Samsung UE40ES6100

farba

New member
Ten model ma niby MEGA KONTRAST a moj model w dzien swiecil jak by kontrast byl na minus!!.Ciekawi mnie co moglo tam byc padniete matryca? .Fajnie jak by ktos dal fotke z programu HD na tym tv.
Matryce w tegorocznych modelach(ES) Samsunga są do kitu jeśli chodzi o kontrast. Ludzie różne bajki opowiadają, bo na ogół z urzędu chwalą to, co posiadają. Kąty widzenia również lipne. Obraz blednie już pod kątem 40 stopni.

One rather surprising thing about this TV is its contrast ratio. Dynamic backlighting has been particularly well handled since last year, so it no longer does crazy things to the gamma. The new and improved dynamic backlighting system in this TV makes things even better, as the variations in brightness between different images have been completely wiped out. In our tests, switching from a 1% white test card to a 35% white test card didn't affect the brightness of the white, which stayed at 212 cd/m². The only slight blip is that the contrast ratio is lower in this TV than in the D8000 model from 2011—the black has gone from 0.05 cd/m² to 0.11 cd/m², which makes for a contrast ratio of 3200:1 in the D8000 compared with 1960:1 for the ES8000. That's quite disappointing for a TV that's supposed to be Samsung's flagship model!

Tutaj całość: Samsung UE55ES8000
 
Ostatnia edycja:

darknes64

New member
Matryce w tegorocznych modelach(ES) Samsunga są do kitu jeśli chodzi o kontrast. Ludzie różne bajki opowiadają, bo na ogół z urzędu chwalą to, co posiadają. Kąty widzenia również lipne. Obraz blednie już pod kątem 40 stopni.
Hmm, widzę, że Ty chyba nie posiadasz tego modelu o którym tu prawimy. W przeciwnym wypadku wiedziałbyś, ze ten model było robiony na bazie trzech rożnych matryc. Można to sprawdzić w menu servisowym, w opcji modelu do pozycji es6100 masz przypisane trzy różne matryce. Nie potrafię powiedzieć czy pochodzą one od różnych producentów czy też może chodzi o różny okres czasu ich produkcji. Kątów również nie mierzyłem ale z pewnością nie wygląda to tak jak Ty to opisujesz. Oczywiście, czym większy kąt tym mniejsza wyrazistość obrazu ale to akurat przypadłość wszystkich TV LCD. Nie wiem jednak jak Ty wymierzyłeś te 40 stopni. Dla mnie nie stanowi to większego problemu, wszyscy domownicy twierdzą, ze mają dobrą widoczność a nie wszyscy siedzą na wprost TV.

No i ten artykuł który podajesz za przykład. Na mnie te artykuły nie robią żadnego wrażenia, anie te pozytywne ani te negatywne. Zbyt często sa to artykuły na zamówienie. Jeśli ktoś się chce przekonać do danego sprzętu to nic prostszego jak iść do najbliższego sklepu i potestować go jeszcze w sklepie. Póki nie jest się jego właścicielem, aby potem nikt nie powiedział, ze ktoś "chwali to co posiada". Można tam sobie wyregulowac ostrość, kontrast, podświetlenie matrycy i samemu sprawdzić jakość obrazu np. w HD. Można to zrobic porównując z innym modelami TV, przecież to żaden problem. Tylko troszkę chęci.

@cureman

Zdjęcia obrazumógłbym wrzucić ale nic Ci to nie da. Zawsze znajdzie się ktoś kto powie, że podrasowałem ja w photoshopie. Aby nie było żadnych złudzeń wybierz się na oględziny do sklepu :D
 
Ostatnia edycja:

farba

New member
Hmm, widzę, że Ty chyba nie posiadasz tego modelu o którym tu prawimy. W przeciwnym wypadku wiedziałbyś, ze ten model było robiony na bazie trzech rożnych matryc. Można to sprawdzić w menu servisowym, w opcji modelu do pozycji es6100 masz przypisane trzy różne matryce. Nie potrafię powiedzieć czy pochodzą one od różnych producentów czy też może chodzi o różny okres czasu ich produkcji. Kątów również nie mierzyłem ale z pewnością nie wygląda to tak jak Ty to opisujesz. Oczywiście, czym większy kąt tym mniejsza wyrazistość obrazu ale to akurat przypadłość wszystkich TV LCD. Nie wiem jednak jak Ty wymierzyłeś te 40 stopni. Dla mnie nie stanowi to większego problemu, wszyscy domownicy twierdzą, ze mają dobrą widoczność a nie wszyscy siedzą na wprost TV.

No i ten artykuł który podajesz za przykład. Na mnie te artykuły nie robią żadnego wrażenia, anie te pozytywne ani te negatywne. Zbyt często sa to artykuły na zamówienie. Jeśli ktoś się chce przekonać do danego sprzętu to nic prostszego jak iść do najbliższego sklepu i potestować go jeszcze w sklepie. Póki nie jest się jego właścicielem, aby potem nikt nie powiedział, ze ktoś "chwali to co posiada". Można tam sobie wyregulowac ostrość, kontrast, podświetlenie matrycy i samemu sprawdzić jakość obrazu np. w HD. Można to zrobic porównując z innym modelami TV, przecież to żaden problem. Tylko troszkę chęci.

@cureman

Zdjęcia obrazumógłbym wrzucić ale nic Ci to nie da. Zawsze znajdzie się ktoś kto powie, że podrasowałem ja w photoshopie. Aby nie było żadnych złudzeń wybierz się na oględziny do sklepu :D
Owszem posiadam ES6100 z matrycą Samsunga i kontrast oraz kąty są do bani. Jeśli chodzi o wspomniane matryce, to też opowiadasz bzdury, bo owe matryce Samsunga potrafią być lepsze i gorsze. Kolega przy okazji wymiany wspomniał o tym tutaj http://www.hdtv.com.pl/forum/791105-post1380.html i tu http://www.hdtv.com.pl/forum/791145-post1384.html

witam
takie małe info jestem już po pierwszej poważnej naprawie gwarancyjnej telewizor zakupiłem ponad rok temu i w maju tego roku padła matryca pojawił się pionowy pasek na całej wysokości ekranu diagnoza matryca do wymiany.I teraz najważniejsze z tyłu telewizora miałem made in slovakia nie przeszkadzało mi to do tej pory bo te pewne mankamenty jak clouding i nierównomierne podświetlone w narożach matrycy widoczne na czarnym tle nie przeszkadzało mi,dostałem nową matryce ale już oryginalną samsunga made in korea i niema co porównywać zero clodingu matryca równo podświetlona brak wymienionych mankamentów jakie występowały na matrycy słowackiej i najważniejsze lepszy kontrast i barwy kolorów przy takim samym ustawieniu telewizora bo mam ustawienia zapisane na papierze:) potwierdzili to wszyscy domownicy,także daje dużo do myslenia produkt koreanski a produkt słowacki mimo tej samej firmy SAMSUNG.(cena samej matrycy to 4tys zł:)

servisant wymieniał mi matryce u mnie w domu! więc wiem co widziałem na starej matrycy była naklejka samsung made in slovakia,na nowej matrycy samsung made in korea.z tyłu na telewizorze nic się nie zmieniło nadal jest made in slovakia:).reszte sami sobie podowiedzcie ze sprzet slovacki to lipa w porównaniu do koreanskiego
 
Ostatnia edycja:

darknes64

New member
@farba, niepotrzebnie się ciskasz. Przecież pisałem, ze sa co najmniej trzy rodzaje matryc do tych TV. To raz, dwa, że bardzo często się zdarza (u wszystkich producentów matryc) że same matryce są wadliwe. Jeszcze do niedawna nie lada problemem było skroić matryce powyżej 17 calie. Zmierzam jednak do tego, że właśnie poprzez skomplikowany proces technologiczny jedna matryca drugiej matrycy jest nierówna. Nie pamiętam dokładnie ale na świecie jest chyba tylko trzech czy czterech producentów matryc. Jednym z nich jest samsung (ta słowacka firma jest również samsunga) który uważany jest za lidera w produkcji tych akurat elementów. Ręczę Tobie, że inne matryce ze słowackich zakładów mogą być równie dobre co te z koreańskich. Tu nie ma reguły. I zdziwiłbyś się jak byś wiedział ilu producentów TV montuje u siebie matryce samsunga (niezależnie od faktu w jakim kraju zostały wyprodukowane). Dlatego błędem jest twierdzenie, ze te matryce np. ze słowackich zakładów są gorsze od tych z koreańskich. To nie reguła, to po prostu przypadek. Jutro może się okazać, ze komuś siądzie matryca z zakładów w Korei. Dlatego zawsze powinno się oglądać dany egzemplarz w sklepie, zanim go kupimy. Oczywiście wszystkiego wypatrzeć się nie da ale pamiętac należy, ze jest jeszcze gwarancja.
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Matryce w tegorocznych modelach(ES) Samsunga są do kitu jeśli chodzi o kontrast. Ludzie różne bajki opowiadają, bo na ogół z urzędu chwalą to, co posiadają. Kąty widzenia również lipne. Obraz blednie już pod kątem 40 stopni.

One rather surprising thing about this TV is its contrast ratio. Dynamic backlighting has been particularly well handled since last year, so it no longer does crazy things to the gamma. The new and improved dynamic backlighting system in this TV makes things even better, as the variations in brightness between different images have been completely wiped out. In our tests, switching from a 1% white test card to a 35% white test card didn't affect the brightness of the white, which stayed at 212 cd/m². The only slight blip is that the contrast ratio is lower in this TV than in the D8000 model from 2011—the black has gone from 0.05 cd/m² to 0.11 cd/m², which makes for a contrast ratio of 3200:1 in the D8000 compared with 1960:1 for the ES8000. That's quite disappointing for a TV that's supposed to be Samsung's flagship model!

Tutaj całość: Samsung UE55ES8000

Bylem wczoraj w sklepie sprawdzilem ES 55 6300 .Powiem tak obraz bardzo slaby,nijaka czern .Ciemne sceny sa zlewane w calosc.Dziwne bo starsze modele Ledowe Samsunga maja obraz rewelka.Seria ES jest jakas slaba .Tylko czemu ? :(
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
55 es 6800

Mam 55 ES 6800 i włos mi się jeży na głowie jak czytam, że seria ES jest słaba.
W niektórych sklepach sprzedawcy na mój widok wywracali oczy do góry albo uciekali na zaplecze. Marudziłem okrutnie i bez przerwy przebierałem. W MediaMarkt pozwolili mi nawet przytaszczyć ze sobą cały arsenał filmów HD na flashu. Po tym wszystkim nie miałem wątpliwości, że w tej cenie to tylko ten model.
Oczywiście to tylko bardzo subiektywna ocena, gusta są bardzo różne. Jednak stwierdzenie, że seria ES jest słaba chyba jest znacznym nadużyciem.

A może tylko ja mam takie szczęście, że mi się trafił model z małym cloudingiem i rewelacyjnym obrazem?
 

kostamar

New member
Witam posiadam taki tv i jest naprawdę rewelacyjny jak za tą cenę 3d,2 x okulary,pełna przeglądarka,i wiele innych ciekawych funkcji to co inni piszą to po prostu ich ocena,chcieliby mieć za 3 tyś telewizor najlepiej 6 rdzeniowy który pracuje z prędkością światła, wierz mi czy nie ale ja daję mu same plusy konwersacja hd z 2d do 3d naprawdę fajna sprawa więc się nie zastanawiaj nad tym modelem tylko kup i sam stwierdzisz że miałem rację.
 

maniekziaro

New member
witam. zakupiłem samsungaUE40ES6100 i mam mały problem? jak można wyciszyć te "pikanie" podczas regulacji głosu. jak tak to prosze o opis . z góry dzięki
 

Cyanide

New member
menu->system-> ogólne ... tam wyłączysz dźwięk klawiszy w menu, strasznie wkurzające.

Ja na obraz nie narzekam, przekonałem się iż wiele zależy od filmów - na jedny filmie ciemna scena się zlewa... ale na innym filmie dużo lepszej jakości są detale w ciemnych scenach - oczywiście jak dobrze się ustawi TV, bo jak ktoś da na maksa dynamiczny kontrast oraz tonacje czerni na max - to będzie porażka. Zresztą tak to wygląda na fabrycznych ustawieniach w trybie np. dynamicznym.

Pod dużym kątem ostrym np. 20' (zakładając iż 90' to na wprost) może troszkę traci kontrast obraz, ale po 1. Nigdy nie oglądam TV z takiego kąta a praktycznie zawsze na wprost siedzę, a po 2. nie widziałem TV w tej cenie który radziłby sobie z tym lepiej. I zgodzę się, znajdą się lepsze droższe... jak zawsze, bo na tym to polega.
 

Since

New member
Witam posiadam taki tv i jest naprawdę rewelacyjny jak za tą cenę 3d,2 x okulary,pełna przeglądarka,i wiele innych ciekawych funkcji to co inni piszą to po prostu ich ocena,chcieliby mieć za 3 tyś telewizor najlepiej 6 rdzeniowy który pracuje z prędkością światła, wierz mi czy nie ale ja daję mu same plusy konwersacja hd z 2d do 3d naprawdę fajna sprawa więc się nie zastanawiaj nad tym modelem tylko kup i sam stwierdzisz że miałem rację.

Czy ta owa przegladarka o ktorej psizesz obsluguje flasha ?
da sie np. obejrzec filmik na wrzucie ?
 

Cyanide

New member
Działa flash w przeglądarce i da się filmiki w niej odtworzyć co jednak nie jest wygodne - jak dla mnie przeglądarka to najrzadziej używana opcja. Bo bez podpięcia myszy i klawiatury to męczarnia. Wole skorzystać z laptopa/pc.

A do kolegi wcześniej - tak okulary dodawane do TV są na baterie i muszę je posiadać.
 

Since

New member
Działa flash w przeglądarce i da się filmiki w niej odtworzyć co jednak nie jest wygodne - jak dla mnie przeglądarka to najrzadziej używana opcja. Bo bez podpięcia myszy i klawiatury to męczarnia. Wole skorzystać z laptopa/pc.

A do kolegi wcześniej - tak okulary dodawane do TV są na baterie i muszę je posiadać.

wrzuta.pl działa ?
audio i video ? czy wywala komunikat brak flasha i a zeby pobrac z netu ?
bo w sklepie niestety taki komunikat byl na czarnym tle w odtwarzaczu.
moze byl stary soft nie mam pojecia
 

micmus

Member
Bez reklam
Logiczne ze zawsze lepiej wziac wyzszy model. Model es6340 rozni sie wyposazeniem ma dodatkowo wbudowane runery czyli likwiduje konoecznoac osobnego pidella dekodera. Dla mnoe siper sprawa dolozylbym.
 
Do góry