Samsung TV model D6500

jsek

New member
Sprawdziłem za wielkiej różnicy nie ma troszkę nie czytelny mały tekst. Na kartonie nie mam loga Full HD lecz na stronie samsunga jest w opisie że :
Odkryj nowy wymiar telewizji

Unowocześnij swoje doświadczenia 3D dzięki rozwiązaniom dostępnym w serii LED 6500. Za pomocą funkcji 3D Sound Effect zaawansowany obraz 3D jest automatycznie synchronizowany z najnowszymi osiągnięciami dźwiękowymi 3D. Znakomity obraz jest efektem pracy innowacyjnego silnika 3D Hyper Real, który poprawia wizualizację i optymalizuje wydajność, uzyskując żywe i krystalicznie czyste obrazy w rozdzielczości full HD. Zadziwi Cię funkcja Micro Dimming, która perfekcyjnie pokazuje najmniejsze szczegóły obrazu. Natomiast nowe i bardzo lekkie okulary 3D o ergonomicznym kształcie i wbudowany konwerter 3D w czasie rzeczywistym sprawią, że LED Smart TV wniesie nową jakość zarówno do filmów 2D, jak i do całej biblioteki domowych multimediów.
 

xaltuton

New member
znowu dzwoniłem na infolinię i ręce opadają w kółko ta sama śpiewka że spełnia wymagania FHD3D i że stanowisko na dzień dzisiejszy jest takie że nic z tym nie robią !!!
aaa i opis na kartonie nie ma znaczenia równie dobrze karton może wylądować w śmietniku.

Trzeba ich atakować codziennie do skutku bo dzisiaj już mnie na moment przełączył do jakiegoś serwisanta ... chyba był pan konsultant trochę oburzony moimi atakami :)

Żenua. W Niemczech w związku z tym zwracają ludziom część kosztów (ktoś o tym pisał na forum),
ale w Polsce problemu nie ma. Widocznie seria D6xx na Polskę musi być inna... ja bym uderzył z pytaniem do Samsunga w Korei, kiedyś tak udało mi się naprawić samochód, kiedy po mojej interwencji na górze centrala zjechała lokalny oddział. Jeśli komuś przeszkadza brak FHD w 3D i jest zdesperowany. to może spróbować pójść tą drogą (chociaż w tym przypadku marne szanse widzę...).
 

xaltuton

New member
Niby tak, ale winy jest SAMSUNG a nie sprzedawca, który ponosi koszty. Chyba lepiej załatwić to bezpośrednio u gwaranta, w końcu sprawę tuszuje i wykręca się sianem.

Winny jest Samsung, ale Ty możesz zgłosić się do sprzedawcy z pismem o niezgodności towaru z umową
i dalej martwi się tym sprzedawca. Tak stanowi prawo w Polsce i możesz z tego skorzystać (w większości przypadków taki sprzęt lepiej oddawać sprzedawcy nie gwarantowi, bo wtedy chronią cię unijne przepisy a nie dowolność gwarancji producenta - np. czas naprawy, który może się przeciągać w miesiące)
 

Frytejro

New member
To jest normalka. W USA jak wykryja wade np w samochodzie to Cie zwolują i Ci to robia, zeby firma nie poplynela za odszkodowania spowodowane sprwami np za wypadki spowodowane z tego tytułu. U nas firmy dostaja takie wymogi odszkodowań, ze im sie bardziej oplaci je zaplacic jak ktos łaskawie sie domaga swego, niz kazdemu z nas za free oddac 2000pln albo walnąc odrazu d7000 do domu..
 

Madas

New member
Bez reklam
No a jednak dostał i fakktycznie bez dopłaty tylko żę ja kupowałem telewizor pod koniec maja i na kartonie było logo 3d full hd, a także otrzymałem odpowiedz z działu technicznego że telewizory nie wyświetlają 3d full hd a logo z kartona znika ponieważ telewizor jest niezgodny ze specyfikacją. Tak jak pisałem wcześniej po tygodniu Samsung wydał oficjalne dla mnie śmieszne oświadczenie że telewizory są już ok i wszystko jest wyświetlane w pełnej rozdzielczości. Trzeba być upartym i walczyć o swoje.
też poproszę o przekazanie email od Samsunga madas26@wp.pl dzięki
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Sprawdziłem za wielkiej różnicy nie ma troszkę nie czytelny mały tekst. Na kartonie nie mam loga Full HD lecz na stronie samsunga jest w opisie że :
Odkryj nowy wymiar telewizji

Unowocześnij swoje doświadczenia 3D dzięki rozwiązaniom dostępnym w serii LED 6500. Za pomocą funkcji 3D Sound Effect zaawansowany obraz 3D jest automatycznie synchronizowany z najnowszymi osiągnięciami dźwiękowymi 3D. Znakomity obraz jest efektem pracy innowacyjnego silnika 3D Hyper Real, który poprawia wizualizację i optymalizuje wydajność, uzyskując żywe i krystalicznie czyste obrazy w rozdzielczości full HD. Zadziwi Cię funkcja Micro Dimming, która perfekcyjnie pokazuje najmniejsze szczegóły obrazu. Natomiast nowe i bardzo lekkie okulary 3D o ergonomicznym kształcie i wbudowany konwerter 3D w czasie rzeczywistym sprawią, że LED Smart TV wniesie nową jakość zarówno do filmów 2D, jak i do całej biblioteki domowych multimediów.

Skąd kolega wziął ten opis? Na stronie samsunga jest podobny ale nic nie ma o FHD 3D a brzmi on tak:

Unowocześnij swoje doświadczenia 3D dzięki rozwiązaniom dostępnym w serii LED 6500. Za pomocą funkcji 3D Sound Effect zaawansowany obraz 3D jest automatycznie synchronizowany z najnowszymi osiągnięciami dźwiękowymi 3D. Znakomity obraz jest efektem pracy innowacyjnego silnika 3D Hyper Real, który poprawia wizualizację i optymalizuje wydajność, uzyskując żywe i krystalicznie czyste obrazy. Natomiast wbudowany konwerter 3D w czasie rzeczywistym sprawi, że LED Smart TV wniesie nową jakość zarówno do filmów 2D, jak i do całej biblioteki domowych multimediów.

Proszę o linka z zacytowanym tekstem.
 

farba

New member
To jest normalka. W USA jak wykryja wade np w samochodzie to Cie zwolują i Ci to robia, zeby firma nie poplynela za odszkodowania spowodowane sprwami np za wypadki spowodowane z tego tytułu. U nas firmy dostaja takie wymogi odszkodowań, ze im sie bardziej oplaci je zaplacic jak ktos łaskawie sie domaga swego, niz kazdemu z nas za free oddac 2000pln albo walnąc odrazu d7000 do domu..
Tu już nie chodzi o wysokość odszkodowania tylko o czas, a czas to pieniądz, pieniądz który musisz zapłacić prawnikowi. Owszem, jak wygrasz to przegrany zwróci ci koszta procesowe, ale takie procesy potrafią ciągnąć się latami, a nikt nie zagwarantuje ci zwycięstwa. W cywilizowanych krajach trwa to dużo krócej, dlatego producenci wolą iść na rękę klientowi. Nie pamiętam tytułu, ale na TVN Turbo jest program poruszający kwestie wad samochodów i reakcji dealerów, czyli gwarantów. Bardzo często, mimo że sprzedawca/producent ewidentnie nie ma racji, śmiejąc ci się w twarz mówi: idź "se" pan do sądu. Podobnie postępują ubezpieczyciele zaniżający wypłaty odszkodowań itp. Doskonale wiedzą, że mało kto pójdzie do sądu ze względu na wspomniany czas i koszta. Do tego dochodzi mentalność Polaka, który kupi gówno w papierku i twierdzi, że kupił cukierek. W tym temacie sporo osób dało do zrozumienia, że 3D w Full HD im lotto, więc nie ma sprawy...
 
Ostatnia edycja:

jsek

New member
Skąd kolega wziął ten opis? Na stronie samsunga jest podobny ale nic nie ma o FHD 3D a brzmi on tak:

Unowocześnij swoje doświadczenia 3D dzięki rozwiązaniom dostępnym w serii LED 6500. Za pomocą funkcji 3D Sound Effect zaawansowany obraz 3D jest automatycznie synchronizowany z najnowszymi osiągnięciami dźwiękowymi 3D. Znakomity obraz jest efektem pracy innowacyjnego silnika 3D Hyper Real, który poprawia wizualizację i optymalizuje wydajność, uzyskując żywe i krystalicznie czyste obrazy. Natomiast wbudowany konwerter 3D w czasie rzeczywistym sprawi, że LED Smart TV wniesie nową jakość zarówno do filmów 2D, jak i do całej biblioteki domowych multimediów.

Proszę o linka z zacytowanym tekstem.
Tekst ze strony samsunga do UE40D6750 bo taki mam a problem ponoć dotyczy serii D6XXX
 

mietka

New member
nagrywarka zewnętrzna

Witam a ja mam pytanie takie:czy z zewnętrznej nagrywarki bluray odtworzę film na tym tv za pośrednictwem usb?
 

Wierzchem

New member
Jeżeli na YT jest film dostępny w rozdielczościach od 240 poprzez 360, 480, 720 i 1080 to w jakiej rozdzielczości pokaże to telewizor i czy ma się wpływ na rozdzielczość w jakiej pokazywany jest film?

Pozdrawiam.
 

xaltuton

New member
Witam a ja mam pytanie takie:czy z zewnętrznej nagrywarki bluray odtworzę film na tym tv za pośrednictwem usb?

Jak miałbym obstawiać, to bym obstawił, że nie. W poprzednich modelach Samsunga do tego typu zabaw trzeba było mieć roota oraz potrzebne jest załadowanie modułu sterownika generic.
 

mik99

New member
A ja mam takie pytanie jak wygląda na tym TV obraz na normalnych kanałach nie FHD poprzez cyfrowy dekoder np. cyfrowy polsat? czy jakość jest słaba, przeciętna czy dobra?
 

trup

New member
A ja mam takie pytanie jak wygląda na tym TV obraz na normalnych kanałach nie FHD poprzez cyfrowy dekoder np. cyfrowy polsat? czy jakość jest słaba, przeciętna czy dobra?
Powiem tak: na n-ce przez kabel HDMI niektóre programy SD są "prawie jak HD", z kolei nie wszystko na kanałach HD jest w jakości HD. Przeważnie nowe polskie seriale są super zrobione i widać to nawet na kanałach SD. Więc zależy co i jak nadaje dana telewizja a dodatkowo co i jak prześle przez satelitę operator platformy cyfrowej.
 

Frytejro

New member
A ja zapytam o cos "zwyczajnego" , czy w tym d6500 jest zwykly zegar? w morde jeza dawniej w crt przyciskałes przycisk i mialers funkcje sleep, tutaj zeby ją właczyc to trzeba wykonac conajmniej 5 ruchów pilotem.. (masakra) a zegarka wogole nie znalazłem.. jest gdzies takowy w tv?? (niektore lcd maja opcje właczenia w któryms rogu i sobie dziala cały czas nawet po ponownym właczeniu tv)
 
Do góry