Samsung TV model D6500

Madas

New member
Bez reklam
wciskając info masz zegarek

sleep ustawiasz wchodząc w tools i masz wyłączanie odbiornika ... nie dedykowanego przycisku ale nie jest źle.
 

marop

New member
Witam czy ktoś probowal na tym telewizorze do ogladania sat uzywac modulu diablocam? dziala? Chodzi mi o cyfre ;p zawsze jeden sprzet mniej. jest jakis program do ustawiania listy kanałow i jej pozniejszego wgrania do tv?

Czy po nacisnieciu serch na pilocie to normalne ze wyskakuje www.redtube.com?! albo "darmowe filmy erotyczne" masakra jak dzieciak nacisnie. Rozumiem ze "Najczesciej szukane" to hasla najczesciej wpisywane przez innych uzytkownikow? bo pierwszy raz nacisnolem serch a tam redtube.com :)
 
Ostatnia edycja:

trup

New member
Serwisant był, widział wadę Full HD 3D, powiedział, że pierwszy raz się z tym spotkał i musi się skonsultować z serwisem centralnym. Jak coś się dowie to oddzwoni.
 

czaki58

New member

Attachments

  • Zdjęcie0018.jpg
    Zdjęcie0018.jpg
    334,8 KB · Wyś: 169
  • Zdjęcie0023.jpg
    Zdjęcie0023.jpg
    349,6 KB · Wyś: 115
Ostatnia edycja:

mik99

New member
Panowie mam taki problem. Posiadam od dzisiaj ten TV. Matryca Samsunga, później podam model. Clouding jest widoczny, ale jakoś z tym powalczę, kąty widzenia bdb, kolory również. Mam problem. TV jeszcze nie kalibrowałem, ale muszę to zrobić. Obraz na kanałach FHD super, ale np na Polsat HD przy szybkich ruchach obraz lekko się tnie. Np. jak ktoś wykonuje wymach rękoma to widać jakby klatkowanie obrazu nie jest ono wielkie, ale moje oko to dostrzega i nie powiem, ale lekko mnie denerwuje. Gdyby nie to standardowy obraz byłby super.
 

mietka

New member
Witam czy ktoś probowal na tym telewizorze do ogladania sat uzywac modulu diablocam? dziala? Chodzi mi o cyfre ;p zawsze jeden sprzet mniej. jest jakis program do ustawiania listy kanałow i jej pozniejszego wgrania do tv?

Czy po nacisnieciu serch na pilocie to normalne ze wyskakuje www.redtube.com?! albo "darmowe filmy erotyczne" masakra jak dzieciak nacisnie. Rozumiem ze "Najczesciej szukane" to hasla najczesciej wpisywane przez innych uzytkownikow? bo pierwszy raz nacisnolem serch a tam redtube.com :)
Hehehe to dzieciaka masz w porządku gorzej jak by to była strona z gejami a tak na poważnie to usuń tylko historie bo nie wiem czy da się takie witryny blokować i zmień w ustawieniach strone główną
 

Wierzchem

New member
Lamerskie.....
1. Jak sprawdzić aktualną wersję oprogramowania telewizora?
2. Zainstalowałem program AllShare i straaaasznie pomału leci mi po wskazanych folderach (w pół godziny przeleciało coś ze 2000). Mam pytanie - czy program tylko indeksuje wskazane foldery czy tworzy kopię ich zawartości?
3. Czy wskazane do udostępnienia foldery w AllShare są widoczne bez problemu w całej sieci lokalnej czy tylko na urządzeniach którym pozwolimy na dostęp do udostępnionych materiałów?

Pozdrawiam i dziękuję.
 

hadetefał

New member
Lamerskie.....
1. Jak sprawdzić aktualną wersję oprogramowania telewizora?
2. Zainstalowałem program AllShare i straaaasznie pomału leci mi po wskazanych folderach (w pół godziny przeleciało coś ze 2000). Mam pytanie - czy program tylko indeksuje wskazane foldery czy tworzy kopię ich zawartości?
3. Czy wskazane do udostępnienia foldery w AllShare są widoczne bez problemu w całej sieci lokalnej czy tylko na urządzeniach którym pozwolimy na dostęp do udostępnionych materiałów?

Pozdrawiam i dziękuję.

W all share najlepiej wskazać w ustawieniach konkretny katalog w którym są filmy i podać jego ścieżkę - w innym wypadku będzie kopiować do swoich domyślnych katalogów.
 

Frytejro

New member
wciskając info masz zegarek

sleep ustawiasz wchodząc w tools i masz wyłączanie odbiornika ... nie dedykowanego przycisku ale nie jest źle.



akurat jak wciskam info to mam tylko info HDMI 1920x1080 w lewym gornym rogu, a w dolnym prawym poziom LED i nie ma zadnego zegarka. Ponawiam zatem pytanie o zegarek.

A moje drugie pytanie jak zerknąc na ten brak FHD w moim modelu. Sciaghnałem te dwa obrazki i co teraz ? bo niebardzo kumam ? mam wlaczyc obrazek w 2d i potem w 3d i zobaczyc czy jest takiej samej wielkosci?
 

tdx

New member
Bez reklam
akurat jak wciskam info to mam tylko info HDMI 1920x1080 w lewym gornym rogu, a w dolnym prawym poziom LED i nie ma zadnego zegarka. Ponawiam zatem pytanie o zegarek.

A moje drugie pytanie jak zerknąc na ten brak FHD w moim modelu. Sciaghnałem te dwa obrazki i co teraz ? bo niebardzo kumam ? mam wlaczyc obrazek w 2d i potem w 3d i zobaczyc czy jest takiej samej wielkosci?

zegarek pokaże się tylko na źródle TV
 

julek69

New member
Panowie mam taki problem. Posiadam od dzisiaj ten TV. Matryca Samsunga, później podam model. Clouding jest widoczny, ale jakoś z tym powalczę, kąty widzenia bdb, kolory również. Mam problem. TV jeszcze nie kalibrowałem, ale muszę to zrobić. Obraz na kanałach FHD super, ale np na Polsat HD przy szybkich ruchach obraz lekko się tnie. Np. jak ktoś wykonuje wymach rękoma to widać jakby klatkowanie obrazu nie jest ono wielkie, ale moje oko to dostrzega i nie powiem, ale lekko mnie denerwuje. Gdyby nie to standardowy obraz byłby super.

Testuje tv tydzień z różnymi ustawieniami i też mnie to wku....a.Nie mam sygnału FHD tylko SD DVBT problem jest.Rodzina zadowolona ale coś jest nie tak. Czekam na sugestie innych posiadaczy tego tv.
 

dudi82

New member
Witam
Od ponad tygodnia jestem posiadaczem UE40D6500 więc się podzielę i moją opinią (przepraszam za jej długość).
Zastanawiałem się na początku nad 32-37 calami, ale ostatecznie padło na 40 i nie żałuję. Nawet żona, która wyzywała, że za duży, teraz po obejrzeniu filmu na pytanie „i co, za duży?” – milczy :).
2999zł z dwoma parami okularów SGG-3050 w MM. Oszczędzając na okularach wziąłem jeszcze gwarancje na 5 lat za 320zł.
Plusy i minusy. Wiele z nich to pierdoły, które albo innym by nie przeszkadzały, albo da się je rozwiązać – więc proszę o radę.

Minusy

Wyjęcie z pudełka wcale łatwe według mnie nie było. Obejrzawszy zdjęcia pokazowe jak to LCD wyciągano łapiąc go od góry zgniatając matrycę, bałem się go wyciągać. Na pudełku zero wskazówek jak to zrobić. Żadnego „naciąć tutaj” czy coś. W końcu pudełko naciąłem od dołu i uniosłem w górę zostawiając TV w styropianie na podłodze. Dla serwisantów co robią to 10 x dziennie pewnie jest to śmieszne, ale dla gościa, co 1 raz w życiu ma do czynienia z LCD to już czarna magia.
W jednym z dodatków do instrukcji (karteczka mówiąca o 100 filach gratis) nadal stoi napis „Samsung full hd 3d. To prawdziwe!” a obok napisu telewizor z podaną rozdzielczością 1920 x 1080. Na pudełku już tylko „Samsung 3D”. W sklepie nawet nie wiem czy był reklamowany jako full HD 3d. Kupowałem go po opiniach z netu a nie opiniach sprzedawców. Ja jednak do obrazu 3d się nie przyczepiam. Z 3m nie wiem czy byłoby widać różnicę. Z 3m nawet TVN wygląda jak HD, a nie jest.
Przyszedł czas na porządkowanie kanałów. MASAKRA. Jakieś 1,5 – 2h zabawy. Do dzisiaj od 1-8 mam kanały cyfrowe i dalej od 1A do 52A analogowe. Nie mam pojęcia jak to ze sobą wymieszać. Np. po co mi 2x TVN. Raz analog raz cyfrowy. Wolę analogowy wywalić i w jego miejsce dać cyfrowy, ale się nie da (albo ja nie umiem). Tylko 2 kanały cyfrowe nie mają swojego analogowego odpowiednika (TV Puls2 i TV6). Więc chciałbym mieć 54 kanały a wśród nich 8 cyfrowych, ale się nie da :/ Do tego segregowanie trzeba robić w kolejności 1-2-3 itd. Jak np. na 10 ustawimy sobie program a potem jakiś z numeru 20 damy na 9, to ten z 10 zostanie zepchnięty na 11 – paranoja! Edycja numerów powinna programy zamieniać miejscami a nie spychać je dalej. Jeśli ten z 20 daje na 10 to ten z 10 powinien trafić na 20.
Skrzypiące przyciski nawigacyjne w pilocie – skrzypią bo trze plastik o plastik, może z czasem to minie ale na razie w nocy wkurza żonę :).
Allshare – przy słuchaniu muzyki nie można włączyć pipa ani wyłączyć obrazu, który przy mp3 jest zbędny. Słuchając mp3 muszę patrzeć na spis utworów.
Allshare – filmu nie można przewijać przyciskami z dołu pilota tylko nawigacyjnymi – bez sensu bo z dysku czy usb działają te z dołu pilota. Poza tym nie można w miarę płynnie przewijać filmu. Jedno naciśnięcie >> powoduje przeskok o 1-2min.
Synchronizacja napisów – można sobie z tym poradzić dodając do napisów wpis „{1}{1}ilosc klatek/s”, ale napisy każdego filmu trzeba poprawiać. Synchronizacja z menu TV pomaga na chwile i po 1-2m napisy znów są rozjechane.
Zbyt krótki (5liter) opis programu analogowego. W dzisiejszych czasach ile pamięci by zajęły opisy nawet 20 literowe? 10KB?
Brak czarnego tła dla napisów (idiotyzm) czy chociażby możliwość wyboru koloru czcionki i brak możliwości powiększenia jej – tzn. możliwość powiększenia jest, ale największa czcionka jest dla mnie za mała.
Zegarek – jest po wciśnięciu info, ale przydałby się nieco większy, bardziej czytelny a nie wymieszany z datą.. Jak się wieczorem przysypia to trzeba wzrok wysilać żeby godzinę dostrzec.
Po wybraniu programu np. 22 trzeba chwilę poczekać lub wcisnąć enter oddalony sporo od przycisków cyfrowych. Do tego enter łatwo „ominąć” po ciemku. Ciężko go znaleźć po omacku. Klawisze nawigacyjne i enter są jak jedna płaszczyzna.
Ustawianie sleepu i budzika. Sleep mamy pod przyciskiem Tools, ale już ustawienie budzika to grzebanie głęboko w menu.
Klawiatura ekranowa moim zdaniem powinna być qwerty. Chyba ludzie są do takiej bardziej przyzwyczajeni niż do alfabetycznej. Nadając nazwy programom szukałem ciągle liter.
Pilot – trochę lata 80-90. Za duży. Trzeba sporo latać po nim ręką. Można się przyzwyczaić chociaż przyciski nawigacyjne i enter powinny być lepiej wyczuwalne pod palcem, a mute zamieniony z source. Mnie tak by było wygodniej.
Telewizor za 3k a do pilota dodane najtańsze, niealkaliczne baterie. Mam się cieszyć ze w ogóle dali?
Allshare – brak możliwości usuwania plików z dysku czy kompa. Przeglądam zdjęcia z wakacji, widzę kilka nieudanych ale nic z tym zrobić nie mogę.
Przydała by się gratisowa przedłużka usb. Żeby cos podłączyć trzeba macać albo głowę za TV wciskać. Z drugiej strony cieńszy TV zawsze będzie miał gorszy dostęp do gniazd.
Nie znalazłem opcji wyłączania zasilania dysku przenośnego czy Pendrive. Raz podłączony działa do momentu wyłączenia TV. Odłączanie go w trakcie pracy chyba nie jest dobrym pomysłem.
Do TV dodana bezsensowna instrukcja. Chyba ze 150stron makulatury. Czy nie można przy sprzedaży pytać ludzi „chce pan polska instrukcje czy ścięgnie pan sobie z netu?” Po co ludziom makulatura w 150 językach ale nie w polskim? A instrukcja po polsku i tak jest w TV. Kuszą opcjami eco w telewizorze, ale na wstępie płacę pewnie z 10-20zł więcej za kilo makulatury w pudełku.
Przeglądarka – wpisanie google zajęło mi z 5 minuty. A jak już chciałem google o coś zapytać szlag mnie trafił i włączyłem kompa.
Net mam 6 mega a mimo to bardzo wolno chodzi net na telewizorze. Onet otwiera się o wiele dłużej niż na kompie. Tak więc chyba jeszcze trochę potrwa zanim TV będzie jednocześnie kompem.
Brak analogowego wyjścia audio (chyba że jest takowe w scart-ie?). Moja wieża Technics jest więc bezużyteczna, a szkoda, bo film wolałbym oglądać z lepszym dźwiękiem niż z głośników w TV.

Plusy

Po podłączeniu – WOW. Przesiadka z 21calowego CRT więc telewizor na wstępie robi super wrażenie. Skanowanie kablówki analogowej + naziemnej cyfrowej udostępnionej w kablówce. Znalazł wszystkie programy + ponad 100 kodowanych dostępnych w mojej kablówce za dodatkową opłatą.
2999zl i 2 pary okularów w komplecie (z bateriami). Czyżby faktycznie Samsung rozpoczął akcję rekompensaty za brak 3D FullHD.
Naczytałem się o słabym obrazie SD analogowym na 40 calach, ale wcale nie jest źle. Fakt, z 50-100cm obraz jest średni, widać trochę pikseli itd., ale z 3m (a z takiej będzie oglądany) jest naprawdę dobrze.
Clouding – oj naszukałem się go. W końcu znalazłem. Na czarnym tle delikatnie jaśniejsze rogi. Trafiłem na dobrą matrycę? Jeśli dla kogoś tak niewielki clouding jest przeszkadzającą wadą, to musi mieć wzrok sokoła. Dla mnie problem nie istnieje bo w codziennym użytkowaniu nie da się tego dostrzec.
Ilość ustawień obrazu i dźwięku – rzekłbym nawet że za dużo tego – szczególnie jeśli chodzi o obraz. Ale pewnie są tacy ze wzrokiem i słuchem absolutnym, którym nigdy dosyć.
Podświetlany pilot, który działa w różnych pozycjach, a gdzieś wyczytałem, że trzeba go skierować bezpośrednio na TV.
TV podłączony pod Internet i 3 dni można z kanapy nie wstawać. Niedługo net zastąpi chyba wszelkie kablówki. TVN Player – oglądam seriale. Ipla – oglądam filmy. Net 6 mega więc film się nie buforuje tylko idzie wszystko płynnie. Teraz jak w TV nudy nie włączam kompa tylko wciskam przycisk Smart i dalej jestem „couch potato” :D
Brak klatkowania, smug, zacięć zarówno przy oglądaniu analogowej, cyfrowej TV, plików z pendrive, dysku, allshare czy netu. Może trafiłem na dobra matryce a może Ci, co im klatkuje mają kijowy sygnał? A może zjawiska te występują ale ja tego nie widzę?
Zastanawiałem się czy kabel HDMI do podłączenia kompa z TV kupić za 50 czy 200zl, ale chyba będzie całkiem zbędny. Na kompie udostępniam co chce i na TV mam wszystko pod przyciskami pilota. Nie muszę na kanapie siedzieć z klawiaturą bezprzewodową.
PVR – TV nagra w nocy program bez włączania obrazu i dźwięku czyli bez budzenia ludzi
Konwersja 2d do 3d daje niezły efekt. Ale po ściągnięciu z netu dema „IMAX Uunder the sea 3D” szczękę zbierałem dłuższą chwilę. Ryby pływają tuż przed oczami. Przerażające. Myślałem, że w domu 3D to będzie bajer, a nie prawdziwie zachwycający efekt.
Telegazeta działa b. szybko – mało kto dzisiaj pewnie z niej korzysta, ale ja nie kupuje gazet z programami wiec się przydaje. Szkoda tylko ze nie wszystkie programy ją mają
Klapka pilota po otwarciu wisi na gumce – nie zgubi się.
 

WODZU80

New member
Panowie jak wygląda konwersja 2d na 3d? jest to raczej mizeria czy da się to oglądać?.
Mam EU46D6500 i powiem szczerze że konwersja 2D do 3D to jak generowanie dźwięku 5.1 z 2.0. Z płaskiego 2D nie da się zrobić 3D pokroju Avatara, bo to fizycznie niemożliwe. Jestem grafikiem i znam się na tym. Tak więc opowiastki o "wychodzących z ekranu" zwierzętach w programach przyrodniczych pachną raczej marketingiem, niż faktycznym obcowaniem z tym zjawiskiem. No chyba że to było faktycznie 3D, a nie konwersja z 2D. Najbardziej efektowne 3D powstaje przez wyświetlanie niezależnie dla każdego oka obrazu z dwóch przesuniętych względem siebie kamer. Ergo - obiekty w obu obrazach są inaczej przesunięte względem siebie, co wynika z perspektywy. Tak więc 2D do 3D to tylko chwyt marketingowy, a to co widać jest lekkim złudzeniem i oszukiwaniem wzroku. Z 2D obrazu trójwymiarowego nie zrobi żaden telewizor. No chyba że będzie potrafił odgadnąć jakie elementy obiektu zostały przysłonięte przez inny obiekt. Ale takie rzeczy to tylko w Erze :)
 

Frytejro

New member
Kurde no to do bani.. !! dla mnie brak zegarka w TV jest bardziej niedopuszczalny jak brak FHD w 3D :D mimo iz kocham zegarki i je kolekcjonyje.. :p dobrze ze chociaz tuner cos tam pokazuje jak podswietle info programu.. ;/
 

sdragon3

New member
Mam problem z odtwarzaniem plików dvd.

Witam

Może niezbyt dokładnie przeczytałem całe forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: jak odtworzyć płyte dvd nagraną na twardym dysku podłączonym do tv, lub udostępnioną z kompa tak by można było wybrać ścieżki dźwiękowe i ewentualnie napisy.
 

deywies

New member
Bez reklam
Tak sie nie da, trzeba skonwertować. No chyba ze będziesz poszczególne vob'y po kolei odpalał. Wtedy jednak z tego co pamiętam wybór ścieżki nie działał.
 
Do góry