Samsung UE48H6400 czy to dobry wybór

firekage

New member
Bez reklam
firekage trzeba dac na film i tam jest wylaczony.

Wiesz, pytam o to z tego względu, że często inne tryby zmieniają całkowicie podświetlanie, soczystość kolorów i dokładają od siebie np. sterowanie podświetlaniem itd. Mówiąc w wielkim skrócie: chcę mieć np. tą opcję wyłączoną, by scena się nie zlewała, ale aby nie zmieniał mi jednocześnie innych parametrów obrazu - da się? W Toshibie mam tak, że bez względu na wybrany tryb, mogę i tak wejść w jego ustawienia i wyłaczyć co chcę (np. w trybie pod filmy kolory są bardziej soczyste, jakosć panelu wzrasta, przez co ma się wrażenie, że kolory są mocniejsze, a dodatkowo włączone jest aktywne sterowanie podświetlaniem. Tutaj pochwalę Toshibę bo mogę wejść w ustawienia tego trybu i np. wyłączyć sterowanie podświetlaniem). Więc jak w Samsungu?
 

bhn92

New member
Bez reklam
md to nie sterowanie podswietleniem jak w toshibie , w profilu standard chyba nie da sie wylaczyc od tak md ,tylko na profilu film jest wylaczony a przeciez w tym profilu wszystko mozesz poustawiac jak chcesz pod siebie jesli nie lubisz naturalnego obrazu ktory jest gotowy w trybie film;p
 

firekage

New member
Bez reklam
Tak na marginesie, wiesz może czym różni się 48H6200 od 48H6400? Szczerze mówiąc, jakoś***cena 6200 do mnie przemawia, ale chciałbym aby miał na pewno 100Hz natywnie matrycę, taką samą jak H6400.

Przy okazji, 46F6320 też ma dobrą obecnie cenę, przy czym tam jest IPS z tego co pamiętam, moja Tośka ma VA. W przypadku 48 jakoś to przeżyję, zakładając że też jest IPS, ale przy 46...choć cena 2300 też pasuje.

W przypadku Samsungów boję się dwóch rzeczy:
-banding...
-awaryjność...a wiadomo jak u nich z tym było...stąd jakoś podchodzę do sprzętów Samsunga z rezerwą, zwłaszcza jeśli chodzi o TV.
 

bhn92

New member
Bez reklam
w zadnym samsungu nie uswiadczysz IPSA moj kolego ,z testow wynika ze h6400 ma duzo lepszy kontrast matrycy jak i posiada w zestawie okulary 3d i najlepszego pilota do smarta jak dla mnie.

dodam ze jesli nie potrzebujesz tunera satelitarnego i chcesz miec jak piszesz wylaczony md to lepiej wez h6400 i zaoszczec zlotoweczki wzgledem h6640/h6700 ,a jak z tamtego roku to zamiast 46F6320 duzo lepszy wybor to bedzie 46F6400

Jesli chodzi o banding to u mnie nie ma ,jest tylko maly dse (cos moze bardziej uformowanie matrycy na szarym kolorze) to widoczne minimalnie w meczach ale jest to dla mnie pikus w porownianiu z la660s gdzie to byl duzy problem i dochodzil jeszcze banding do tego.

dodam ze wzialem 48h6400 zamiast 46f6770 i jak nie wiem jak poradzilby sobie f6770 to jestem zadowolony ze wzialem h6400 bo 2 cale wiecej lepszy smart a nie
potrzebowalem tunera satelitarnego czy tez md z f6770 bo wiedzialem i tak ze na filmie bede ogladal.
 
Ostatnia edycja:

Pastusiak

New member
tak jak teraz pobawiłem się jeszcze troche ustawieniami w trybie standard i przełączam czasem na film dla porównania to jedyne co uświadczam to ta mgiełka po całości obrazu i bardziej mdłe kolory ;) pomijając już to, że jest dużo ciemniej. pofatyguje sie i wrzuce zaraz chyba fotke jak to u mnie wygląda ;P i mam w zanadrzu fotke wczoraj z nocy z totalnej ciemnicy z filmem z pasami , wygląda po mojemu miodnie, zero jaśniejszych narożników :)
 

Pastusiak

New member
zmniejszysz oświetlenie na standardzie, zjedziesz z kontrastu i na jedno wyjdzie ;) a i wierze, że masz eleganckie narożniki ale lubie w tym uświadamiać potencjalnych kupców :) bo to chyba najgorsze co może być oglądać film i mieć reflektory z czterech stron :p
 

bhn92

New member
Bez reklam
czyli miales cos takiego w poprzednim? aha i na standardowym kontrast dynamiczny masz sredni? bo jak tak to czarny dla oka bedzie czarniejszy ale gubisz szczegoly w obrazie wtedy
 

bhn92

New member
Bez reklam
mi w lgku swiecil dolny prawy. a ty na tym standardzie to tonacje kolorow zostawiles na standardzie i jak wczesniej napisalem jaki kontrast dynamiczny?
 

Pastusiak

New member
kontrast dynamiczny średni, tonacja czerni ciemna, przestrzeń kolorów auto, kontrast 95 (chyba troche za dużo :p) tonacja Ciepły 2. Wszystko mi kolory prawie takie same jak na filmie i nie ma tej durnej mgiełki a przy tych ustawieniach na standardzie moge sobie pozwolić na podświetlenie 7 wieczorkiem i 11 w dzień. Jedyne co to chyba zjade z kontrastu albo zmienie ze średniego na niski. Cóż.. ja lubie jak mnie telewizor gwałci po oczach :) tak troszke.. ale niech jest efekt WOW, zwłaszcza w "bajeczkach" :D
 

Pastusiak

New member
o nie nie nie to jest inna mgiełka :) nawet całkowicie czarny obraz nie jest taki czarny na filmie za sprawą tego "filtra" to są dwie różne rzeczy.
 

bhn92

New member
Bez reklam
jak tak ustawilem jak Ty i sprawdzam to gina wlosy babie na filmie 1080p i chyba troszke za kolorowy jest, ale kazdy ma swe wzrokowe gusta i oglada jak chce:wink:
 

Pastusiak

New member
a jakie Ty masz ustawienia? ja jestem na etapie zabawy niby jest ok ale moze inne mi sie bardziej spodobaja :) w tych wali po oczach az milo i trzeba zjechac z podswietleniem co ma swoje plusy :) ale faktycznie koloru ciut za duzo i szczegółowość troszke ucieka :)
 

firekage

New member
Bez reklam
w zadnym samsungu nie uswiadczysz IPSA moj kolego ,z testow wynika ze h6400 ma duzo lepszy kontrast matrycy jak i posiada w zestawie okulary 3d i najlepszego pilota do smarta jak dla mnie.
Czyli pewnie coś na VA, ok.
dodam ze jesli nie potrzebujesz tunera satelitarnego i chcesz miec jak piszesz wylaczony md to lepiej wez h6400 i zaoszczec zlotoweczki wzgledem h6640/h6700 ,a jak z tamtego roku to zamiast 46F6320 duzo lepszy wybor to bedzie 46F6400
Nie potrzebuję, ale bardziej ciekawią mnie różnice między 48H6200, a 48H6400. Cenowo dość mocno się różnią. Jeśli oba mają ten sam panel, natywnie 100Hz to nie mam zamiaru dopłacać do bajerów, z których nie skorzystam, choć z funkcji dimmingu może korzystałbym.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Ja nie lubie jak mi wali po oczach i jak juz pisalem filmy i seriale 1080p z dysku a ogladam tak czesto na film podswietlenie w dzien 8-12 od slonca jak wali a wieczorem 5/6 ostrosc 30 wylaczonye redukcje szumow i przewaznie wylaczone mootion plus a i w pelnej ciemnosci daje gamma na -2. W dzien na 0. Przy twoich ustawieniach obraz wydaje sie przymulony ale wdac wszysto i ja tak lubie.
 

Pastusiak

New member
chciałbym powołać się na źródło ale nie moge go znaleźć :) było przedstawione rozszyfrowywanie serii H z menu serwisowego i pamiętam że matryca 100hz zaczynała się od h6400.. jak się mylę to mnie zastrzelcie ale daje sobie ręke uciąć :) a z tymi ustawieniami to akurat o te o których mówisz najmniej mi chodzi :) Kontrast/Jasność/Kolor/Dynamiczny czy jest i jaki/tonacja czerni czy jest i jaka?
 
Do góry