Samsung TV model D6500

zielnet

New member
hdd

mam 40d6500:
- działają dyski o pojemności 250Gb i 160Gb ( podzielony na partycje) - działa na 1 gnieździe USB oznaczonym do podłączenia HDD ! , a do kompa muszę podłączać do 2 wejść ; nie potrzebujemy dodatkowego zasilania dysku

- pendrive 2, 4 ,8 i 16 Gb - działają bez problemu * nie sprawdzałem jeszcze jak nagrywa bo nie mam anteny zew.

- odtwarza praktycznie wszystkie "dostępne" pliki 3D ( sbs)

- i w końcu poprzez kabelek optyczny odtwarza mi dźwięk przestrzenny z filmów oglądanych z hdd podpiętych do TV lub demonstracyjnych z sieci



Mam pytanko: czy sprawdzał ktoś czy działa karta "TV na kartę" podpięta bezpośrednio do TV??
 

Nemox1

New member
szukasz odtwarzacza to SAMSUNG D6500
szukasz renomowany tv to SONY EX720
szukasz tv o najlepszym obrazie z tej "3" to SHARP LE830



To może by stworzyć taką hybrydę: Sharp LE830 (najlepszy obraz) + Blu-ray 3D Samsung D6900 z funkcją TV Smart (jako odtwarzacz plików)? Napiszcie proszę co o tym myślicie, czy nie będzie to jedno z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi i o dobry obraz i o możliwość odtwarzania plików multimedialnych.
 

keszelski

New member
tez zastanawiam się nad takim układem z LE830 jako "najlepszym w swojej klasie obrazie" i jakimś playerze w uzupełnieniu braków LE830 w zakresie multimediów. Ale wada jest taka, że nie ma nagrywania, no chyba, że są playery z funkcją nagrywania? - bo tego jeszcze nie sprawdzałem

ps. chyba mój post i wcześniejszy kol. Nemox'a powinny być przeniesione do wątku o LE830 - sorki za pomyłkę - śledzę wątki obu modeli tv i stąd pomyłka
 
Ostatnia edycja:

cesarz69

New member
Mam pytanko. sprawdzał ktoś osobiście czy po ściągnięciu samsung remote można urzywać smartfona jako pilota??
I jeszcze jedno czy tv odtworzy film Dvd tylko jako obraz w .iso?
 
Ostatnia edycja:

p.sacharczuk

New member
Witam.

Jestem zainteresowany zakupem modelu 40D6500 i mam kilka pytań.
TV pójdzie do sypialni, podłączyć chcę do niego "N" (multiroom) i C+ (również multiroom) z czego C+ chciałbym dam przez Splitter (bezprzewodowy) i kartę podać do TV przez gniazdo CI (moduł CAM oczywiście, odpada 2 dekoder :) ). Czy ktoś miał już taką kombinację ?? Chodzi mi głównie o C+ i gniazdo CI. Czy chodzą bez problemu kanały HD?? CZy ktoś napotkał na jakiekolwiek problemy związane z takim połaczeniem??

Pozdrawiam serdecznie
 

Karbulot

New member
Witam

Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem telewizora Samsung UE55D8005 (piatka na końcu a nie zero, bowiem telewizor kupowany w Danii). Wymieniłem na niego mojego stareńkiego Lumatrona 32".

Generalnie z telewizorka jestem zadowolony. Wziąłem 55", jako że oglądam aż z odległości 4 metrów. Nie zauważyłem ani efektu cloudingu ani smużenia, o których tak szeroko sie tu pisze. Ale może też dlatego, że nie jestem wyczulony na te rzeczy. Natomiast nieco irytuje mnie co innego. Trudno mi to jakoś nazwać, nie zauważyłem w tym topiku, aby ktos na to zwrócił uwage, zatem albo to moje przeczulenie, albo po prostu trafił mi sie taki model. Konkretnie chodzi o dość róznice między jasnymi a ciemnymi scenami. O ile ciemne sceny są pokazane znakomicie, tak przy jasnych odnoszę wrażenie, jakby obraz był dodatkowo rozjaśniony. Wrażenie jakby mgiełki, efekt kiedy nadmiernie rozjaśniamy obraz. Nie wiem co jest przyczyną. Telewizor ma zbyt dużo ustawień i chyba się w tym wszystkim gubię. Powyłączałem wszelkie bajery w stylu Motion Plus, dynamiczny kontrast czy podbijanie czerni. Jednakże zauważyłem strasznie dużą rozpiętość tonalną, która w jasnych scenach jest trochę przesadzona. Przypomina to nieco efekt HDR znany z współczesnych gier komputerowych. Efekt ten jest nieco niwelowany przy dynamicznym kontraście, ale tez z kolei mnie irytuje w przypadku ciemnych scen. Oglądam dużo filmółw SF i nie podoba mi się, jak kosmos zostaje rozjaśniany i zamiast czerni widzę ciemny szary.

Zresztą doskonale to widać na dwóch predefiniowanych ustawieniach, a mianowicie Standardowy i Naturalny. (Dynamiczny i Film odpuszczę sobie). Obraz Standardowy jest znakomity przy ciemnych scenach. Jest ładny kontrast, co ma być czarne to jest czarne, co białe to białe. Kosmos wyglada znakomicie, niemal nie widać czarnych pasków u góry i dołu (przy filmach panoramicznych). Niestety przy oglądaniu jasnych i słonecznych scen zachodzi z kolei zbytnie rozjaśnienie ekranu. Z kolei obraz Naturalny wyglada ładnie przy jasnych scenach, nie ma prześwietleń a kontrast zachowany znakomicie, czerń jest czarna. Jednak ustawienie Naturalny wysiada z kolei przy ciemnych scenach. Kosmos nie jest czarny, tylko ciemnoszary, wyraźnie widać paski ekranu u góry i dołu.

Jak pogodzić te ustawienia? Aby była głeboka czerń przy ciemnych scenach z ustawień "Standardowy", oraz stonowany jasny kolor bez jasnej mgiełki przy ujeciach słonecznych z ustawienia "Naturalny". Niestety nie wiem czemu, ale przy identycznych ustawieniach kontrastu, balansu, kolorów, jaskości itd, oba ustawienia się od siebie różnią.

Byc może przyczyna leży w ustawieniu kontrastu na 100. Nie wiem czemu, ale wszystkie cztery predefiniowane ustawienia (Film, Naturalny, Standardowy oraz dynamiczny) mają ustawienia kontrastu na 100. Próbowałem zmniejszyć kontrast lub podświetlenie, ale wtedy obraz jest nieciekawy. Jest ciemniej, ale pozostaje wrażenie mgiełki na jasnych scenach. Fajnie byłoby sie mo że wymienić ustawieniami obrazu z innymi forumowiczami.

Zresztą zauważyłem dwie dziwne rzeczy:

1. Oglądając np film z dysku mam zupełnie inne parametry dla każdego z czterech predefiniowanych ustawień niż w usłudze Smart Hub.
2. W ustawieniu obrazu np. Standardowy mogę zmieniać o wiele więcej funkcji, niż np. w ustawieniu Naturalny, fdzie zaawansowane funkcje są niedostępne.

I jeszcze jedno. W niektórych filmach, przy ciemniejszych scenach na niektórych obiektach widzę jakby strasznie zaszumiony obraz. Nie jest on na całym ekranie, tylko na poszczególnych elementach. Jakby w niektórych miejscach wcinało sie podbicie czarnego. Ten jednak mam ustawiony na 0. Wyglada to tak, jakby przedmiot o jednolitej powierzchni miał ciemniejsze plamki. Być może niektóre ciemniejsze bloki pikselowe dochodzą już do takiego zaciemnienia, że włącza się na nich wzmocnienie czerni, przez co te kwadraciki czerni na jakiejść powierzchni są bardziej wyeksponowane.

Inna sprawa to przejścia tonalne. Przy ciemniejszych scenach często widać nierówności, jakby telewizor wyświetlał niewystarczającą liczbę kolorów. Ale może to wina kiepskiej kompresji filmów.

Ufff... Brzmi to pewnie jak bełkot, ale może ktoś zrozumie o co mi chodzi.

I jeszcze jedno. Możemy zapomnieć o swojej kolekcji płyt DVD. Wyglądają koszmarnie. Tylko BluRay wchodzi w rachubę, ewentualnie ripy w formacie Matroska. Ewentualnie jakieś porady, jak odtwarzać pliki z DVD.
 
Ostatnia edycja:

gebe14

New member
Jak to "nie akceptuje"? Wszystko co podpinałem do UE40D6500 działa bez problemu, nawet jakieś b. stare pendrive'y. Możesz masz uszkodzone porty USB - sprawdzałeś wszystkie 3?

piszac nie akceptuje miałem na mysli że nie chce na niego nagrywac , poniewaz ma za slaba wydajnośc...tv robi sobie test i to stwierdził...
oczywiście czyta z pena wszystko-filmy muze itd tylko nie chce nagrywac...
wyswietla sie komunikat że po tescie , "test wydajności urz adzenia nie powiódł sie"
i tak z 4 penami
aha i zmieniłem mu gniazdo na usb hdd
 
Ostatnia edycja:

Karbulot

New member
Ufff... Chyba opanowałem ustawienia.
Najlepiej się spisuje tryb "Standardowy" z ustawieniami:

Podświetlenie - 20
Jasność - 40
Kontrast - 100
Kolor - 50
Ostrość - 50
Zaczernienie - brak
Kontrast dynamiczny - wyłączony

Odnośnie dysków twardych, to nie ma z tym problemu. Podłączyłem do niego dwa Samsungi i jednego WD - wszystkie po 1.5 GB każdy. Gorzej jest, kiedy włączymy jeden, wyłączymy, a później włączymy drugi. Mimo podłączenia nowego dysku, przez pewien czas pokazuje zawartość pierwszego. Odświeżanie może potrwać nawet i dobrą minutę, nim "załapie" że to inny dysk i inne pliki. Dlatego zakupiłem (jeszcze nie dotarło do mnie) Hot swapa na 4 dyski i tylko jeden kabel. Zamierzam władować do niego 4x2TB, myślę że pójdzie bez problemu na jednym kablu USB.
 

Rozkoszny

New member
Jednak nie można nagrywać telewizji cyfrowej z UPC... Samsung daje funkcje, które sprawdzają się tylko z telewizją naziemną (Timeshiftr, nagrywanie programów) ... u mnie niby test wydajności jest ok, ale w trybie HDMI nie ma możliwość włączenia REC. A może się mylę? Nagrywa ktoś programy z kablówki na zew dysk? PS:// można ustawić w TV, aby od razu się włączał na HDMI (żeby nie trzeba było za każdym razem przestawiać SOURCE) ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Jakbyś miał moduł + karte a nie dekoder to byś mógł... Funcjia PVR działa tylko z dekoderów telewizora DVB-T/C/S z zewnętrznego źródła nie nagrasz nic.
Wystarczy włączyć najpierw dekoder TV odpali się sam i ustawi na właściwym źródle
 

tdx

New member
Bez reklam
tylko *.wmv ASF Windows Media Video 9 1920x1080 liczba klatek 6 ~ 30 szybkosc przesyłania danych 25 kodek audio WMA
 

gebe14

New member
Jednak nie można nagrywać telewizji cyfrowej z UPC... Samsung daje funkcje, które sprawdzają się tylko z telewizją naziemną (Timeshiftr, nagrywanie programów) ... u mnie niby test wydajności jest ok, ale w trybie HDMI nie ma możliwość włączenia REC. A może się mylę? Nagrywa ktoś programy z kablówki na zew dysk? PS:// można ustawić w TV, aby od razu się włączał na HDMI (żeby nie trzeba było za każdym razem przestawiać SOURCE) ?

a jaki masz pendrive?
tzn jaka marka i model, sprawdze jaka ma predkośc zapisu może o to chodzi....mam 6 pendrivów i na żaden nie chce nagrywac
fakt że maja 2 lata.
a u was jak to wyglada , kto prubowal nagrywac oczywiście mówimy o tv sat albo naziemna
nawet tzw śnieg
 

Frytejro

New member
Własnie przyłaczam sie do pytania.. posiadam 4 pendrive rozne o roznej pojemnosci oraz ten TV. Wszystkie peny mi sformatuje i jest ok, ale test wydajnosci pisze ze sie nie powiodl, a jak daje rec to pisze ze urzadzenie nie jest przystosowane do fun. Timeshift... o co chodzi ??? ktos mi powie ? (tuner cyfrowy zewnetrzny z usb na tych penaach nagrywa bezproblemowo....)
 

tdx

New member
Bez reklam
Raczej tylko dyski twarde, jeśli urządzenie na który nagrywamy nie przejdzie testu prędkości - nic nie można nagrywać.

Mam 2 dyski i na oba mogę nagrywać, natomiast żaden mój pen nie przechodzi testu....
 

Kolina

Member
TDX i inni :)
Jakie macie dyski (pojemność, model, zasilanie po usb/zewnętrzne, 2,5 czy 3,5 cala).
Ja narazie mam LG 500GB 5400rpm USB2.0 model HXD5U50GLR ale juz mi sie zapewnił i planuje zakup jakiegoś większego (640, 750 lub 1 TB) - chciałbym kupić coś co już jest sprawdzone z tym TV.
Ponadto dajcie znać jak jest z obsługą dysków USB 3.0 (sa jakieś problemy czy chodzą ok?)
 
Do góry