Samsung UE40ES6100

ros16

New member
Witam

Chciałem Was zapytać co sądzicie o Samsungu UE40ES6100? Może ktoś z Was kupił go niedawno i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Chciałbym również wiedzieć czy opłaca się dopłacać do wyższych modeli jak np. UE40ES6340 czy UE40ES6700

z góry dzięki za pomoc
 

bartolll

New member
Zależy jakie funkcje potrzebujesz. ES6100 ma SMART HUB pełny, przeglądarka internetowa działa doskonale (normalny internet) współpracują z TV mini klawiatury na wi fi, super obraz 3D oryginał jak i przerobiony z 2D. Na stronie Samsunga jest porównywarka modeli zobacz tam z czego będziesz korzystać i co zawierają poszczególne modele. Ja osobiście jestem zadowolony z ES6100, na rzazie mam UPC ale zmienię na N-kę. Polecam oglądanie filmików z youtube w jakości HD na pełnym ekranie
 

xmajew

New member
Telewizor kupiłem z początku kwietnia, sprawuje się idealnie, jedyny minus to słaby zasięg wifi, no ale da się z tym żyć. Ogromnym plusem jak dla mnie jest to, że można do niego podłączyć klawiaturę i myszkę na usb, czy np. myszkę bezprzewodową na czujnik, również sprawdzałem i ładnie śmiga, w zestawie dostałem 2 pary okularów, ale jak można się spodziewać są to najtańsze okulary na rynku(jakieś 100zł za parę), jeżeli chodzi o Smart Hub to na moim TV występują lekkie zwiechy, ale to raz na jakiś czas i nie trwają dłużej niż 3 sekundy. Nie wiem co jeszcze mogę Ci powiedzieć, jeżeli masz jakieś pytania to po prostu pytaj, a z chęcią odpowiem:)
 

farba

New member
Zależy jakie funkcje potrzebujesz. ES6100 ma SMART HUB pełny, przeglądarka internetowa działa doskonale (normalny internet) współpracują z TV mini klawiatury na wi fi, super obraz 3D oryginał jak i przerobiony z 2D. Na stronie Samsunga jest porównywarka modeli zobacz tam z czego będziesz korzystać i co zawierają poszczególne modele. Ja osobiście jestem zadowolony z ES6100, na rzazie mam UPC ale zmienię na N-kę. Polecam oglądanie filmików z youtube w jakości HD na pełnym ekranie
Bez przesady z tą doskonałością przeglądarki. Działa dość toprnie, zwłasza gdy się wejdzie na stronę zapchaną reklamami we flashu. W końcu, to tylko jednordzeniowy procek o częstotliwości 900MHz, więc niejeden smartphone dysponuje większą mocą. Na dzień dzisiejszy, Smart Hub jest mocno okrojony, ponieważ nie ma Ipli oraz TVN Playera i nie wiadomo czy w ogóle będzie.
 

bartolll

New member
Nadal będę upierał się, że przeglądarka działa doskonale ze współpracą klawiatury bezprzewodowej. Sam napisałeś że tylko 900Mhz ale to nie smartfon, d...py nie urywa ale i nie jest tragicznie. W serii ES są dostępne IPLA i TVN player dziś widziałem na ES 8000 obydwie aplikacje.
 

farba

New member
Nie ma się co sprzeczać. Człowiek przyzwyczaił się do kilku rdzeni w komputerze, więc poziom odniesienia dosyć wysoki. Faktem jest, że przeglądarka Samsunga śmiga jak rakieta na tle konkurencji, np Phila, którego zakup brałem pod uwagę. Tam nawet menu ekranowe potrafi mulić.
Zauważyłem, że na portale wideo w stylu YT lub DM, lepiej wchodzić z poziomu przeglądarki niż widgetu. Widget posiada mało opcji konfiguracyjnych dotyczących jakości obrazu, natomiast przez przeglądarkę dostępne jest wszystko co oferuje dany portal, łącznie z wyborem HD. Poza tym, nie blokowane są żadne serwisy, a przez widget np Vevo nie chciało śmigać - "strona niedostępna".
 
Ostatnia edycja:

Cyanide

New member
Po odpowiednim ustawieniu motion+ i led motion+ z płynnością przy dobrym bitrate jest OK. Wiadomo jeśli materiał jest słabej jakości itp. to bywa różnie.

Ale np. przy tenisie z eurosport HD (szybkie piłki) lub przy piłce nożnej jest miodzio. Filmy oglądane np. hd w formacie .mkv też chodzą bardzo dobrze i smużenia nie ma - jest gdy przesadzi się np. z manualnym ustawieniem motion+
 

TrueGrand

New member
Skoro jesteś zachwycony to lepiej nic nie poprawiać. Wolisz czyjeś ustawienia od własnych, zachwycających?

Mam Standartowe Ustawienia .
Jest to Gadzet wiec sluzy do zabawy ,takze jak znajde troszke czasu to pobawie sie i chetnie bym skorzystal z jakichs poradnikow aby byc jeszcze bardziej zachwycony.

kminisz synku ?
 

dekiel

New member
Witam.
Kupiłem ojcu ten tv i padł na drugi dzień (w piątek przed rozpoczęciem euro)!!!
Jedyna pociecha to serwis, który stanął na wysokości i po 4 dniach tv miałem z powrotem... Tutaj to przeżyłem szok (łącznie z propozycją zamiennego tv)

A teraz chcę się zapytać, jak wyłączyć ten tv? Oczywiście nie chodzi mi o wyłącznie do trybu stand-by a całkowite odłączenie tv od prądu... i oczywiście wiem, że można kupić listwę.
Jako że to moje pierwsze doświadczenie z tv samsunga (zawsze miałem i mam panasoniki) proszę się nie śmiać, że nie potrafię tak prozaicznej czynności wykonać...
 

kristofff

New member
Witam!Mam pytanie.Mój ue40es6100 przy pierwszym podłączeniu kina domowego przesyłał DD z tunera sat.Tak mi się wydaje.Pózniej bawiłem się ustawieniami telewizora,coś przestawiłem i DD już nie idzie.Kino domowe mam połączone przez HDMI z TV i dodatkowo kablem optycznum a tuner sat przez HDMI z TV.Może ktoś z użytkowników serii es potwierdzić,że idzie mu DD z dekodera sat przy takim połączeniu?
 

cureman

Active member
Bez reklam
Witam jako byly posiadacz ES6300 TV poszedl do sklepu po 2 dniach.
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/84802-ue55es6300-samsung.html

Mam pytania do posiadaczy ES6100 (caly czas szukam tv do sypialni)
Czy ten model ma matryce mat?
Czy gdy leci tv widac na ciemnych scenach kolory jak by TECZY na matrycy?.Nie wiem czy mi przypadl uszkodzony tv ale u mnie w ciemnych scenach bylo brak widocznosci ,kanaly hd strasznie rozmyte .Niski kontrast .Na bialych kolorach poswiata rozowego koloru.Dekoder N-ki HD kabel HDMI a obraz rozmyty brak ostrosci.Nie wiem czy te modele tak maja czy ja dostalem wadliwy model?.Zrobil by ktos jakies fotki programu Hd na tym Tv.Sam tv bardzo fajny po za tymi wadami co napisalem.Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.
 

micmus

Member
Bez reklam
Witam jako byly posiadacz ES6300 TV poszedl do sklepu po 2 dniach.
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/84802-ue55es6300-samsung.html

Mam pytania do posiadaczy ES6100 (caly czas szukam tv do sypialni)
Czy ten model ma matryce mat?
Czy gdy leci tv widac na ciemnych scenach kolory jak by TECZY na matrycy?.Nie wiem czy mi przypadl uszkodzony tv ale u mnie w ciemnych scenach bylo brak widocznosci ,kanaly hd strasznie rozmyte .Niski kontrast .Na bialych kolorach poswiata rozowego koloru.Dekoder N-ki HD kabel HDMI a obraz rozmyty brak ostrosci.Nie wiem czy te modele tak maja czy ja dostalem wadliwy model?.Zrobil by ktos jakies fotki programu Hd na tym Tv.Sam tv bardzo fajny po za tymi wadami co napisalem.Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Wspominane TV mają identyczne matryce i w ogóle to praktycznie te same telewizory. Chyba miałeś pecha bo takie cuda to raczej niemożliwe aby występowały przy niewadliwym egzemplarzu. Samsungi do serii ES6800 włącznie maja matryce matowe (w zasadzie to taki półmat).

Co do reszty niech się wypowiedzą sami użytkownicy bo ja będę użytkownikiem tego TV za jakieś 2-3 tyg.

Pozdrawiam.
 

Cyanide

New member
Witam jako byly posiadacz ES6300 TV poszedl do sklepu po 2 dniach.
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/84802-ue55es6300-samsung.html

Mam pytania do posiadaczy ES6100 (caly czas szukam tv do sypialni)
Czy ten model ma matryce mat?
Czy gdy leci tv widac na ciemnych scenach kolory jak by TECZY na matrycy?.Nie wiem czy mi przypadl uszkodzony tv ale u mnie w ciemnych scenach bylo brak widocznosci ,kanaly hd strasznie rozmyte .Niski kontrast .Na bialych kolorach poswiata rozowego koloru.Dekoder N-ki HD kabel HDMI a obraz rozmyty brak ostrosci.Nie wiem czy te modele tak maja czy ja dostalem wadliwy model?.Zrobil by ktos jakies fotki programu Hd na tym Tv.Sam tv bardzo fajny po za tymi wadami co napisalem.Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Ja żadnego koloru "tęczy" nie zauważyłem, HD nie są rozmyte - ja ostrość daje na max 40 w skali do 100 bo nie lubię przesadnie ostrych aż świecących krawędzi :)
Tak więc możesz coś tam mieć z matrycą bo ja żadnych artefaktów takich nie zauważam na es6100.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ten model ma niby MEGA KONTRAST a moj model w dzien swiecil jak by kontrast byl na minus!!.Ciekawi mnie co moglo tam byc padniete matryca? .Fajnie jak by ktos dal fotke z programu HD na tym tv.
 

darknes64

New member
Ten model ma niby MEGA KONTRAST a moj model w dzien swiecil jak by kontrast byl na minus!!.Ciekawi mnie co moglo tam byc padniete matryca? .Fajnie jak by ktos dal fotke z programu HD na tym tv.

Przyczyn mogło być wiele. Nawet tak prozaiczne jak niewłaściwe ustawienia w menu servisowym. Czasami sie to zdarza, na linii produkcyjnej.

Posiadam ten model i kontrast mam ustawiony na 70 % podświetlanie matrycy na 14 a jasność na 50. I obraz żyleta. Sygnał mam z DVB-T np. TVP 1 HD oraz z tunera sat. Tu również nie ma najmniejszych uwag do wyświetlanego obrazu. Nawet jak wyświetlam divx-y po dlna to odtwarzane są w idealnej jakości.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Przyczyn mogło być wiele. Nawet tak prozaiczne jak niewłaściwe ustawienia w menu servisowym. Czasami sie to zdarza, na linii produkcyjnej.

Posiadam ten model i kontrast mam ustawiony na 70 % podświetlanie matrycy na 14 a jasność na 50. I obraz żyleta. Sygnał mam z DVB-T np. TVP 1 HD oraz z tunera sat. Tu również nie ma najmniejszych uwag do wyświetlanego obrazu. Nawet jak wyświetlam divx-y po dlna to odtwarzane są w idealnej jakości.

Dasz fotke kanalu w Hd ?
 
Do góry