Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

yaroray

New member
yaroray może założymy inny wątek i tam będziemy pisać bo coś te wątki o serii H strasznie się robią nie na temat :D
Może faktycznie cześć tego, co napisałem nie jest do końca na temat, ale spora cześć jest, bo dotyczy Samsunga, chciałbym żeby ludzie kupujący byli świadomi tego, co kupują, więc osobiście bym tego nie przenosił, bo nikt tego nawet nie przeczyta, ale Ty tu jesteś szefem :)
 

robix1

New member
Witam wszystkich

Może ktoś z posiadaczy samsunga 48H6400 podać wymiary pudła od telewizora.
Nie wiem czy mi do samochodu się zmieści.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Dlugosc 136 cm ,wysokosc 72 cm i glebokosc (szerokosc) 13,5 cm.
Ja podobne pudlo od sonego do mojej vectry b sedanie wsadzilem skladajac siedzenia tylne i wkladajac tv przez bagaznik;p
 

szaman007

New member
Witam kupiłem wczoraj telewizor eu48h6400 i mam problem tego typu że jak włączę np ipla czy tez tvn player i ogólnie tego typu aplikacje przez ok 15 min wszystko dobrze chodzi i nagle wyskakuje błąd w aplikacjach . Powód to rozłączenie wifi nawet bym powiedział ze zawieszenie bo jak nawet wchodzę do ustawień sieci i sprawdzenie połączenia to nic nie daje , próba ponownego połączenia tez nic nie daje . Zostaje tylko wyłączenie i włączenie tv pilotem i samoczynnie się łączy już i historia się powtarza jak chce coś oglądać z aplikacji wyżej wymienionych . Czy to jest jakiś tv uszkodzony czy to sprawa oprogramowania ??? Sprawdzałem na innym routerze to samo się dzieje . Oprogramowanie jest najnowsze w tv. Proszę o pomoc.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Ja gdy kupilem tv przetestowalem iple i tvnplayera i wszystko ladnie dzialalo po wczytanie video ani na sekunde nic sie nie przycielo a bylo to na wifi. teraz specjalnie dla Ciebie szaman007 ogladnalem na ipli nowy odcinek pierwszej milosci i wszystko cacy. Ale uzywam kabla z routera do tv bo jestem zdania ze co kabel to kabel ;p ale jak pisalem gdy kupilem jechalem na wifi i tez dobrze chodzilo.
 

szaman007

New member
Proszę sprawdź jaką wersje oprogramowania masz w tv bo ja mam 1108 ???
Na kablu u mnie tez wszystko śmiga jak powinno . Proszę przełącz się na wifi i sprawdź coś na ipli tak ok 20 min czy nic się nie zatnie . Będę mega wdzięczny .
 

bhn92

New member
Bez reklam
Przelaczylem na wifi i ogladnalem 25 minut na ipli i wszystko dobrze, aha i wersje mam 1009.3 ze strony sama ale pare dni temu zniknela wiec cos pewnie jest nie tak skoro znowu jest 1008
 

szaman007

New member
Dzięki bardzo za pomoc. Teraz jest nie 1008 tylko 1108 jak będziesz sobie aktualizował do 1108 to daj znać jak się zachowuje ipla na tym oprogramowaniu .


Pewnie jest cos z oprogramowaniem nie tak bo włączyłem video z przegladarki wbudowanej i już godz bez zawiechy . Coś z z aplikacją smart tv jest nie tak . Jutro zadzwonię do samsunga .
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
pisalem z pamieci i sie pomylilem ja mam 1109.3 ktora byla na stronie Sama ale znikla i jest znowu 1108.1 ale nizszej wersja wgrac chyba nie mozna.
 

dj crazy

New member
Ja to mam taki problem ze odpalam iple a włącza się jakieś radio a obraz ipli zostaje... Aktualizacje zainstalowane wszystkie aplikacji, ale itak nic nie dało.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

przeeemek

New member
U mnie oglada sie praktycznie tylko tvn player. Od poczatku jada na wi-fi i nie bylo problemu nigdy. Kazda wersja softu jak byla. Teraz mam 1109 ze strony i (chyba) zniknal blad z wlaczajacym sie wygaszaczem ekranu. Moze problem jest w routerze. Uwierzytelnianie, haslo, sposob szyfrowania itp. Skoro po kablu dziala ci bez problemu. Pamietam, ze seria F miala tez takie problemy.
 

szaman007

New member
Wszystkiego próbowałem całą noc spędzona na konfiguracji , sprawdzałem na 2 routerach i ciągle to samo . Pisałem do samsunga na live chat i usłyszałem że trzeba oddać na serwis . A nie po to kupuje nowy sprzęt by po 3 dniach w nim grzebali. Idę walczyć !!!
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
to dziwne troche ja mam wszystko dobrze ,ani jednego przyciecia sekundowego nawet nie ma jak cos odpale na ipli czy tvnplayer w sensie bufor zawsze jest i smiga a router mam juz 4/5 letni i na wifi i kablem wszystko smiga.
 

szacunek

New member
Witam! Jestem nowy na forum. Mam problem, bo nie wiem ktory telewior wybrać, zastanawiam się nad UE48H6640 i UE48H6400 jest między nimi jakas zacząca różnica, ktorys wypada zdecydowanie lepiej?
 

bhn92

New member
Bez reklam
teoretycznie na korzysc UE48H6640 przemawia cmr 600 i microdimming , jesli bedziesz ogladal na profilu kino do md i tak bedzie wylaczone ,warto dodac ze h6640 do model mediamarktu w euro jest taki sam odpowiednik pod nazwa h6700 ktory dla mnie ma fajniejsza podstawe ale kto co lubi bo mi w h6400 podoba sie duzo bardziej niz w h6640 ta podstawa.
 

Pastusiak

New member
oglądam od ponad godziny iple na zmiane z youtubem i nawet sie nie zająknęło.. nie przypuszczałem prawde mówiąc że to będzie tak fajnie działać.

PYTANIE! :) a właściwie kilka do posiadaczy.

-czy istnieje jakiś skrót na pilocie do włączenia opcji PIP? ( klikam i mam od razu drugi ekranik mały a nie ekran konfiguracji )
- na pilocie SMART z żyroskopem, jaki klawisz odpowiada za kasowanie np w IPLI? nie mogłem tego ogarnąć :)
- czy da się ustawić aby po wciśnięciu SMART HUB na pilocie odrazu otwierał się w trybie z małym ekranikiem i listą najpopularniejszych? bo otwiera się tylko pasek na dole i trzeba klikać ponownie żeby weszło w ten tryb i przy okazji czy da sie jakoś ten "ekran startowy" wyedytować? chciałbym mieć np po kliknięciu bez szukania Mały ekranik, aplikacje Facebook, youtube, Ipla, tvnplayer i web browser. Da się tak?
- jak zmienia się etykietę źródła? ;D
 

bhn92

New member
Bez reklam
ten pasek da sie zedytowac co sie pojawia po przycisnieciu przycisku smart hub ,szukalem tej mozliwosci bo wiedzialem ze niemozliwoscia jest bym musial wchodzic w source czy tez w smarta i klikal dopiero otwarcie dysku ,tak wiec przytrzymujesz ikonke w smarcie dlugo i wyskakuje Ci czy chcesz dodac do ulubionych ,potem na pasku od lewej strony masz ulubione ,ja mam usb, yt i przegladarke dodana do ulubionych i jak klikasz by wyczyscilo ten pasek to czysci wszystko ale te ulubione zostaja na miejscu.

a co do smarta ipla yt czy tnvplayer kupujac tez nie myslalem ze bedzie to az tak fajnie smigac.

a nazwe zrodla zmieniasz najlepiej normalnym piklotem wchodzac w source i klikajac na danym zrodle tools i zmien nazwe jesli o to Ci chodzi.
 
Do góry