Samsung TV model D6500

Primer

New member
Jednak PC to trochę coś innego niż konsola,po drugie zdjęcia nie oddadzą tego o czym piszę to trzeba zobaczyć.Gdybym zrobił zdjęcia wyglądałyby równie dobrze a niektóre nawet lepiej. Cały problem uwidacznia się podczas szybkich zwrotów akcji i wybijania piłki.To jest problem tych tv i nic tego nie zmieni trzeba z tym żyć albo nie kupować, jeżeli ktoś jest jeszcze przed zakupem
 

mil999

New member
O czym wy piszecie. Ja mam C6000 i nie mam żadnego smużenia. Wczorajszy mecz Legia:Arsenal w HD, obraz żyleta, płynny i wyraźny. Mam też PS2 i tam też nie widzę żadnego smużenia. Smużenie owszem jest ale na sygnale analogowym o kiepskiej jakości.
 

tdx

New member
Bez reklam
O czym wy piszecie. Ja mam C6000 i nie mam żadnego smużenia. Wczorajszy mecz Legia:Arsenal w HD, obraz żyleta, płynny i wyraźny. Mam też PS2 i tam też nie widzę żadnego smużenia. Smużenie owszem jest ale na sygnale analogowym o kiepskiej jakości.

Piszemy o serii D6500
 

keszelski

New member
Cały problem uwidacznia się podczas szybkich zwrotów akcji i wybijania piłki.To jest problem tych tv i nic tego nie zmieni trzeba z tym żyć albo nie kupować, jeżeli ktoś jest jeszcze przed zakupem

O czym wy piszecie. Ja mam C6000 i nie mam żadnego smużenia. Wczorajszy mecz Legia:Arsenal w HD, obraz żyleta, płynny i wyraźny. Smużenie owszem jest ale na sygnale analogowym o kiepskiej jakości.

To jak mam to rozumieć, że w przypadku transmisji telewizyjnej (a nie PlayStation) nowszy D6500 gorzej zachowuje się w stosunku do "starszej" wersji C6000? Samsung zrobił krok wstecz?
 

apienk01

New member
Witam
Od niedawna posiadam ten model, podłączony bezprzewodowo do sieci i serwera DLNA założonego na laptopie (minidlna na Ubuntu) i mam pytania odnośnie trzech kwestii:

1) Cyfra+
Czy da się używać samej karty w adapterze CI dołączonym do TV, tzn. bez modułu CAM Cyfry+, który jest już nie do zdobycia (sprzedaż wstrzymana w grudniu)? A jeśli się nie da, to jaki moduł kupić do Cyfry+?

2) Napisy z pliku
TV czyta napisy bez problemu, nawet z polskimi czcionkami, o ile są w osobnym pliku. Nie czyta mi natomiast napisów zawartych w plikach MKV. Poza tym napisy są mocno przesunięte w czasie w stosunku do filmu (spóźnione o kilka sekund). Czy u was też to występuje?

2) Youtube
Czy u was też przeglądarka Youtube nie wyświetla teledysków? Wpisuję nazwę zespołu i w wynikach wyskakują mi tylko jakieś nagrania z koncertów i covery. W kompie wyskakuje wszystko.

A przy okazji garść moich odkryć, o których może nie wszyscy wiedzą:

a) Wszyscy kupujący TV Samsunga dostają przez miesiąc darmowe 100 filmów dostępnych przez aplikację Ipla. Wystarczy wejść w Iplę na TV i wybrać okienko z napisem "KOD".

b) D6500 nagrywa na USB tylko programy cyfrowe. Nie chce nagrywać analogowego sygnału z anteny, a nawet z kabla. Dodatkowo niektóre pendrive'y mogą nie działać ze względu na zastosowany w nich sposób buforowania danych. Najlepiej sprawdza się dysk przenośny, ale uwaga: TV żąda formatowania.

c) Do oglądania filmów i zwykłej TV warto wyłączyć Motion Plus, który wywołuje denerwujący "efekt studia", a zwłaszcza korekcję MPEG, która sprawia, że przy statycznych scenach np. oczy i uszy aktorów wędrują im po twarzy. :-?

d) Mój D6500 nie wyrabia się z odtwarzaniem dynamicznych scen Full HD przy odtwarzaniu z pliku z dysku - ruch nie jest płynny, przeskakują klatki. Chodzi zwłaszcza o sceny, w których jest szybki panning (obrót kamery).
 

karp99

New member
Wczoraj zamieniłem D6500 na C6500 i jest to niebo a ziemia. Obraz jest o wiele stabilniejszy w C6500, smużenie niemal niewidoczne.
 

marcinbb

New member
(...)
a) Wszyscy kupujący TV Samsunga dostają przez miesiąc darmowe 100 filmów dostępnych przez aplikację Ipla. Wystarczy wejść w Iplę na TV i wybrać okienko z napisem "KOD".
(...)
d) Mój D6500 nie wyrabia się z odtwarzaniem dynamicznych scen Full HD przy odtwarzaniu z pliku z dysku - ruch nie jest płynny, przeskakują klatki. Chodzi zwłaszcza o sceny, w których jest szybki panning (obrót kamery).

Ad a) Dobrze wiedzieć i dzięki za informację.

Ad d) nie zauważyłem aby coś takiego występowało, choć kilka filmów już obejrzałem. Dziś przymierzam się do Tron 3d bo widziałem że się pojawił na wyprzedaży garażowej.
Jednak podejrzewam że to kwestia połączenia bezprzewodowego które może mieć wąskie gardło. Swoją drogą jak odpaliłeś filmy po DLNA? u mnie i nie tylko od razu krzyczy że nieobsługiwany rodzaj/format?? pliku - czy jakoś tak?
 

panorafix

Member
Też jestem za testem.Co prawda już zakupiłem to szkiełko ale na ścianie zawita pod koniec miesiąca.Cały czas męczy mnie czy warto dokładać 1500 zł do modelu wyższego 55d7000.A test by to rozwiał
 

trup

New member
Hej Primer ściągnąłem i zainstalowałem PES 2011 na PC i odpaliłem na TV - jest dużo lepiej obraz jest bardzo dokładny ładniejszy i nie ma rwania.
W fifie postacie bardzo się odcinały od tła widać było bardzo brak AA....
Jeszcze nie jestem posiadaczem ale po tym poście chyba zrezygnuję z LCD (miałem LE40A656A1). Chodzi mi o szybki ruch kamerą bo wtedy trybuny z kibicami się rozmywają - widać na załączonym 2 i 4 zdjęciu. Ktoś powie że ogląda mecz a nie kibiców. Jednak w taki sposób można łatwo sprawdzić czy TV jest szybki. Do tego tygodnia byłem przeciwny TV plazmowym ale jak zobaczyłem ruch na PANASONIC TX-P42GT30 to zachorowałem. Wstrzymuje mnie tylko migotanie obrazu szczególnie na białym tle. To mi się kojarzy z CRT 50Hz. Myślę, że to wina bardzo szybkiej reakcji plazmy ale może to jakieś ustawienie?
 

tdx

New member
Bez reklam
To tylko zdjęcia i w żaden sposób nie możesz ocenić po nich płynności :). Mi chodziło tylko o jakość i szczegółowość obrazu pomiędzy konsolą a PC.
 

apienk01

New member
Ad d) nie zauważyłem aby coś takiego występowało, choć kilka filmów już obejrzałem. Dziś przymierzam się do Tron 3d bo widziałem że się pojawił na wyprzedaży garażowej.
Jednak podejrzewam że to kwestia połączenia bezprzewodowego które może mieć wąskie gardło. Swoją drogą jak odpaliłeś filmy po DLNA? u mnie i nie tylko od razu krzyczy że nieobsługiwany rodzaj/format?? pliku - czy jakoś tak?

To nie jest kwestia wąskiego gardła sieci WIFI, bo film był odtwarzany z dysku twardego podłączonego bezpośrednio do TV. Nie jestem jednak pewien, czy to przypadkiem nie jest wada samego filmu, bo to nagranie z HDTV, mogą być błędy strumienia MPEG TS.

Przez DLNA mogę odtwarzać każdy format, jaki jest rozpoznawany przez Samsunga w urządzeniach podłączanych pod USB, czyli AVI, MKV, MP4, ASF, WMV, 3GP i MPG. Nie odtwarza tylko MOV i RMVB. Nie ma kłopotu z kodekiem h.264 AVC i dźwiękiem AC3, a nawet DTS. U ciebie może nie działa dlatego, że nie masz uaktualnionej bazy serwera DLNA. Ten serwer przy starcie buduje bazę udostępnionych plików. Jeśli później skasujesz albo zmienisz nazwę jakiegoś pliku, to w TV wciąż będzie figurował pod starą, i gdy spróbujesz go otworzyć, to TV napisze ci właśnie "nieobsługiwany format" zamiast "brak pliku". Napisz, jaki masz serwer DLNA (jaki program na jakim systemie), i jaki plik próbujesz odtworzyć (dane z MediaInfo).
 

apienk01

New member
Jeszcze jedna uwaga dla ludzi, którzy zastanawiają się nad kupnem tego TV ze względu na funkcję PVR (nagrywanie programów na urządzenie USB). Nagrania te są zabezpieczone za pomocą DRM i nie da się ich odtworzyć na innym sprzęcie niż ten, na którym je nagrano, nawet na innym D6500, ani na kompie.
 

Cichy123

New member
W MM na bielanach we Wrocku jest ten model telewizora + odtwarzacz BD-D6900 3d + 2 pary okularow 3100 za 4800zl.
Odtwarzacz zawsze mozna sprzedac tak samo jak okulary i cena wyjdzie ponizej 4000zl.
Ciekawa opcja...
 

atze

New member
Czy ten tv ma jakiś odpowiednik bez 3D. Ja i żona nosimy okulary, dodatkowe okulary do 3D nie wchodzą w grę. To co podoba mi się w tym tv to multimedialność i stylistyka.
 

tdx

New member
Bez reklam
Czy ten tv ma jakiś odpowiednik bez 3D. Ja i żona nosimy okulary, dodatkowe okulary do 3D nie wchodzą w grę. To co podoba mi się w tym tv to multimedialność i stylistyka.

Nie posiada odpowiednika w 2D na ten rok - modele najbardziej zbliżony w 2D to C6500
 
Do góry