Samsung TV model D6500

p.sacharczuk

New member
Podaj przez:
DLNA Wireless
Jest to rozwiązanie pozwalające na bezprzewodowe połączenie telewizora np. z komputerem domowym. Za pośrednictwem tej technologii mamy szybki dostęp do: muzyki, zdjęć a nawet filmów video HD umieszczonych na naszym komputerze. Wystarczy odpowiedni adapter podłączyć do komputera i zainstalować odpowiednie oprogramowanie.

Pozdrawiam
 

zoraw

New member
sciagnelem ze str samsung aktualizacje dla telewizora ue46d6500 (samsung.com/us/support/downloads/UN46D6500VFXZA) plik sciagniety rozpakowany ale tv go nie widzi. co zrobic?
 

Rozkoszny

New member
Pewnie na razie nie wrzucają na "aktualizację online", żeby przetestować jak działa ludziom, którzy dokonują tego przez PENDRIVE'a :) Udało się komuś to zrobić?
 

Stupa

New member
Podaj przez:
DLNA Wireless
Jest to rozwiązanie pozwalające na bezprzewodowe połączenie telewizora np. z komputerem domowym. Za pośrednictwem tej technologii mamy szybki dostęp do: muzyki, zdjęć a nawet filmów video HD umieszczonych na naszym komputerze. Wystarczy odpowiedni adapter podłączyć do komputera i zainstalować odpowiednie oprogramowanie.

Pozdrawiam

Możesz coś więcej napisać na ten temat bo jest to interesujące... ponieważ mam kompa stacjonarnego, ale karta sieciowa sie zepsuła i mam pod USB podłączoną kartę wi-fi, router jest w dużym pokoju tam gdzie telewizor i odbiera super... możesz wytłumaczyć jak podłączyć kompa bezprzewodowo do tv?
 

Rozkoszny

New member
@Stupa, Ty chcesz chyba wyświetlać zawartość ekranu komputera (czyli windows itp; tak jak by to było po kablu HDMI), a wg mnie @p.sawczuk proponuje tylko udostępnienie zasobów takich jak muzyka, czy filmy - program "AllShare".
 
Ostatnia edycja:

wejta123

New member
Cześć

Czy moglibyście mi wytłumaczyć w jaki sposób działa tuner satelitarny (DVB-S2) w D6500? Co należy zrobić z kartą Canal+ aby odbierać programy Cyfry?

Widziałem, że z tyłu obudowy można zamontować adapter kart CI lub CI+, ale jeśli dobrze kombinuję to do takiego adaptera najpierw wkłada się moduł CAM CONAX, a dopiero do niego kartę, tak? A może mylę teraz DVT-C z DVB-S2?

Pozdrawiam
wejta
 

p.sacharczuk

New member
Hmm.
Więc:
@wejta123 sprostował rozmowę. :)

Chodzi o udostępnienie multimedii z kompa na TV?
Czy
O korzystanie z kompa i traktowanie TV jako monitora podłączonwgo bezprzewodowo??

@wejta123

Musisz mieć moduł CAM. Niezbędny. Karta C+ do modułu i wtedy do TV. Z informacji zasiegniętych z forum wiem że działa bezproblemowo.


Pozdrawiam
 

wejta123

New member
Hmm.

@wejta123

Musisz mieć moduł CAM. Niezbędny. Karta C+ do modułu i wtedy do TV. Z informacji zasiegniętych z forum wiem że działa bezproblemowo.

Pozdrawiam

@p.sacharczuk
Dzięki za info. Z tego co się orientuję to w C+ nie ma parowania karty z dekoderem/modułem CAM ale chciałbym się upewnić, że w takim razie możliwy jest zakup dowolnego modułu CAM?

I jeszcze drugie pytanie mam na innym TV kablówkę poprzez moduł CAM, czy mogę w ramach testu przełożyć moduł i sprawdzić czy będzie działała satelita na D6500? Czy powinienem się obawiać, że w kablówce było to jakoś sparowane?

Pozdrawiam
wejta123
 

szym-x

New member
Witam, kablówki działają w systemie DVB-C a satelita DVB-S/S2 wiec moduł z kablówki nie będzie działać. Moduł oryginalny z c+ działa idealnie nie ma z nim żadnych problemów. Odbieram HOTBIRD + ASTRA.
 

Stupa

New member
Chodzi o przeglądanie udostępnionych zdjęć... ściągnąłem AllShare na kompa wybrałem zdjęcia i wszystko śmiga aż miło, do tego stworzyłem sobie listy z muzyką jak w winampie i puszczam na kompie od razu jest info na tv ze chce odtwarzacz uruchomić i leci... niestety nie można zmieniać piosenki w TV jedyne modyfikacje na kompie... ale i tak jestem zadowolony, że idzie to przez wi-fi a nie po kablach :D

Martwi mnie jednak to, że nie puszcza zdjęć na całym ekranie tylko zostawia czarne boki... a jak fota ma mniejszą rozdzielczość trzeba ją powiększać x2 i to każde po kolei, włączając pokaz slajdów wyświetla tylko małe :/
 

wlodek10

New member
Witam, kablówki działają w systemie DVB-C a satelita DVB-S/S2 wiec moduł z kablówki nie będzie działać. Moduł oryginalny z c+ działa idealnie nie ma z nim żadnych problemów. Odbieram HOTBIRD + ASTRA.
Dlaczego tak piszesz. Telewizor posiada dekoder DVB C i rowniez mozna do niego podlaczyc modul z telewizji kablowej. Bylo już pisane na tym forum ze mozna ogladac telewizje kablowa przez modul cam na samsungu d 6500
 
Ostatnia edycja:

Stupa

New member
Nie uruchamiaj odtwarzacza na kompie
na pilocie tv wciśnij media player - muzyka, pokaże się lista i będziesz mógł zmieniać piosenki :)

Jesteś pewien, że na pilocie? Nie widzę takiego przycisku, a jak wchodzę przez smarta w muzykę to niby jest błąd połączenia, a inne wideo i muzyka działają i znajdują udostępnione foldery...
 

Rozkoszny

New member
@Stupa ja sobie na komputerze utworzyłem folder udostępniony "Telewizor", dodałem go do programu ALLSHARE i tylko do niego wrzucam wszystkie pliki ;)
Najlepiej jest nacisnąć przycisk na pilocie SOURCE, wybrać nazwę komputera np. "[PC] Pliki" i jeśli chcesz widzieć w folderze piosenki musisz w górnym menu zmienić z WIDEO na MUZYKA ;)
edit:// jednak zdjęciom nie można zmieniać rozmiaru ^.^ Tylko wideo podlega tej opcji.
 
Ostatnia edycja:

Stupa

New member
W Allshare niby w muzyka widnieją pliki, natomiast na TV jak wchodzę to jest napisane brak połączenia z urządzeniem, spróbuj ponownie... później to znika i jest brak plików... a na kompie niby są :/ Tak samo jak włączam player to działa wszystko ok tylko, że jak pisałem nic nie można zmienić na TV tylko na kompie, a to boli... Spróbuję wrzucić muzykę na nowo
 

Rozkoszny

New member
Jak wchodzisz przez SOURCE-> allshare [PC] Pliki musisz u góry przestawić z WIDEO na MUZYKA. I oczywiście po dodaniu plików odświeżyć listę Allshare.
 

szym-x

New member
@p.sacharczuk
Dzięki za info. Z tego co się orientuję to w C+ nie ma parowania karty z dekoderem/modułem CAM ale chciałbym się upewnić, że w takim razie możliwy jest zakup dowolnego modułu CAM?

I jeszcze drugie pytanie mam na innym TV kablówkę poprzez moduł CAM, czy mogę w ramach testu przełożyć moduł i sprawdzić czy będzie działała satelita na D6500? Czy powinienem się obawiać, że w kablówce było to jakoś sparowane?

Pozdrawiam
wejta123

Dlaczego tak piszesz. Telewizor posiada dekoder DVB C i rowniez mozna do niego podlaczyc modul z telewizji kablowej. Bylo już pisane na tym forum ze mozna ogladac telewizje kablowa przez modul cam na samsungu d 6500

Moduł do telewizji kablowej nie rozkoduje przekazu sat i odwrotnie. To miałem na myśli pisząc tego posta. Pozdrawiam
 
Do góry