Samsung UE40ES6100

szakal4950

New member
ja też miałem kupić 6340

ale w końcu kupiłem 6100 i jest ok. Zaraz wyjdzie kolejny model z jakąś tam nową funkcją i znowu każdy bedzie radził żeby dokładać bo lepszy i tak w kółko aż dojdzie się do nie wiadomo jakich kwot. Zastanów się ile masz do wydania i czy te "extra" bajery będą ci potrzebne.
 

mclusky

New member
Sorry za odświeżanie tematu, ale kupiłem wczoraj UE40ES6100 i mam ogromny problem. TV rzadko oglądam, ale gram na PS3. Czytałem wcześniej o input lagu, ale nie spodziewałem się takich opóźnień. Czas reakcji między naciśnięciem przycisku, a reakcją na tv jest bardzo duży. Grzebałem w ustawieniach dość długo i gra się całkiem dobrze przy wyłączonym Motion Plus, ale wygląda to wszystko wtedy jak na moim starym Panasonicu.
Możecie polecić jakieś ustawienie, albo połączenie tv z konsolą żeby maksymalnie wyeliminować tego laga?
 

mclusky

New member
Głównie żona będzie z niego korzystać i jest tam smart hub co bardzo się jej spodobało.Dopóki nie kupię swojego to chciałem trochę na nim pograć. Mój stary Panasonic ma 26 cali i już nie robi takiego wrażenia jak kiedyś (4 lata temu!). Generalnie nie muszę go oddawać i płakać co zrobiłem, ale próbuję go tak ustawić, żeby zagrać na nim w kilka gier.

Wytłumacz mi proszę o co chodzi z monitorami z tunerami tv?
 

fula

New member
Przy projektowaniu telewizorów input lag ma drugorzędne znaczenie, tu założenia konstrukcyjne i oprogramowanie jest inne niż w monitorach.
 

mclusky

New member
Czy w związku z tym jest jakieś rozwiązanie mojego problemu? Czy mógłbyś polecić jakiś model monitora z tunerem tv? Chciałbym zobaczyć jak to wygląda.

Są takie monitory 40 calowe?
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
Ostatnia edycja:

mclusky

New member
I tutaj pojawia się problem. Max w podesłanym przez Ciebie linku to 27 cali. Mój pokój do grania jest duży i wolałbym powiesić na ścianie co najmniej 40 cali i usiąść wygodnie na kanapie.
 

darek lublin

New member
ue40es6100w

witam znajomy ma matryce z nalepka bn96-21-758a40 6 -5k<2>-80062012m1line11 moze ktos wypowie sie o tych oznaczeniach dziękuję chodzi o tv ue40es6100w
 

fula

New member
I tutaj pojawia się problem. Max w podesłanym przez Ciebie linku to 27 cali. Mój pokój do grania jest duży i wolałbym powiesić na ścianie co najmniej 40 cali i usiąść wygodnie na kanapie.

I tutaj mam dla Ciebie dobra nowinę, iż monitory 40 calowe są dla fanów gier również. Monitory LCD 40 cali - Ceneo.pl Nie miałem do czynienia z tak dużymi monitorami, poza oglądaniem na wystawie, więc nie wypowiem się który lepszy. Ale dla takiego fana gier nie będzie problemu wyłożenie 8 tyś na porządny sprzęt, który zapewni wiele przyjemności z korzystania bez zacięć. Jeśli będziesz potrzebował monitor z tunerem TV, dolicz około 10% do ceny, jednak to nie zastąpi telewizora w pełni. Tak jak telewizor monitora. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
witam znajomy ma matryce z nalepka bn96-21-758a40 6 -5k<2>-80062012m1line11 moze ktos wypowie sie o tych oznaczeniach dziękuję chodzi o tv ue40es6100w

Szybciej dowiesz się o matrycy z nr versji na nalepce z tyłu telewizora. Podam przykład dla telewizora UED6500 version nr 01 - matryca Chunghwa Picture Tubes version nr 03 - matryca Samsunga Tych wersji konfiguracji sprzętowej w danym modelu telewizora może być kilka, spotkałem się w LG z ośmioma.
 

rafel1809

Member
Witam
Również jestem zainteresowany tym modelem. Jednak w moim przypadku ważna funkcją jest tuner sat. Z tego co widzę, model UE40ES6100 najprawdopodobniej nie posiada takiego tunera. Jednocześnie porównywałem go m.in. z modelem UE40D6100, który posiada tuner sat. Czym się różnią, czy ten drugi jest starszym modelem? Jeśli faktycznie, to chyba trochę dziwne "uwstecznienie".
 

K2U

Member
Ja też się zastanawiam nad tym modelem, ale 46calowym, jednak bardziej biorę pod uwagę model ES6710 ze względu na biały kolor. Wiecie może czym one się różnią? Bo porównywarki są dla mnie strasznie nieczytelne...
 

corran11

New member
Witam!
Aktualnie jestem posiadaczem le32b650 i chcialbym kupic wlasnie model se6100, po pierwsze - bo wiekszy a po drugie bo 3d i chyba (jako ze nowszy) bedzie tez lepszy obraz

i teraz pytania, ktore jako posiadacza b650 nurtuja mnie od dawna
czy wyeliminowano juz problem z dzwiekiem DTS w filmach mkv odtwarzanych z dysku usb? w moim tv taki dzwiek sie nie odtwarza, w serii C juz chyba jest ok...

i czy do polaczenia z internetem tutaj tez jest wymagany adapter wifi? czy moze jest juz wbudowany?

i czy warto dolozyc 500 zl do wersji 6800? z porownywarki na stronie wyczytalem ze rozni sie wlasciwie "tylko" tym ze ma 400 hz (6100 ma 200) ale w ktoryms temacie wyczytalem tez ze ma "2 rdzenie" ale bez szczegolow

chcialbym moze po prostu uslyszec opinie czy jak dla mnie - czyli czlowieka ktory oglada duzo sportu (piłki kopanej) w HD i czasem film/serial HD z dysku lub bezposrednio z komputera przez hdmi - ten telewizor bedzie odpowiedni ;)

pozdrawiam
 

mercleb

New member
Witam
Również jestem zainteresowany tym modelem. Jednak w moim przypadku ważna funkcją jest tuner sat. Z tego co widzę, model UE40ES6100 najprawdopodobniej nie posiada takiego tunera. Jednocześnie porównywałem go m.in. z modelem UE40D6100, który posiada tuner sat. Czym się różnią, czy ten drugi jest starszym modelem? Jeśli faktycznie, to chyba trochę dziwne "uwstecznienie".
A skąd masz info, że D6100 ma tuner sat? wg mnie nie ma i nie miał. Dopiero ta seria ma go od modelu 6200 (niedostępny w Polsce) i wyższych.
Ja mam 6200 i różnica między nową serią ES6xxx jest taka, że nie mam konwersji do 3D(niepotrzebana), przeglądarki internetowej (też niepotrzebana) i nowszej wersji smarta (ale wszystko jest dostępne jak na razie na serie D).
Mam za to panel Ultra Clear, który wg wielu jest złem, a wg mnie doskonały, bo naprawdę jest widać róźnicę w kolorach i jakości obrazu. Teraz te panele dają dopiero od modeli EX7xxx.
 

mercleb

New member
Jak masz ciemne pomieszczenie to ok. W przeciwnym razie to kicha
Nie mogę się z tym zgodzić, mam tv w pokoju od południa, słońce świeci na niego ostro, a że ostatnio byłem na urlopie i miałem okazję więcej oglądać tv w południe (olimpiada) więc stwierdzam, że wcale nie trzeba zasłaniać okna, w tym samym miejscu wcześniej stał zwykły tv (kineskop) i wtedy faktycznie nie było nic widać. Teraz przeciwnie, obraz wręcz elegancki (choć przy naprawdę ostrym słońcu kolory trochę jakby bledną, ale to już ekstremalna sytuacja)
,normalnie da się oglądać, zadnych odbić nie widać, mimo, że wyłaczony tv może robić za lustro :)
Mam porównanie z modelem D5500, ma taki matowy panel i powiem tak - różnica w jakości kolorów, kontrastu, czerni (tę różnicę bardziej widać w ciemnym pomiszczeniu) jest naprawdę widoczna jak obok siebie stoją i świecą.
 

rafel1809

Member
marcleb, po prostu w wyszukiwarce google znalazłem w grafice na kilku stronach zdjęcia, na których wyraźnie widać wejście antenowe sat, np na stronie Electro World.
 

mercleb

New member
marcleb, po prostu w wyszukiwarce google znalazłem w grafice na kilku stronach zdjęcia, na których wyraźnie widać wejście antenowe sat, np na stronie Electro World.
Tak, opisy i zdjęcia na tych sklepach intenetowych to często powielanie opisów z innych modeli, nie ważne, że jak wygląda tak sama to nie znaczy, że musi być to samo :)
Najlepiej patrzeć na to co Samsung pisze
UE40D6100 - SPECYFIKACJE | SAMSUNG
Info ze strony Samsunga - Odbiór DTVDVB-T/C

A tu dla UE40D6500
Odbiór DTVDVB-T/C/S2
S2 - tuner sat
 
Do góry