Samsung TV model D6500

Primer

New member
Niestety nie, resetowałem tylko przez długie przytrzymanie przycisku exit na pilocie tak jak mnie pouczył ;)pan z infolini ale gówno.A jak zrobić reset o którym ty mówisz i czy to nie wpłynie na gwarancję.Już sam nie wiem co myśleć z poprzednią matrycą działało wszystko ok a po 15 min po wymianie na moich oczach z tą nową niebardzo.Wskazanie na matrycę z drugiej strony 2D działa normalnie a i serwis twierdzi że to nie kwestia matrycy tylko jakiejś niezgodności systemowej,załamka
 

tdx

New member
Bez reklam
spróbuj tak przy tv na czuwaniu wciskasz info-menu-mute-power zakładka option wchodzisz ok factory reset ok ok i tv się wyłączy. potem odpasz go raz jeszcze i wygląda jakby nigdy nie był uruchamiany :)
 

Primer

New member
Myślisz ze jest to inny reset niż ten przez przytrzymanie exit na pilocie,też tv się wyłączył i wyglądał jakby był uruchamiany po raz pierwszy?
 

septolete

New member
Do mnie dziś dotarł 40D6500.
Nie testowałem narazie, nic prócz tego czy działa, czy jest net, czy jest 3d i czy jest cloudingiem.
Jak posiedzę nad nim dłużej to opisze wrażenia, plusy i minusy wg. mnie.

Z tymi chmurkami to mam chyba coś źle ustawione bo ich nie mam ;)

zdjęcie ekranu canal+ zrobione w pełnym zaciemnieniu na potrzeby innego wątku : http://www.hdtv.com.pl/forum/680822-post479.html

bez_lampy_normal.jpg

Jak podchodzę blisko pod ekran i pod dużym kątem to widzę jaśniejsze narożniki - a w sumie jeden prawy dolny. Na szczęście z takiej pozycji nie ogląda się TV
 

septolete

New member
oczywiście nie może być za różowo.

Włączyłem go przed chwilą i .... brak dźwięku !!!

Jakieś pomysły, coś mogłem wcisnąć w pilocie (mute sprawdzałem :)) ?
Wydaje mi się że wszystkie opcje sprawdziłem, podłączyłem słuchawki - tam też brak dźwięku, podłączyłem stary TV - dźwięk jest.

help
 

trup

New member
oczywiście nie może być za różowo.

Włączyłem go przed chwilą i .... brak dźwięku !!!

Jakieś pomysły, coś mogłem wcisnąć w pilocie (mute sprawdzałem :)) ?
Wydaje mi się że wszystkie opcje sprawdziłem, podłączyłem słuchawki - tam też brak dźwięku, podłączyłem stary TV - dźwięk jest.

help
czy z każdego źródła?
 

tdx

New member
Bez reklam
może wyłączyłeś głośniki dźwięk >> ustawienie głośnika >> wybór głośnika >> zewnętrzne (ma być TV)
 

septolete

New member
czy z każdego źródła?
Mam tylko jedno - antenę


może wyłączyłeś głośniki dźwięk >> ustawienie głośnika >> wybór głośnika >> zewnętrzne (ma być TV)
Nietety to nie to, jest "telewizyjne"


Jak robię pomoc techniczna->diagnostyka->test dzwięku to też cisza.

Już dzwoniłem po serwis ale trochę na nich poczekam, więc mam czas na kombinowanie. Przypuszczam jednak że coś "strzeliło". Bo działało wszystko jak go wyłączałem a jak uruchomiłem po raz drugi (2gi raz od nowości) to już była grobowa cisza.
 

mazak02

New member
A mi nadal sam tv odinstalowywuje widgety. Walcze z tym od kupna(3 miesiące temu), serwis i na infolini twierdza że SmartTv jest cały czas w fazie testów i nic z tym nie zrobią. Napiszcie czy nadal u was jest ten problem. Kiedyś pare osób o tym pisało ale temat ucichł. Czyżby problem został tylko u mnie?
Pozdr.
M.
 

Kolina

Member
A czy doinstalowywałeś jakieś??? i czy co jakiś czas po włączeniu SmartTv wyskakuje ci ramka o aktualizacji, mi wtedy wszystko doistalowane z automatu usuwa. mój numer aktualizacji SmartTv to: 3.535-6.0.00067

U mnie na 32D5500 jest tak samo - odpuscilem se dzwonienie na Infolinie bo za kazdym razem byla ta sama odpowiedz czyli przekaza do odpowiedniego dzialu a wogole to nie slyszeli, zeby z tym modelem byl problem - widac tak im kazali mowic i maja w d...e klientow.
 

mazak02

New member
U mnie na 32D5500 jest tak samo - odpuscilem se dzwonienie na Infolinie bo za kazdym razem byla ta sama odpowiedz czyli przekaza do odpowiedniego dzialu a wogole to nie slyszeli, zeby z tym modelem byl problem - widac tak im kazali mowic i maja w d...e klientow.
A już myślałem kolego że chociaż tobie sie naprawiło. Ja nie odpuszcze, tv ma być sprwany 100% a nie 90%, przecież zapłaciliśmy pełną kwotę za tv tak???
 

Kolina

Member
A już myślałem kolego że chociaż tobie sie naprawiło. Ja nie odpuszcze, tv ma być sprwany 100% a nie 90%, przecież zapłaciliśmy pełną kwotę za tv tak???

Niby masz racje ale oni maja to gdzies. Malo ludzi wogole to zglosilo i % nie stanowi to dla Samsunga problemu.
Powiem tak - mialem/am do czynienia zarowno z Centrala LG Polska jak i Samsung Polska i porownujac te dwie Centrale to LG wypada duzo duzo korzystniej. Gdyby jeszcze TV LG mialy taka sama funkcjonalnosc multimedialna (kodeki/dts) to bym nie zmienial wczesniej TV na Samsunga.
Ostatnio jak dzwonilem na infolinie Samsunga konsultant byl dosc niemily zeby nie powiedziec beszczelny. Gdyby nie to, ze dzwonilem na prosbe kolegi to bym zrobil mala zadyme w Centrali ale kolega powiedzial, ze nie chce robic problemu i mam dac na luz.
 

osek00

New member
witam.kupiłem ten tv w wersji 46.Podświetlenie w tym tv to porażka od prawej i lewej strony widać na ciemnym tle jaśniejszą łunę na 10 cm do środka ekranu.można wyeliminować to zjawisko jasnością i podświetleniem ale obraz jest wtedy zdecydowanie za ciemny.mam porównanie z ledem sharpa 810e i takiego efektu nie ma nawet na jaśniejszych ustawieniach.może to z moim tv jest coś nie tak bo nikt nie porusza tego problemu.prosze użytkowników o wypowiedz w tej kwestji.
 

Mariow

New member
Ja polecam, multimedia łyka praktycznie wszystko, obraz naprawdę dobry oczywiście sygnał cyfrowy, a podświetlenie jak w każdym ledzie nie idealnie równomierne ale po zabawie parametrami naprawde mało zauważalne.
 

zielnet

New member
Szukam informacji o podłączeniu Tv do kina domowego (chciałbym dokupić Ht-d350 samsung) - a dokładnie problemu odtwarzania dźwięku przestrzennego z HDD podpietego do TV lub filmow 3d z sieci. Czy ma ktoś doświadczenie, może sprawdzić czy działa na wszystkich głośniczkach ?

Wątpliwości zrodziła mi instrukcja , która mówi, że filmy z urządzeń podłączonych do TV np. DVD, BR przez hdmi będą słyszalne tylko przez przednie głośniki ( przy podłączeniu przez kabel optyczny), a filmy nadawane cyfrowo przez antenę z dźwiękiem 5.1 będą odtwarzane przestrzennie. Nie znalazłem info o w/w 3d z HDD, a nie mam jak sprawdzić 'na zywo'.

Troche szkodo byłoby, aby oglądać filmy 3D z dysku lub sieci bez efektów dźwiękowych...
 
Do góry