Samsung TV model D6500

kolsek345

New member
Kupiłem UE40D6500 z pełna swiadomością , że nie obsługuje FULL3d czytajac wcześniej posty na tym forum.Tak jak podejrzewałem ogladanie filmu 3D i jakosc wrazeń z tym zwiazanych nie za bardzo jest zależna z roznic w wyświetlanych rozdzielczosciach ekranu , a raczej z dobrze dobranymi efektami , fabułą czy scenariuszem i na rozdzielczosc uwagi normalnie sie za bardzo nie zwraca oglądajac ciekawy film 3d.Mnogosc zalet tego telewizora jest tak duża, że brak full3d nie powinien tutaj za bardzo miec znaczenia (przy calej niedoskonalosci obecnych stemów wyswietlania 3d w telewizorach).Ja w każdym bądz razie kupiłem go po tygodniowym wertowaniu tego forum i z pelna świadomoscia "wady" 3d i to jednak na szczęscie byl bardzo dobry zakup .Pozdro
 

eskalator

New member
tdx pisał wielokrotnie, że jest wielkim miłośnikiem lustrzanej matrycy i to jest to dla niego jeden z koronnych argumentów przemawiających za kupnem tego TV. Oczywiście kontrast i barwa jest powalająca w tego typu rozwiązaniach, ale czy przy dłuższym oglądaniu, szczególnie w słoneczny dzień, nie powoduje to u was zmęczenia?
 

eskalator

New member
Co masz na myśli klamka zapadła ja w dniu 5.10.2011r otrzymałem odpowiedz z centrali Samsunga, że telewizory z serii d6500 nie są telewizorami 3d full hd a napisy z kartonów znikają ponieważ towar był sprzedawany niezgodnie ze specyfikacją. Czekam na kolejną odpowiedz od fitmy Samsung co dalej.

proponuję zapoznać się z wątkiem http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/72554-ue40d6500-tragiczny-obraz-zle-3d-rozczarowanie-10.html
i nie za bardzo sugerować się tytułem
 

wlodek10

New member

Z tym wątkiem już się zapoznałem i co sugerujesz że telewizory z serii d6500 odbierają 3d full hd ja otrzymałem tydzień wcześniej inną odpowiedz, w dniu dzisiejszym oglądałem plansze testową 3d full hd na telewizorze serii d6500 i serii d7000 róznica jest kolosalna. Także nikt mi nie jest w stanie wmówic że telewizory z serii d6500 odbierają 3d full hd, przecież oba psiadają na kartonie logo 3d full hd chociaż teraz na kartonach telewizorów z serii d 6500 zniknał a na kartonach z serii d7000 pozostało nie wydaje ci się to dziwne .
 

Primer

New member
Fajnie że jesteś tak zadowolony z tego tv tylko że jak sam piszesz byłeś świadomy że kupujesz "wybrakowany tv".Natomiast ja kupiłem tv 3d fulll hd
i byłem pewien że taki tv posiadam.Niestety zostałem oszukany przez szajsunga i wpuszczony w kanał mimo zapewnień sprzedawców,infolini samsunga,napisów na pudełku oraz banerów reklamowych w sklepie.I z tym zgodzić się nie mogę a jeżeli nie widzisz różnicy w rozdzielczości między 2d a 3d w tym tv to albo słabo widzisz albo udajesz ....
 

kolsek345

New member
Fajnie że jesteś tak zadowolony z tego tv tylko że jak sam piszesz byłeś świadomy że kupujesz "wybrakowany tv".Natomiast ja kupiłem tv 3d fulll hd
i byłem pewien że taki tv posiadam.Niestety zostałem oszukany przez szajsunga i wpuszczony w kanał mimo zapewnień sprzedawców,infolini samsunga,napisów na pudełku oraz banerów reklamowych w sklepie.I z tym zgodzić się nie mogę a jeżeli nie widzisz różnicy w rozdzielczości między 2d a 3d w tym tv to albo słabo widzisz albo udajesz ....

Nie no oczywiscie roznica jest ale dla przecietnego widza (bez lupy i laboratorium ) ktory oglada filmy w 3d raz na 2 tygodnie to może byc bez wiekszego znaczenia .Dla fanatykow 3d ogladajacych obraz full3d ( a nie film ) to pewnie bedzie nie do przyjecia, ale ja przecietny użutkownik ogladajacy cyfrowa naziemną (lapiej odbiera niz TNK) oraz TNK wlasnie i analogowke SD czasami, jestem bardzo zadowolony z tego TV.
 
Ostatnia edycja:

hadetefał

New member
Nie ma co samsunga bronić - zawalili i to mocno - nawet wielu oszukali to fakt i mozna sie nie zgadzać ale fakty są właśnie takie. Fakt jest jednak też taki że np ja oglądałem jakieś dema na pasywnym LG i gdyby nie jakiś wewnętrzny hamulec przed tą firmą pewnie by był pasywny LG , który to jak wiadomo nie ma full hd3d. W moim przypadku 3d jest fajnym dodatkiem i nic pozatym -natomiast obecna cena i okulary w zestawie oraz mnogość funkcji pozatelewizyjnych i niezły obraz 2D jest przekonywujące dla zwykłego zjadacza chleba.Jakie bowiem inne urządzenie w cenie 3000 obecne teraz na rynku ma podobne możliwości? Ja nie znalazłem odpowiedzi a może trochę poszedłem na łatwiznę nie szukając jej zbyt głęboko- sam nie wiem. Reasumując - kupiłem go mimo wady bo mam sporo urządzeń tej firmy ładnych parę lat i żadne mnie nie zawiodło. Ale jak ktoś kupował ze świadomością że ten tv ma 3d w wersji full to imho powinien powalczyć o jakiś bonus lub zwrot kasy.
 

szeryf1989

New member
Witam

Od tygodnia jestem posiadaczem Samsunga D6510. Wszystko wydaje się ok, oprócz pewnego mankamentu. Jest to widoczne szczególnie podczas grania w FIFA12 na PS3. Podczas dynamicznych ruchów kamery lewa prawa uwidacznia się ciemnijeszy jakby pasek ok 1 cm szer w prawej stronie ekranu i jeszce w innych miejscach jakby takie ściemnienia, w tv też czasami jest to widoczne przy np niebieskim niebie... Trudno to nazwać po imieniu... Miał ktoś coś takiego? Kalibrowałem obraz zalecanymi ustawieniami Motion Plus na użytkownika 1 1 i wyl , Motion Led wył, redukcja szumów i mpeg również wyłączona. Nic nie dało :(
 

farba

New member
Z tym wątkiem już się zapoznałem i co sugerujesz że telewizory z serii d6500 odbierają 3d full hd ja otrzymałem tydzień wcześniej inną odpowiedz, w dniu dzisiejszym oglądałem plansze testową 3d full hd na telewizorze serii d6500 i serii d7000 róznica jest kolosalna. Także nikt mi nie jest w stanie wmówic że telewizory z serii d6500 odbierają 3d full hd, przecież oba psiadają na kartonie logo 3d full hd chociaż teraz na kartonach telewizorów z serii d 6500 zniknał a na kartonach z serii d7000 pozostało nie wydaje ci się to dziwne .
Znika, bo najprawdopodobniej nie ma 3D Full HD, ale natura wielu Polaków zamyka się w powiedzeniu: każda myszka swój ogonek chwali. Dadzą z czymś ciała, jednak będą wszystkim wmawiać, że nic się nie stało, że tak miało być, że im to nie przeszkadza, itd.
Wiele lat temu, gdy zaczynałem przygodę z internetem, też kilka razy obudziłem się z ręką w nocniku bo sugerowałem się pozytywami opiniami nt danego produktu, zamieszczonymi na forach internetowych. Teraz do takich ochów i achów podchodzę z wielkim dystansem, zwracając bardziej uwagę na opinię osób narzekających.
 
Ostatnia edycja:

hadetefał

New member
Teraz do takich ochów i achów podchodzę z wielkim dystansem, zwracając bardziej uwagę na opinię osób narzekających.


Sprawa wyszła niedawno ale zastanawiające jest to iż przeglądając wiele archiwalnych postów w różnych miejsca nikt w zasadzie na 3d nie narzekał. Niewątpliwie jest to oszustwo w biały dzień ale obraz od dnia jego ujawnienia ludziom raczej się nie zmienił. Konkurencja "polaryzacyjna" stosuje dokładnie takie samo (pół)full3d a obraz wygląda tam naprawdę nieźle - (subiektywnie dla zwykłego jak "oglądacza" ). Reasumując w całej sprawie chodzi o elementarną uczciwość i naprawę swoich win przez producenta w jakiejś formie a nie o poprawę jakości wyświetlanego obrazu - tak wynika z oglądu sytuacji. Pytanie jest zasadnicze - czy wiedząc iż format obrazu 3d jest taki jak obecna już widza zakupiłbyś(łabyś) go mimo to ? U mnie wyszło że tak bo 3d traktuję jak gadżet i zapoznanie sie z tematem na przyszłość , ale pewnie nie każdy by tak odpowiedział.
 

Primer

New member
Wiem o czym piszesz sam miałem coś takiego w kilku miejscach a po wymianie matrycy mam w jednym miejscu ok 2 cm od prawego brzegu matrycy.Najbardziej to widać przy ciemniejszych kolorach.Niestety pomóc może tylko wymiana.
 

paeru

New member
Bez reklam
Sprawa wyszła niedawno ale zastanawiające jest to iż przeglądając wiele archiwalnych postów w różnych miejsca nikt w zasadzie na 3d nie narzekał. Niewątpliwie jest to oszustwo w biały dzień ale obraz od dnia jego ujawnienia ludziom raczej się nie zmienił.

Pozostaje jednak pytanie, na ile posiadacze tego modelu porównywali swoje 3D z innymi... Bo jednak ciężko narzekać na coś, nie wiedząc, że może to wyglądać lepiej. Prawda jest taka, że spora grupa klientów może mieć w domu shit, ale i tak zachwalają go w niebiosa, bo myślą, że kiepski obraz do którego się przwyczaili, tak właśnie powinien wyglądać.
 
Ostatnia edycja:

farba

New member
Sprawa wyszła niedawno ale zastanawiające jest to iż przeglądając wiele archiwalnych postów w różnych miejsca nikt w zasadzie na 3d nie narzekał.
Mało kto posiada dwa różne modele TV(np 6500/7000), więc nie dostrzega problemu bo nie ma bezpośredniego porównania. Podobnie ma się sprawa z matrycami. Przypuszczam, że sporo osób siedzi na kijowych, tzn z gorszą czernią i kątami, ale o tym nie wie z w/w powodu. Wystarczy fotka i ...: http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/70856-2-matryce-ten-sam-model-%5Bfoto%5D.html#post676301
 
Do góry