnie, że tv odbiera ładnie). Tak jak kolega napisał napisy na tym sonym to jest jak za czasów pierwszych stacjonarnych odtwarzaczy divx :D oba telewizorki są fajne mimo wszystko ale ja wybrałem samsunga bo miał dla mnie bardzo istotne rzeczy względem sonego. Jest dwa razy jaśniejszy musisz mieć to na uwadze. W sonym oświetlenie na max = 10/20 w samsungu. Odtwarzacz nie istnieje w tym czymś. Zrzuca wszystko do jednego wora co masz na pendrive i zdjecia i filmy i muzyke, nie kataloguje tego. Większych dysków nie czyta. Nie odpala nie wiedzieć czemu sporej części moich divixów. Odbiera ładnie i to wszystko ale ładny odbiór nie jest wart takich pieniędzy. Tak jak napisałeś już dużo lepiej kupić samsunga i fajny soundbar i eleganckie oświetlenie za TV. Zapewniam, że będziesz przeszczęśliwy ;)
 

Esko

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem UE48H6400 - ogólnie jestem zadowolony, ładny obraz i bardzo fajnie oglądało się mecz otwarcia mistrzostw świata. Jeżeli chodzi o płynność to piłka podczas lotu troche haczyła na Motion Plus Płynny - pomogło tutaj włączenie LED Motion Plus, dzieki temu bardzo przyjemnie oglądało sie mecz. A wy jak ustawiacie aby podczas meczu piłka podczas szybkiego lotu, wykopy nie haczyła?


Drugi temat to tuner DVB-C. Podpialem kablem UPC, przy wyszukiwaniu jak wybiore operatora UPC, wpisze nr sieci 43157, czestotliwosc 554000, 256 i 6900 to nie znajduje zadnego kanalu. Dopiero jak puszcze pelny skan na innym operatorze to cos znajduje ale nie o to chodzi... Moglby ktos przetestowac? Dodatkowo w EPG nie mam polskich znaków, podobno od serii F jest to poprawione (tutaj pewnie musze przestawic jezyk np na Czechy/Slowacja)
 

bhn92

New member
Bez reklam
Dokladnie niem wiem z tym motion plus bo odkad kupilem meczy nie bylo ,dzis nagram frgment meczu i sie z mp pobawie,od tak wlaczylem na komorce lg smart share i samsung ladnie odczytal zawartosc komorki ,nie spodziewalem sie tego.
 

Koqs77

New member
Hm, nie mówię kategorycznie nie Samsungowi. Dam mu jeszcze szansę, ale tym razem pójdę do sklepu z żoną :)
Kusi ta niska cena bo można za różnicę w stosunku np. do 55W829 dokupić soundbar, uchwyt na ścianę czy oświetlenie LED za telewizorem.
Nie potrzebuję żadnych tunerów satelitarnych, korzystam i przez najbliższe kilka lat będę korzystał z kablówki więc minimalizm wyposażenia H6400 w 100% mi odpowiada. Niechętnie przepłaca się za coś z czego i tak się nie korzysta.
Czy podczas oglądania sportu widoczny jest banding w tym tv?
Z bandingiem to jest tak , że jeden egzemplarz tego samego modelu będzie miał banding a drugi nie.
Przed zakupem trochę tv przetestowałem i wiem co mówię.
Moja sugestia , sprawdzić tv w sklepie zanim zabierzemy do domu.
 

Esko

New member
Zauważyłem wadę, na sofcie 1108, przy wysyłaniu dźwieku po optyku na amplituner/głośniki często zdarza się że gdy na TV wyświetlanie jest jakiekolwiek menu (menu, info, zmienianie kanałów na DVB-C czyli jakakolwiek nakładka z menu) to dźwięk trzeszczy. Jak tylko menu zniknie to wszystko jest ok. Ktoś tak jeszcze ma?
Dźwięk ustawiony na DTS Neo

Edit: trzaski sa tylko gdy DTS TrueHDSurround jest wlaczone
 
Ostatnia edycja:

radier

Member
Bez reklam
Dzięki kolego. U mnie te same objawy występowały. Dziwne, bo DTS TrueHDSurround dostępne jest dopiero tylko gdy mamy wybrane głośniki TV, ale wyłącznie rozwiązuje problem.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

Esko

New member
Dokładnie.
Dodatkowo może kogoś zainteresują formaty dźwięku wysyłanego po wyjściu optycznym:

PCM - wysyła zwykłe stereo
Dolby Digital - wysyła dźwięk DD ale jest aktywne tylko gdy dźwięk źródłowy również jest w DD
DTS Neo 2:5 - robi ze stereo dźwięk 5.1 i wysyła jako DTS (fajne do kablówki)

Problem pojawia się gdy podepniemy np. kompa lub PS3 ktore jako dzwiek zrodlowy maja DTS, wtedy aktywne sa tylko PCM i DTS Neo czyli tracimy mozliwosc prawdziwego dzwieku 5.1
 

bhn92

New member
Bez reklam
FunkyNation ja mam 2 chmurki takie ledwo widoczne ze nawet jak sie przelacza kanaly ledwo widac ,wiec jestem zadowolony (czasami ich nawet nie widze) oczywiscie w ciemnosci ogladam na 5 podswietleniu ,pewnie na 20 byloby to bardziej widoczne.
 

sdss

New member
Dokładnie.
Dodatkowo może kogoś zainteresują formaty dźwięku wysyłanego po wyjściu optycznym:

PCM - wysyła zwykłe stereo
Dolby Digital - wysyła dźwięk DD ale jest aktywne tylko gdy dźwięk źródłowy również jest w DD
DTS Neo 2:5 - robi ze stereo dźwięk 5.1 i wysyła jako DTS (fajne do kablówki)

Problem pojawia się gdy podepniemy np. kompa lub PS3 ktore jako dzwiek zrodlowy maja DTS, wtedy aktywne sa tylko PCM i DTS Neo czyli tracimy mozliwosc prawdziwego dzwieku 5.1

Cześć, a jak wygląda sprawa przy DLNA i filmie w AC3 czy innym formacie 5.1?
 

Boger

New member
Witam,

Rozważam zakup ue55h6400 i w świetle powyższych postów mam dylemat. Zamierzam odtwarzać na tv pliki mkv udostępniane na serwerze w LAN. Zazwyczaj mają one dźwięk dts 5.1/6.1/7.1. Czy w takim przypadku telewizor wyśle do amplitunera nienaruszony strumień w celu jego zdekodowania?

Najlepiej, gdybym mógł do tego celu wykorzystać połączenie tv-ampli kablem optycznym. Amplituner to Sony DA3600ES.
 

Esko

New member
Nie ma opcji żeby TV wysłał po optyku DTS - wysle wtedy PCM 2.0 lub DTS Neo czyli DTS 5.1 ale zrobiony z sygnalu 2.0 stereo.
Jeżeli TV otrzymuje sygnał w Dolby Digital to zależenie czy jest to DD 2.0 czy DD 5.1 to taki wysyła (ale i tak trzeba recznie wtedy ustawiac wyjscie dzwieku na Dolby Digital)

Mam po optyku podpiety amplituner ktory wyswietla dokladne info o sygnale.
 

Boger

New member
No to w takim przypadku całkowicie bez sensu jest odtwarzanie na nim mkv z dts. Nie po to kupuje się taki tv, żeby (mając dodatkowo amplituner + odpowiedni zestaw głośników) oglądać filmy i słuchać ich w stereo lub pseudo 5.1 :/

A jak wyglądałoby wysyłanie dźwięku po hdmi arc? Tak samo, czy jest szansa na DTS? Mój amplituner obsługuje arc więc mógłbym wykorzystać takie połączenie.

W specyfikacji tv wpisana jest obsługa DTS (core, lbr). Sugerowałoby to, że tv powinien przesłać dalej co najmniej sygnał 5.1 (core DTS to właśnie 5.1)
 

Esko

New member
Ja niestety nie mam HDMI w amplitunerze, dla mnie potrzebny jest przesył DTS po optyku.

Dostałem info od Samsunga:
Przykro mi Pana informować, lecz w telewizorze nie ma możliwości zmiany tej opcji.
W tej sytuacji proponuję Panu podłączenie sprzętów zewnętrznych bezpośrednio do aplitunera z pominięciem TV.

W przypadku dysku twardego lub TV naziemnej, może Pan wybrać jedynie dostępne wartości.
 
Ostatnia edycja:

darus75

Member
Dziś sprzedawca w Media E... powiedział mi że UE48H6400 ma matrycę 50 Hz czy to możliwe, czy się mylił? Byłem przekonany że to matryca 100 Hz
 
Do góry