Samsung TV model D6500

jigaman

New member
a tak w ogóle to wejscie oznaczone HDD jest jakos specjalnie skonfigurowane tylko pod dyski? ja mam dysk 3,5 wsadzony do obudowy. Czy dysk musi byc jakos skonfigurowany? NTFS FAT... itp. dodam ze mam drugi tv 32D5500 i dzieje sie ta sama historia. z pena nie ma problemu.

mzoe masz problem z napięciem na USB - 3,5 cala potrzebuja go wiecej, wiec mogą nie działać, spróbuj z 2,5 cala.
 

marekwinski

New member
do przesylu danych z dyskow przenosnych sa potrzebne dobre kable USB. zobacz z innymi kablami, moze masz dostep do krotkiego kabelka jaki czesto jest dawany z dyskami 2,5cala.
 

Rozkoszny

New member
Cześć, czy Wam też dzisiaj nie działa SMART HUB, a konkretniej Samsung APPS i przeglądarka? Od 15 nie mogę się zalogować na konto samsunga na TV, a połączenie z internetem jest właściwe, ALLSHARE działa.
Powrót do ustawień fabrycznych również nie pomógł, a firmware mam najnowszy.

Mam podobny problem, który jest opisany w tym temacie:
hdtv.com.pl/forum/samsung/70921-problem-z-samsung-apps-w-le46d6000.html

Kiedy naciskam SEARCH na pilocie, wpisuję jakiś tekst i biorę szukaj, po dłuższej chwili wyświetlają mi się wyniki z YT, w które i tak nie mogę wejść ;/
 
Ostatnia edycja:

Rozkoszny

New member
Ok godz 21 problem sam się rozwiązał. Widocznie mieli jakieś prace w SAMSUNG APPS bo przez te parę godz. nie mogłem w nie wejść i wszystkie widgety poznikały. Na szczęście wszystko jest już na swoim miejscu, tylko ustawienia aplikacji się zresetowały ;/
 

Primer

New member
Witam ponownie.Wczoraj odbyła się w koncu u mnie wymiana matrycy w moim tv(o czym wspominałem wcześniej).Panel był fabrycznie nowy w pudełku większym niż był sam tv, oklejony taśmami foliowymi na wszystkie strony.Cała impreza trwała ok 10 min.Po podłączeniu brak subpikseli clouding minimalny obraz super (matryca 10bit samsunga)Ale oczywiście nie może być tak pięknie.Serwisant wyszedł ja wprowadzałem nowe ustawienia aż przyszedł czas na sprawdzenie 3D kiedy wcisnąłem przycisk odpowiedzialny za tę funkcję ukazal mi sie dziwny obraz bardzo rozciągnięty w pionie,przesunięty i przybliżony z pięć razy.Pół ekranu jest ciemne a górna częsć wyświetla własnie tak zniekształcony obraz.Zmiana ustawień nic nie dała po prostu załamać się można.Czy macie może jakiś pomysł w tej sprawie ???
 

marcinbb

New member
Czy macie może jakiś pomysł w tej sprawie ???
Chyba nic innego jak tylko ponowny kontakt z serwisem, albo czegoś nie podłączyli albo matryca jakaś "inna" ( nie wiem czy TV z funkcją 3D mają dokładnie takie same matryce jak wcześniejsze modele 2D, czy różnica polega tylko na elektronice )
 

Primer

New member
Sęk w tym że wymieniana matryca była wyprodukowana 12.08.2011 i opisana konkretnie do modelu D6500 więc nie może być stara do innego typu tv.Kiedy zadzwoniłem do serwisu Pan odparł iż to nie wina matrycy i żebym kontaktował się z infolinią.Może pomogłoby zainstalowanie jeszcze raz softu ale mam najnowszy i nie mogę tego zrobić
 

septolete

New member
Co tu myśleć - TV nie działa jak powinien. Serwis jest od tego żeby ustalić dlaczego i naprawić.

Jak dzwoniłeś to pewnie się umówiłeś na kolejną wizytę serwisanta?
 

onkielraf

New member
Dysk wlozony do obudowy i zasilany przez zasilacz a kabel... hmmm jak kupie nowy dlugi to napisze czy sie cos poprawilo. tylko kolega mi mowil zeby kupowac jakis aktywny co to znaczy?
 

Primer

New member
Co tu myśleć - TV nie działa jak powinien. Serwis jest od tego żeby ustalić dlaczego i naprawić.

Jak dzwoniłeś to pewnie się umówiłeś na kolejną wizytę serwisanta?
No właśnie się nie umówiłem bo Pan z serwisu nie widział sensu swojej wizyty a na infolinii zaproponowali mi reset tv.Jak wrócę z pracy to dokonam resetu :?i jeżeli nie będzie efektu zadzwonię znów do serwisu:(
 

Mariow

New member
Witam ja też miałem wymienianą matrycę od 2 dni jest nowa miałem hot pixela ale umnie wszystko ok łącznie z 3d i jakby trochę mniejszy clouding po wymianie. Także teoria z poluzowaniem śrub obudowy może mieć jakieś uzasasnienie osobiście bede próbował poluzowac tam gdzie najwięcej widać białe plamy i zobczę efekt.
 

trup

New member
po 2 tygodniach wreszcie mam w domu UE40D6500

pierwsze obserwacje na "+"

- niski pobór energii (74W przy moich ustawieniach)
- bardzo ładny design
- mniejszy clouding niż się spodziewałem po innych opiniach
- nic nie buczy, piszczy itp.
- jak na taką obudowę dźwięk wyśmienity
- mnóstwo funkcji i aplikacji
- niezłe upłynnianie ruchu z małymi wadami (duszki)
- wyraźny obraz i ładne kolory z tym, że

na "-"

- nie podobają mi się kolory twarzy, czasami są nienaturalne, za blade, mam wrażenie że jest za dużo brązu, żółci (jeszcze tego nie opanowałem, regulacja odcienia skóry nie pomaga a porównuję do wcześniejszego LCD LE40A656)
- nie odtwarza plików DV i z kamery HD H.264 / AVC 60kl./s (2 letni THOMSON tak) na których głównie mi zależało
- odtwarzanie z karty SD pliku HD 3D w mkv ma gorszą jakość niż po HDMI z komputera (np. zacięcia ruchu obiektów)
- migotanie okularów 3D ale to wada każdych tego typu rozwiązań (plazma PANASONICa migota i bez trybu 3D)
- obsługa przeglądarki z pilota niewygodna, szkoda że nie można zainstalować klawiatury i myszy USB

jednak uważam, że za tą cenę to bardzo dobry wybór i nie żałuję zakupu
 

septolete

New member
Dysk wlozony do obudowy i zasilany przez zasilacz a kabel... hmmm jak kupie nowy dlugi to napisze czy sie cos poprawilo. tylko kolega mi mowil zeby kupowac jakis aktywny co to znaczy?

Z tego co wiem aktywne to mogą być przedłużacze, przejściówki, hub'y usb, ale sam kabel ?

Aktywne czyli z osobnym/dodatkowym zasilaniem.
 

Primer

New member
Zdecydowanie lepiej jeżeli chodzi o wyrazistość, kolory i clouding tylko to cholerne
3D.Orientujecie się moze czy jest jakaś szansa zeby wrócić do starszego oprogramowania i potem znów wgrać najnowsze,może to by pomogło bo przywrócenie ustawień przez trzymanie 15 sek. przycisku exit nic nie dało.Nie uśmiecha mi się oddawanie tv do serwisu.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
kiepsko w europie to najnowszy soft w stanach jest już 1019 ale jest mniejszy 98 MB więc lepiej tego nie wgrywać a próbowałeś dać factory reset z menu serwisowego?
 
Do góry