Samsung TV model D6500

Cichy123

New member
Czy ten tv ma jakiś odpowiednik bez 3D. Ja i żona nosimy okulary, dodatkowe okulary do 3D nie wchodzą w grę. To co podoba mi się w tym tv to multimedialność i stylistyka.

Mam dokladnie ten sam problem.
Najbardziej chodzi mi o multimedialnosc, DVB-S (na przyszlosc), dobra jakosc obrazu z tunera Nki oraz ladny design.
Nie chce 3d ani WiFi.
Wybor padnie albo na ten LED albo na plazme panasonica P46g30 (tylko ten nie ma przegladarki, nie czyta tylu formatow plikow, brak DVB-S i bierze dwa razy wiecej pradu):hmm:
 

pawlos82

New member
Posiadam okulary 3100 oraz noszę również okulary korekcyjne i nie było żadnego problemu z oglądaniem. Te okulary są przystosowane do używania ich wraz z okularami korekcyjnymi.
 

marcinbb

New member
U ciebie może nie działa dlatego, że nie masz uaktualnionej bazy serwera DLNA. Ten serwer przy starcie buduje bazę udostępnionych plików. Jeśli później skasujesz albo zmienisz nazwę jakiegoś pliku, to w TV wciąż będzie figurował pod starą, i gdy spróbujesz go otworzyć, to TV napisze ci właśnie "nieobsługiwany format" zamiast "brak pliku". Napisz, jaki masz serwer DLNA (jaki program na jakim systemie), i jaki plik próbujesz odtworzyć (dane z MediaInfo).
Hmmm pierwszy raz odpaliłem serwer DLNA na Windows Media player 11 (XP`k) i tam przez bibliotekę ( oczywiście obsługa DLNA włączona na routerze ), i właśnie przy takim udostępnieniu pojawiał się wspomniany błąd. Odnośnie danych z MediaInfo na chwilę obecną nie posiadam ich ( jestem w fabryce ) jednak podczas próby odpalenia dowolnego filmu pojawiała się ta informacja co wskazywało by na nieuaktualnioną bazę DLNA. Po powrocie do domu postaram się ściągnąć program oferowany przez Samsunga.
 

Luki32

New member
Witam wszystkich pierwszy raz, dosyć dokładnie śledzę ten wątek prawie od samego początku i ponieważ również zdecydowałem się na zakup modelu UE32D6500, a po analizie waszych wypowiedzi mam pewne wątpliwości - postanowiłem podrążyć temat modelu D6510.
Nie daje mi spokoju brak dokładnej wiedzy (tej praktycznej) na temat różnicy miedzy modelami D6500 a D6510.
Jak ktoś wcześniej napisał na pewno różnią się one obudową (czarna/biała) i podstawką ale wydaje mi się że nie tylko, na zagranicznych forach mowa jest również np o znacznie niższym zużyciu energii.

Czy ktoś może z tu obecnych ma jakąś większą wiedzę na temat modelu D6510, bo sam wygląd nie gra roli, ale może zostały poprawione również jakieś parametry techniczne?

z góry dzięki za ewentualną odp
 

tdx

New member
Bez reklam
tylko wygląd. następny model który różni się "czymś więcej" to D6750
A z dziwnych modeli jest jeszcze D6530 i D6600
 
Ostatnia edycja:

trup

New member
Kilka postów wcześniej pisałem że chyba kupię plazmę PANASONIC ze względu na płynność ruchu i brak rozmyć. Przy drugim podejściu do TX-P42GT30 okazało się że na ustawieniu THX (pobór 165W) i płynności na max. obraz stracił na atrakcyjności. Biorąc pod uwagę cenę (3160zł), obsługę multimediów, wygląd, pobór energii, wyposażenie (2 pary okularów w cenie) zdecydowałem się na UE40D6500. Mam w związku z tym pytania:
1. Jaki ten TV "widzi" maksymalny HDD (mam zamiar kupić 2TB 3,5'' z obudową)?
2. Ktoś pisał że po podłączeniu do USB dysku TV chce go formatować - czy można zrobić np. 3 partycje i na jedną wrzucić filmy (NTFS), na drugą swoje nagrania amatorskie, zdjęcia itd. (NTFS), a trzecią zostawić na potrzeby TV czyli nagrywanie programów itd. (?)
3. Czy zarządzanie tak podzielonym dyskiem jest możliwe i wygodne?
Proszę o odpowiedź przetestowaną a nie gdybanie. Nie chcę się rozczarować po zakupie dysku.
 

marcinbb

New member
(...)
(mam zamiar kupić 2TB 3,5'' z obudową)?
Proszę o odpowiedź przetestowaną a nie gdybanie. Nie chcę się rozczarować po zakupie dysku.
Znaczy chcesz abyśmy za Ciebie kupili 2 TB dysk i przetestowali, a następnie pobawili się Partition Magic?
Czy może mamy iść do wróżki która wywróży Ci jak przeformatować dysk aby TV ogarniał 3 partycje.

Domyślam się jak to zrobić aby działało ale nie chce gdybać.
 

trup

New member
Znaczy chcesz abyśmy za Ciebie kupili 2 TB dysk i przetestowali, a następnie pobawili się Partition Magic?
Czy może mamy iść do wróżki która wywróży Ci jak przeformatować dysk aby TV ogarniał 3 partycje.

Domyślam się jak to zrobić aby działało ale nie chce gdybać.
Tak "życzliwe" odpowiedzi na forum nie są potrzebne i tylko je zaśmiecają!!! Ponadto sam już znalazłem odpowiedzi na czacie z pracownikiem SAMSUNGa - polecam tam kierować pytania techniczne. Można uzyskać błyskawiczne odpowiedzi a nie denerwować się odpowiedziami osób które chyba zazdroszczą np. dysku 2TB.
 

marcinbb

New member
Można uzyskać błyskawiczne odpowiedzi a nie denerwować się odpowiedziami osób które chyba zazdroszczą np. dysku 2TB.
Tego dysku to kto Ci pozazdrościł pracownik Sansunga, czy tego że chcesz TV kupić?
Bo gadasz tak jakby ten dysk kosztował tyle co 5 TV.

Jednocześnie dziękujemy Ci za informacje którymi się z forumowiczami podzieliłeś. A które uzyskałeś u CC.
 

Redundantor

New member
Na czym polega "że słabo". Dostałem dwie odpowiedzi 180' różne od siebie :) WTF?

Wcześniej poczytałem, że to kwestia włączenia trybu gry i ustawienia kolorów.
 

tdx

New member
Bez reklam
Na czym polega "że słabo". Dostałem dwie odpowiedzi 180' różne od siebie :) WTF?

Wcześniej poczytałem, że to kwestia włączenia trybu gry i ustawienia kolorów.

Naświetle sytuacje :)
TV nadaje się do gier sam mam podpięty na stałe D7000 do PC i PS3. Gram w GT5 i jest super, gram we wszystkie arcadówki i śmigałki jakie tylko mogą by zarówno na PC jak i PS3

Kolega Primer prosił mnie żebym zobaczył jak PES2011 wygląda na PS3 - i wygląda kiepsko, począwszy od rozdzielczości 720, problemami z płynnością, skończywszy na uproszczeniach w stosunku do wersji PC (trybuny, światła, brak AA)

Ta sama gra z PC "nabiera rumieńców". Zupełnie inna jakośc.
Oczywiście winna temu jest konwersja a nie TV....
 

panorafix

Member
Ja wczoraj miałem troszkę więcej czasu na zabawę z telewizorem i powiem,że jestem zadowolony pomimo wcześniejszych narzekań na jakość obrazu.Z ciekawości szukałem w necie jakieś ustawy dla 6500 ale na próżno.Znalazłem tylko kalibrację pełną do d7000 i taką sobie zafundowałem.Powiem,że zniknęły wcześniejsze problemy z jakimiś dużymi smużeniami i innymi problemami wynikającymi z niewłaściwych nastawów.Generalnie obraz teraz jest ok.W gry nie gram więc nie wypowiadam się.Ale podpięcie pod neta to jest to co ten TV potrzebuje,i nie zrozumie ten kto nie posiada tego kombajnu multimedialnego.Teraz mogę z czystym sumieniem polecić przeciętnemu oglądającemu,który nie lata z aparaturą pomiarową przy TV.
 

Redundantor

New member
Dzięki TDX.

To kluczowa sprawa - oceniać TV przez pryzmat dupnej gry (konwersji) nie chciałbym.

A tak z innej beczki - skąd bierzecie info na temat input laga - czy to ktoś mierzy?
 

tdx

New member
Bez reklam
Dzięki TDX.

To kluczowa sprawa - oceniać TV przez pryzmat dupnej gry (konwersji) nie chciałbym.

A tak z innej beczki - skąd bierzecie info na temat input laga - czy to ktoś mierzy?

Najprościej bierzesz monitor kineskopowy podłączasz do kompa i to samo na TV jako klon. Poźniej włączasz jakiś progam typu stoper (który mierzy czas z dokładnością do ms)
Stawiasz TV i monitor obok i robisz zdjęcie aparatem.

Rożnica w czasie pomiędzy TV a monitorem to sławny imput lag
 
Ostatnia edycja:

gemini4all

New member
Miałem okazję sprawdzić na modelu 55D6100 oraz Xbox360 jak wygląda obraz, faktycznie na wszystkich standardowych ustawieniach (dynamiczny, standard, naturalny, film) obraz mocno smuży w szybkich grach (Fifa2011, PES2011, Shift2 itp.). Pobawiłem się ustawieniami i uważam, że efekt jest bardzo dobry, a smużenia już nie zauważyłem.

Spróbujcie ustawić tv tak:
tryb film,
podświetlenie 16-18 to w zależności jak wam się podoba
jasność wedle upodobań
kontrast możliwie wysoki 80
Ostrość 65-75
Kolor 55-60
Odcień kolorów Zimny1 lub standard, co komu bardziej "pasuje"
Czerń - ciemny
Kontrast dynamiczny - najwyższy
Czerń hdmi - niski

I teraz najważniejsze!

Wyłączyć redukcje szumów oraz redukcje szumów mpeg!
Motion LED wyłączony
Motion plus ustawienia użytkownika wartość 1 i 1.

Na tych ustawieniach obraz jest dla mnie bardzo dobry, na podstawowych trybach obraz mocno smużył albo rwał, ustawienie motion plus na "wyraźny", albo "standardowy" skutkowało tym, że piłkarze byli niewyraźni i obraz smużył jeszcze bardziej. Bez motion plus, obraz przeskakiwał i smużył. Dopiero wyłączenie redukcji szumów oraz zminimalizowanie motion plus dało zadowalający efekt.

Przetestujcie u siebie. Sądzę, że model 6100 ma tą samą matrycę co 6500 tylko że mniej hz.
 
Do góry