Samsung TV model D6500

Primer

New member
Porównanie to żaden problem włączam ps3, wystarczy główne menu patrzysz bez okularów ikonki są szczegółowe i wyraźne.Włączasz 3d zakładasz okulary i ikony zamieniąją się w "ząbkowane"mniej wyraźne plamy.To wszystko.Jeżeli nie widzisz tego to twój problem a mnie to przeszkadza i się nie pogodzę z tym że zostałem oszukany.I jeszcze jedno gdybym wiedział o tym fakcie napewno nie kupiłbym tego modelu tv.To zwykłe oszustwo.
 

mefihl

New member
Czy ktoś miał problem, że po podłączeniu TV do amplituner przez HDMI 1.4 ARC, dźwięk czasem przerywa? Amplituner tak jakby przez sekundę nie dostawał sygnału, ale zaraz znów wykrywa i ten efekt pojawia się losowo przy oglądaniu telewizji czy mkv z HDD.
 

Kolina

Member
Czy ktoś miał problem, że po podłączeniu TV do amplituner przez HDMI 1.4 ARC, dźwięk czasem przerywa? Amplituner tak jakby przez sekundę nie dostawał sygnału, ale zaraz znów wykrywa i ten efekt pojawia się losowo przy oglądaniu telewizji czy mkv z HDD.

Zaobserwowalem podobne zachowanie na 32D5500 podlaczony do ampli Yamahy i na zwyklym kablu HDMI (1.3). Na D6500 narazie obejrzalem ze 3 filmy i nie mialem tego efektu (za malo aby wykluczyc, ze jest tak samo).
 

mefihl

New member
Na 1.3 dziwne, że wogule Ci poszło, narazie połączyłem optykiem i jest dobrze, ale nie zmienia to faktu, że przez HDMI , są jakieś problemy.
 

vremix

New member
Napisy w filmach

W jakim formacie mają być napisy na PENDRIVE by działały z filmem ? próbowałem raz w srt i działały ( w txt nie działają )ale teraz już na drugim i trzecim filmie nie działają. Może jest na to jakiś sposób. TV model Ue40d6500
 

nemoo

New member
okulary 3d

Witam
Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem samsunga 40d6500 i mam jedno małe ale. Przy zamówieniu dostawałem do telewizora 2 pary okularów - jest napisane że ma być to model SSG-3100 a dostałem model SSG-3050 i pytanie czy model 3100 jest lepszy i mam się domagać wymiany czy pozostać przy tych które mam??? proszę o szybką odpowiedź...
 

czarnyj

New member
pokieruje mnie ktoś do wątku o tym jak uruchomić DLNA w D6500 o ile taki istnieje

Wczoraj sie akurat bawilem, musisz miec zainstalowany na pc serwer dlna, polecam minidlna pod linuxa, telewizor po podlaczeniu do sieci sam go znajdzie i pod klawiszem source bedziesz widzial ten serwerek. Jezeli chcesz ogladac filmy HD to beda problemy z przepustowoscia wifi, wlacz tylko standard N i najlepiej jakby serwer byl podlaczony do routera przez kabel, tv moze byc przez wifi. W takiej konfiguracji nie powinno zarywac... aha i co wazne, sprawdz na jakim kanale nadaje ci router wifi oraz sasiadom i zmien na taki ktorego nikt w okolicy nie uzywa - usprawni to przesyl danych. Mi z takimi ustawieniami poszlo bez zarywania. Standardowo windows7 i vista maja wbudowany serwer dlna ale tego sposobu nie uzywalem - podobno slabizna :)
 

ryshard

New member
pokieruje mnie ktoś do wątku o tym jak uruchomić DLNA w D6500 o ile taki istnieje
Nijak, jeśli w sieci jest działający serwer DLNA, to w telewizorze będzie dostępny po naciśnięciu przycisku Source.
Co do programów na PC, to do samsunga muszą być jakieś takie "dedykowane", bo będzie widział pliki ale nie będzie odtwarzał. Ja u siebie zainstalowałem Ps3 Media Server, działa zarówno na PS3 jak i Tv Samsung. Jest w dziale PS3. Na linuksa dobrze działa Media Tomb, ze zmienionym configiem pod Samsung.
"1)Edytuj plik ~/.mediatomb/config.xml jak poniżej:

2) Usuń komentarz <!-- and --> wokół sekcji <custom-http-headers>.

3) Dodaj dwie linie w sekcji <custom-http-headers> jak poniżej:

<add header="transferMode.dlna.org: Streaming"/>
<add header="contentFeatures.dlna.org: DLNA.ORG_OP=01;DLNA.ORG_CI=0;DLNA.ORG_FLAGS=017000 00000000000000000000000000"/>

4) Zmień <protocolInfo extend="yes"/> na "yes"; domyślnie jest "no" ."
 

ryshard

New member
W jakim formacie mają być napisy na PENDRIVE by działały z filmem ? próbowałem raz w srt i działały ( w txt nie działają )ale teraz już na drugim i trzecim filmie nie działają. Może jest na to jakiś sposób. TV model Ue40d6500

Napisy zarówno do avi jak i do mkv muszą być w srt i dodatkowo nazwa filmu i napisów nie może się różnić. Najlepiej jest wrzucić plik srt do mkv, napisy włączyć z pilota, mamy wtedy jeden plik. Opis w necie, bo nie mogę jeszcze zamieszczać linków. Do konwersji napisów z txt do srt dobry jest mały program SRT. Jeśli nie wyświetla polskich znaków to dobrze przekonwertować do UTF-8 programem Notepad++.
 

apienk01

New member
W jakim formacie mają być napisy na PENDRIVE by działały z filmem ? próbowałem raz w srt i działały ( w txt nie działają )ale teraz już na drugim i trzecim filmie nie działają. Może jest na to jakiś sposób. TV model Ue40d6500

Cytat z e-Manuala:

Tekst MPEG-4 ze znacznikami czasowymi (.txt) w formacie XML
SAMI (.smi) w formacie HTML
SubRip (.srt) zawierający ciągi tekstowe
SubViewer (.sub) zawierający ciągi tekstowe
Micro DVD (.sub lub .txt) zawierający ciągi tekstowe


TXT zwykle nie działa, nie wiem dlaczego, może nie rozpoznaje MicroDVD. Napisy wkodowane w MKV też u mnie nie chciały działać. Nie sprawdzałem jednak na nowym firmware, może coś się zmieniło. SRT działa bez problemów, polecam ten format. Nazwy pliku wideo i pliku z napisami muszą się różnić wyłącznie rozszerzeniem. Warto przy tym pamiętać, że Linux, na którym oparty jest system telewizorów Samsunga, rozróżnia małe i wielkie litery, w przeciwieństwie do Windows. Do konwersji świetny jest Jubler, napisany w Javie, więc działa na wszystkich systemach.
 
Ostatnia edycja:

apienk01

New member
Nijak, jeśli w sieci jest działający serwer DLNA, to w telewizorze będzie dostępny po naciśnięciu przycisku Source.
Co do programów na PC, to do samsunga muszą być jakieś takie "dedykowane", bo będzie widział pliki ale nie będzie odtwarzał. Ja u siebie zainstalowałem Ps3 Media Server, działa zarówno na PS3 jak i Tv Samsung. Jest w dziale PS3. Na linuksa dobrze działa Media Tomb, ze zmienionym configiem pod Samsung.
"1)Edytuj plik ~/.mediatomb/config.xml jak poniżej:

2) Usuń komentarz <!-- and --> wokół sekcji <custom-http-headers>.

3) Dodaj dwie linie w sekcji <custom-http-headers> jak poniżej:

<add header="transferMode.dlna.org: Streaming"/>
<add header="contentFeatures.dlna.org: DLNA.ORG_OP=01;DLNA.ORG_CI=0;DLNA.ORG_FLAGS=017000 00000000000000000000000000"/>

4) Zmień <protocolInfo extend="yes"/> na "yes"; domyślnie jest "no" ."

Ja na linuksie używam minidlna. Działa dobrze, ale TV nie wyświetla okładek płyt z mp3, chociaż program je rozpoznaje. Czy Media Tomb je wyświetla, czy to problem w TV?
 
Do góry