Samsung UE32EH5300 - odblokowanie PVR.

mgrlukasz

New member
Nie pliki wav działają sprawdzałem musisz mieć tylko ustawioną dobrze głośność. Doiody jak postawisz kamerę i odpalisz dźwięk się rozświetlają?

Niestety nie widać aby diody sie zapalały sprawdzane na dwóch telefonach. Głośność na full.
Jak przyłożę diody bardzo blisko TV to działa MUTE oraz włącznei Menu po odtworzeniu WAV. ale neistety menu serwisowe nie działa.

Robie to tak że włanczam menu serwisowe INFO+MENU+MUTE+Power włancza sie TV potem biore telefon z diodami odtwarzam WAV FACTORY+3DSPEED i nic sie nie dzieje
 
Ostatnia edycja:
Z telefonem E51 cos mi nie wychodzi więc zmodyfikowałem wtyczkę do programu IR SHELL na PSP 1003 (jako jedyna ma IRDĘ). Za pomocą tej konsoli mogę teraz włączyć FACTORY i 3 SPEED. Jeśli ktoś zainteresowany to mogę podesłać tą wtyczkę. Generalnie wtyczka działa jako pilot do SAMSUNGA na PSP.
 

marx2

New member
Czy ktoś wyczytał gdzieś możliwość aby w tv bez smart dało się jakoś dostać na roota? Wszystkie tutoriale do serii e dotyczą instalowania widgetow a tych mój eh6030 oficjalnie nie obsługuje (choć jest w stanie)
 

laptus

New member
Witam. Odświeżę trochę temat. Za pomocą w/w sposobu z diodami udało mi się odblokować PVR na UE40ES5300 FW:1036.(zmiana Basic Model na UE5450 lub UE5500 lub bez zmiany modelu - ręczne ustawienie PVR Support na "ON" i RECORD NUM na "1").
Funkcja Timeshift działa bez zarzutu. Mogę zatrzymywać, w lewo, w prawo, mogę obejrzeć cały nagrany program od początku.
Jednak kiedy wyłączę nagrywanie i chcę obejrzeć nagrany program to odtwarzanie wyłącza się po 1 sekundzie.
Zauważyłem, że jeśli w ustawieniach serwisowych zmienię wartość CONTROL-CONFIG OPTION-PVR RECORD NUM z "1" na "0"
to wtedy nie mam funkcji nagrywania ale mogę bez problemu odtwarzać wcześniej nagrany materiał. Ma ktoś na to jakąś radę?
 
Ostatnia edycja:

norek211

New member
Posiadam 40EH5300 i problem z odblokowaniem. Torchę historii - Jakieś ponad pół roku temu odblokowałem sobie możliwość PVR. Ale potem przestraszyłem się i sobie to zablokowałem bo myślałem że jakbym np wzywał serwis to byłaby lipa (a nie miałem wtedy dysku żeby nagrywać więc i tak lipa). Wczoraj jak pożyczyłem dysk (a gwarancja mi się skończyła) więc chciałem ponownie sobie odblokować PVR. I co się okazało że nie mogę. Wtedy gdy wciskać Facotory i 3speed to żadne menu mi się nie odblokowuje. Czy to może być taka przyczyna że w nowym firm ware samsung poblokował możliwość odblokowania menu? Dodam że aktualne firm ware miałem wczoraj nr 1040. Oczywiście potem i tak się wkurzyłem no i uaktualniłem sobie do 2004. A kolega co miał odblokowany taki sam model to okazało się że raptem mu tak funkcja zniknęła... a nic nie grzebał. W sumie nie wiadomo kiedy mu znikneła bo nie nagrywał i nie korzystał z tej funkcji. No ale odblokowane miał a tu raptem nie dostępne....... czy ktoś coś poradzi ?
 

Refix

Member
Posiadam 40EH5300 i problem z odblokowaniem. Torchę historii - Jakieś ponad pół roku temu odblokowałem sobie możliwość PVR. Ale potem przestraszyłem się i sobie to zablokowałem bo myślałem że jakbym np wzywał serwis to byłaby lipa (a nie miałem wtedy dysku żeby nagrywać więc i tak lipa). Wczoraj jak pożyczyłem dysk (a gwarancja mi się skończyła) więc chciałem ponownie sobie odblokować PVR. I co się okazało że nie mogę. Wtedy gdy wciskać Facotory i 3speed to żadne menu mi się nie odblokowuje. Czy to może być taka przyczyna że w nowym firm ware samsung poblokował możliwość odblokowania menu? Dodam że aktualne firm ware miałem wczoraj nr 1040. Oczywiście potem i tak się wkurzyłem no i uaktualniłem sobie do 2004. A kolega co miał odblokowany taki sam model to okazało się że raptem mu tak funkcja zniknęła... a nic nie grzebał. W sumie nie wiadomo kiedy mu znikneła bo nie nagrywał i nie korzystał z tej funkcji. No ale odblokowane miał a tu raptem nie dostępne....... czy ktoś coś poradzi ?

Chyba nie czytałeś całego wątku w którym zadajesz pytanie, zerknij tutaj
obecnie mam wgrane firmware v2004.1 i PVR działa bez problemu
 

norek211

New member
dzięki wielkie. Właśnie odblokowałem całem menu serwisowe sposobem na diody. I odblokowałem nagrywanie. Tylko teraz pytanie o szybkość pendriva. Wszystkie mi nie działają, tzn. wg tv są za wolne. Planuje podłączyć jakiś dysk przenośny, ale gdzieś coś słyszałem że można i takie pendrivy uruchomić tzn jakoś sformatować specjalnie żeby samsung uznał je za wystarczająco szybkie... proszę o pomoc, bo nie chce specjalnie kupować przenośnego dysku za 200 zł.
 

norek211

New member
aha i jeszcze jedno - czy jakbym ewentualnie kupił dysk, to jak będzie usb 3.0 to będzie kompatybilne z moim tv 40eh5300 ? czy musi być usb 2.0 ?
 

norek211

New member
wiem że to może nie ten dział... ale po jakimś czasie pojawił się problem z połączeniem sieciowym. Tzn. tv łączy się z ruterem, ale potem pokazuje że między ruterem a netem nie ma połączenia i odwołuje mnie abym skontaktował się z usługodawcą... po odblokowaniu PVR net mi działał bez zarzutu. a tu raptem ten zonk i nie wiadomo po której stronie wina. Skontaktowałem się z usługodawcą i usługodawca normalnie widzi urządzenia podłączone do rutera (między innymi tv samsung) i nie widzi żadnego problemu... zrobił tylko reset rutera (to samo co bym go sam wyłączył i włączył) i dalej nic się nie dzieje. Może miał ktoś taki problem ?
 
Do góry