Samsung UE40D7000 czy coś innego?

Frakkor

New member
Witam, nie ma co, pocieszyliście mnie, właśnie jestem na etapie wyboru telewizora, a tu zamiast merytorycznej dyskusji jarmarczna pyskówka. Panowi do tematu proszę!
 

Podpucha

New member
Wszyscy narzekają na nierówne podświetlanie ja u siebie też to zauważyłem ale tylko i wyłącznie no na tle gdy nic nie jest wyświetlane, no gdy włącza się film widać zamiast czystej czerni taką szarawą i nierówno podświetloną plansze ale tylko gdy sygnał pójdzie już z filmu te objawy znikają a zostaje tylko delikatniejsze podświetlenie krawędzi tak jak to w edge led bywa, ale obraz jest igła podczas oglądania wysokiej jakości filmów czy programów. Jako użytkownik D8000 nie mam się do czego przyczepić.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

tojamarcin

New member
Witam, nie ma co, pocieszyliście mnie, właśnie jestem na etapie wyboru telewizora, a tu zamiast merytorycznej dyskusji jarmarczna pyskówka. Panowi do tematu proszę!

Powtarzam to juz kilka razy - Samsungi z serii D7000/8000 są rewelacyjne pod wzgledem 2d jak i 3d pod jednym zakichanym warunkiem - że panowie z fabryki w słowacji przyłożyli się do swojej pracy i wykonali starannie matryce. A że nie możemy im ufać należy wziaść szarą plansze isc do sklepu podlaczyc pena z planszą pod tv i sprawdzic czy nie ma pasow i mocnych przeswietleń i jeżeli nic nie ma kupić i się cieszyć zajebiaszczym tv - w wypadku samsunga nie wolno kupować kota w worku sam sie o tym przekonałem kupując w ciemno a potem walcząc o wymiane na nowy - a jak już wywalczyłem prawie idealny model cieszę sie jak dziecko.

Obraz 2d HD żyleta obraz 3D z dobrej jakości SBS 3D rewelka a z bluray 3D + kino 5.1 to bajka .
Crosstalk w filmach z bluray praktycznie zerowy - wszystko zależy od filmu i jego jakości - crosstalk mozna regulować opcjami w menu 3d po wielu testach optymalne dla wiekszosci filmow to

Efekt 3d dac na ręczny ( nie automat - nie radzi sobie) a tam
perspektywa 3W -1 ( regulacja crosstalk-u )
Optymalizacja 3D na -1 ( regulacja crosstalk-u )

przy bluray można dać oba na 0.

Filmy 3d ogląda sie tylko w pelnym zaciemnieniu - zadnych lampek i zrodel swiatła - wtedy ustrzeżemy się bólu oczu - pozatym wylacznie wysokiej jakości materiały żadne filmy 3d o wielkosci 3Gb - kompresja za co za tym idzie utrata szczegółowości filmu powoduje że oczy starają sie wyostrzyć obraz który pozbawiony jest ostrości i wyrazistości przez co szybko się męczą i wystepuje wszelkiego rodzaju bóle i dyskomfort.

Zastosowanie powyższych ustawien i rad pozwoli cieszyć się nam filmami 3d bez dolegliwośći.

mam doswiadczenie jezeli chodzi o 3d bo juz na tym tv obejrzalem chyba z 40 filmow 3d.

Szczerze polecam ale wczesniej sprawdz matryce to powinno być jak 11 przykazanie przed kupowaniem Samsungów . :-o
 
Do góry