Samsung TV model D6500

garibaldi

Member
Witam
Mam małe pytanie.
Mam takie TV D6500, D7000 oraz B7000. Problem polega na tym że jak włączam TV z serii D to zawsze mi ustawia się na odbiór z anteny a nie z HDMI np 3. W serii B mogłem ustawić na sztywno np by włączał się z ustawieniem aktywnego wejścia HDMI 2. Jak to zrobić w tych nowszych modelach ????
 

tiki-taki

New member
Tego się chyba nie ustawia, wydaję mi się że tv włącza się tak jak się go wyłączyło. Tak np. jest u mnie gdy wylacze tv na laczu hdmi z dekoderem to przy następnym włączeniu uruchamia się właśnie na tym hdmi, gdy wyłącze np na hdmi połączonym z konsolą włącza się na hdmi nazwijmy to 2
 

Stupa

New member
Witam! Mam pytanie... mianowicie kiedyś podłączałem laptopa pod ten model przez kabel VGA i obraz nie był na pełen ekran tzn zostawały jakieś czarne paski ale była opcja autodopasowania i później już było na pełny ekran. Teraz podłączyłem sobie mały komputerek jako Media Center i po podłączeniu przez kabel HDMI mam znów ten sam problem przy rozdzielczości 1920x1080 z każdej strony trochę brakuje do całego ekranu ale opcja w ustanieniach ekranu autodopasowanie jest niedostępna da się to jakoś zniwelować? z góry dzięki za odp.
 

mietka

New member
Witam! Mam pytanie... mianowicie kiedyś podłączałem laptopa pod ten model przez kabel VGA i obraz nie był na pełen ekran tzn zostawały jakieś czarne paski ale była opcja autodopasowania i później już było na pełny ekran. Teraz podłączyłem sobie mały komputerek jako Media Center i po podłączeniu przez kabel HDMI mam znów ten sam problem przy rozdzielczości 1920x1080 z każdej strony trochę brakuje do całego ekranu ale opcja w ustanieniach ekranu autodopasowanie jest niedostępna da się to jakoś zniwelować? z góry dzięki za odp.
Sprawdź ustawienia grafiki tego małego komputerka przy podłączeniach przez hdmi nie masz możliwości ustawień ekranu
 
Ostatnia edycja:

TomaszK

New member
Garibaldi, wystarczy jak będziesz włączał tv czerwonym przyciskiem na pilocie. wtedy włączy się ostatnio oglądane źródło. jeśli naciskasz np 1 na pilocie to włącza automatycznie kanał 1 itd.
 

Myshorex

New member
Czy jest możliwość oglądania meczy na tv d6500 za pośrednictwem portali typu meczyki.pl ?? Generalnie wymagany jest flash player i nie mogę się z tym uporać.
 

Stupa

New member
Ściągnałem najnowsze sterowniki do karty graficznej i już wszystko jest jak być powinno. Jeśli chodzi o meczyki PL to tylko w sposób podłączenia komputera/laptopa do tv tak jak ja to zrobiłem i teraz cieszę się Cyfrą + Online w jakości HD za darmo bo rodzice mają cyfrę u siebie w domu a ja odbieram sobie przez neta :)
 

Markus1

New member
Witam
Mam małe pytanie.
Mam takie TV D6500, D7000 oraz B7000. Problem polega na tym że jak włączam TV z serii D to zawsze mi ustawia się na odbiór z anteny a nie z HDMI np 3. W serii B mogłem ustawić na sztywno np by włączał się z ustawieniem aktywnego wejścia HDMI 2. Jak to zrobić w tych nowszych modelach ????
Wiem, że to w innym tv (bo mam plazmę panasa) ale jest tam taka opcja wejście do menu "tryb hotelowy". Tam się u mnie ustawiało wejście z którym zawsze startuje telewizor. Być może samsung ma także takie menu? może być ukryte pod odpowiednią kombinacją klawiszy.
 

michalsub

New member
A czy ktoś z Was miał problemy z wyszukiwaniem programów? Podłączam zasilanie, kabel antenowy, włączam wyszukiwanie a telewizor niczego nie znajduje, czy to na naziemnym, kablowym, czy satelitarnym. Samo wyszukiwanie też trwa bardzo długo - 2 godziny? Jak podepne dekoder do tv przez HDMI to kanały są. Ale sam kabel antenowy - nic. Sygnał jest, bo na kineskopowym tv znajduje.
32D6500
Spotkał się ktoś z takim problemem?
 

NiemPa

New member
Nagrywanie programów wielojęzycznych na HDD

Nagrałem na HDD kilka programów wielojęzycznych. Przy odtwarzaniu domyślnie jest angielski i trzeba przełączyć Dźwięk-Opcje nadawania dźwięku-Jęz.ścieżki dźw. na "Polski" (Angielskiego zwykle nie nagrywa). W ustawieniach: System-Język-Preferencje wszystko ustawiłem na "Polski", ale to nie pomogło. Może ktoś się spotkał z tym problemem i zna rozwiązanie.
 
Ostatnia edycja:

jun_dymek

Member
Mam dwa pytanka odnoście opisywanego Samsunga. Biorę pod uwagę zakup 55 calowego egzemplarza (drugi typ to Sharp LC 52LE830E) . Moje wątpliwości są następujące:
- czy lustrzana matryca nie jest uciążliwa?
- czy wygodnie korzysta się z multimedialnych funkcji na tym tv? Chodzi mi o to czy swobodnie można oglądać zasoby ipli, tvp, onet vod, tvn itp. serwisów? Jak to wygląda w praktyce? Czy wystarczy wejść do serwisu, wybrać film i oglądać?
 

NiemPa

New member
[...] czy swobodnie można oglądać zasoby ipli, tvp, onet vod, tvn itp. serwisów? Jak to wygląda w praktyce? Czy wystarczy wejść do serwisu, wybrać film i oglądać?

Można dość wygodnie z nich korzystać. Moja żona swobodnie sobie radzi. Dodam, że Samsung dodał IPLEX, który uważam za lepszy od IPLA przynajmniej pod kątem darmowych. Nie wiem jak Sharp, ale Samsung oferuje sporo serwisów nie tylko zbędnych. Ja często korzystam z Picasy i Youtuba, a dzieci z np. Demotywatora i gier. Warto pobawić się u kogoś na spokojnie, żeby przekonać się do zakupu.
 

Markus1

New member
Witam
Kupiłem ten tv i od wczoraj zaczynam go "obczajać". Udało mi się posortować listę kanałów dla cyfry ale mam problem z kilkoma polsatowymi. podejrzałem je w samsungowym edytorze kanałów na pc i widzę tam błędy w ustawionych parametrach. Czym to można przeedytować i poprawić? Czy da się w tym tv przeskanować 1 transponder (np po jakiejś aktualizacji kanałów)?
 

Aztea

New member
Witam, mam pytane dokupiłem do tego TV 46" kino domowe Samsunga d5550 i mam pytanie odnośnie podłączenia, podłączyłem tak:
z Dekoder UPC (1hdmi out) do kina domowego (hdmi in) i z kina (hdmi out) na TV (hdmi in).
Wszystko działa ok dźwięk z tv leci w kinie itp.
ale nie chciałbym ciągle mieć włączonego kina żeby oglądać zwykłe programy, jest opcja wyłączenia głośników kina ale kino i tak pozostaje włączone. Wyłączając kino tracę sygnał z dekodera wiec i obraz w tv.
Wiec moje pytanie jak wy sobie poradziliście z tym problemem.
 

laki2000

Member
A czy ktoś z Was miał problemy z wyszukiwaniem programów? Podłączam zasilanie, kabel antenowy, włączam wyszukiwanie a telewizor niczego nie znajduje, czy to na naziemnym, kablowym, czy satelitarnym. Samo wyszukiwanie też trwa bardzo długo - 2 godziny? Jak podepne dekoder do tv przez HDMI to kanały są. Ale sam kabel antenowy - nic. Sygnał jest, bo na kineskopowym tv znajduje.
32D6500
Spotkał się ktoś z takim problemem?

Witam. Ja miałem taki przypadek po wejściu do menu serwisowego. Reklamacja do samsunga ( oczywiście nie przyznałem się że grzebałem w m.s.). Przyjechali, wymienili całą płytę główną i po problemie.
 

krzyzak-MK

New member
Witam.Panowie dostałem dysk zewnetrzny 80 GB i chciał bgym go sprawdzic czy bede mogłna niego cos nagrac :) i czy go TV zobaczy/wykryje. Do jakiego wejscia USB go podłaczyc HDD ?? i jak uruchomic nagrywanie ?? normalnie wystarczy czerwona kropka na pilocie ?? :)
 
Do góry