Samsung UE40D7000 czy coś innego?

hot

New member
Na wstępie witam wszystkich bardzo serdecznie i dziwuję się niezmiernie, że jako nowy user mogę na tym forum tworzyć nowe wątki we wszystkich działach oprócz powitalnego :)

Nadszedł w mym życiu czas na wybór systemu TV-Audio do domu i jako totalny laik chciałem zasięgnąć rady jakby nie było speców (którymi sprzedawcy w MM i S z którymi próbowałem zagadać na pewno nie są...). Na pierwszy ogień idzie TV. Poniżej ankieta:

1. Odległość od ekranu: około 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju: z przodu i boku, drzwi balkonowe, rolety
3. Jak duży jest pokój: 3,5mx5,5m
4. Preferowana technologia: LED 3D
5. Jaki masz obecnie telewizor: 21" CRT LG power:)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Discoverowe, sport
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór, 1-2h
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: nie wiem :)
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem :)
11. Preferowana wielkość telewizora: tylko 40" (wypracowany kompromis)
12. Preferowana marka: Samsung?
13. Czego nie lubisz w telewizorach: ?
14. Jakie urządzenia będą podłączone: obecnie kablówka Aster, docelowo BR, czasem Xbox360 (pożyczka żeby poszaleć przy Kinekcie)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 85% tv i net , 10% BR i filmy z USB/Wifi?, 5% Xbox
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: Około 15st. od osi na wprost
17. Czy ważne jest wifi: TAK
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: TAK
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: TAK
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: TAK
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: TAK
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S: jeśli to TV cyfrowa to TAK :)
25. Jakimi złączami chcesz podłączyć: TV złącze antenowe, reszta HDMI
26. Jaki masz sygnał: na dziś analog, w nowej umowie z Asterem cyfrowy
27. Ile programów HD: klika
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29.Rozdzielczość: najlepsza
30.Dvb-t: patrz 24
31.Na czym najbardziej Ci zależy: nowy TV z założenia ma trochę zastąpić PC w kwestii oglądania filmów z www czy prostego przeglądania neta, powinien też umożliwić przeglądanie multimediów z innych urządzeń przez wifi i ogólnie integrować się z istniejącą siecią (czy obsłuży to dysk sieciowy?)
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 1-3h
33.Ile osób ogląda: 2
34.Jaka klasa cenowa? +/- 4000

Ogólnie szukam bardziej centrum multimedialnego niż mega-super jakości dla kinomaniaka którym nie jestem. Po przeglądzie forum i rajdzie po sklepach spodobał mi się Samsung UE40D7000 i to jest jakiś punkt odniesienia. Pytanie czy inni producenci mają w swojej ofercie TV z takimi lub większymi możliwościami.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Ja polecam 42LW570s. Jest znacznie tanszy, a z pewnoscia nie gorszy. Tylko brak wi-fi wbudowanego, ale to dokupis za ok. 199zl, a i tak Ci spooooooro zostanie w kieszeni.
 

lukwlkp

New member
47LW570s. Mat słońce nie przeszkadza. Mam go ponad miesiąc i jest ok.
40 trochę mała jak na 3m, a w 4 tyś się zmieścisz. Przed nim testowałem sharpa 830 dobry tv, ale w LG mniej problemów z kalibracją i 3D pasywne jak dla mnie łagodniejsze dla oczu.
 

hot

New member
Jak wygląda w tym LG sprawa która najbardziej mnie interesuje czyli funkcje "smart"? Czy jest uniwersalna przeglądarka www, widzety, aplikacje komunikacyjne (Skype + obsługa kamerki)? Rozumiem, że do Wifi dokupuje się kartę sieciową na USB. Czy telewizor integruje się z siecią domową - wymiana plików itd.?
 

Soryu

New member
Bez reklam
Jeśli zależy Ci na multimediach w tv to mała wskazówka: LG nie obsługują DTS. Zdaje się, że tylko Samsungi to potrafią. Oczywiście wyjściem może być zewnętrzny odtwarzacz i audio po optyku do kd.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Jak wygląda w tym LG sprawa która najbardziej mnie interesuje czyli funkcje "smart"? Czy jest uniwersalna przeglądarka www, widzety, aplikacje komunikacyjne (Skype + obsługa kamerki)? Rozumiem, że do Wifi dokupuje się kartę sieciową na USB. Czy telewizor integruje się z siecią domową - wymiana plików itd.?

Tak, przegladarka uniwersalna. Obsluga skype jak najbardziej (kupujesz tylko kamere LG AN-VC300). Funkcja DLNA oczywiscie wspierana. Karta wifi jest specjalna do LG, okolo 199zł.
 

vitek

New member
Zauważyliście że wędrując wśród półek wypełnionych dziesiątkami identycznie wyglądających telewizorów dwa od razu przykują waszą uwagę, a będą to: ue-d7000 i d8000. Zarówno jeżeli chodzi o jakość obrazu, jak i ogólny wygląd odbiornika. Gdy na rynku pojawi się coś co będzie można pomylić z samsungami to z pewnością to zauważymy, a na razie:

są telewizory i jest samsung 7000/8000 :)
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Guzik prawda. Pierwsza rzecz na ktora klienci patrza jest WYGLAD. Potem reszta niestety. A tu na forum nie siedza ludzie, co kupuja dla wygladu, tylko dla jakosci. A z tym w Samsungach juz tak dobrze nie ma.
 

robertos80

New member
Zauważyliście że wędrując wśród półek wypełnionych dziesiątkami identycznie wyglądających telewizorów dwa od razu przykują waszą uwagę, a będą to: ue-d7000 i d8000. Zarówno jeżeli chodzi o jakość obrazu, jak i ogólny wygląd odbiornika. Gdy na rynku pojawi się coś co będzie można pomylić z samsungami to z pewnością to zauważymy, a na razie:

są telewizory i jest samsung 7000/8000 :)

rzecz gustu, akurat szukam tv ale te odrzuciłem z powodu tego stojaka, wg mnie wygląda tandetnie (gdybym go wieszał to co innego, cienka ramka faktycznie robi wrażenie)
 

don111

Banned
raczej nie przyrównywałbym LG 570S do tego Samsunga D7000, ten drugi ma o wiele lepszy kontrast (czerń) co jest akurat zmorą edge LEDów
 

lukwlkp

New member
W tv nie oglądasz cały czas nieba w nocy, nie wiem co wy z tą czernią. W domu ustawiasz kontrast na max, ja ustawiam tak, żebym w realu po obejrzeniu czegoś w tv jeszcze rozróżnił kolory, albo chociaż światła na skrzyżowaniu. Dla mnie ważniejsze są ustawienia np. kolorów, a tu akurat samsung nie jest mistrzem świata, tak jak i sharp, którego trzeba godzinami kalibrować. Dla mnie design samsunga z tą sreberkowatą ramką i nóżkami zalatuje jarmarkiem, a cena z sufitu za przeciętny tv. Lg ma matową matrycę, więc nie muszę latać zasłaniać rolet jaki świeci słońce. Jak już bym miał wybierać, to poza LG wolał bym sharpa też ma matową matrycę. A jeżeli chodzi o 3D to lg bije na głowę te migające okulary samsunga czy sharpa. Właśnie wymieniłem dla tego sharpa 830 na lg47 lw570s bo można było dostać oczopląsów. Także bez przesady z tym Samsungiem.
 
Ostatnia edycja:

hot

New member
Jak już wspomniałem jakość obrazu sama w sobie nie jest priorytetem - i tak pewnie nie będę widział tego o czym piszecie... Widzę, że tylko LG przewija sie jako konkurent dla UE40D7000. Rozumiem, że inni producenci nie mają TV z taka ilością funkcji "smart".
Jak wygląda w tych telewizorach sprawa obsługi surfowania po internecie? Do Samsunga znalazłem pilot z klawiaturą RMC-QDT1, LG ma Magic Motion. Jaka to działa, jest do dyspozycji klawiatura ekranowa?

PS. Ten Samsung ma ramkę czarno-przeźroczystą, chyba nie ma srebrnej wersji?
 

don111

Banned
W tv nie oglądasz cały czas nieba w nocy, nie wiem co wy z tą czernią. W domu ustawiasz kontrast na max, ja ustawiam tak, żebym w realu po obejrzeniu czegoś w tv jeszcze rozróżnił kolory, albo chociaż światła na skrzyżowaniu.
kontrast (czerń przede wszystkim) odpowiada za głębię obrazu a nie o to który bardziej jaskrawo zaświeci, to podstawowy parametr obrazu na który się zwraca uwagę i tu Samsung wypada zdecydowanie lepiej
kolory to osobna kwestia, równie ważna ale tu takich dużych różnic nie będzie
 

lukwlkp

New member
Mankamentem w tych wszystkich TV jest podświetlenie krawędziowe, firmy chcąc zaoszczędzić kombinują. Przy tym podświetleniu nie ma szans na równomierną czerń. Ustawiliśmy trzy te same modele jednej firmy i trzy modele innej firmy i każdy miał większe lub mniejsze jasne plamy, szczególnie narożniki. Przy podświetleniu ful led tego problemu tak nie widać i tu możemy rozmawiać o czerni. Nawet jak widzę masz ful leda, więc możesz potwierdzić lub zaprzeczyć tej teorii.
 

Soryu

New member
Bez reklam
To (krawędziowe podświetlenie) też powoduje, że czerń jest bardziej szara niż czarna, bo kontrast statyczny jest niski.
 

don111

Banned
zgadza się z tym full ledem, z tym że Samsung jest trochę tu wyjątkiem, jest to edge LED ale ma system "micro dimming" i zapewnia też głęboką czerń
 
Do góry