Samsung TV model D6500

dzikus35

New member
menu serwisowe

nie pisze bzdur czytalem o tym albo tutaj albo na elektrodzie lub jeszcze na jakims pokrewnym forum,ale przy odbiorze tv jak zmusic serwisanta zeby on sam wszedl i mi pokazal jaka matryca jest?:blagam:
 

dzikus35

New member
menu serwisowe

nie wchodzilem w menu serwisowe z racji obawy o strate gwarancji,ale czytalem tu na forum albo podobnym ze ktos mial taki telewizorek wersja 02 i mial matryce spva sam:-(sunga
 

Frytejro

New member
Tez tak mam z tym dzwiekiem jakby włączania TV i odpalania pena czy dysku zewnetrznego.. o ile na penie mi nie zalezy tak dysk teraz wypinam bo po co ma krązyc bezcelowo..
 

Marcer

New member
Witam wszystkich i proszę o pomoc.
Mój problem dotyczy właśnie współpracy, obecnie dwuletniego telewizora UE40d65000 z dyskiem twardym, obecnie WESTERN DIGITAL My Passport 1 TB. Jest to dysk bez własnego napędu, który łączy się przez USB, w wypadku tego telewizora jest wyjście USB HDD dedykowane do twardych dysków.
Telewizor ma kartę kablówki na wewnętrzny dekoder.

Mój problem polega na tym, że co pewien czas następuje coś w rodzaju awarii i nie można uruchomić dysku, wchodzę w ikonę i jest tło strony z dyskiem i niekończące się oczekiwanie (obraca się ikonka wczytywania).

Po podłączeniu do komputera i sformatowaniu można z powrotem podłączyć do telewizora i chodzi poprawnie, tj można nagrywać i odtwarzać.
Nieraz zdarza się to po miesiącu, nieraz po 4 m-cach - nie znasz dnia ani godziny. Jest to bardzo przykre, kiedy ulubiona bajka dziecka, lub film na który czekałem i nie miałem możliwości obejrzeć, a czeka na dysku na wolny wieczór nagle znika.
Lubię filmy z discovery i pokrewnych i także dużo ich nagrywam, słowem dysk jest używany dosyć często. W zasadzie tym skusił mnie ten model telewizora, tym oraz funkcjami internetowymi, 3d jeszcze na nim nie włączałem (2lata).
Mój poprzedni model to EU40B651 i byłem z niego zadowolony, kupiłem nowy dla tych 2-uch opcji.

Oczywiście cały czas zgłaszałem to na infolinię Samsunga, opiszę rady jakie dostawałem i po jakich dostosowywałem dysk.
1. Tylko jedna partycja - żadnych danych na osobnej z komputera
2. Zmienić dysk na taki bez własnego zasilania - wcześniej był Seagate 1 TB z własnym - kupiłem specjalnie drugi dysk!
3. Sformatować najpierw na komputerze potem w telewizorze.
4. Nie odłączać od tv i nie podłączać do komputera.
5. Ostatnia rada, którą opisze na końcu.

Za każdym razem dostosowywałem się do zaleceń, w 2 pkt pytałem czy jest gdzieś lista zalecacych dysków do wspołpracy, nie było.
Oprócz tego telewizor był w naprawie 3 razy z tego powodu, 2 razy zmiana płyty głównej, raz po dokładnym sprawdzeniu nie znaleziono awarii.
Jeszcze dodam, że te dwie naprawy, to dlatego, że telewizor fiksował i np sam się potrafił włączyć.
Jeszcze muszę dodać, że raz po znajomości wymieniłem dysk na nowy, taki sam, żeby wykluczyć wadę egzemplarza dysku do takich zwiech.

Ostatnia wymiana płyty to 1,5 mies temu i tydzień temu znowu awaria.
Jeszcze dodam, że kilka tych "awarii" wogóle nie zgłaszałem, bo np myślałem, że podłączenie pendriva na inny USB mogło zepsuć nagrania, za szybkie wyłączenie telewizora po ustanowieniu nagrywania, wyłączenie się telewizora (ustawione czasowo) podczas oglądania filmu z dysku itp.
Ostatni rok to cackam się jak z jajkami i nadal nic.
Tydzień temu znowu nie można wejść do nagrań, nie powiem jaka wściekłość mnie opanowała, zadzwoniłem na infolinię Samsunga a tam pan po wymienieniu co może być przyczyną i po poinformowaniu mnie, że stosuję się do tych wszystkich zaleceń, poinformował mnie, że tak po prostu jest i to się zdarza, a najlepiej kupić nowy dysk, może ten nowy będzie lepiej współpracował. !!! (dało się odczuć wredność w głosie)

Poinformowałem pana, że wcześniej przez wiele lat miałem zewnętrzny dekoder innej kablówki z wbudowanym twardym dyskiem i ani jednej awarii nie było, że w komputerze mam 7 letni dysk i też nie było awarii, że miałem inne dyski, które miały awarię, ale wysypywały się klastry, a nie nagły brak wejścia na partycję.
Odpowiedź pana to: To się zdarza i tak to jest i on mi nie zagwarantuje, że nie będzie takich awarii w przyszłości. !!!
Ja byłem zdesperowany, ponieważ został mi 1 m-c gwarancji, zapytałem, czy może telewizor jest wadliwy i trzeba go wymienić, dopóki jest gwarancja. Pan odpowiedział, ze nie wchodzi w rachubę.

No cóż piszę o pomoc do fachowców, co jest grane? Czy naprawdę ta ma wyglądać współpraca tego modelu z twardym dyskiem, że codziennie drżę, czy uda mi się obejrzeć nagrany film, czy zong?
Dysk ma 1 TB i wszystko idzie na nagrania, co za marnotrawstwo miejsca przy takich awariach nawet połowy nigdy nie zapełniłem (większość to bajki dziecka).
Nie można nawet zrobić kopii bezp. bo wszystko zakodowane.
Bardzo proszę o pomoc, za m-c kończy mi się gwarancja i wtedy to już nic nie zrobię.
 

saptis

New member
Czy Wy też tak macie, że gdy włożony jest pendrive do tv i gdy telewizor jest wyłączony, to kilka razy na dzień słychać dźwięk tak jak by się tv włączał i dioda na pendrive zaczyna migać, a na tv nic się nie dzieje ? Czy po prostu coś zaczyna się psuć. Wczoraj po raz pierwszy sam się wyłączył.

Tez tak mialem, wlaczal sie w srodku nocy, ale sam dzwiek i to dosyc glosno. Nie zwrocilem uwagi czy pendrive byl podlaczony, ale HDD na pewno.
TV na gwarancji, wiec zglosilem serwisowi - przyjechali, wymienili plyte glowna i od tego czasu nic sie nie dzieje, nawet jak do USB jest podlaczony pendrive i HDD.
 

Frytejro

New member
Ale jak sam dzwiek glosno? nie chodzi nam o to ze slychac dzwiek bez obrazu , tylko ze slychac pykniecie załaczenia tv, i wtedy przez chwile pracuje pendrive czy HDD.. ;]
 

Marcer

New member
@ up

Mam to samo (dźwięk) i dowiedziałem się, ze to tv łączy się z centralą i sprawdza czy są uaktualnienia, jak są to ciągnie
 

saptis

New member
Ale jak sam dzwiek glosno? nie chodzi nam o to ze slychac dzwiek bez obrazu , tylko ze slychac pykniecie załaczenia tv, i wtedy przez chwile pracuje pendrive czy HDD.. ;]

Tak jak napisalem TV tak jakby sie wlaczyl, ale tylko dzwiek tzn. obraz byl czarny i slychac bylo dzwiek lecacego programu/filmu i juz. Dzwiek to dziek dochodzacy z TV, a nie zadne odglosy wlaczania czy pracy HDD.

Nie ma to zwiazku z wlaczaniem TV. w celu sprawdzenia dostepnosci aktualizacji bo to akurat mialem wylaczone, cos musialo sie popsuc, albo to jakis dziwny blad - nie wiem, ale po wymianie plyty glownej juz sie tak nie dzieje.
 
Ostatnia edycja:

saptis

New member
Nie no prosze, ile razy mam pisac - dzwiek to dzwiek wydobywajacy sie z TV. Jaki dzwiek mozna zazwyczaj uslyszec z TV ? - dzwiek programu (pisalem juz wyzej) lub filmu taki jak jakies rozmowy, muzyka, efekty specjalne itp. Gdyby to byl dzwiek startupu to bym po prostu napisal.
 

Marcer

New member
Ja jeszcze wspomnę o swojej prośbie. Czy forumowicze mogliby coś napisać o swoim doświadczeniu związanym ze współpracą tego modelu z dyskiem zewnętrznym.
Interesuje mnie jaki model i czy zdarzają się problemy z odczytem danych z dysku (że tylko format).
 

Grzegorz82

New member
Co trzeba zrobić aby dźwięk z TV był odtwarzany w dolby digital a nie stereo ? bo teraz muszę za każdym razem przełączać z stereo na DD.
 

toninio

Banned
Witam !
Uruchomiłem na swoim UE40D6500 za pomocą ruSamsungTVComunicator aplikacje HbbTV, no i niby wszystko zrobiłem tak jak należy, ale nie do końca mi to wszystko działa, gdyż ikonka tv hybrydowej mi się pojawia, na 4 kanałach takich jak: tvp1 HD, tvp2 HD, tvp Info i eska TV, lecz po wciśnięciu czerwonego guzika na pilocie, po prostu nic się nie dzieje i nic się nie otwiera :(
Oczywiście kanał z danymi mam włączony, ale już sam nie wiem czy jeszcze gdzieś coś trzeba przestawić i włączyć, czy to po prostu nie będzie mi prawidłowo działać ?
Nadmienię że gdy niedawno na tvp Info, była hybrydowo nadawana stacja Żagiel TV, to mi to działało prawidłowo, a teraz znów nie mogę do tej aplikacji wejść...
Oto 2 fotki jak to u mnie wygląda:

TVP Info
WnDi1sd.jpg


eska TV
GaxIKFj.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry