Samsung UE32EH5300 - odblokowanie PVR.

gutekxtpl

Member
Witam.

Również włączyłem w tym modelu funkcję PVR. Z tym, że włączyłem zmieniając te dwie opcje dotyczące PVR, nie przestawiałem modelu TV na inny.

Działa bardzo dobrze, nie zauważyłem żadnych problemów po włączeniu PVR.
Moim zdaniem włączając PVR zmieniając tylko te dwie opcje i nic więcej nie ruszając nie ma żadnego ryzyka uszkodzenia TV.


Teraz tylko czekać, aż rozwalą sposób szyfrowania w serii E, żeby szło odtwarzać nagrania na komputerze, tak jak to jest możliwe w starszych modelach.
 
Ostatnia edycja:

bartosz4

New member
Działa bardzo dobrze, nie zauważyłem żadnych problemów po włączeniu PVR.Moim zdaniem włączając PVR zmieniając tylko te dwie opcje i nic więcej nie ruszając nie ma żadnego ryzyka uszkodzenia TV.

Też tak uważam. Tylko z bełkotu poprzednich stron wynikało, że się nie da (bez zmiany modelu) albo skutkuje to jakąś rozwałką (patrz poprzednie strony), co dość skutecznie mnie na razie zniechęciło. Zwłaszcza, że prawie i tak nie ma co nagrywać. A w razie czego jest to legalnie (i nielegalnie) w internecie. Bardziej mnie martwi czy męczy problem z pożyczonym adapterem, który muszę zwrócić, a nie chce mi się ani płacić 200 zł za nowy, ani wiercić 20 cm długości dziurę w żelbetonie.

Ku ciekawości: jaką masz wersję oprogramowania?
 

gutekxtpl

Member
A faktycznie zapomniałem napisać. Wersja oprogramowania 1031, czyli najnowsza dostępna na stronie Samsunga.

Z adapterem chodzi Ci o wifi? Ja akurat mam pociągnięty kabel, ale zamiast oryginalnego adaptera wifi do Samsunga, można kupić jakiś używany access point i go podłączyć pod LAN w TV. Wychodzi dużo taniej.


Taka ciekawostka, telewizorem można też sterować przez internet. Jeśli ma się zewnętrzne ip, wystarczy przekierować na routerze/modemie port 55000. A w programie wpisać wtedy swoje ip zewnętrzne. Sprawdzone z programem SamyGo Remote pod Androida.
 

tdr86

New member
Witajcie,
Posiadam model UE32EH5300W od około tygodnia.
Chciałbym rozwiać wasze wątpliwości:

- aktualizacja softu nie powoduje zresetowania opcji ustawionych według instrukcji na str. 1
Odblokowałem PVR przy wersji softu 1030, niedawana aktualizacja do 1031 nie zablokowała opcji PVR.

- jeśli ktokolwiek z was ma problemy z połączeniem programu "ruSamsungTVCommunicator" to jest to zapewne wina firewall w systemie windows który na czas operacji należy wyłączyć tak samo należy wyłączyć program AllShare jeśli jest zainstalowany na komputerze jak i przyblokować naszego antywirusa, bo one blokują communitacor. Może zdarzyć się że będzie trzeba wpisać adres IP naszego tv jeśli nie zostanie wykryty atomatycznie np"192.168.0.16" (można go sprawdzić w menu tv w "sieć"). Pierwsze uruchomienie programu w moim przypadku trwało bardzo długo, minęło około 10 minut zanim pojawiło się okno sterowania. Po pojawieniu okna w komputerze wyświetli się komunikat potwierdzenia w tv, należy go potwierdzić, wtedy usłyszymy dźwięk syreny.

- Program "ruSamsungTVCommunicator" należy najpierw połączyć z telewizorem w trybie NIE serwisowym i zezwolić na połączenie w tv. Następnie już w trybie serwisowym ponownie połączyć communitacor kliknąć dwa przyciski - "Factory" i "3Speed" wtedy menu serwisowe zostanie odblokowane, dalej należy postępować według instr na str 1 jeśli chodzi o zmianę opcji w menu serwisowym.

- co do zmiany modelu nie polecam, można to zrobić jeśli przy aktualizacji softu opcja PVR by się resetowała a tak się nie dzieje :) jak już napisałem po aktualizacji z 1030 do 1031 opcja PVR nadal działa :D
 

xeri

New member
Jakie są wartości w Sub Option ?
I jak się pobierze aktualizację to opcję się zresetują do fabrycznych ?
 

kubaPb

New member
Witam
Przeczytalem wasze wszystkie posty i mam takie ostatnie pytanie. Czy wejscie w menu serwisowe powoduje utrate gwarancji ? Czy ta wizyta zostaje odnotowana w pamieci czy dopiero zmiana jakis ustawien zostaje zapisana . Chce odblokowac sobie funkcje PVR ale nie chce w zamian tracic gwarancji gdyz dopiero tv mam od miesiaca. Prosze o szybką odpowiedz.Pozdrawiam
 

Dżyngis-chan

New member
Każde wejście w meni serwisowe jest odnotowane.
Każda zmiana w meni serwisowym jest odnotowana.
Każda zmiana parametrów technicznych i funkcjonowania odbiornika z jego specyfikacją, może wiązać się z utratą gwarancji.
Użytkownik dokonuje zmian fabrycznych na własną odpowiedzialność.

Uwaga!!!
Ingerencja w podstawowe ustawienia wiąże się ze zmianą innych pośrednich ustawień.
Żadne resetowanie nie przywróci pierwotnych regulacji. (zmiany z poziomu fabrycznych)
 
Ostatnia edycja:

nsmarcin

New member
A w takim razie czy mając przedłużoną gwarancję taką dodatkową, wiecie o co chodzi, że np. wymieniają TV bez problemu w razie porysowania matrycy czy jakiegoś uszkodzenia (konkretnie pakiet premium w mediaexpert) nawet grzebiąc w menu serwisowym dalej powinna ta gwarancja obowiązywać? Wydaje mi się, że tak, ale może ktoś już korzystał i się wypowie.
 

tdx

New member
Bez reklam
A w takim razie czy mając przedłużoną gwarancję taką dodatkową, wiecie o co chodzi, że np. wymieniają TV bez problemu w razie porysowania matrycy czy jakiegoś uszkodzenia (konkretnie pakiet premium w mediaexpert) nawet grzebiąc w menu serwisowym dalej powinna ta gwarancja obowiązywać? Wydaje mi się, że tak, ale może ktoś już korzystał i się wypowie.

Nie obawiaj się grzeb do woli ale sam wiesz jak to jest głupio samemu coś spieprzyć...Jak wiesz co zmienić to zmieniaj jak chcesz zobaczyć to nie ma co.
Pamiętaj że wszystkie ustawienia obrazu zostaną wyzerowane...
Gwarancji nie tracisz :)
 

oilkm

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Próbowałem odblokować PVR na swoim UE46EH5300W (FW: 1036) i niestety porażka.
Otóż TV sparował się z komputerem i oprogramowaniem jednak po wykonaniu "Factory" i "3Speed" nic nie zmieniło się w menu serwisowym. Jak były opcje nieaktywne tak pozostały.
Co więcej w żadnym z podmenu nie ma opcji PVR (?!)

Proszę o poradę.

Będę wdzięczny za informację na jakim sofcie operacja się powiodła, gdzie taki soft znaleźć i jak zrobić downgrade.

Pozdrawiam

Krzysiek
 

Refix

Member
Też jestem zainteresowany odblokowaniem PVR na FW:1036 lub powrót do wersji na której można to zrobić.
Na stronie SamyGO też brak szczegółów.
 

Refix

Member
Odblokowanie PVR na FW:1036 zrealizowane. Jak wiadomo program ruSamsungTVCommunicator
nie odblokowuje ukrytych funkcji w menu serwisowym. Aby to zrobić należy wykonać nadajnik podczerwieni
w/g schematu i opisu na stronie SamyGo, działa sprawdzone :)
 

Refix

Member
To chyba coś źle robiłeś, bo u mnie było wszystko "odkryte".

...mowa o sofcie v.1036 a nie wcześniejszych w których nie było problemu przy użyciu
ruSamsungTVCommunicator, poza tym nie tylko ja miałem z tym problem ale jak napisałem
powyżej nadajnik podczerwieni poradził sobie z tym mankamentem. Chętnie przeczytam
opinie innych userów z ver. softu 1036.
 

oilkm

New member
Do Refix:

Czy mogę prosić o łopatologiczne wyjaśnienie bez zagłębiania się w niuanse techniczne, który ze wskazanych na stronie nadajników zrobić i jak wykorzystać go w praktyce ?

Pozdrawiam

Krzysiek
 

Refix

Member
Do Refix:
Czy mogę prosić o łopatologiczne wyjaśnienie bez zagłębiania się w niuanse techniczne, który ze wskazanych na stronie nadajników zrobić i jak wykorzystać go w praktyce ?

Pozdrawiam
Krzysiek

Na stronie SanyGo jest wszystko wyjaśnione,
Kupujesz 2-diody na podczerwień (emisyjne) oraz wtyk mini Jack (stereo), lutujesz diody w/g 1-go schematu
i łączysz kablem z wtykiem stereo (tylko kanały L/R bez masy), pobierasz ze strony SanyGo z linku" All files
in one archive you can download from here" paczkę plików *.wav (wav_to_IR_SamsungTV.zip). Podłączasz
zrobiony nadajnik podczerwieni do komputera do karty dźwiękowej (wyj. głośnikowe) moc na wyjściu gł. ustaw
na max. i kierujesz nadajnik podczerwieni na uruchomiony wcześniej TV w trybie serwisowym, (u mnie z odległości.0,5,)
uruchamiasz w Media player plik "FACTORY +3SPEED_inv.wav", na ekranie TV mignie jakiś czerwony napis, od teraz
będziesz miał dostęp do pełnego menu serwisowego włącznie z opcją PVR, powodzenia :)
 

oilkm

New member
Potwierdzam działanie. Metoda prosta i jasna. Jako ciekawostkę podam, że działa tylko z Windows Media Playera z Windy. Z linuxa i różnych playerów nie wzbudzało diod. Nawet wyjście słuchawkowe w mikro wieży nie wzbudzało w/w.

PS. Nie widzę opcji edytuj - stąd nowy post. Przepraszam.
 

ptok58

New member
Potwierdzam działanie. Metoda prosta i jasna. Jako ciekawostkę podam, że działa tylko z Windows Media Playera z Windy. Z linuxa i różnych playerów nie wzbudzało diod. Nawet wyjście słuchawkowe w mikro wieży nie wzbudzało w/w.

U mnie też zadziałało na firmware 1037.0. Kupiłem 2 diody i jacka 3,5 za 2,50 zł. :) U mnie zadziałało podłączone do telefonu. Zwykły Cedar, Sony Ericson, pliki "wav" zgrane na telefon. Nadajnik podłączony do gniazda słuchawkowego telefonu, głosność na full. Sprawdziłem najpierw Power i Mute, zadziałąło, ale diody musiały być wręcz przyłożone do odbiornika. Następnie Factory i 3 Speed i SUKCES. Wszystko dostępne.
Przywróciłem PVR w UE32EH5300 :)
 
Do góry