Samsung TV model D6500

apienk01

New member
Sprawdz w ustawieniach SamyGo model TV. Default`owo jest chyba B-series. Nalezy wybrać drugą opcje.

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Dzięki, próbowałem już tego wcześniej, ale już chyba wiem, co jest przyczyną - moje gapiostwo. Pewnie gapiłem się na komórkę, kiedy TV wyświetlał pytanie o zaakceptowanie urządzenia, a po 30 sekundach to pytanie znika i domyślnie ustawia odpowiedź negatywną. Niestety jest to trwałe, nie ma jak tego cofnąć. Wczoraj spróbowałem innym telefonem i działa bez zarzutu.
 

apienk01

New member
Witam,
Zamierzam kupić samsunga ue40d6500 i wykorzystać w nim wbudowany tuner telewizji satelitarnej (dvb-s) w połączeniu z telewizja N na karte.
1. Ogólnie doszukałem się w netcie, że ten tv wspiera oferowany przez tvn moduł nCam jednak jeśli to możliwe proszę o potwierdzenie.
2. Ale najważniejsze jest dla mnie czy funkcje wbudowane w tv: nagrywanie usb PVR oraz Timeshift będą współpracować z tym modułem? W internecie znalazłem info, że nagrywanie działa tylko dla kanałów cyfrowych i nie ma problemu z kanałami z dvb-t, ale pytanie jak to jest z telewizja satelitarna?
3. Czy ktoś korzysta z łącza z dvb-s i potwierdza że nagrywanie/timeshift działają bez zarzutów dla tego tunera?
Dzięki z góry

Mam Cyfrę w module Aston, ale jestem pewien, że n-ka w module nCam będzie działać. Tylko że w opcji nCam (telewizja n na kartę) jest BARDZO okrojona oferta programów. Zastanów się, czy na pewno tego chcesz. W Cyfrze masz wszystkie kanały. Poza tym pamiętaj, że n-ka paruje kartę z modułem. Nagrywanie na dysk i timeshift działa z każdego wbudowanego dekodera DVB (DVB-S, DVB-C i DVB-T), nie działa tylko z tunera analogowego i HDMI.
 

czarnyj

New member
Mam Cyfrę w module Aston, ale jestem pewien, że n-ka w module nCam będzie działać. Tylko że w opcji nCam (telewizja n na kartę) jest BARDZO okrojona oferta programów. Zastanów się, czy na pewno tego chcesz. W Cyfrze masz wszystkie kanały. Poza tym pamiętaj, że n-ka paruje kartę z modułem. Nagrywanie na dysk i timeshift działa z każdego wbudowanego dekodera DVB (DVB-S, DVB-C i DVB-T), nie działa tylko z tunera analogowego i HDMI.

Dzięki za odpowiedź, zgłębiłem trochę temat i wydaje się że powinno działać tak jak piszesz, nagrywanie zblokowane jest jedynie dla modułów CI+, cyfra i (z tego co mnie zapewnili na infolinii) nka działają jako CI więc powinno działać :)
Przełącza się gdzieś w ustawieniach to CI/CI+ czy tv sam rozpoznaje, jak to jest u Ciebie? Zwyczajnie włożyłeś moduł i zadziałało?

Wybrałem N na kartę ponieważ w opcji za 40zł ma najwięcej kanałów HD, na cyfrze widzę ich b. mało. Do tego wygoda prepaid do mnie przemawia... chcę to oglądam a jak nie chcę to nie płacę :)
 

Kolina

Member
Witam.

Prosze o podpowiedz jak w D6500 po wyszukiwaniu automatycznym kanalow (TV analogowa) nadac poszczegolnym kanalom nazwe (kiedys byl gdzies na forum podawany rowniez program do edycji tylko nie pamietam jak sie nazywal - bede wdzieczny za przypomnienie, ew. linka do niego).
 
Ostatnia edycja:

Madas

New member
Bez reklam
Witam.

Prosze o podpowiedz jak w D6500 po wyszukiwaniu automatycznym kanalow (TV analogowa) nadac poszczegolnym kanalom nazwe (kiedys byl gdzies na forum podawany rowniez program do edycji tylko nie pamietam jak sie nazywal - bede wdzieczny za przypomnienie, ew. linka do niego).

wchodzisz w Smart Hub --- następnie Kanał ---- potem TOOLS na danym programie i masz Narzędzia ( z edycją numeru,usuwaniem, zablokowanie itd )

miłej zabawy :)
 

eskalator

New member
Witam, od dłuższego czasu śledzę ten wątek i myślę, że nie długo przyłączę się do grona posiadaczy LE40D6500. Ilość komentarzy jest naprawdę imponująca co świadczy rzeczywiście o dużym powodzeniu tego modelu. Od kilku dni jednak wyhamowałem swoje zapędy do zakupu tego TV ze względu na niejasności z zamieszaniem z FHD3D. Powiedzcie jednak, czy nie zjadamy czasem własnego ogona oczekując na coraz to nowsze informacje ze strony samsunga ? Przecież wszyscy gloryfikujecie i zachwalacie możliwości i świetny obraz tego TV. Czy to na prawdę ma takie znaczenie czy ktoś z samsunga rozstrzygnie czy obraz 3D jest full czy nie? Różne testy potwierdzają przecież świetne 3D tego modelu w konfrontacji chociażby z Sony KDL-40EX720. Z dnia na dzień, obraz jaki mamy nie poprawi się tylko dlatego, że TV otrzyma legalną naklejkę FHD3D, więc chyba nie dajmy się zwariować i cieszmy się tym 3D a to, że samsung prawdopodobnie wprowadza klienta w błąd to inna sprawa.
 

tdx

New member
Bez reklam
@eskalator jeśli szukasz dobrego modelu ze świetnymi multimediami i w dobrej cenie to ten TV jest godny polecenia
Na FullHD3D świat się nie kończy (oczywiście że jest to skaza na tym modelu) ale większość osób i tak ceni ten TV za jakość 2D + multimedia.
3D chodzi tylko rozdzielczość obrazu jest niższa... Czy jest to zauważalne... Wada była od początku a dopiero niedawno wyszła na jaw co wskazuje że albo nikt wcześniej nie oglądał 3D na tym TV albo na filmach nie było widać aż takiej różnicy...
 

Kolina

Member
@eskalator jeśli szukasz dobrego modelu ze świetnymi multimediami i w dobrej cenie to ten TV jest godny polecenia
Na FullHD3D świat się nie kończy (oczywiście że jest to skaza na tym modelu) ale większość osób i tak ceni ten TV za jakość 2D + multimedia.
3D chodzi tylko rozdzielczość obrazu jest niższa... Czy jest to zauważalne... Wada była od początku a dopiero niedawno wyszła na jaw co wskazuje że albo nikt wcześniej nie oglądał 3D na tym TV albo na filmach nie było widać aż takiej różnicy...

Osobiście podpisuje się w 100% pod powyższą wypowiedzią TDX-a.
 

wlodek10

New member
@eskalator jeśli szukasz dobrego modelu ze świetnymi multimediami i w dobrej cenie to ten TV jest godny polecenia
Na FullHD3D świat się nie kończy (oczywiście że jest to skaza na tym modelu) ale większość osób i tak ceni ten TV za jakość 2D + multimedia.
3D chodzi tylko rozdzielczość obrazu jest niższa... Czy jest to zauważalne... Wada była od początku a dopiero niedawno wyszła na jaw co wskazuje że albo nikt wcześniej nie oglądał 3D na tym TV albo na filmach nie było widać aż takiej różnicy...

Cały czas pisałeś ze te telewizory nie śą w pełnej rozdzielczości 3d full hd a teraz piszesz czy jest to zauwazalne. Cóż za nagła zmiana podejścia do tematu
 

tdx

New member
Bez reklam
Cóż za nagła zmiana podejścia do tematu

Nie zmieniam podejścia do tematu uważam że temu modelowi bardzo zaszkodził brak FHD3D...
Natomiast ten model chwile na rynku już jest i wcześniej i puki nie testowane tego na planszach kontrolnych gdzie widać na 1 rzut oka że coś nie tak to jakoś nikt nie wspominał o tym że 3d na tym TV wygląda jakoś tak dziwnie czy wręcz źle...
Więc albo nikt nie ogląda 3D albo podczas oglądania tego tak "dramatycznie" nie widać...

Mnie zbulwersowała najbardziej wypowiedź PM Samsunga że oni nigdy nie mówili że ten TV jest full HD 3D.
Potem jak wysłałem zdjęcia pudełek to taki skory do podtrzymania swojej tezy nie był....

Tak ten TV nie ma FHD3D, natomiast to za mało by nie polecać jego zakupu.
 

trup

New member
Trzeba przyznać, że skalowanie w tym TV jest bardzo dobre. Dla mniej spostrzegawczych efekt pogorszenia rozdzielczości w 3D może być niezauważalny. Proponuję włączyć konwersję 2D-3D na programie nadawanym w HD i przyjrzeć się z bliska np. logo nadawcy (bardzo dobrze widać na TVP HD), lub info w dekoderze n - grafika ekranowa "gołym okiem" dużo mniej dokładna (czytaj ząbkowana). Na samym filmie takich różnic za bardzo nie widać, dlatego większości ludzi to nie przeszkadza. Mnie osobiście ten problem irytuje, ale na szczęście nie mam Bluray 3D i jak na razie filmy oglądam w 2D bo wolę ostrzejszy, dokładniejszy i nie pogorszony przez okulary (barwa, migotanie) obraz.
 

eskalator

New member
Myślę że temat pełnej rozdzielczości klamka zapadła i nic nie wymyślimy więcej. Ew. można się zastanawiać nad tym w czym tkwi problem tzn. czy w sprzęcie czy w software bo jeśli to drugie to być może jakiś nowy firmware coś zaradzi.
 

hadetefał

New member
Jednak się skusiłem kupując UE40D6500- po namysłach i porównaniach cenowych stwierdzam że starsze modele może są równie dobre i maja ugruntowaną już renomę (LEc650) ale jednak to już końcówka ich sprzedaży, loteria z matrycą no i cena - różnica bliska 500 zł (tylko).Oczywiście znam znane obecnie wady jak "prawie" 3d full hd ale obecne 3d w TV traktuje jako dobry początek i ciekawostkę. Wyglada jednak na to że wyposażenie jakiego oczekiwałem miały głównie tv dopiero z 3d. Wspominam poprzedniego Samsunga bo on był głównym konkurentem , może jeszcze ex500 ale znacznie mniejsze możliwości sieciowe. Przyznam także ze przechylałem się w kierunku pasywnego nowego LG - obraz 3d pasywny mi się podobał ale nie porównywałem go z samsungiem oko w oko, no i to było przygotowane demo specjalnie do tego celu więc wrażenie było fajne. Czy dobrze wybrałem nie wiem - wyjdzie w praniu.
 
Ostatnia edycja:

wlodek10

New member
Myślę że temat pełnej rozdzielczości klamka zapadła i nic nie wymyślimy więcej. Ew. można się zastanawiać nad tym w czym tkwi problem tzn. czy w sprzęcie czy w software bo jeśli to drugie to być może jakiś nowy firmware coś zaradzi.

Co masz na myśli klamka zapadła ja w dniu 5.10.2011r otrzymałem odpowiedz z centrali Samsunga, że telewizory z serii d6500 nie są telewizorami 3d full hd a napisy z kartonów znikają ponieważ towar był sprzedawany niezgodnie ze specyfikacją. Czekam na kolejną odpowiedz od fitmy Samsung co dalej.
 

szeryf1989

New member
Witam

Od tygodnia jestem posiadaczem Samsunga D6510. Wszystko wydaje się ok, oprócz pewnego mankamentu. Jest to widoczne szczególnie podczas grania w FIFA12 na PS3. Podczas dynamicznych ruchów kamery lewa prawa uwidacznia się ciemnijeszy jakby pasek ok 1 cm szer w prawej stronie ekranu i jeszce w innych miejscach jakby takie ściemnienia, w tv też czasami jest to widoczne przy np niebieskim niebie... Trudno to nazwać po imieniu... Miał ktoś coś takiego? Kalibrowałem obraz zalecanymi ustawieniami Motion Plus na użytkownika 1 1 i wyl , Motion Led wył, redukcja szumów i mpeg również wyłączona. Nic nie dało :(
 
Do góry