Samsung TV model D6500

tdx

New member
Bez reklam
@keszelski - nikt za Ciebie decyzji nie podejmie, idź do sklepu zobacz ten tv zobacz inny porównaj, weź swój materiał video zobacz jak telewizor sobie z tym radzi.
Zawsze możesz poprosić Kikiego o prezentacje w domu :)
 

Stupa

New member
Posiadam 46 calowy D6500 i powiem tak... faktycznie z szybkimi piłkami sobie nie radzi... nie jest to uciążliwe można się przyzwyczaić piłkę rzecz jasna widać ale występuje lekkie smużenie. Jak dla mnie nie jest źle jak oglądałem ligę światową to widziałem piłkę co na moim starszym LCD Samsunga 32 cale bez HD Ready nawet było marzeniem :p
 

Mariow

New member
Panowie powstała tu jakaś nieścisłość pisane było że są problemy z płynnością ale podczas grania na konsoli i w konkretny typ gier, a teraz kolega Stupa pisze, że także podczas zwykłego oglądania tv to jak to wkońcu jest ??? Ja podczas oglądania np Formuły 1 nic nie zauważyłem a piłki nie oglądam.
 
Ostatnia edycja:

keszelski

New member
Panowie powstała tu jakaś nieścisłość pisane było że są problemy z płynnością ale podczas grania na konsoli i w konkretny typ gier, a teraz kolega Stupa pisze, że także podczas zwykłego oglądania tv to jak to wkońcu jest ??? Ja podczas oglądania np Formuły 1 nic nie zauważyłem a piłki nie oglądam.

"pofilozofuję" trochę - w F1 poruszający się obiekt, czyli bolid, nie jest tak kontrastowy w stosunku do tła, czyli toru. W piłce nożnej, tenisie, czy narciarstwie alpejskim, poruszający obiekt jest dość zwarty, prawie punktowy (piłka, narciarz) i porusza się na dość jednolitym i kontrastowym w stosunku do niego tle (zielona murawa, biały stok).

Dlatego wydaje się, że tu smużenie byłoby bardziej widoczne.

Przydałyby się opinie uważnych oglądaczy D6500 i dotyczące płynności w tv (HD i SD), a nie akcji z gier.
 
Ostatnia edycja:

Stupa

New member
No napisałem to co zauważyłem dlatego mam motionplusa ustawionego na wyraźny... nie zdarza się to notorycznie tylko przy szybszych akcjach, strzałach, co w polskiej lidze nie jest często spotykane :p Nie jest tak, że każdy mecz jest ciągle rozmazany postaci (piłkarze, siatkarze są bardzo wyraziści szczególnie w HD) jedynie małe przedmioty głownie piłka lubią smużyć ;)
 

Mariow

New member
Czyli dochodzimy do wniosku, że trzeba kupić tv pod swoje konkretne potrzeby i to co oglądamy, bo uniwersalnego co ma wszystko super to nie ma, każdy ma jakieś wady i kwestia co zaakceptujesz a co ci będzie przeszkadzać.
 

Stupa

New member
Właśnie oglądam górnik-śląsk i na prawdę te sytuacje ze smużeniem są tak częste, że mógłbym na palcach 1 ręki zliczyć ;) Ale za to barwa i nasycenie kolorów Klasa :) nikogo nie chcę zniechęcić ani zachęcić są to moje subiektywne odczucia, ja z zakupu tego tv jestem bardzo zadowolony dodatkowo mam neta w dużym pokoju ;)
 

Havcaaren

New member
Hotbird???

Sorki za (prawdopodobnie) spam ale krótkie pytanie...kupuję ue...d6500/7000/8000 i chcę skorzystać z cudownej opcji tunera satelitarnego - bez dekodera zewnętrznego - przez moduł CI czy jak to się nazywa (dowolna opcja Cyfrowy Polsat/N-ka/Cyfra) co zadziała??? Gdzieś przeczytałem że D6500 nie "łapie" Hotbird'a a tam są polskie platformy cyfrowe.
 

marekwinski

New member
Sorki za (prawdopodobnie) spam ale krótkie pytanie...kupuję ue...d6500/7000/8000 i chcę skorzystać z cudownej opcji tunera satelitarnego - bez dekodera zewnętrznego - przez moduł CI czy jak to się nazywa (dowolna opcja Cyfrowy Polsat/N-ka/Cyfra) co zadziała??? Gdzieś przeczytałem że D6500 nie "łapie" Hotbird'a a tam są polskie platformy cyfrowe.

spokojnie lapie, tylko trzeba w ustawieniach przestawic
 

marcinbb

New member
spokojnie lapie, tylko trzeba w ustawieniach przestawic
Jeśli pamięć mnie nie myli N`ka jeszcze nie oferuje jeszcze modułów CI ( nie mylić z TNK i TNK HD bo one proponują ). Sama N`ka paruje swoje karty z dekoderami i niestety moduł do niczego się tu nie przyda. W przypadku Cyfry plus można zakupić samą kartę i moduł będzie działało, a o Cyfrowym Polsacie nie wypowiadam się bo nie znam szczegółów.
 

pawlos82

New member
Co się dzieję, że nie mogę zaktualizować TV UE40D6500 przez internet. Mam wersję 1011, a przez neta wyskakuje, że nie ma oprogramowania do zaktualizowania.
 

vitek

New member
Jeśli pamięć mnie nie myli N`ka jeszcze nie oferuje jeszcze modułów CI ( nie mylić z TNK i TNK HD bo one proponują ). Sama N`ka paruje swoje karty z dekoderami i niestety moduł do niczego się tu nie przyda. W przypadku Cyfry plus można zakupić samą kartę i moduł będzie działało, a o Cyfrowym Polsacie nie wypowiadam się bo nie znam szczegółów.

Gdzieś czytałem że są problemy z dekodowaniem kanałów sd z paczki tvn-u korzystając z modułu polsatu.
Podobno przez to że nawalili tam tyle systemów kodowania że sprzęt głupieje.
 

Primer

New member
Właśnie oglądam górnik-śląsk i na prawdę te sytuacje ze smużeniem są tak częste, że mógłbym na palcach 1 ręki zliczyć ;) Ale za to barwa i nasycenie kolorów Klasa :) nikogo nie chcę zniechęcić ani zachęcić są to moje subiektywne odczucia, ja z zakupu tego tv jestem bardzo zadowolony dodatkowo mam neta w dużym pokoju ;)

Zgadzam się podczas transmisji tv efekt "rozdwojenia" piłki jest mniej widoczny niż podczas gry na konsoli ale jednak występuje.Wszystko zależy od szybkości z jaką leci piłka natomiast z grami konsolowymi naprawdę jest b.duży problem:-( Pozatym tak jak pisałem obraz jest super jeżeli chodzi o kolory wyrazistość
 

tdx

New member
Bez reklam
Zgadzam się podczas transmisji tv efekt "rozdwojenia" piłki jest mniej widoczny niż podczas gry na konsoli ale jednak występuje.Wszystko zależy od szybkości z jaką leci piłka natomiast z grami konsolowymi naprawdę jest b.duży problem:-( Pozatym tak jak pisałem obraz jest super jeżeli chodzi o kolory wyrazistość

Hej Primer ściągnąłem i zainstalowałem PES 2011 na PC i odpaliłem na TV - jest dużo lepiej obraz jest bardzo dokładny ładniejszy i nie ma rwania.
W fifie postacie bardzo się odcinały od tła widać było bardzo brak AA....
 

Attachments

  • IMG_5724.JPG
    IMG_5724.JPG
    102,6 KB · Wyś: 114
  • IMG_5730.JPG
    IMG_5730.JPG
    66,5 KB · Wyś: 87
  • IMG_5732.JPG
    IMG_5732.JPG
    92,4 KB · Wyś: 99
  • IMG_5740.JPG
    IMG_5740.JPG
    81,6 KB · Wyś: 103
Ostatnia edycja:

karp99

New member
Też kupiłem D6500 i tez jestem ofiarą "smużenia" w grach konsolowych i transmisjach sportowych.
Mało tego mam też monitor samsung 2370HD w pokoju i przy przełączaniu pilotem D6500 przestawiaja mi się opcje w monitorze.
Czy jest sprawdzony TV LED FULL HD w którym napewno nie ma efektu "smużenia" w grach typu FIFA , PES i w transjmisjach z meczów piłkatrskich ?
 
Do góry