Samsung TV model D6500

czaki58

New member
znowu dzwoniłem na infolinię i ręce opadają w kółko ta sama śpiewka że spełnia wymagania FHD3D i że stanowisko na dzień dzisiejszy jest takie że nic z tym nie robią !!!
aaa i opis na kartonie nie ma znaczenia równie dobrze karton może wylądować w śmietniku.

Trzeba ich atakować codziennie do skutku bo dzisiaj już mnie na moment przełączył do jakiegoś serwisanta ... chyba był pan konsultant trochę oburzony moimi atakami :)



Nie ma znaczenia ......:hihi:to dlaczego teraz to zmienili . Karton jest dowodem w sprawie .....i na pewno go nie wyrzucę..... chcieli by :p
 

pawelsw

New member
Witam !!!
Mam pytanie jak odblokować timeshift lub nagrywanie w UE32D6500. Jeśli ktoś wie to niech napisze krok po kroku co mam robić .... Z góry wielkie dzięki !
 

trup

New member
No nie wiem czy w serwisie coś Ci się uda wskórać... powiedzą że obraz jest poprawnie wyświetlany i tyle.
Możesz wrzucić na TV jakiś sygnał 3d FullHD i pokazać jakie się robią pixele jednak to nadal nie pokaże że obraz jest wyświetlany jako 540p. No nic poczekamy zobaczymy co powiedzą.

aha nie ma sensku na nich naskakiwać ( serwis czy infolinia ) przecie oni wykonują tylko swoje obowiązki :) Zawsze możemy reklamować sprzęt tam gdzie został zakupiony a nie w Samsungu.
Niby tak, ale winy jest SAMSUNG a nie sprzedawca, który ponosi koszty. Chyba lepiej załatwić to bezpośrednio u gwaranta, w końcu sprawę tuszuje i wykręca się sianem.
 

trup

New member
Witam !!!
Mam pytanie jak odblokować timeshift lub nagrywanie w UE32D6500. Jeśli ktoś wie to niech napisze krok po kroku co mam robić .... Z góry wielkie dzięki !
Trzeba podłączyć przez USB albo pendrive albo twardy dysk (wyłącznie USB 1) i go sformatować przy użyciu TV. Pamięć taka musi być szybka, bo TV ją testuje i "wydaje werdykt" czy się nadaje. Funkcja działa TYLKO i WYŁĄCZNIE przy odbiorze DVB-T, DVB-C i DVB-S odbieranej przez głowicę TV, NIE DZIAŁA np. z dekoderem CYFRY, POLSATU, n itd. podłączonym zewnętrznie.
 

Wierzchem

New member
Witam!
Pomimo tej "wady" warto kupić ten TV? Interesuje mnie dokładnie 32D6500, bo mi większy nie wlezie. Ale co sklep to mówią co innego: że okularów w zestawie nie ma i oni tez nie dają, w innym, że w zestawie są okulary, w jeszcze innym, że są w zestawie na 90%... Infolinia Samsunga twierdzi, że nie dają - komu wierzyć? A przy okazji... Jeżeli kupię ten TV (w sklepie, w którym mam najniższą cenę mogę mieć na zamówienie - 2410zł) a na kartonie będzie to sławne logo FHD 3D to mogę próbować walczyć?

Pozdrawiam
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Wątpię żebyś znalazł to logo na kartonie no chyba że tv leży od jakiś 5 miesięcy w magazynie. Ja kupowałem 10 września i na pudełku nie ma FHD 3D ale jest informacja że w pudełku są dwie pary okularów.
 

Madas

New member
Bez reklam
Nie ma znaczenia ......:hihi:to dlaczego teraz to zmienili . Karton jest dowodem w sprawie .....i na pewno go nie wyrzucę..... chcieli by :p
nie no karton jak się zachował i to z napisem fullhd3D to jest super dowód .... mi chodziło tylko o to, że jak ktoś nie ma napisu lub nie posiada nawet kartonu to śmiało można reklamować TV tak gość powiedział na infolinii
 

trup

New member
Witam!
Pomimo tej "wady" warto kupić ten TV? Interesuje mnie dokładnie 32D6500, bo mi większy nie wlezie. Ale co sklep to mówią co innego: że okularów w zestawie nie ma i oni tez nie dają, w innym, że w zestawie są okulary, w jeszcze innym, że są w zestawie na 90%... Infolinia Samsunga twierdzi, że nie dają - komu wierzyć? A przy okazji... Jeżeli kupię ten TV (w sklepie, w którym mam najniższą cenę mogę mieć na zamówienie - 2410zł) a na kartonie będzie to sławne logo FHD 3D to mogę próbować walczyć?

Pozdrawiam
Przy 32 calach nie bardzo widać różnicę pomiędzy Full HD a SD z dobrego źródła, chyba że używasz TV jako monitora PC i patrzysz na niego z odległości 0,5m. Kiedyś nie chciałem w to wierzyć ale przekonałem się na własne oczy że z odległości 2m szczegóły się zacierają przy tej przekątnej ekranu. Dlatego całkiem niedawno telewizory 32 calowe były tylko HD Ready, ale producenci się prześcigają w ulepszeniach i "pakują" wszystko do sprzętu byle się sprzeda. Podsumowując jak Ci cena odpowiada, a nie przeszkadzają wady i loteria z matrycą to myślę, że warto go kupić. Jednak zawsze przedtem można (czytaj trzeba) pojechać obejrzeć taki obraz na żywo np. w MM.
 

pawelsw

New member
Trzeba podłączyć przez USB albo pendrive albo twardy dysk (wyłącznie USB 1) i go sformatować przy użyciu TV. Pamięć taka musi być szybka, bo TV ją testuje i "wydaje werdykt" czy się nadaje. Funkcja działa TYLKO i WYŁĄCZNIE przy odbiorze DVB-T, DVB-C i DVB-S odbieranej przez głowicę TV, NIE DZIAŁA np. z dekoderem CYFRY, POLSATU, n itd. podłączonym zewnętrznie.



ok rozumiem ale jak włoże pena 8GB i go formatuje to potem mnie informuje ze test wydajnosci nie powiódł się :/ dlaczego ????? moze podłączyć twardy dysk 250GB? czy to coś da?
 

Madas

New member
Bez reklam
ok rozumiem ale jak włoże pena 8GB i go formatuje to potem mnie informuje ze test wydajnosci nie powiódł się :/ dlaczego ????? moze podłączyć twardy dysk 250GB? czy to coś da?

większość penów nie działa testowałem z 10 żaden nie przeszedł testu wydajności ... teraz używam twardy dysk i śmiga wszystko pięknie ...jak podłączysz twardy dysk 250 to spokojnie wszystko będzie ok.
 

NiemPa

New member
Trzeba podłączyć przez USB albo pendrive albo twardy dysk (wyłącznie USB 1) i go sformatować przy użyciu TV. Pamięć taka musi być szybka, bo TV ją testuje i "wydaje werdykt" czy się nadaje. Funkcja działa TYLKO i WYŁĄCZNIE przy odbiorze DVB-T, DVB-C i DVB-S odbieranej przez głowicę TV, NIE DZIAŁA np. z dekoderem CYFRY, POLSATU, n itd. podłączonym zewnętrznie.
Od siebie dodam, że można na dysku utworzyć 2 partycje. Jedna na TimeShift i nagrywania, a druga na materiały z PC (filmy, zdjęcia, muzyka).
 

apienk01

New member
Da. Z penami jest tak ze TV je widzi jako za wolne mimo iz je sfromatuje..

To wina buforowania w nowych dyskach flash USB. Nawet jeśli transfer jest dobry (powinien być co najmniej 12 MB/s - można sprawdzić na PC przy kopiowaniu dużego pliku), to zwykle za długi jest tzw. czas dostępu (też można sprawdzić w PC - jeśli komp zwleka kilka sekund przez rozpoczęciem kopiowania lub robi przerwy w trakcie, albo "zawiesza się" na chwilę po osiągnięciu 100% kopiowania, to znak, że jest duży bufor, którego nasz TV nie lubi). Spróbujcie włożyć starszy pendrive 2GB lub 4GB, jest większa szansa, że zadziała. 10 minut nagrania w Full HD to około 0.5GB, w SD sporo mniej (dokładna wielkość zależy od kompresji na danym kanale).
 

Frytejro

New member
Przy 32 calach nie bardzo widać różnicę pomiędzy Full HD a SD z dobrego źródła, chyba że używasz TV jako monitora PC i patrzysz na niego z odległości 0,5m. Kiedyś nie chciałem w to wierzyć ale przekonałem się na własne oczy że z odległości 2m szczegóły się zacierają przy tej przekątnej ekranu. Dlatego całkiem niedawno telewizory 32 calowe były tylko HD Ready, ale producenci się prześcigają w ulepszeniach i "pakują" wszystko do sprzętu byle się sprzeda. Podsumowując jak Ci cena odpowiada, a nie przeszkadzają wady i loteria z matrycą to myślę, że warto go kupić. Jednak zawsze przedtem można (czytaj trzeba) pojechać obejrzeć taki obraz na żywo np. w MM.

No to ja dodam ze ja ogladam z 3,8m moja 40 i tez nie widze roznicy miedzy 720p a 1080p ani nie widze tych pixeli przy 3d.. wrecz wczoraj ogladalem 2 filmy dla testów i wyglada wszystko bardzo ok.. zato nie moge zniesc wrecz obrazu ze zwyklej TV cyfrowej czy to w formacie zwyklym czy HD ready... poprostu kaszana:?
 

wlodek10

New member
Ciekawy jestem jakim cudem "włodek10" dostał D7000 zamiast D6500? Tylko co do niego samsung zastosował inną politykę?

No a jednak dostał i fakktycznie bez dopłaty tylko żę ja kupowałem telewizor pod koniec maja i na kartonie było logo 3d full hd, a także otrzymałem odpowiedz z działu technicznego że telewizory nie wyświetlają 3d full hd a logo z kartona znika ponieważ telewizor jest niezgodny ze specyfikacją. Tak jak pisałem wcześniej po tygodniu Samsung wydał oficjalne dla mnie śmieszne oświadczenie że telewizory są już ok i wszystko jest wyświetlane w pełnej rozdzielczości. Trzeba być upartym i walczyć o swoje.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
No a jednak dostał i fakktycznie bez dopłaty tylko żę ja kupowałem telewizor pod koniec maja i na kartonie było logo 3d full hd, a także otrzymałem odpowiedz z działu technicznego że telewizory nie wyświetlają 3d full hd a logo z kartona znika ponieważ telewizor jest niezgodny ze specyfikacją. Tak jak pisałem wcześniej po tygodniu Samsung wydał oficjalne dla mnie śmieszne oświadczenie że telewizory są już ok i wszystko jest wyświetlane w pełnej rozdzielczości. Trzeba być upartym i walczyć o swoje.

To ja mam do ciebie prośbę o przesłanie do mnie (janpat2o2.pl) tego maila z działu technicznego że tv nie wyświetlają 3d full hd a logo z kartona znika ponieważ telewizor jest niezgodny ze specyfikacją. Nie pomyśl że coś podejrzewam po prostu jestem ciekaw kto się pod tym podpisał bo mam kilka maili od nich i są ogólnie rożnej treści. Nie tylko w sprawie D6500.
 
Do góry