Samsung UE40ES6100

lamian0216

New member
Czy ktoś dzisiaj miał lub ma problem? Wygląda na to, że coś jeszcze robią, bo u mnie w tv nie ma łączności z internetem jeszcze. Tzn. jest tylko sygnał z rutera ale tylko jednego pasma 2.4 GHz a 5 GHz nie ma. Poczekam do piątku a potem zadzwonię do koreańczyków ;)
 

marcinsu

New member
planuje zakup telewizora 32 cali tak do 2100zł
zastanawiam się nad kupnem drugiego es6100 z którego jestem zadowolony lub f6400 który wydaje się być lepszy o Smart TV 2, sterowanie głosem z drugiego pilota z touchpadem
tylko zastanawia mnie cena, ES jest nadal droższy od F
na czym polega ta różnica ?
obydwa telewizory podobnie posiadają to co najważniejsze - smart, wifi, 3d
czy F ma gorszą matrycę?

Sent from my Sony Xperia™ Z using Tapatalk 4
 

tdx

New member
Bez reklam
planuje zakup telewizora 32 cali tak do 2100zł
zastanawiam się nad kupnem drugiego es6100 z którego jestem zadowolony lub f6400 który wydaje się być lepszy o Smart TV 2, sterowanie głosem z drugiego pilota z touchpadem
tylko zastanawia mnie cena, ES jest nadal droższy od F
na czym polega ta różnica ?
obydwa telewizory podobnie posiadają to co najważniejsze - smart, wifi, 3d
czy F ma gorszą matrycę?

Sent from my Sony Xperia™ Z using Tapatalk 4

Lepszy jest F6400
 

marcinsu

New member
plik z aktualizacją wprawdzie o 5MB większy od poprzedniej ale jak zwykle zmian nie da rady doszukać, nowej wersji smart raczej nie dostajemy

Sent from my Sony Xperia™ Z using Tapatalk 4
 

dunayeR

New member
Witam wszystkich!! Czy móglby ktos napisac jakies dobre ustawienie balansu bieli przy tym telewizorze? Obecnie mam ustawione wszystko na 16 ale obraz i tak ma duzo w sobie czerwonego
 

budgge

New member
tryb-standard
podświetlenie-15
kontrast-95
jasność -45
ostrość-65
kolor-45
odcień-50/50
kontr dyn-średni
tonacja czerni-ciemna
odc skóry- -1
balans bieli
przez C-14 Z-24 N-20
wzm C-10 Z-22 N-15
gamma- +2
tonacja kol -standard lub ciepły 1
filtr zakł cyfr -wył lub auto
red zakł cyfr -wył lub auto
red zakł mpeg -wył lub auto
tryb film auto 1
moution i led moution -wył
 

snajp2

New member
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich.
Od kilku dni nurtuje mnie jedna kwestia. Otóż posiadam tv Samsung UE40ES6100, który ma wejście CI+. Chciałbym dokupić talerz oraz tuner Ferguson Ariva 250 Combo, oraz kartę Smart HD+ z ncplus'a. Chciałbym używać do zmiany kanałów pilota od tv, i pomyślałem sobie żeby kartę włożyc bezpośrednio do tv, zamiast do tunera. Tuner podłączony byłby tylko dlatego że tv nie ma dvb-s. Czy będzie to w ogóle banglać, bo nie znam się na tym kompletnie.
Z góry dziękuję
 

dunayeR

New member
Witam wszystkich

Jak najlepiej ustawić rozmiar obrazu. Na zagranicznych forach mowią o "Screen Fit" ale cieżko to przełożyć na polskie. Czy "Screen Fit" to to samo co" Auto. Szerokość"?

Z góry dzięki za odpowiedź
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam wszystkich

Jak najlepiej ustawić rozmiar obrazu. Na zagranicznych forach mowią o "Screen Fit" ale cieżko to przełożyć na polskie. Czy "Screen Fit" to to samo co" Auto. Szerokość"?

Z góry dzięki za odpowiedź

Po polsku przetłumaczone jest to dopasowanie do ekranu
 

darek170

New member
witam,

głupie pytanie ale znaleźć tego nigdzie nie mogę, podłączyłem w końcu po niecałym roku tv do anteny i mam dwie sprawy:

1. jak zrobić aby za każdym przełączeniem kanału pokazywało się info (to co pokazuje się po naciśnięciu przycisku INFO)? czyli jadę kolejne kanały i chce wiedzieć jaki jest tytuł itd.

2. jak klikam przycisk info i jadę strzałkami to część programów nie ma tytułów np. jestem gdzieś na esce albo tv polo i nie mam info o typ1, 2, polast, tvn a jak będę na kanale tvp to jest odwrotnie, mam info do tvp1, 2, polsta tvn itd. a nie mam do jakiś odległych np. eska
 
Do góry