Samsung UE40D7000 czy coś innego?

kedar17

New member
Może mi ktoś wyjaśnić politykę cenową rtv euro agd. Czemu telewizor samsunga UE40D7000 jest droższy niż model UE40D8000 ??
 

kedar17

New member
hmm możliwe że się pomylili, choć ostatnio na stronie www te ceny "wariują". Przymierzałem się do zakupu plasmy pansa VT30 która kosztowała około 4800 a teraz przywalili cenę 5500 :D
 

hot

New member
Nie wiem ocb, ale omawiany Samsung podrożał w ciągu kilku ostatnich dni o kilkaset złotych.

Pora coś kupić, ponawiam więc pytanie dla którego założyłem ten wątek: czy inni producenci oferują telewizor, który jest "smart" bardziej niż Samsung UE40D7000?

Dzięki za sugestię LG, jest mocno brany pod uwagę.
 

lakiernik

New member
samsung

czytalem 4 miesiące na forum o tv troche czasu zeszło .Kupiłem przed świetami samsunga ue 40 d 7000 za 4499 w euro agd.Zastanawiałem sie nad sharpem 830, ale im wiecej czytalem tym byłem zdecydowany na samsunga.Jestem zadowolony z wyboru .
jak czytam ze komus sie nie podoba stojak do telewizora to niech kupi sharpa i dołączy do grona osób maniaków którzy zajmuja sie tylko cały czas kalibrowaniem tego modelu i do konca nie sa zadowoleni.Cały ambaras jest taki ze musimy miec dobry sygnal tv najlepiej hd.Wszystko kwestia gustu.Jesli słowo maniacy kogos urazilo to przepraszam ale naprawde ich podziwiam za czas który poświęcaja na kalibracje
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Samsung D7000 czy też D8000 jest zdecydowanie lepszym TV od wymienianego tutaj LG. Różnica jest bardzo duża! Zarówno w czerni o której pisał @don jak i w płynności. Samsung pod tym względem na chwilę obecną bije innych producentów bardzo wyraźnie. Jak masz kase to bierz D7000 - to jest bardzo dobry TV.
 

lukwlkp

New member
Mam LG47lw 570s i na pewno nie zamienił bym się na żadnego szajsunga i jego jarmarczny wygląd oraz migające gogle. Lg ma wystarczająco dużo ustawień, żeby można było sobie coś wybrać. Testowałem kilka TV Sharpa 830 miałem kilka dni i właśnie wymieniłem na LG. Bawi mnie opowiadanie o włączaniu w samsungu jakiejś opcji, a inne TV nie mają nic do poprawy obrazu tylko samsung. W 3d samsung nie ma nic do powiedzenia w stosunku do LG.chyba , że w miganiu, od którego można dostać oczopląsów. robiliśmy test na kilku TV w jednym ze sklepów i samsung akurat nie zachwycał w wersji 7000
 

Soryu

New member
Bez reklam
Z tą płynnością to przesada - każde obecne 100hz tv mogą mieć włączoną niezłą płynność, a czernią i tak krawędziowe-lcd nie przebiją full-ledów.
Natomiast pytanie było o multimedialność - i tutaj wydaje się, że Samsungi oferują więcej bajerów (chociażby DTS). Jednak wg mnie D7000 i D8000 są po prostu nie warte swojej ceny, i ja bym w podobnej cenie prędzej kupił większego LG (55") niż mniejszego Samsunga (46"). To jest pierwsza rzecz, którą uzmysłowisz sobie z bólem - "ten tv mógłby być większy!" ;)
 

hot

New member
Witam ponownie!
Naczytałem się o pasywnym i aktywnym 3D i dziś zwiedziłem 2 sklepy w poszukiwaniu złotego środka. Biorę pod uwagę LG i Samsunga. W jakichś materiałach LG znalazłem model 42LW650S - wow, bardziej wypasiony od 42LW570S (wyższy numerek:), może to będzie konkurencja dla nieszczęsnego UE40D7000 który zamiast tanieć jak na złość drożeje... Szukam czegoś o tym TV i nic, nie ma go na stronie LG, dostępny w 3 sklepach. Powiedzcie proszę co to za cudo, czym różni się od 570 i dlaczego jest tak mało popularny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ile osób tyle opinii.
Samsung i Sharp w klasie cenowej grają bardzo dobrze.
Jak widać w statystykach na razie większa jest sprzedaż Samsunga więc chyba się kupującym podoba. Mi osobiście też się podoba wygląda Samsunga.
Wszystkie nowe modele, wszystkich firm wymagają kalibracji. Obraz jest zdecydowanie lepszy .
 

vitek

New member
Samsung D7000 czy też D8000 jest zdecydowanie lepszym TV od wymienianego tutaj LG. Różnica jest bardzo duża! Zarówno w czerni o której pisał @don jak i w płynności. Samsung pod tym względem na chwilę obecną bije innych producentów bardzo wyraźnie. Jak masz kase to bierz D7000 - to jest bardzo dobry TV.

Dobrze mówisz
 

lukwlkp

New member
Nie ma lepszego od LG. Jarmarczny design sreberko na kurzej nóżce, lustro naciągane parametry chociażby 800hz MCI Samsunga mógł napisać 1200hz , a w3D oczopląsy pewne. Czerń jak w każdym krawędziaku. I co tu porównywać. Zwykły oglądacz tv nawet nie zauważy jakiejkolwiek różnicy. Ja oglądam w tv to co podają film , sport, gadające głowy, a nie gapie się w czarne czy zielone tło tv. Czytając te precyzyjne wywody to nie kupiłbym niczego bo każdy tv ma wady. Wiec bez przesady. A cena z sufitu. LG47lw570s od3750zl samsung 46 d7000- 5500zl. Nie widzę tu różnicy jakości za 1750zl czy 2000 zl przy d8000
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Nie ma lepszego od LG. Jarmarczny design sreberko na kurzej nóżce, lustro naciągane parametry chociażby 800hz MCI Samsunga mógł napisać 1200hz , a w3D oczopląsy pewne. Czerń jak w każdym krawędziaku. I co tu porównywać. Zwykły oglądacz tv nawet nie zauważy jakiejkolwiek różnicy. Ja oglądam w tv to co podają film , sport, gadające głowy, a nie gapie się w czarne czy zielone tło tv. Czytając te precyzyjne wywody to nie kupiłbym niczego bo każdy tv ma wady. Wiec bez przesady

1200Hz to Philips :)

Cokolwiek by nie powiedzieć wysoki połysk Samsunga polepsza głębie kolorów i czerni a jak komuś zależy na usb to za bardzo nie ma co porównywać tych Samsunga Vs LG. Kodeki lepiej dekodują na Samsungu + DTS >> ale prawda jest taka że te 2 firmy w tym roku będą dyktować ton na rynku RTV, chyba że tak jak apple inni producenci pokażą coś na swoich prezentacjach
 

lukwlkp

New member
Przy takich tv rzadko kto niema bd i dts tu akurat nie stanowi problemu mat to mat nie muszę latać zasłaniać rolet,jak miałbym wybrać lustro to wolał bym plazmę . Jeżeli chodzi o czerń i kolory to i tak nie jesteś w stanie wykorzystać maksymalnie ustawień bo oczy nie wytrzymają.
 

tdx

New member
Bez reklam
ja widze różnice dopalając z kompa i fulm z usb idzie z kompa i z usb.. i wiem o czym pisze bo na codzień mam kontakt z tymi TV

Co do wysokiego połysku zupełnie inaczej wygląda obraz na plazmie i na ledzie na wysokim połysku wiec w ciągu dnia nie ma co porównywać zapraszam do wątku D7000 tam są zdjęcia
Oczy wytrzymują bez problemu przy odpowiednich ustawieniach - w dalszym ciągu odsyłam do zdjęci z wątku o d7000,

pozdraiam
 

lukwlkp

New member
Mam tego LG 47lw570s oglądam z 2 do 2,5m przez tydzień miałem sharpa 46 830 też niezły, ale kalibracja plus aktywne 3d odpadł,samsunga 7000 i 8000 porównywaliśmy w sklepie do tego Lg i wyszło na lg cena /jakość i pasyw nie męczący oczu.Reszta to kwestia ustawień. A przepłacać ok. 2000zł za dts bo reszta to minimalne sprawy oprócz 3D zero szans samsunga czy sharpa do pasywów lg wizja podobna , ale wygoda i nie miga. Także na razie Lg.
 

ernet

Active member
Bez reklam
1. Nie ma lepszego od LG. Jarmarczny design sreberko na kurzej nóżce, lustro naciągane parametry chociażby 800hz MCI Samsunga mógł napisać 1200hz , a w3D oczopląsy pewne. Czerń jak w każdym krawędziaku. I co tu porównywać. Zwykły oglądacz tv nawet nie zauważy jakiejkolwiek różnicy. Ja oglądam w tv to co podają film , sport, gadające głowy, a nie gapie się w czarne czy zielone tło tv. Czytając te precyzyjne wywody to nie kupiłbym niczego bo każdy tv ma wady. Wiec bez przesady. A cena z sufitu. LG47lw570s od3750zl samsung 46 d7000- 5500zl. 2. Nie widzę tu różnicy jakości za 1750zl czy 2000 zl przy d8000

1. Tak, przekonałes mnie.
2. No to Ci na prawdę szczerze zazdroszczę- to nie żart. Chciałbym tak, bo wtedy bym sobie coś kupił, obojętnie jakiej firmy, mógłby to nawet być jaiś TV z marketu, za marne grosze i bym się cieszył,że mam doskonały obraz.
 
Do góry