Samsung TV model D6500

tomex

New member
czekam aż same się wyświetlą bo chciałbym mieć wbudowane w film i robię to programen mkvmerge i coś nie działa. filmy lecą z domowego serwera po którym ciężko póścić napisy.
 
Hej !
Panowie co powiecie na taki obraz, co mogło się stać ?

KvJtV9o.jpg


Oglądałem wczoraj mecz i nagle u góry pojawiły się jakiś paski i obraz zrobił się jakby podwójny :(
Czy to siadła matryca ?
 

oliwer4k

New member
Witam! Mam pytanko czy pilot dotykowy dodawany do npF6500 będzie współpracował z D6500? a jeżeli nie czy jest taka możliwość?Proszę o pomoc
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Wgrałem kilka godzin temu ale jak na razie zmian nie zauważyłem bo dokładnie nie sprawdzałem. Niestety nie ma changelogu od Samsunga.
 

Jacol2929

New member
No to teraz mam problemik taki : Chciałbym podłączyć słuchawki do telewizora. Mam sam telewizor - bez dekodera (moduł CL), bez wzmacniaczy, HiFi itp :)
W TV jest wyjście na słuchawki na małego Jacka ale wystarczy wpiąć w to wejście cokolwiek (nawet sam przedłuzacz do słuchawek) i wyłącza się dźwięk w głośnikach. TV zawieszony na płaskim wieszaku samsunga więc żeby podłączyć słuchawki musiałbym za każdym razem odchylać TV a jest to problematyczne. Da się to jakoś obejść ? Myslałem że podłączę na stałe przedłużacz słuchawek i jak będę chciał to podłączam słuchawki i gra muzyka. Domyślam się że jak kupię bezprzewodowe słuchawki będzie to samo - wpięcie czegokolwiek do miniJacka odrazu przełącza TV w tryb słuchawkowy. A może jakieś słuchawki bezprzewodowe z wejściem optycznym ? Ale jak TV to widzi ? Przerabiał ktoś ten temat ? Jak to ugryźć ?
Odrazu mówię że zakup jakiegokolwiek amplitunera/wzmacniacza itp odpada bo nie mam i nie chcę mieć żadnego sprzętu pod TV :)
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Efekt wyłączania głośników nie jest nowy i raczej nic z tym nie zrobisz bez ingerencji w samo gniazdo TV. Słuchawki bezprzewodowe możesz podłączyć poprzez złącze SCART (dodatkowa przejściówka znajdująca się w zestawie)(SCART). Co do słuchawek z wejściem optycznym to oczywiście są takie. Przykładowe to:
Słuchawki SONY MDR-DS6500, Słuchawki bezprzewodowe - Media Markt
SENNHEISER - SŁUCHAWKI, MIKROFONY, PROFESJONALNE SYSTEMY KONFERENCYJNE
No tanie nie są ale coś za coś.
Ewentualnie możesz pomyśleć o nadajniku bluetooth podłączonym do SCART w TV i słuchawkach bezprzewodowych bluetooth.
 
Ostatnia edycja:

Jacol2929

New member
No słuchawki za drogie troche, za drogie jak na mój cel - może gdyby tak przecinek przesunąć o jedno miejsce :) Zwłaszcza że pewności co z tego wyjdzie nie ma.
Ok, jak wrócę do domu to zobacze co tam mam za przejściówki - a napewno mam taką z podwójnym jackiem (jeden jest chyba mniejszy) i wychodzi na chinche ale chyba z 5 ich jest - czy to mi coś daje ? Bo chyba nawet jakbym to jakoś podpiał pod słuchawki bezprzewodowe to w TV trzeba przełączyć "głośnik" na "zewnętrzne" więc nic mi to nie da, tak ?
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Nic nie trzeba przełączać. Tam masz tylko wyjście dźwięku na zewnętrzne źródło tak samo jak po optyku. Sam mam wyjście z TV na amplituner po optyku i jak korzystam z amplitunera to ściszam TV. Przełączenie na głośniki zewnętrzne to nic innego jak wyłączenie tych w TV. W instrukcji masz opisane które czincze są do czego.
 

saptis

New member
Dla jeszcze zainteresowanych D6500 pojawił się nowy soft ver. T-GASDEUC-1026.0 z datą wydania 2013.09.05.

Wczoraj zastanawialem sie czy wgrac, ale nie wiem bo nie chce zeby mi przepadly wszystkie nagrania z HDD. Nie wiem czy po aktualizacji TV bedzie je nadal widzial jako swoje - moglbys napisac jak bylo u Ciebie ?
 

saptis

New member
Moze ktos inny bedzie mial okazje sprawdzic - jak co to piszcie bo nie wiem czy robic update.
Ciekawe co zmienili a najnowszym Firmware, moze wyeliminowali jakies niedorobki.
 

piotrek0604

New member
Wczoraj zastanawialem sie czy wgrac, ale nie wiem bo nie chce zeby mi przepadly wszystkie nagrania z HDD. Nie wiem czy po aktualizacji TV bedzie je nadal widzial jako swoje - moglbys napisac jak bylo u Ciebie ?

U mnie zawsze po aktualizacji softu telewizor widział pliki na HDD więc myślę, że i tym razem nie powinno być z tym problemu, chociaż najnowszego softu jeszcze nie wgrywałem i też czekam na jakieś konkretne info od użytkowników, odnośnie zmian.
 
Do góry