Samsung UE40D7000 czy coś innego?

lukwlkp

New member
Ja nikogo nie muszę przekonywać nie jestem od przekonywania. To jest moja subiektywna ocena. Mi się podoba taki tv i tyle. Market w tłumaczeniu to rynek, jeżeli to rynek mediów to ok.
 

Marian111a

New member
Dez-info?

Ja polecam 42LW570s. Jest znacznie tanszy, a z pewnoscia nie gorszy. Tylko brak wi-fi wbudowanego, ale to dokupis za ok. 199zl, a i tak Ci spooooooro zostanie w kieszeni.
Pytam dlaczego wciskasz bez pokrycia ciemnotę tutaj? Pewnie korzystasz z tych papierowych okularów, jesteś mądrzejszy od rynku, nie wprowadzaj fałszywego marketingu, ja też zamilczę i proponuję otworzyć oczy i porównywać, zapewniam iż niema anomalii cenowych!
 

Podpucha

New member
Mam tego LG 47lw570s oglądam z 2 do 2,5m przez tydzień miałem sharpa 46 830 też niezły, ale kalibracja plus aktywne 3d odpadł,samsunga 7000 i 8000 porównywaliśmy w sklepie do tego Lg i wyszło na lg cena /jakość i pasyw nie męczący oczu.Reszta to kwestia ustawień. A przepłacać ok. 2000zł za dts bo reszta to minimalne sprawy oprócz 3D zero szans samsunga czy sharpa do pasywów lg wizja podobna , ale wygoda i nie miga. Także na razie Lg.

Gratulacje za porownanie pasywnego 3D z aktywnym w sklepie :)

Do tego jak kogos nie stac to wybierze LG proste, psioczyć nie musisz na Samsunga skoro go nie wybrałeś, a problemy ze wzrokiem sie leczy a nie zwala wine na okulary 3D, do tego by w pasywie widziec dobre 3D pewnie siedzisz jak truś prosto przed TV. Siedzac cała rodzina plus goście w swieta i ogladajac film w 3D jakoś nikt nie narzekał na migotanie czy tam marne 3D. Twoje posty odbieram jak antyreklame dla bardzo dobrego telewizora drogiego ale dobrego. Oglądnij sobie Underworld -Przebudzenie na swoim matowym telewizorku i zobaczymy jak bedziesz zadowolony z czerni ktora panuje praktycznie ciagle w tym filmie jak i w innych dobrych filmach akcji.
 

lukwlkp

New member
A ty biegasz po pokoju oglądając film. LG stosuje matryce ips, więc kąty są dobre. Napisałem , że to moja subiektywna ocena i mało mnie obchodzi kto co kupuje. Przed tym tv przeważnie leżę bo jest jako drugi w sypialni.
Do filmów dysponuje czymś takim, powiedzmy bardziej do sportu TX-P65VT30E. mimo niechęci do plazm zrobiła wrażenie i na razie jest. Pokój , w którym stoi znajduje się w północno-wschodniej części domu więc słonica prawie nie ma, to mnie też przekonało do takiego wyboru. Czy trafiony zobaczymy. Chcesz samsunga kupuj oglądaj filmy , ale samsung to nie moja bajka. A tak na marginesie od czasów Winnetou, no może jaszcze Al Capone i paru innych klasyków, to oprócz sportu rzadko zaglądam do TV. Także spokojnie z tymi antyreklamami i brakiem kasy. W moim wieku albo ją się już ma albo jest się stypendystą ZUS.
"Gratulacje za porownanie pasywnego 3D z aktywnym w sklepie" - nie wiem w czym problem bawiliśmy się TV u sąsiada w sklepie. Notabene jest elektronikiem od czasów ostatnich dinozaurów.
 
Ostatnia edycja:

Podpucha

New member
Co do porownania TV w swietle sklepowym głownie swiatlo biale jarzeniówka, to napewno bedzie widac migotanie okularów, w mało ktorych sklepach jest zrobiona mała sala kinowa bo chyba w saturnie tylko takie cos widzialem we Wrocławiu ze pomieszczenie elegancko zaciemnione i puszczony film lub probki w 3D z okularami aktywnymi. Stoiska typu MM 3 boksy koło siebie i trzy telewizory w tym jeden pasywny napewno wypadnie lepiej od aktywnych w pelnym swietle sklepowym tak samo z porownaniem TV na połkach moze stac niewiadomo ile obok siebie i tak efekt bedzie z d**y. Siedzac w domu z kumplami czy tez rodzina liczyc trzeba ze TV w tym czasie bedzie ogladac wiecej jak dwie osoby. Ogladajac na pasywie siedzac juz jako 3 osoba lekko z boku na kanapie w MM widzialem juz nie ostry obraz, to samo stojac za kanapa bylem juz wyzej jak ekran i patrzac na niego z gory widzialem ze to nie jest dobre 3D w LG. Najbardziej spodobalo mi sie 3D w samsungu niewazne z ktorego kąta sie patrzysz nieważne czy stoisz czy siedzisz widac wszystko dobrze, zestaw wypoczynkowy w salonie mam na 14 osob praktycznie miejsca siedzace i z kazdego widac wszystko jak nalezy. Co do ustawien TV samsunga na polkach sklepowych, nie wiem czy sie myle czy tez nie ale co jakis czas sa przywracane ustawienia fabryczne automatycznie ze wzgledu na klientow ktorzy lubia sobie sprawdzac opcje, wtedy takie ciekawe opcje jak dotyczace czerni czy tez podswietlania, wygładzania krawedzi i opcji zwiazanych z dynamika sa poprostu zerowane. Można wtedy nie zobaczyc wszystkiego. Ja jestem zadowolony z d8000 i nie żałuje tego zakupu. A do krytyki zawsze mozesz dodac ze jest on jako 2gi i nie w salonie a w sypialni gdzie chyba gosci nie przyjmujesz.
 

Marian111a

New member
Ocena?

W tv nie oglądasz cały czas nieba w nocy, nie wiem co wy z tą czernią. W domu ustawiasz kontrast na max, ja ustawiam tak, żebym w realu po obejrzeniu czegoś w tv jeszcze rozróżnił kolory, albo chociaż światła na skrzyżowaniu. Dla mnie ważniejsze są ustawienia np. kolorów, a tu akurat samsung nie jest mistrzem świata, tak jak i sharp, którego trzeba godzinami kalibrować. Dla mnie design samsunga z tą sreberkowatą ramką i nóżkami zalatuje jarmarkiem, a cena z sufitu za przeciętny tv. Lg ma matową matrycę, więc nie muszę latać zasłaniać rolet jaki świeci słońce. Jak już bym miał wybierać, to poza LG wolał bym sharpa też ma matową matrycę. A jeżeli chodzi o 3D to lg bije na głowę te migające okulary samsunga czy sharpa. Właśnie wymieniłem dla tego sharpa 830 na lg47 lw570s bo można było dostać oczopląsów. Także bez przesady z tym Samsungiem.

Nie wypowiadaj się, chodzi Ci o sztukę i cenę nie jakość, tyle i tylko tyle.
 

Marian111a

New member
Opinia

Z tą płynnością to przesada - każde obecne 100hz tv mogą mieć włączoną niezłą płynność, a czernią i tak krawędziowe-lcd nie przebiją full-ledów.
Natomiast pytanie było o multimedialność - i tutaj wydaje się, że Samsungi oferują więcej bajerów (chociażby DTS). Jednak wg mnie D7000 i D8000 są po prostu nie warte swojej ceny, i ja bym w podobnej cenie prędzej kupił większego LG (55") niż mniejszego Samsunga (46"). To jest pierwsza rzecz, którą uzmysłowisz sobie z bólem - "ten tv mógłby być większy!" ;)
Po pierwsze cenę reguluje rynek (podaż - popyt), a to że byś kupił LG, to sobie tłumaczę tylko tym, że tanie okulary pasywne, wielkości nie kwestionuję to nie "bańka" (pole eletro-magnetyczne od szkła) i oglądanie to 3 wysokości najlepsza w 3D.
 

lukwlkp

New member
"Nie wypowiadaj się, chodzi Ci o sztukę i cenę nie jakość, tyle i tylko tyle." rozwiń to merytorycznie, bo z moim IQ skrótów myślowych nie rozumiem.
 

kini0

New member
Bez reklam
Gratulacje za porownanie pasywnego 3D z aktywnym w sklepie :)

Do tego jak kogos nie stac to wybierze LG proste, psioczyć nie musisz na Samsunga skoro go nie wybrałeś, a problemy ze wzrokiem sie leczy a nie zwala wine na okulary 3D, do tego by w pasywie widziec dobre 3D pewnie siedzisz jak truś prosto przed TV. Siedzac cała rodzina plus goście w swieta i ogladajac film w 3D jakoś nikt nie narzekał na migotanie czy tam marne 3D. Twoje posty odbieram jak antyreklame dla bardzo dobrego telewizora drogiego ale dobrego. Oglądnij sobie Underworld -Przebudzenie na swoim matowym telewizorku i zobaczymy jak bedziesz zadowolony z czerni ktora panuje praktycznie ciagle w tym filmie jak i w innych dobrych filmach akcji.
No to gratuluję światopoglądu...
-"jak kogoś nie stać".... LOL
A nie pomyślałeś że ktoś może ma gdzieś aktywne okularki bo go wnerwia migotanie ? I nie pisz że go nie widać, bo to znaczy że masz oczy do wymiany... widać jak cholera- szczególnie jak spojrzy się na jakieś inne źródło światła.
A co do argumentu o cenie...kolego nie ośmieszaj się ,bo nie masz pojęcia ile kto zarabia i na co go stać...
PZDR
 
Ostatnia edycja:

Podpucha

New member
No to gratuluję światopoglądu...
-"jak kogoś nie stać".... LOL
A nie pomyślałeś że ktoś może ma gdzieś aktywne okularki bo go wnerwia migotanie ? I nie pisz że go nie widać, bo to znaczy że masz oczy do wymiany... widać jak cholera- szczególnie jak spojrzy się na jakieś inne źródło światła.
A co do argumentu o cenie...kolego nie ośmieszaj się ,bo nie masz pojęcia ile kto zarabia i na co go stać...
PZDR

Jeśli ktoś pisze o roznicy w cenach i to go najbardziej boli to go " nie stać ".

U mnie jedynym zrodlem światła podczas ogladania filmow 3D jest ekran tego TV na ktorym ogladam film 3D wiec nie widze zadnego problemu i uwazam ze oczu nie mam do wymiany. W kinie mimo pasywnych okularow takze jest sala zaciemniona wiec dlaczego w domu nie mozna ogladnac filmu w takich warunkach ?

Do tego jesli ogladamy film w 3D w okularach aktywnych to naprawde musi to byc mocne zrodło swiatła zeby zauwazyc migotanie, patrzac w ekran nic takiego nie ma w samsungu. Do tego niewiem kto jest na tyle zdolny by miec jakies zrodło swiatla wlaczone w polu widzenia podczas ogladania filmu 3D albo ogolnie jakiego kolwiek dobrego filmu skoro staramy sie o jak najlepsze warunki do jego wyswietlania.
 

lukwlkp

New member
Wysokość ceny nie zawsze jest adekwatna do produktu. To z mikroekonomii. "Jeśli ktoś pisze o roznicy w cenach i to go najbardziej boli to go " nie stać ""
Na Samsunga nie, ale na TX dwa razy droższego od Samsunga stać.
Widzę,że jak 60% ludzi na świecie masz problemy ze zrozumieniem czytanego. Także szkoda klawiatury na dalszą polemikę. Podał bym Ci link, gdzie piszę o ekonomicznych aspektach życia, tam też rodzą się pieniądze na zabawki, ale nie wiem czy zrozumiesz. Starczy o TV.
Pozdrawiam i miłego oglądania.
 
Ostatnia edycja:

Podpucha

New member
Wysokość ceny nie zawsze jest adekwatna do produktu. To z mikroekonomii. "Jeśli ktoś pisze o roznicy w cenach i to go najbardziej boli to go " nie stać ""
Na Samsunga nie, ale na TX dwa razy droższego od Samsunga stać.
Widzę,że jak 60% ludzi na świecie masz problemy ze zrozumieniem czytanego. Także szkoda klawiatury na dalszą polemikę. Podał bym Ci link, gdzie piszę o ekonomicznych aspektach życia, tam też rodzą się pieniądze na zabawki, ale nie wiem czy zrozumiesz. Starczy o TV.
Pozdrawiam i miłego oglądania.

Czytałem wszystkie posty w tym temacie od poczatku i czytajac Twoje odechciewa sie czytac dalej. Jasno i wyrażnie napisałes ze LG jest najlepszy, stac Cie na TX'a zamiast niego takze mogles sobie kupic LG a w dodatku jeszcze 2 sztuki na zapas skoro nie chcesz lepszego a tansze i bardziej ekonomiczne. Czytajac że porownywaleś d7000 i d8000 do LG co stwierdziles bo nie napisałes reszty dlaczego wnioskujesz ze LG jest najlepszy jest szybszy obraz ma czystszy i czern jest czarniejsza ? Piszesz tez ze jak bys chcial lustro kupil bys plazme. Po co mi plazma pod konsole np skoro LCD jest oszczedniejszy, obraz bardziej ostry i dokładniejszy od plazmy? Przy zwyklej telewizji takze jak dla mnie wygrywa LCD ze szkłem gdyz obraz jest znacznie lepszy gdy niema mozliwosci ogladania w HD.

Wywody z ekonomii mozesz sobie zachowac jesli piszesz tak samo jak opisujesz TV ktore to porownywales, czytajac wczesniej Twoje posty pewnie kupil bym LG a teraz żałował wczesniejszego wyboru.

Każdy ma swoj rozum i kupuje dla siebie ale Ty robisz tutaj czysta antyreklame innym firmom jak LG.
 

divt

New member
Witam,
Jestem posiadaczem jednego z flagowych modeli samsunga (46d8000)- model wykazuje ogromne braki w wykonaniu matrycy. Polecam by zawsze egzaminować telewizory pochodzące od tego producenta pod każdym kątem jeszcze przed samym zakupem.. Po dokonaniu zakupu nie ma co liczyć na wyeliminowanie wad- wszystko 'mieści się w normach producenta'
 

jacek375

New member
A jak to jest z ty FULL HD 3D?
Wyczytałem gdzieś, że Samsungi serii 6 nie wspierają tej opcji.
A jak jest przy serii 7?
A jak u LG?

I inaczej:
mam ok 4500zł co kupić z 3D?
Jak na razie nie mam nic sprecyzowanego, bo dopiero dzisiaj zacząłem za tym chodzić.
Widziałem Samsunga 40D700 i 46D650, różnica w cenie ponad 1000zł na niekorzyść 650.
Z tym, że ta 40 ma 800Hz, przeciw 400 Hz, ale ten drugi ma 46"!!!
TV oglądam z 2-3 metrów, potrzeba aż 46"?
 
Ostatnia edycja:

tojamarcin

New member
A jak to jest z ty FULL HD 3D?
Wyczytałem gdzieś, że Samsungi serii 6 nie wspierają tej opcji.
A jak jest przy serii 7?
A jak u LG?

I inaczej:
mam ok 4500zł co kupić z 3D?
Jak na razie nie mam nic sprecyzowanego, bo dopiero dzisiaj zacząłem za tym chodzić.
Widziałem Samsunga 40D700 i 46D650, różnica w cenie ponad 1000zł na niekorzyść 650.
Z tym, że ta 40 ma 800Hz, przeciw 400 Hz, ale ten drugi ma 46"!!!
TV oglądam z 2-3 metrów, potrzeba aż 46"?

Do 3d min 46 cali ponizej nie bedzie porządanego efektu no chyba ze siadziesz 1,5 przy tv wiem bo przerabialem temat - sam siedzie 2-3 m od 46 i to max odleglosc na jaka sie moge odsunac by widziec efekty - dalej juz bedzie nie efektownie - inaczej mierzy sie odlegosc do 2d a inaczej do 3d

dobieraj tysiac do d7000 46vcali ale uwazaj samsungowe matryce to zlom - pod katem wykonania trzeba sprawdzac przed zakupem ale samo 3d bajka
 
Ostatnia edycja:

tojamarcin

New member
A Samsung 46" D6500 nie da rady?
Hmmm... ponad tysiąc tańszy od D7000 :(
A jak to jest w Samsungach z FULL HD 3D?

nie widzialem w akcji 6500 kolega z pracy ma i mowi ze mu 3d sie w nim podoba no ale on nie widzial w akcji 7000 - jezeli bedziesz mial dobrej jakosci filmy w duzej rozdzielczosci o porządnej wielkosci a nie jakies wykastrowane skompresowane filmy to mysle ze mozesz wziasc 6500 efekt bedzie naprawde dobry a z bluray 3d to bedzie bajka
 

rodrigos

New member
czytam ten watek i po prostu na niektóre argumenty uśmiałem się jak z dobrej komedii
zadam jedno pytanie?
czy niektórzy z was wiedzą co to jest 3D?i jak to się ogląda?
i do czego służą okulary?
bo wychodzi na to ze 3d to najlepiej na 32 cale zapuscic i z 5 metrów oglądac a najlepiej to w słoneczny dzień tak aby słonce zaglądało na ekran
a okularki to są tylko po to by w pasywnym patrząc z boku linie liczyc na ekranie a na aktywnym ocząpląs łapać w w/w warunkach
no ale dosć sarkazmu 3d nie jest dla kazdego a dlaczego niech sobie sam to doczyta
a dla tych co maja i wiedzą w czym rzecz miłego oglądania
czy to na aktywnym czy na pasywnym zalezy co komu bardziej odpowiadało
no bo wiadomo 3d rządzi się swoimi prawami odległosc od tv i ciemnośc,
panowie i panie ciemność,czy to aktyw czy pasyw
kto się zastanawia nad aktywnym a np widzi migotanie ekranu w d7000
niech obejrzy sobie to samo w plazmie z seri d6900 lub d8000 i wtedy pogadamy o migotaniu obrazu i nie mówię tu o oglądaniu krajobrazu za oknem tylko ekranu tv w zaciemnionym pomieszczeniu
edit:zapomniałem dodać w 3d wielkośc ma ogromne znaczenie zaden ekran nie jest za duży
tylko zasobnośc porfelamoże okazać się za mała ,niestety
 
Ostatnia edycja:
Do góry