Samsung TV model D6500

apienk01

New member
WiFi wbudowane w ten TV ma trochę słabą antenę. Jeśli mieszkasz w bloku, tak jak ja, i masz w najbliższej okolicy kilkanaście jeśli nie kilkadziesiąt innych sieci, to kup router o większej mocy albo postaw go w miarę niedaleko TV, bo inaczej transmisja będzie na poziomie kilku Mb/s zamiast kilkudziesięciu potrzebnych do płynnego odtwarzania przez DLNA.
 

apienk01

New member
Zainstalowałem sobie tv satelitarną w D6500 bez dekodera. Wstawiłem moduł CAM marki AstonCrypt, który bezproblemowo współpracuje z kartami Cyfry+. Nie chciałem mieć dekodera, bo ten TV ma wbudowany tuner DVB-S. Zainstalowałem - i wszystko działa. Jedyny minus takiego układu to brak dobrego EPG. Teraz każda platforma cyfrowa ma własne dedykowane dekodery i dostosowuje do nich EPG. Skutek: Samsung albo w ogóle nie czyta tytułów programów, albo czyta, ale zamiast polskich liter zwykle są krzaki (problemem nie jest brak polskiej czcionki w TV, tylko to, że każda platforma koduje polskie znaki w innym standardzie). Próbowałem też alternatywnego oprogramowania do obsługi EPG o nazwie Rovi On Screen, ale nie polecam. Wygląda paskudnie - dużo gorzej niż Samsunga - konfiguruje się pół godziny :roll:, a zalet w stosunku do Samsunga nie ma żadnych.

Przy okazji polecam najlepszy program do układania kanałów na nowych Samsungach. Nazywa się SamToolBox. Jako jedyny edytuje nawet kanały analogowe (map-AirA). Nie ustawiajcie tylko list ulubionych, bo ta jedna rzecz nie działa dobrze.

Ktoś pytał, czy D6500 rozpozna dysk 2TB. Linux rozpozna każdy dysk. Nie jestem tylko pewien, czy TV nie pokasuje dodatkowych partycji przy formatowaniu (nie sprawdzałem).
 

mil999

New member
Zainstalowałem sobie tv satelitarną w D6500 bez dekodera. Wstawiłem moduł CAM marki AstonCrypt, który bezproblemowo współpracuje z kartami Cyfry+. Nie chciałem mieć dekodera, bo ten TV ma wbudowany tuner DVB-S. Zainstalowałem - i wszystko działa. Jedyny minus takiego układu to brak dobrego EPG. Teraz każda platforma cyfrowa ma własne dedykowane dekodery i dostosowuje do nich EPG. Skutek: Samsung albo w ogóle nie czyta tytułów programów, albo czyta, ale zamiast polskich liter zwykle są krzaki (problemem nie jest brak polskiej czcionki w TV, tylko to, że każda platforma koduje polskie znaki w innym standardzie). Próbowałem też alternatywnego oprogramowania do obsługi EPG o nazwie Rovi On Screen, ale nie polecam. Wygląda paskudnie - dużo gorzej niż Samsunga - konfiguruje się pół godziny :roll:, a zalet w stosunku do Samsunga nie ma żadnych.

Przy okazji polecam najlepszy program do układania kanałów na nowych Samsungach. Nazywa się SamToolBox. Jako jedyny edytuje nawet kanały analogowe (map-AirA). Nie ustawiajcie tylko list ulubionych, bo ta jedna rzecz nie działa dobrze.

Ktoś pytał, czy D6500 rozpozna dysk 2TB. Linux rozpozna każdy dysk. Nie jestem tylko pewien, czy TV nie pokasuje dodatkowych partycji przy formatowaniu (nie sprawdzałem).

Cenny post bo opisujący działanie TV z kartą CAM. Sam przy następnym zakupie wybiorę TV z tunerem DVB-S i wyrzucę ten zewnętrzny dekoder.
 

Muminek90

New member
Mam takie pytanie :czy matryce 37" a 40" w tych telewizorach czymś się różnią czy nie?Byłem dzisiaj w sklepie i pan obsługujący stoisko TV powiedział że matryce 37 są gorszej jakości bo są mało popularne i jeśli kupować to albo 32"albo 40",czy to prawda?
 

tdx

New member
Bez reklam
Mam takie pytanie :czy matryce 37" a 40" w tych telewizorach czymś się różnią czy nie?Byłem dzisiaj w sklepie i pan obsługujący stoisko TV powiedział że matryce 37 są gorszej jakości bo są mało popularne i jeśli kupować to albo 32"albo 40",czy to prawda?

37 w porównaniu do 40 ma CMR 200Hz 40 ma 400Hz i słabsze głośniki 2x10W a 40ma 2x15 - reszta ta sama
 

dariuszkies

New member
Mam takie pytanie :czy matryce 37" a 40" w tych telewizorach czymś się różnią czy nie?Byłem dzisiaj w sklepie i pan obsługujący stoisko TV powiedział że matryce 37 są gorszej jakości bo są mało popularne i jeśli kupować to albo 32"albo 40",czy to prawda?

Porównywałem 37D6500 z 40D7000 przy tych samych ustawieniach. Różnica w jakości obrazu była zauważalna. Głównie ostrość, odwzorowanie kolorów, wszystko jakby przytłumione. Oczywiście na korzyść 40D7000.

Porównywałem również 40D6100 z 46D8000 przy tych samych ustawieniach i nie zauważyłem różnic.

Pan w MM powiedział że Samsung montuje inne, nie swoje matryce w 37 calach.
 

panorafix

Member
Czemu jak chcę odtworzyć jakiś film z dysku zewnętrznego to mam co chwilę komunikat ładowanie.I leci kawałek i ładowanie.Z internetu mam podobnie tylko buforowanie,ale to pewnie kwestia słabego netu choć mam 8Mb a wieczorem 16.Czy do tego musi być jakiś specjalny dysk?
 

marekwinski

New member
kiedyś zadałem tutaj pytanie o system ACR w 40d6500 i współpracy ze wzmacniaczem który tez ma port HDMI (ACR). Wszystko podłączyłem i działa (denon avr-1912). filmy z dysku usb z dźwiękiem dolbydigital i DTS sa puszczane z takim dźwiękiem do wzmacniacza, trzeba tylko ręcznie przestawiać miedzy DD a DTS w menu telewizora, dana opcja jest aktywna tylko wtedy kiedy idzie dany system dźwięku. Działa tez funkcja AnyNet, czyli sterowanie pilotem od wzmacniacza telewizorem.
 

Primer

New member
Witam, niestety tak jak pisałem na moim tv widoczny jest świecący na stałę zielony sub piksel.Z tego powodu matryca została zakfalifikowana przez serwisanta do wymiany a ponieważ ma to się odbyć u mnie w domu to co nieco będę mógł zobaczyć.Dlatego chciałbym Was prosić o pomoc i informację czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda sprawa matryc w tym modelu.Czy tak jak wcześniej też stosowane są różne i jak je rozpoznać,która jest dobra a która niebardzo.Czy mogę jakoś sprawdzić co serwisant mi będzie chciał wcisnąć tzn data produkcji czy ilosć godzin pracy.Jezeli ktoś z Was ma informacje na temat tego tv to proszęo info.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Witam!

Chciałbym za kilka dni kupić telewizor. Jedyne kryteria niezmienne to:

- LED (wiem, że lepsze są CFL, ale nierównomiernie podświetloną matrycę jakoś zniosę)
- 46-47 cali
- biała obudowa

Reszta kompletnie bez znaczenia. Na placu boju są jedynie Sony NX700 oraz Samsung D6510. Błyszczące powłoki mnie nie przerażają, nie oglądam filmów z USB podłączonego do TV, więc możliwość odczytywania kilku formatów więcej również nie jest mi potrzebna, kształt podstawy tez mnie nie interesuje, gdyż TV powędruje na ścianę. Wiem, że pewnie wielu z Was będzie przekonywać mnie do Samsunga bo ma 3D, jednak 3D w obecnej technologii w ogóle mnie nie interesuje.

Co się liczy. Ważny jest dla mnie przyzwoity obraz, całkowity brak buczenia, otwory wentylacyjne z tyłu obudowy skierowane raczej do góry, bo TV ma przylegać ściśle do ściany, zero martwych pikseli i bezawaryjność. Nie miałem do tej pory o czynienia z Samsungiem, więc trochę się obawiam.

Jak na razie za Sony przemawia
- marka (kolejny TV tej marki i zero problemów)
- otwory wentylacyjne skierowane do góry

Wady Sony VS Samsung to:
- brak 3D
- brak DVB-S
- duże prwdopodobieństwo trzeszczącej obudowy (wg opinii z interentu)

Jeśli Samsung to zaletami dla mnie są:
- dodatek 3D (pewnie raz będzie obejrzany jakiś film dla testu jak bardzo i kiedy zaczyna boleć głowa i tyle, a koszt zakupu okularów dla całej rodziny trochę mnie przeraża)
- tuner DVB-S (fajnie pozbyć się dodatkowego dekodera, lecz głownie z myslą o FTA)

Wady Samsung vs Sony:
- otwory wentylacyjne skierowane do tyłu
- duże prwdopodobieństwo buczenia i użerania się z serwisem (wg opinii z interentu)

Co proponujecie? Moze trzecie rozwiązanie - nic i poczekac na biały wyższy model Sony, choć pytałem kilku sprzedawców z Sony Center i twierdzili, ze nic Sony nie przewiduje w bieli w przyszłej serii.


Uprzedzając pytania:
odległość od ekranu ok 3 m
jak słońce świeci w pokoju: nie swieci
Jak duży jest pokój ? 20 m
jaki masz obecnie telewizor? BRAVIA CFL
jakie programy najczęściej oglądasz? analog - cyfra 50/50
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? 50/50
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? 50/50
wolisz obraz ostry czy łagodny ? ostry
matryca błyszcząca czy matowa? bez znaczenia
preferowana wielkość telewizora? 46 cali
preferowana marka ? i tu prosze o pomoc
czego nie lubisz w telewizorach? buczenia, badpixeli, strzelającej obudowy
jakie urządzenia będą podłączone ? PS3, Ampli, laptop
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 50 tv, reszta BR, KOmp
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? tylko na wprost
czy ważne jest wifi ? nie
czy będziesz korzystać z widgetów ? nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie, od tego mam kompa
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? nie ma takiej potrzeby
ma mieć 3D ? nie ma takiej potrzeby
ma mieć slot na karty SD ? nie ma takiej potrzeby
ma mieć tuner DVB-S ? miło, ale nie koniecznie
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ? analog, mpeg4, sat, Nka
ile programów HD ? kilka
ma stać czy wisieć ? wisiec
jaka klasa cenowa ? do 4500


Dzięki
Pozdrawiam

 

tdx

New member
Bez reklam
@krzysztofradio porównywałem NX720 z D6500 w 40'' i od razu było widać słabsze kąty na sonym (im ostrzejszy kąt tym matryca zaczynała zabarwiać czerń na fioletowo) no i oczywiście brak obsługi plików wideo z którymi samsung sobie radzi bez problemów

Na + dla sonego to obraz wydawał mi się bardziej szczegółowy
 

julles

New member
Czy jest mozliwosc zapisania swoich ulubionych ustawien obrazu w tym modelu? Jakos jeszcze nie wpadlem jak to zrobic i moje ustawienia resetuja sie.
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak resetują się? może masz tryb sklepowy włączony bo tylko to jest jedyny znany mi powód dlaczego ustawienia wracają do fabrycznych

No i jeszcze za każdym razem jak wejdziesz w tryb serwisowy :)
 

murashid

New member
Witam. jestem tu nowy i mam kilka pytań, odnośnie trybu serwisowego w modelu UE55D6500. A mianowicie gdzie szukać w nim czasu pracy panelu, proszę o dokładne wskazówki gdzie po kolei wchodzić żeby to zobaczyć. I drugie pytanie czy jak się wejdzie w ten tryb to pozostaje w nim jakiś ślad w postaci np. daty i godziny czy może jakiś log a jeśli tak to też proszę o wskazówki gdzie go szukać i czy jest możliwość skasowania. I kolejne pytanie czy może wiecie co oznacza w prawym dolnym rogu jak naciśniemy przycisk info na pilocie taki kwadrat a w nim napis led tv, jest też tam jakaś bateria i wskazówka która czasem pokazuje jakąś tam wartość. Dzięki za wszelkie info
 
Do góry