Samsung TV model D6500

Madas

New member
Bez reklam
a ja od dzisiaj używam modułu TechniSat CX i póki co bardzo dobre wrażenia jeśli chodzi o obraz - obsługa też bardzo fajna z pilota TV.

Odradzam dekoder Homecast HC 5101

życzę wszystkim bezproblemowego użytkowania D6500 !!! :)
 

Primer

New member
Napisz od początku z jakiego powodu tv trafił do serwisu.Piszesz że po tygodniu od czasu powrotu tv z serwisu zaczeły się problemy z 3D po wymianie płyty w serwisie a dlaczego telewizor wogóle tam trafił?
 

Frytejro

New member
Mi wymienili matryce tez bo mialem 1 martwego.. Moje pytanie brzmi czy da sie zalozyc dop tego TV matrryce od innego modelu np slabszego? czy to jest niemozliwe? (moj tv lezal miesiac w servisie......)
 

Mariow

New member
Witam mój też był w serwisie 3 tygodnie powód hotpixel. Po wymianie wszystko ok nie zauważyłem problemów z matrycą czy 3D. Ponadto miałem clouding dość spory głównie w lewym dolnym rogu lekkie poluzowanie śrub obudowy i po około 2 dniach efekt cloudingu dużo mniejszy. I wątpie żeby dało się założyć matrycę od słabszego ponieważ w tym modelu matryca jest razem z ta czarną ramką także w inną obudowę raczej by nie weszła i matryca od innego też by nie spasowała.
A jeszcze mam pytanie, na stronie jest soft z oznaczeniem 1013 czy ktoś testował może. Przez aktualizację w tv nie wykrywa go.
 
Ostatnia edycja:

pawlos82

New member
Też co jakiś czas sprawdzam aktualizację on-line i nic nie ma. A mam pytanie do użytkowników, którzy robili już aktualizację tv. Czy lista kanałów zostanie skasowana czy pozostanie? Bo męczyłem się z nią kilka godzin i nie chciałbym jej stracić. A nie wiem czy eksport i import na innym sofcie przejdzie. Pzdr
 

septolete

New member
Napisz od początku z jakiego powodu tv trafił do serwisu.Piszesz że po tygodniu od czasu powrotu tv z serwisu zaczeły się problemy z 3D po wymianie płyty w serwisie a dlaczego telewizor wogóle tam trafił?


Historia mojego TV

Dzień 2011-08-25, włączenie 1:
świetny TV, piękny obraz, wszystko działa, zero chmurek! - idę do pracy!

Dzień 2011-08-25, włączenie 2:
wracam z pracy i z uśmiechem włączam mój TV, uśmiech znika tak samo jak dźwięk z TV. Samsung przestał wydawać dźwięki, zero, cisza, kaput. Zgłaszam się do serwisu w Samsunga Poznaniu (tu mieszkam)

Dzień 2011-09-06:
TV wraca z serwisu. Brudny jak by w chlewie leżał. Na szczęście brak rys. Pytam co wymieniono - płytę główną. TV włączam, a ze dzięki temu forum wiem że jaja z 3D po serwisie mogą być, mówię do serwisantów, aby poczekali sprawdzimy je. Chłopaki czekają bezproblemowo i naszym oczom ukazuje się ucięty i nie nadający się do oglądania obraz 3D. Mają po TV przyjechać w poniedziałek, bo serwisant co go robił ma wolne do czwartku i i tak przed weekendem by go nie ruszył. Do brudu dochodzi masakryczne mocno skręcona obudowa przez co podświetlenie robi się tragiczne (więcej białego niż czarnego na ciemnym ekranie)
 
Ostatnia edycja:

Frytejro

New member
Wow no to jaja były.. Ja w sumie sprawdzilem 3D i dziala niby - przelacza ok tyle ze efekt w bajkach najbardizej widoczny ;) heheh wiec chociaz tyle.. a mowia mi w kazdym sklepe ze teraz TV nie wystepuja z bad pixelami.. hahahhah

a co do matrycy - dzieki za info - spac spokojnie moge :)
 

and3k

New member
Mam pytanie do tych co są w temacie:
- Jakie ficzery ma 40D6500 których brak w 40C6500 (poza 3D na którym mi nie zależy)?
Na stronie samsunga w porównaniu doszukałem się, ze C6500 nie ma funkcji "Time Shift".

Jestem na kupnie tego drugiego, bo na D6500 mnie niestety nie stać a widzę, że cena już chyba nie poleci w dół.

Z góry dzięki
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

julles

New member
Kalibracja okazala sie 'strzalem w 10' - zrobilem kilka modyfikacji w zaleznosci od zrodla, jakosci odtwarzanego materialu oraz oswietlenia/pory ogladania. Wreszcie moje foty z DSLR jakos wygladaja! Ustawienia wzialem ze strony HDTVTest (UK) na fb.
 

Attachments

  • Samsung UE40D6530 Settings_1315276958434.jpg
    Samsung UE40D6530 Settings_1315276958434.jpg
    10,1 KB · Wyś: 628

Primer

New member
No to ładne jaja.Wydaje mi się że coś się zaczyna dziać z 3D w momencie kiedy wymieniona zostaje matryca lub płyta główna.U mnie wymieniono matrycę a zostawiono płytę (zaczęły się jaja z 3D)u ciebie odwrotnie.Ja czekam teraz na wymianę płyty głównej.Prawdę mówiąc w tym tv nie ma nic więcej.Składa się on z trzech podzespołów.Matryca,płyta,zasilacz.Jak dokona się u mnie wymiana to napiszę jaki jest tego efekt.Mam nadzieję ze to nie wina matrycy i że nie będę musiał czekać znów na następną.
PS.Ciekawi mnie jeszcze jedno dlaczego nie dokonałeś wymiany w sklepie po tak krótkim czasie tylko od pierwszego razu oddałeś do serwisu?
 

septolete

New member
PS.Ciekawi mnie jeszcze jedno dlaczego nie dokonałeś wymiany w sklepie po tak krótkim czasie tylko od pierwszego razu oddałeś do serwisu?

Serwis w moim mieście, zakupy TV przez neta - myślałem że będzie szybciej :)

A powody takich sytuacji? Brak szkoleń dla serwisantów, brak wiedzy, brak informacji zwrotnej o możliwych komplikacjach (jak poczytałem pana googla to takie problemy z 3D są częste) i brak właściwej kontroli sprzętu po naprawie
 

wlodek10

New member
Na stronie Samsunga ukazała się nowa aktualizacja do d6500. Czy ktoś z Was już ją wgrywal, a jeżeli tak to jakie zauważyliście zmiany w porównaniu z ostatnią wersją oprogramowania. Dzięki za odp.
 

zoraw

New member
jestem tu pierwszy raz i to moj pierwszy post, dlatego chcialbym sie serdecznie przywitac. Od kilku dni jestem posiadaczem d6500 i mam troche problemow raczej jeden duzy, mianowice smart tv. Internet mam, test polaczenia pokazuje wszystko ok, zasieg 2-3 kreski, ale jesli chodzi o funkcjonowanie nic mi nie dziala albo dziala strasznie (naprawde) wolno, czesto wczytuje tak dlugo az nie wyswietli bledu polaczenia, za kazdym razem prosi o aktualizacje, aktualizuje non stop to samo. Probowalem zrobic na nowo plug&play ale to nic nie dalo. Jakis reset cos pomorze? Czy to moj problem ustawien (nic nie zmienialem) czy to moze wada?
 

Frytejro

New member
U mnie dzis sprawdzilem 3d po wymianie matrycy dziala ok.. odpukac.. Panowie a powiedzcie mi czy moge kompa podpiac do tego TV poprzez wifi? czy tylko hdmi zostaje? nieukrywam ze kupilem ten tv tez ze wzgledu na to zeby wlasnie to wifi w taki sposob moc wykorzystac?
 
Do góry