Samsung UE40ES6100

Kolos1968

New member
Przecież im wyższa rozdzielczość to obraz powinien być lepszy? A w związku z moją matrycą masz jakieś ustawienia?
Mam mediaBox nc+ parametry powinny być dobre.
A w ustawieniach serwisowych mozna coś pogrzebać? (oczywiście z głową)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Tylko na wyższej rozdzielczości masz przeplot tak czy siak zrób coś z tym jajem bo nie powinno tak być.
Matryca samsunga czy inna?
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie masz :D ale jak się boisz to zacznij od tych

Tryb obrazu Film
Podświetlenie 16
Kontrast 95
Jasność 45
Ostrość 15
Kolor 50
Odcień G50/R50

USTAWIENIA ZAAWANSOWANE
Kontrast dynamiczny OFF
Tonacja czerni OFF
Flesh Tone 0
Tylko tryb RGB OFF
Przestrzeń kolorów Automatyczny
10pt Balans bieli Użytkownika
Gamma +1
Wzorce OFF
xvYCC OFF

OPCJE OBRAZU
Color Tone Ciepły 2
Filtr szumów cyfrowych OFF
Filtr szumów MPEG OFF
Poziom czerni HDMI Niski
Tryb filmu OFF
Motion Plus jak chcesz
LED Motion Plus OFF

10PT BALANS BIELI

Interwał Czerwony Zielony Niebieski
1 0 -1 -1
2 -1 -1 -1
3 0 0 0
4 -1 0 +1
5 -1 -1 +1
6 -1 -1 -1
7 -1 -1 -1
8 0 0 0
9 +1 0 0
10 +2 0 0
 

Kolos1968

New member
Dzięki wielkie ale te schematy testowałem.
Denerwuje mnie ten przeplot i te dziwne barwy miejsc gdzie powinna być czerń,szarość i jej odcienie.
 

Kolos1968

New member
Dzięki wielkie ale te schematy testowałem.
Denerwuje mnie ten przeplot i te dziwne barwy miejsc gdzie powinna być czerń,szarość i jej odcienie.
Czyli mogę wejść w serwisowe?
 

tdx

New member
Bez reklam
Możesz sam jestem ciekaw co tam siedzi.
Co do przeplotu pisałem 720p powinno w ruchu być lepiej
Co do zielonej czerni też tak miałem gdy wbiłem ustawienia pod matyce samsunga dla AUO ale skoro już na standardzie jest tak jak piszesz to dziwna sprawa.
Wyzeruj opcje obrazu zacznij od trybu film zmniejsz podświetlenie i ustaw balans bieli na neutralny widać wciąż tą zieleń?

Albo skorzystaj z
http://www.avforums.com/pages/pictureperfect/
 
Ostatnia edycja:

Kolos1968

New member
Jeżeli się okaże ,że matryca jest kiepskiego producenta ,kwalifikuje się to do mojej interwencji w serwisie?
Powiadomię serwis, że nadal obraz nie spełnia moich oczekiwań i żądam wymiany matrycy, ciekawe jak się do tego odniosą?
Mam nadzieję,że wejście w menu serwisowe nie da im argumentu do zerwania gwarancji.
Jeżeli chodzi o przeplot to nie ma zbyt dużej różnicy w ustawieniach rozdzielczości 720 czy 1080. A wspomniane przeze mnie takie jakby kręgi/fale na obrazie (szczególnie plansze,tło, drugi plan) widać jeżeli pomniejszę nawet obraz.Myślałem ,że jest to wina zbyt małej rozdzielczości ale jej zmiana nic nie wnosi.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak to matryca samsunga.
Możesz nagrać filmik> Bo tak naprawdę nie wiem czym są te kręgi, czy to banding czy rodzaj "brudnej" matrycy... :)

Próbowałeś sam ustawiać obraz wg info z linka?
 

tdx

New member
Bez reklam
Ej może ty widzisz takie paski na czarnym? Czyli takie paski szersze niż szerokośc pixela?
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Pytanie z innej beczkie, a dokladniej o fukcje nagrywania na USB.

Jak to wyglada ? Zaprogramuje na godzine i program i moge ogladac inna stacje, a PVR bedzie nagrywal ? Pytanie nr2. czy gdy zaprogramuje nagrywanie, bede mogl wylaczyc TV a program sie nagra ? Wiem troche to abstrakcja, ale moze... ?
Mam tV od prawie 2 lat a jeszcze tego nie robilem :p
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,

Czy da się ulubione kanały poustawiać wg swojej kolejności przy odbiorze z DVB-C przez moduł CI+ ?

Pozdr.
 

blaze85

New member
Witam,

Czy ktoś z Was próbował reklamować samoczynne podświetlanie się matrycy?
Z tego co zauważyłem to u mnie matryca podświetla się o 2:50 i gaśnie o 3:00 w nocy.
Automatyczna aktualizacja jest wyłączona.
 

mat89

New member
Ostatnio zauważyłem ze tv łączy się ze stroną samsung.com pomimo tego że jest wyłączony. Ciekawe po co to robi aktualizacje ściąga czy jakieś dane wysyła.
 
Do góry