Samsung UE40ES6100

zzabek

Member
aha chodzi o ten jego trzeba zainstalować na pendrive czy tylko zapisać

-MST10PDEUC-1042.0 Upgrade File(USB type)U10PDEUC-1042.0 2013.12.06 MULTI LANGUAGE 153.51 MB

a jeśli chodzi o iplex to jak mam się zalogować jak wychodzi error czy można zresetować smarta i w jaki sposób można zrobić
na pendrive potem do TV
na ipla nie pomogę bo nie wiem
 

grippena4

New member
Dzięki reset huba zrobiony instalka poszła jest ok nowa aktualizacja zrobiona
tylko właśnie mam problem z iplex kurcze mam wykupiony pakiet iplex plus ale przy próbie łączenia kont w tv mam coś takiego ]
 

grippena4

New member
Dzięki reset huba zrobiony instalka poszła jest ok nowa aktualizacja zrobiona
tylko właśnie mam problem z iplex kurcze mam wykupiony pakiet iplex plus ale przy próbie łączenia kont w tv mam coś takiego



Uploaded with ImageShack.us
 

grippena4

New member
połączenie mam ze stałego łącza bo mieszkam w bloku i mam sygnał przez routera przez kabel router to D-link Dir-600 wszystko chodzi jak włącze iplexa tylko jestem nie zalogowany i trzeba wszystko z reklamami ogladać
 

marcelbadyl

New member
Tak to oznaczenia datujące produkty samsunga F - modele aktualne E - z przed roku, D- 2 lat... itp te modle różniły się prócz wyglądu kodekami i wifi w F jest wifi ready w E wbudowane

Wifi ready czyli należy dokupić 'dostawkę' (zewnętrzną kartę sieciową), żeby połaczyć się z siecią domowa ?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Wifi ready czyli należy dokupić 'dostawkę' (zewnętrzną kartę sieciową), żeby połaczyć się z siecią domowa ?
Wi-Fi Ready to przystosowanie do współpracy z siecią bezprzewodową, dzięki możliwości dodania adaptera USB Wi-Fi i bezprzewodowego łączenia się z routerem internetowym.

Inną opcją jest kupienie punktu dostępowego pracującego w opcji klient i podłączenie do TV przez port LAN.
 

marcinsu

New member
Samsung wypuścił nową aktualizacje której nie można zainstalować. Obecnie mam 1042. Na stronę nowa wersja to 1036 - numery im się pomyliły.

Sent from my Sony Xperia™ Z using Tapatalk 4
 

thandor

New member
Witam, podlaczajac sluchawki do TV dzwiek automatycznie idzie przez nie. Zeby dzwiek byl w glosnikach telewizora musze wypiac sluchawki. Czy da sie zrobic tak zeby byly one zawsze wpiete w gniazdo sluchawkowe, a ja zmienial z poziomu TV na czym chce sluchac? Jak dam w menu na glosniki zew. to w sluchawkach cisza :-(
 

Kolos1968

New member
cd. Samsung 6100

Najgorszy odbiornik TV jaki miałem do tej pory.Obraz momentami genialny, ale tylko przy materiale FullHD.
Przy słabszych jakościowo programach telewizor zupełnie sobie nie radzi.
Pomimo ustawienia rozdzielczości 1920x1080 i sygnału z dekodera NC+ (kanały HD) obraz ma artefakty jak divix.Ciemne sceny,szczególnie drugi plan to porażka kolorów.
Zamiast czerni jest szarobury,brązowozielony lub fioletoworóżowy.Nie pomagają ustawienia zarówno własne jak i wzorce od innych użytkowników tego modelu.Wcześniej miałem LCD Sony Bravia, który w porównaniu z tym Samsungiem to genius.
Serwisant ,którego wezwałem do problemu z obrazem powiedział mi ,że jak chcę mieć czerń czarną to mogłem kupić sobie plazmę. Wydawało mi się,że płacąc grubo ponad 2000zł za TV powinienem był dostać produkt, który będzie dawał odrobinę zadowolenia.Niestety jestem rozczarowany i zdegustowany tym odbiornikiem.Moja ocena to 2/10:(
 

szubert

New member
Witam.
Koledzy mam problem z regulacją głośności w aplikacji RMF FM - ktoś wie od czego to zależy, ze czasem regulacja głośności działa a czasem zero reakcji na pilota?
 

tdx

New member
Bez reklam
Najgorszy odbiornik TV jaki miałem do tej pory.Obraz momentami genialny, ale tylko przy materiale FullHD.
Przy słabszych jakościowo programach telewizor zupełnie sobie nie radzi.
Pomimo ustawienia rozdzielczości 1920x1080 i sygnału z dekodera NC+ (kanały HD) obraz ma artefakty jak divix.Ciemne sceny,szczególnie drugi plan to porażka kolorów.
Zamiast czerni jest szarobury,brązowozielony lub fioletoworóżowy.Nie pomagają ustawienia zarówno własne jak i wzorce od innych użytkowników tego modelu.Wcześniej miałem LCD Sony Bravia, który w porównaniu z tym Samsungiem to genius.
Serwisant ,którego wezwałem do problemu z obrazem powiedział mi ,że jak chcę mieć czerń czarną to mogłem kupić sobie plazmę. Wydawało mi się,że płacąc grubo ponad 2000zł za TV powinienem był dostać produkt, który będzie dawał odrobinę zadowolenia.Niestety jestem rozczarowany i zdegustowany tym odbiornikiem.Moja ocena to 2/10:(

Dobrze że po 2 latach zdecydowałeś się ocenić ten TV
Pixelizacja to wynik złych ustawien choć cieżko powiedzieć co to dla Ciebie to słowo znaczy

Możesz sprawdzić matrycę jakiego producenta jest bo od tego też wiele zależy nawet w kwestii ustawień
Pytanie jaki model sonego miałeś wcześniej i w jakiej wielkości.
Skoro od razy zauważyłeś mankamenty TV to może warto było go oddać i faktycznie kupić co innego.
Piszę dlatego że chętnie bym pomógł sprawdzić by faktycznie ten Tv zasługuje na 2/10
 

Kolos1968

New member
Gdzie można wyregulować efekt "zamrożonych kostek" obrazu?
Inny wkurzjący efekt wygląda jakby ustawiona była zbyt mała rozdzielczość. Np. gdy wyświetlana jest plansza informująca o rozpoczęciu transmisji meczu na nsport to widać takie połówki kręgów na obrazie, jak tęcza na niebie tylko w jednolitym kolorze. Cienie na twarzy ludzi są brunatne, czarne włosy mają zielonkawą poświatę, marynarki gości chodzących po korytarzu w Sejmie zamiast czarne są zielonkawe lub niebieskawe itp.
Sony Bravia był 32", modelu dokładnie nie pamiętam.
Dzieci mają Samsunga 26" i obraz żyleta!
Co do matrycy to przypuszczam,że serwisu to nie interesuje jaki producent ją stworzył.Telewizor jest na gwarancji i jak pisałem serwisant stwierdził,że to nie jest usterka tylko "ten typ tak ma"
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja się ciebie pytałem o matryce żeby móc udzielić jakiejś sensownej odpowiedzi ale zastanawiam sie czy chcesz ją otrzymać.

Jeśli masz obraz na którym widać artefakty po kompresji lub właściwie dla nas to za mały bitrate.
Masz ustawione na dekoderze 720p czy 1080i?
Czy Red. zakłóceń MPEG jak dasz na max to jest lepiej?

masz ciągle ten sam obraz a wyświetlasz go na coraz większym ekranie to następny powód dla którego obraz jest gorszy.

Co do matrycy ta informacja potrzebna jest mi żeby Ci podać ustawienia TV więcej info znajdzie w mojej stopce
 

Kolos1968

New member
Mam ustawione 1080i.( choć nie wiem czy nie powinno być 1080p?)
Ustawienie redukcji szumów mam na średni, gdyż gdy jest na max to smuży.
Wersja matrycy 01
 

tdx

New member
Bez reklam
Menu ekranowe > Obraz > Rozmiar obrazu musisz mieć tutaj coś złe ustawione albo w dekoderze nie masz 16:9

Zwiana rozdzielczości nie powoduje deformacji obrazu, coś ewidentnie masz ŹLE w ustawieniach.
 
Do góry