Samsung TV model D6500

tdx

New member
Bez reklam
stara toshiba 500gb 2,5" usb 2.0
samsung 1 TB 2,5" usb 2.0
z doskoku samsung 640gb usb 2.0

3.0 usb też działa natomiast tv tego nie wykorzysta
 

jigaman

New member
Kto ma rozwiązanie na EPG ? Przy podłaczeniu DVBT EPG nie działa prawidłowo - namieszane są godziny. Przy podłączeniu tego samego sygnału przez tuner LV6TMPVR4 wszystko jest ok.
Jest możliwość sprawdzenia siły i jakości sygnału DVBT w tym modelu ?
Dalej mam niezrozumiałą sytuacje z napisami w Allshare v2.1, niektóre filmy odpalają txt niektóre nie, czasem napisy które nie chcą odpalic sie przez wifi, odpalają normalnie przy podłączeniu przez dysk przenosny, a czasem nie chcą i tak tak, dopiero po podłaczenie dysku do tunera V6TMPVR4 jest wszystko ok. Nie mogę znaleźć na to sposobu.
 

maon

New member
remote

Mam pytanko. sprawdzał ktoś osobiście czy po ściągnięciu samsung remote można urzywać smartfona jako pilota??
I jeszcze jedno czy tv odtworzy film Dvd tylko jako obraz w .iso?

Dzisiaj rano sprawdzilem z iPhone i dziala z UE46D6500. W przegladarce pojawia sie pelna klawiatura. Natomiast dziala to w przeglarce dosc wolny (jak caly web browser)
 

Karbulot

New member
Wczoraj miałem aktualizację i "wywiało" mi jedną usługę. Nawet zostałem powiadomiony jaką - TIME TV. Zauważyłem też clouding, na który wcześniej nie zwróciłem uwagi. Ale po przeczytaniu kilkunastu postów wiem, że niemal wszystkie LCD tak maja, zatem trzeba z tym żyć.

3.5 WD Elements Desktop 1,5TB-Chodzi bez zarzutu.
Dokładnie. Też mam taki podłączony. Do tego dwa Samsungi Story Station również 1.5TB. Interesuje mnie jednak, czy pójda na nim dyski 2TB. Zamierzam zakupić do niego cztery Green Caviary (dlatego "zielone", bo nieużywane po chwili same wchodzą w stan spoczynku. A to opcja dobra dla telewizorów. No i interesuje mnie, czy dyski dwuterrowe są widoczne przez oprogramowanie Samsunga.
 

Sky_LiNe

New member
Swego czasu na forum pojawiły się wyniki ślepego testu:
1. Philips 46 PFL 9705 (NR3) - 26,4%
2. Samsung 46C 8000 (NR5)- 14,4%
3. Sharp 46LE 925 (NR7)- 14,3%
4. Thomson 46 FS 646 (NR2)- 13,4%
5. JVC 46 S 90 (NR8)- 10,3%
6. Toshiba 46 WL 768 (NR1)- 10,1%
7. Panasonic 46VT20 (NR6) - 7,9%
8. Sony 46HX800 (NR4) - 3,2 %


Nie wnikając w szczegóły takiego testu, czy model D6500 jest lepszy od modelu C8000? Jakie różnice?
 

Karbulot

New member
Wszyscy piszą o telewizorach. A co powiecie o pilocie? Mnie się nie podobają trzy rzeczy.

1. Podświetlenie fajna sprawa. Ale zaskakuje dopiero przy właczeniu jakiegokolwiek przycisku. Fajnie, jakby był jakiś czujnik kiedy biorę pilota do ręki i wtedy się włączało. Albo był klawisz właczania gdzieś pod ręką, łatwo namierzalny po ciemku. No i żeby podświetlenie było dłuższe.

2. Wybierak, czyli jak kto woli krzyżak. Ciężko namierzalny po ciemku na "czuja". Przycisk na środku (Enter) za słabo wyeksponowany, powinien trochę wystawać. Albo mieć jakąś wypustkę, aby go można łatwo zlokalizować po ciemku.

3. Przyciski Smart i Tools jeden pod drugim. Czasem podczas ogladania filmu z dysku chcę wejść w menu odtwarzania i źle naciskam. Źle nacisniety przycisk i wychodzimy z filmu do Smart Huba. Powrót do filmu jest niestety trochę i irytujący czasochłonny.
 

wlodek10

New member
Mam pytanie do posiadaczy samsunga model d6500. Ostatnio podlaczyłem moduł cam cyfry plus. Posiadam pełen pakiet. Mam jednak jedno pytanie na dwóch programach a mianowicie canal+ film hd i nat.geo.wild hd zawsze uruchamia mi sie dzwiek w jezyku angielskim.Po przwłączeniu fonii na język polski jest wszystko ok do czasu przełaczeniu programu na inny kanał. Po powrocie na te kanały dzwięk jest ponownie w języku angielskim. Preferencje scieżki audio w ustawieniach mam na j. polski. Jedynie na tych dwóch kanalach nie pamięta ustawień scieżki dzwiękowej na polski. Czy ktoś ma również taki problem i jaka może być tego przyczyna. Moje drugie pytanie dotyczy nagrywania na dysk zewnętrzny. Czy po zaprogramowaniu nagrania telewizor będąc w stanie czuwania nagra mi program który zaprogramowałem czy musi być cały czas włączony
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Telewizor powinien nagrać Tobie program , jeżeli jest w stanie czuwania , to powinien się włączyć
o zaprogramowanej przez Ciebie porze początku nagrania i podjąć funkcję nagrywania.Warunkiem
jest , aby to był program z kanału cyfrowego i dysk twardy USB wcześniej został prawidłowo sformatowany.
Na pierwsze pytanie niestety nie odpowiem , bo nie orientuję się w tej materii.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

wlodek10

New member
Dziekuje za odpowiedz. Mam jednak pytanie czy faktycznie telewizor sam wlaczy sie ze stanu czuwania i nagra zaprogramowany program czy nalezy telewirr wlaczyc. Na infolini nie bardzo wiedza i nie potrafia na to odpowiedziec. Wedlug mnie dziwne by bylo to aby zaprogramowac jakis program do nagrania np w nocy i wstawac o daneej godzinie i wlaczac telewizor.Moze ktos z Was nagrywal i potrafi dokladnie odpowiedziedz na moje pytanie.Ponawiam rowniez pytanie o nie przelaczanie sciezki dzwiekowej na dwoch kanalach cyfry plus. Dzwiek jest w j. angielskim i trzeba go recznie przelaczyc na j. polski. Po przelaczeniu na inny kanal i powrocie na jeden z tych dwoch kanałow ponownie dzwiej jest w j. angielskim. Codzi mi tu o kanały canal+ film hd i nat.geog.wild hd.Modul z karta cyfry jest podpiety do telewizora.
 

kangurello19

New member
Witam a ja mam od 2 dni problem bo nie mogę połączyć się z internetem piszę wystąpiły zakłócenia w sieci :( Już chyba wszystko robiłem ale nie da rady się połączyć ma ktoś jakiś pomysł ?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Moja sugestia jest taka , podłącz o ile masz dysk twardy USB do portu USB w telewizorze , sformatuj go,
a następnie zaprogramuj interesujący Ciebie program na kanale cyfrowym w bliskim okresie nagrywania,przełącz telewizor w stan czuwania. O określonej porze nagrywania zobacz , czy telewizor
się samoczynnie załączył i podjął funkcję nagrywania. To taka moja skromna sugestia, nic nie tracisz,
a zyskujesz 100% pewność funkcji programowania czasowego nagrywania przez telewizor.
Telewizory np.firmy Panasonic , które posiadają możliwość nagrywania na dysk twardy USB , w 100% automatycznie przechodzą z trybu czuwania w stan pracy ( tj. załączają się ) na 10 sekund przed rozpoczęciem nagrywania , o ile wcześniej użytkownik skorzystał z funkcji programowania czasowego.

Pozdrawiam ,
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

trup

New member
mam 40d6500:
- działają dyski o pojemności 250Gb i 160Gb ( podzielony na partycje) - działa na 1 gnieździe USB oznaczonym do podłączenia HDD ! , a do kompa muszę podłączać do 2 wejść ; nie potrzebujemy dodatkowego zasilania dysku

- pendrive 2, 4 ,8 i 16 Gb - działają bez problemu * nie sprawdzałem jeszcze jak nagrywa bo nie mam anteny zew.

- odtwarza praktycznie wszystkie "dostępne" pliki 3D ( sbs)

- i w końcu poprzez kabelek optyczny odtwarza mi dźwięk przestrzenny z filmów oglądanych z hdd podpiętych do TV lub demonstracyjnych z sieci



Mam pytanko: czy sprawdzał ktoś czy działa karta "TV na kartę" podpięta bezpośrednio do TV??
Sprawdziłem kablówkę cyfrową i TNK, w moim przypadku wszystko działa. Potrzebny moduł dostępu CI, mam TechniSat obsługujący CONAX i karta od nadawcy. Ważne aby karta nie była parowana z modułem lub tunerem, bo wtedy działa tylko komplet. TNK bez HD nie paruje kart a HD prawdopodobnie tak. Kablówka VECTRA też paruje kartę ze sprzętem, więc przed zakupem warto o tym wiedzieć.
Na temat dysku pisałem do SAMSUNGa. Od strony pojemności podobno nie ma ograniczeń (sprawdziłem 1TB), jednak obudowy 3,5'' takie ograniczenia mogą posiadać. Szkoda, że nie można formatować tylko część dysku do nagrywania z TV i pozostawić inne partycje z multimediami nietknięte. Jak się dowiedziałem TV tworzy partycję XLS (?) którą nie "widzi" PC. Może jednak ktoś zna oprogramowanie które utworzy taką partycję obok np. NTFS? Wtedy można by spróbować nagrywać z TV i odtwarzać inne pliki z tego samego dysku lecz innej partycji.
 

rafal5891

New member
Sprawa jest dużo prostsza tworzysz 2 partycje NTFS na jednym dysku w windowsie. Przy podłączeniu dysku do TV, Samsung widzi ten dysk jako dwa oddzielne dyski. Wtedy wskazujesz który ma być sformatowany przez TV i masz jeden dysk na PVR, a drugi na multimedia i nic się nie "gryzie". Oczywiście w windowsie będziesz miał dostęp tylko do dysku z partycją NTFS.
 

Madas

New member
Bez reklam
moduł can

też posiadam 40D6500 i mam teraz dekoder Homecasta HC 5101 z którego jestem niezadowolony i myślę o przejściu na moduł can który oferuje mój operator kablówki .... pytanie - jak obraz ? i obsługa z poziomu pilota TV.
 

julles

New member
Zalaczam znaleziona w necie kalibracje-gotowca do modelu UE40D6530, wyprobowalem na swoim UA40D6600: bardzo stonowana, na kablowce HBO HD dokonalem drobnych modyfikacji i daje rade. Na Blu Ray jesczcze nie testowalem (kazde zrodlo trzeba wklepac osobno...uff). Luzna ciekawostka, biorac pod uwage, ze pewnie sa wkladane rozne matryce w jednym modelu...tym bardziej ciezko oczekiwac tego samego w jednej linii lub na roznych kontynentach.
photo.php
 

julles

New member
Zalaczam znaleziona w necie kalibracje-gotowca do modelu UE40D6530, wyprobowalem na swoim UA40D6600: bardzo stonowana, na kablowce HBO HD dokonalem drobnych modyfikacji i daje rade. Na Blu Ray jesczcze nie testowalem (kazde zrodlo trzeba wklepac osobno...uff). Luzna ciekawostka, biorac pod uwage, ze pewnie sa wkladane rozne matryce w jednym modelu...tym bardziej ciezko oczekiwac tego samego w jednej linii lub na roznych kontynentach.
photo.php
https://www.facebook.com/photo.php?...73414.64822.110909255620125&type=1&permPage=1
 

septolete

New member
Witam ponownie.Wczoraj odbyła się w koncu u mnie wymiana matrycy w moim tv(o czym wspominałem wcześniej).Panel był fabrycznie nowy w pudełku większym niż był sam tv, oklejony taśmami foliowymi na wszystkie strony.Cała impreza trwała ok 10 min.Po podłączeniu brak subpikseli clouding minimalny obraz super (matryca 10bit samsunga)Ale oczywiście nie może być tak pięknie.Serwisant wyszedł ja wprowadzałem nowe ustawienia aż przyszedł czas na sprawdzenie 3D kiedy wcisnąłem przycisk odpowiedzialny za tę funkcję ukazal mi sie dziwny obraz bardzo rozciągnięty w pionie,przesunięty i przybliżony z pięć razy.Pół ekranu jest ciemne a górna częsć wyświetla własnie tak zniekształcony obraz.Zmiana ustawień nic nie dała po prostu załamać się można.Czy macie może jakiś pomysł w tej sprawie ???

To mam po ponad tygodniu TV w domu z serwisu. Maiłem o tyle gorzej niż Ty, że u Ciebie matrycę wymienili na miejscu u mnie TV przeleżał tam dużo za dużo dni, wymienili płytę, i na dodatek od poniedziałku znowu będzie tam jechać - po prostu masakra.

Mogłem TV wymienić na nowy w sklepie ale myślałem że skoro serwis jest w poznaniu to będzie szybciej- byłem w błędzie.

Primer mam pytanie do Ciebie - poradziłeś sobie z tym sam(jak?) czy serwis???
 
Ostatnia edycja:

Primer

New member
Niestety narazie sprawa jest niezałatwiona po wymianie matrycy teraz czekam na wymianę płyty ?Ciekawe co jest powodem takich sytuacji?
I jeszcze jedno u ciebie wymieniali matrycę i płytę czy samą płytę?
 
Do góry