Samsung TV model D6500

mietka

New member
No właśnie o tych jajkach z matrycami czytałem i skąd będę miał pewność ze właśnie w D7000 jest matryca Samsunga, a nie jakiejś innej firmy?:/ poza tym D7000 kosztuje w okolicach 5700zł a początkowo mierzyłem w cenę 3500zł, więc tutaj różnica już się robi:/
No i tu jest loteria :(
 

mietka

New member
TV z USB max 1920x1080 nic wyżej nie idzie - sprawdzałem na swoim D7000
W takim razie mam pytanie jeżeli obraz jest nadawany z zewnętrznego źródła 1920x1080 (bo więcej nic nie idzie)który jest nagrany w SBS czyli połówka ma 960x540 a tv nakłada to na siebie to powstaje obraz o rozdzielczości 960x540 czyli half HD to metodą dedukcji dochodzę że żaden TV czy to d6500 czy nawet d8000 nie wyświetla z zewnętrznego źródła fullHD w 3d bo każdy sygnał dzieli na dwa i tylko można oglądać stacje TV z tunera w tv w fullHD w 3D
Mnie się wydaje że żeby było fullHD w 3D to każdy z dwóch obrazów powinien być nadawany w 1920x1080 czyli sygnał wejścia musiał by być 3840x2160
a w moim przypadku gdy nie korzystam z tunera tv (mam n-ke) to nawet jak bym wymienił na D7000 to nie będzie różnicy.Ach i znalazłem coś takiego w instrukcji
Wskazane poniżej formaty 3D są zalecane przez stowarzyszenie HDMI i muszą
być obsługiwane.
Format sygnału źródłowego Standardowe HDMI 1.4 3D
1920 x 1080p przy 24 Hz x 2 1920 x 2205p przy 24 Hz
1280 x 720p przy 60 Hz x 2 1280 x 1470p przy 60 Hz
1280 x 720p przy 50 Hz x 2 1280 x 1470p przy 50 Hz
i co to jest i skąd wziąść ten sygnał 2x1920x1080
PS Jeżeli coś źle zrozumiałem to poprawcie mnie
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Źle zrozumiałeś
Jak puścisz sygnał z BD3D masz na każde oko 1920x1080 a na D6500 nie.
Natomiast jeśli chodzi o SBS to włączenie tego trybu na D6xxx powoduje każdorazowe pogorszenie jakości obrazu (nawet menu ekranowe wygląda wtedy gorzej)
 

julek69

New member
Panowie powie mi ktoś jak włączyć PIP w tym tv? Może działa tylko na HDMI? Z każdym dniem można odkryć jakieś bezsensowe funkcje.Tuba fm szukaj wykonawcy przycisk "c" wpisz "don" i zobacz efekt.Funkcja "eco" nieporozumienie-oglądasz tv pobór mocy 50W włączysz tuba fm pobór mocy 60W na wygaszaczu 70W spróbuj to zmienić.Jest wiele rzeczy nie "halo":confused:
 

xaltuton

New member

mietka

New member
Panowie powie mi ktoś jak włączyć PIP w tym tv? Może działa tylko na HDMI? Z każdym dniem można odkryć jakieś bezsensowe funkcje.Tuba fm szukaj wykonawcy przycisk "c" wpisz "don" i zobacz efekt.Funkcja "eco" nieporozumienie-oglądasz tv pobór mocy 50W włączysz tuba fm pobór mocy 60W na wygaszaczu 70W spróbuj to zmienić.Jest wiele rzeczy nie "halo":confused:
w menu/system pip tylko z kanałów tv
 

tdx

New member
Bez reklam
Tyle to ja wiem ale w menu -system-PIP wyłączone (nie aktywne)tv z tunera sat po euro i nie da się włączyć podglądu z telewizora i odwrotnie.PIP jest ale w teorii, podejrzewam że tylko po HDMI, byłaby to porażka:(

W każdym jednym TV PIP wygląda tak samo... Oglądasz coś z HDMI/PC/Component a w okienku możesz bawić się kanałami z tunerów....

Jaką masz tv cyfrowa?
 
Ostatnia edycja:

julek69

New member
Z TUNERÓW wbudowanych TV czyli jeśli masz D6500 to będzie DVB-T/C/S.

Oglądam TNK przez SCART w tv ustawione tylko DVBT (bez analoga)więc jak twierdzisz powinienem mieć PIP z DVBT ale tak nie jest.Może z moim tv coś nie "halo"?Na tą chwilę nie posiadam kabla HDMI żeby się przekonać jak to wygląda po podłączeniu przez to złącze.
 

tdx

New member
Bez reklam
Oglądam TNK przez SCART w tv ustawione tylko DVBT (bez analoga)więc jak twierdzisz powinienem mieć PIP z DVBT ale tak nie jest.Może z moim tv coś nie "halo"?Na tą chwilę nie posiadam kabla HDMI żeby się przekonać jak to wygląda po podłączeniu przez to złącze.

Ja Ci napisałem że musisz mieć HDMI/PC na dużym ekranie a w oknie możesz mieć DVB-T

A po euro Ci nic nie pójdzie.... To dalej dla Ciebie nie jasne?
 

Attachments

  • 20111111134.jpg
    20111111134.jpg
    578,1 KB · Wyś: 196
Ostatnia edycja:

/marek/

New member
tdx

tdx napisz mi proszę, bo pewnie masz możliwość porównania ue55d6500 do ps59d550 który byś wybrał nie patrząc na rozbudowane usługi sieciowe, bo podłączał będę PC, N, CP, PS3? Ewentualnie jakiś inny TV 55"-60" 3D do 6k. Pokój słabo nasłoneczniony, pobór prądu nie jest ważny dla mnie.
 

julek69

New member
Posiada tuner sat i tuner naziemnej a PIP działa tylko pod PC/HDMI to są jakieś żarty.Kupiłem ten model nie ze względu na 3D ale inne funkcje m.in. PIP na sat.- porażka.Instrukcja do tego tv jak ktoś wcześniej zauważył to sporo makulatury.Jeśli możesz napisz jak u Ciebie obraz nie ma ŻADNYCH zacięć i przeskoków(efekt stroboskopu)?.Jeszcze mam szanse zwrotu.
 

tdx

New member
Bez reklam
Posiada tuner sat i tuner naziemnej a PIP działa tylko pod PC/HDMI to są jakieś żarty.Kupiłem ten model nie ze względu na 3D ale inne funkcje m.in. PIP na sat.- porażka.Instrukcja do tego tv jak ktoś wcześniej zauważył to sporo makulatury.Jeśli możesz napisz jak u Ciebie obraz nie ma ŻADNYCH zacięć i przeskoków(efekt stroboskopu)?.Jeszcze mam szanse zwrotu.

Nie wiem czemu się denerwujesz - PIP w ten sposób działa w KAŻDYM TV (LG/SONY/PANAS)

Ja mam D7000 i wszystko jest OK (obraz z PC/PS3/USB i Vectry)
 

julek69

New member
Denerwuje się ponieważ jest to drugi d6500 w pierwszym włączenie przeglądarki powodowało zawieszenie tv i po ok. pół minuty restart tv.W tym, czasem są jakieś dziwne zacięcia testowane na różnych ustawieniach.Zbyt dużo czasu poświęciłem na kupno tego tv.
 

mezjash

New member
matryce nie od Samsunga, problemy z klatkowaniem, czy zatem warto się bawić w D6500?? Polecicie ten TV z czystym sumieniem, czy moze jakiś model niższy badź wyższy?
Czy wiadomo w jakich modelach niekoniecznie 46" są montowane matryce od Samsunga?
 

szczepbydg

New member
Zastanawia mnie czy klient który kupuję aktualnie UE40D6500 ma prawo pomagać się wymiany lub zwrotu gotówki w momencie gdy na pudle nie ma napisu FULL HD 3D lecz jest samo FULL HD??? Czy jest ktoś w takiej sytuacji? Tak naprawde zbieram się dopiero z zakupem ale chcialbym wiedziec czy mam jakiekolwiek szanse

Pozdrawiam Wszystkich Walczących
 
Do góry