Samsung TV model D6500

Marrf

New member
Byłem dziś w sklepie Euro, chciałem sprawdzić rodzaj matrycy w ue46d6500 w menu serwisowym, niestety pan z obsługi odmówił mi argumentując ze tymi rzeczami zajmuje się tylko serwis i nie moze wejśc do menu serwisowego. Dodał także że w takim menu jest założone hasło, oczywicie on oraz cała załoga sklepu go nie zna:) Miałem odczucie że tym pytaniem zastrzeliłem pana który tam sprzedawał bo wydawał sie troche zmieszany.

Mam pytanie głównie do tdx, czy w menu serwisowym jest jakieś hasło? Jęzeli tak to jakie?

Pozatym znalazłem troche wiecej szczegółowych informacji. Podaje link -> klikaj <- może sie przyda komuś.
 

hazir

New member
Witajcie, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem d6510 i mam mały problem a mianowicie zdecydowałem się na zakup TNK z modułem CAM (zestaw za 199zł) z nadzieją że wszytko będzie jak być powinno ale niestety nie jest - karta nie dekoduje programów które powinna... po podłączeniu modułu tylko na chwilę wyświetliło się menu dotyczące modułu C+ i nic! Nie mówiąc już o tym że tv znajduje ponad 1500 kanałów na Hotbidzie więc mam delikatnie mówiąc bałagan...

Czy ktoś z was ma podłączone kartę z modułem N do tego tv?
Czy jest jakaś opcja ustawień modułu C+? w menu nic nie mogę znaleźć...

Nie wiem jak to ugryźć, proszę o pomoc
 

hazir

New member
"tdx"

Opiszę dokładniej sytuację. Kart jest w module i włozona w slot CI w TV. Jakość sygnału anteny wach sie między 81%-84%. Do tego po skanowaniu satelity wychodzi okolo 1500 kanałów (TV + Radio+INNE). Włożyłem listę do tv od jednego kolegi z forum i tam mam tylko C+. Po właczeniu TV odpala mi sie lista kanałów wyskakuje info "Sygnał zakodowany". Po wybraniu info wyskakuje nazwa kanału i informacja co w danym momencie jest na danym kanale. Po wjeściu w SMART HUB mam mozliwośc również sprawdzić dokładny program. :) Więc jest wszystko oprócz wizji :(

Aha dodam oczywiście zę TV PULS, TV POLONIA, POLONIA 1 i fonia na TVN (C+) jest :) Czyli to potwierdza dobry sygnał z anteny. (wiem ze to FTA :) )

mam dokładnie ten sam problem, nikt tej osobie nie odpowiedział czy ktoś się orientuje co w takiej sytuacji zrobić?

Dodam że jest to karta sprzedawana razem z modułem N HD

Czy ktoś używa modułu NCAM na d6500 i działa??

PLEASE HELP :niewiem:
 

trup

New member
Jeżeli to pierwsze uruchomienie to może być kwestia uprawnień. Może trzeba poczekać jakiś czas na włączonym kanale TNK aż tuner je odbierze. Proponuję zapytać na infolinii n jak uruchomić usługę. Ja mam moduł TechniSat obsługujący CONAX, próbowałem (działające wcześniej na innym sprzęcie) karty TNK i kablówki - obie zaraz działały.
 

yerry

New member
Witam. Mój świeży nabytek to UE37D6500. Jestem zadowolony z zakupu, przynajmniej jak narazie :)
A, tu w komplecie niestety nie było okularów (zakup: Saturn) :-(

Co zauważyłem i w moim subiektywnym odczuciu mogłoby być lepiej to:
- brak dedykowanego przycisku na pilocie do PIP .Wchodzenie i wybieranie przez menu nie jest szybkie i komfortowe
- brak wyświetlania informacji o audycji przy przełączaniu kanałów DVB-T (skrócone info o emitowanej audycji typu tytuł, czas trwania itd). W większości odbiorników tego typu info pojawia się na kilka sekund po zmianie kanału, nie rozumiem czemu Samsung tego nie zastosował lub nie dał opcji wł/wył w ustawieniach. A może ja po prostu jeszcze nie trafiłem na tę funkcję..?
- mało przyjazne ulokowanie gniazda słuchawkowego z tyłu telewizora i to jeszcze zwróconego otworem w dół - łatwo trafić nie jest szczególnie po ciemku :wink:

Co do jakości obrazu póki co nie mam zastrzeżeń. Clouding mi nie przeszkadza, siadam przed TV nie po to aby wgapiać się w czarny ekran :wink:

Co do braku FHD 3D, może się narażę ale... przeczytałem cały wątek od początku i myślę, że szczęśliwi posiadacze naszego modelu gdyby nie dowiedzieli się z netu że jest taka wada, nadal byliby w pełni szczęśliwymi posiadaczami naszego modelu :mrgreen:
 

Primer

New member
Ale że już wiedza to nie muszą się cieszyć ze zostali załadowani w .... tylko powinni dochodzić swoich praw :grin:.No chyba że ktoś tak lubi:lol:



Witam. Mój świeży nabytek to UE37D6500. Jestem zadowolony z zakupu, przynajmniej jak narazie :)
A, tu w komplecie niestety nie było okularów (zakup: Saturn) :-(

Co zauważyłem i w moim subiektywnym odczuciu mogłoby być lepiej to:
- brak dedykowanego przycisku na pilocie do PIP .Wchodzenie i wybieranie przez menu nie jest szybkie i komfortowe
- brak wyświetlania informacji o audycji przy przełączaniu kanałów DVB-T (skrócone info o emitowanej audycji typu tytuł, czas trwania itd). W większości odbiorników tego typu info pojawia się na kilka sekund po zmianie kanału, nie rozumiem czemu Samsung tego nie zastosował lub nie dał opcji wł/wył w ustawieniach. A może ja po prostu jeszcze nie trafiłem na tę funkcję..?
- mało przyjazne ulokowanie gniazda słuchawkowego z tyłu telewizora i to jeszcze zwróconego otworem w dół - łatwo trafić nie jest szczególnie po ciemku :wink:

Co do jakości obrazu póki co nie mam zastrzeżeń. Clouding mi nie przeszkadza, siadam przed TV nie po to aby wgapiać się w czarny ekran :wink:

Co do braku FHD 3D, może się narażę ale... przeczytałem cały wątek od początku i myślę, że szczęśliwi posiadacze naszego modelu gdyby nie dowiedzieli się z netu że jest taka wada, nadal byliby w pełni szczęśliwymi posiadaczami naszego modelu :mrgreen:
 

Marrf

New member
A ja mam takie pytanie bo nie mogę się zdecydować. Może ktoś mi podpowiedzieć jaki wybrać model o parametrach tych samych co UE46D6500 tylko BEZ 3d? Bo tak naprawdę na 3d mi nie zależy tak bardzo. Myślałem o modelu UE46D5500 (tańszy o ok.1000) - różnica w cenie wynika tylko z braku 3d, czy może coś jeszcze?
 
Do góry