Samsung UE32EH5300 - odblokowanie PVR.

ptok58

New member
Odblokowanie PVR na FW:1036 zrealizowane. Jak wiadomo program ruSamsungTVCommunicator
nie odblokowuje ukrytych funkcji w menu serwisowym. Aby to zrobić należy wykonać nadajnik podczerwieni
w/g schematu i opisu na stronie działa sprawdzone :)

Dzięki Refix za wskazówki. PVR przywrócony.
 

Refix

Member
Informacyjnie podam, że kolejna aktualizacja firmware ver.1040.2 zmieniła funkcję PVR na OFF
ale możemy ponownie ją włączyć w/g wcześniej podanego przez ze mnie opisu z postu #97
 

michaler

New member
Witam. Proszę o pomoc. Połączyłem diody według schematu, odpalam pliki, z Windows Media Player na full głośność, ale nie działa. Zdjęcie połączonych diód: zapodaj.net/024f213be9c41.jpg.html
 

Refix

Member
Przy lutowaniu diod pamiętaj o biegunowości, wszystko jest podane na stronie SamyGO
poza tym diody muszą być równolegle obok siebie, można je skleić lub owinąć taśmą.
 

Armitage

New member
Witam.
Co powinienem zrobić, jeśli wyświetla mi się komunikat: "Funkcja nagrywania (lub Timeshift) jest niedostępna. Wykonaj test urządzenia i spróbuj ponownie" ? diody wykonałem poprawnie według schematu (działają), program wysyłam zgodnie z opisem, rozszerzone serwisowe menu sie pokazuje, włączam PVR ale nadal nie działa. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
 

Refix

Member
Komunikat "Funkcja nagrywania (lub Timeshift) jest niedostępna. Wykonaj test urządzenia i spróbuj ponownie"
świadczy o tym, że PVR masz załączone ale problem tkwi w samym urządzeniu tzn. nie rozpoznaje twojego
pendrive'a czy HDD.
Pamiętaj, że nagrywać możesz tylko i wyłącznie programy z TV (sygnał cyfrowy), jeśli ustawisz TV na inne źródło
sygnału np: Dekoder TV-SAT, magnetowid, DVD itp. to nie nagrasz nic i będzie również się pojawiał w/w komunikat.
 

mgrlukasz

New member
Witam
Połączyłem dioddy zgodnie z schematem na samygo i niestety nie działa. Diody wziołem ze starego pilota.
Sprawdzałem diody czy sie wzbudzają kamera i niestety nie działają w pilocie widać jak diody mrugają. kto ma jakiś pomysł jak to zrobić dalej?
 

Refix

Member
nie ma tu jakiegoś dodatkowego pomysłu o który pytasz, wszystko jest dokładnie opisane w tym wątku,
jeśli masz 100% pewności, że diody emisyjne są sprawne i sposób ich połączenia również to przyczyny
szukaj raczej w odgrywaniu pliku wav, używaj do tego "Media Player" z Windows'a, głośność ustaw na full,
i dość małą odległość diod od TV.

PS. Informacyjnie dodam, że po najnowszej aktualizacji firmware v.1042.0 funkcja PVR działa
bez konieczności ponownego jej aktywowania.
 

mgrlukasz

New member
Podłączyłem nadajnik do starych głośników i zaczoł działać mode właczyć info mute na TV ale menu serwisowe nie działa posiadam najnowszy soft mode TV UE46EH5300
Robie wszystko według procedury wyżej opisanej
 

Refix

Member
przede wszystkim, nie podłączasz nadajnika pod żadne głośniki, tylko bezpośrednio
do karty dźwiękowej, może przestudiuj ten wątek jeszcze raz... powodzenia :)
 

mgrlukasz

New member
Na forum SamyGo znalazłem podobny problem
"
Hi to all!
I have a EH5000 and I would like to enable Anynet+ by entering to the advanced SM - described here. I've managed to make the IR transmitter and some of the codes work (info, menu,mute) but the others don't - factory... Is it possible that they changed the codes with the new software or something? If so, could someone generate new ones, or explain how could I do that?
Thanks"

Niestety podłączenie bezpośrednio pod kartę dźwiękowa nie powodowało wzbudzenia się diod. Podłaczenie bezpośrednio do telefonu działa tak samo jak z głośnikami tylko trzeba diody przyłożyć do samego TV
Dopiero zaczęło działać z starym zestawem głośników. Dody podłączone do wejścia mikrofonowego.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
nadajnik podczerwieni samsunga dostępny w każdym nowym modelu serii F wystarczy pożyczyć od kogoś kto ma :D
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie pliki wav działają sprawdzałem musisz mieć tylko ustawioną dobrze głośność. Doiody jak postawisz kamerę i odpalisz dźwięk się rozświetlają?
 
Do góry