Samsung TV model D6500

michoopro

New member
Witam. Widzę ,że w tej serii jest problem ze znalezieniem pedrivea który przeszedł by test wydajności do funkcji TimeShift i PVR. Ja mam ten sam problem. Z moich 3 penów tylko 1 przechodzi ten test i to dopiero za którymś razem. Wiem że można do tego użyć dowolnego dysku twardego i będzie działał. Wolałbym jednak użyć pena ze względu na pobór energii jak i tego że dysk to jest jednak urządzenie mechaniczne wrażliwe na częste załączanie i zużywające się z każdą godziną pracy. Dlatego dla zwolenników pendrivów do wyżej wymienionych funkcji może zrobilibyśmy listę działających w tej serii pendrivów? Kolega gdadam napisał ,że u niego

Działa:
Patriot Rage 32GB Quad Channel 27/25 MB/s

Ja sprawdziłem 3 peny.

Działa:
Kingston DataTraveler 100 16GB (DT100/16GB) (test przeszedł ale za którymś razem)
Nie działa:
Kingston DataTraveler 100 G2 32GB Retail (DT100G2/32GBDER)
Lexar JumpDrive Retrax 32GB (LJDRX32GASBEU)​



A czy ten Kingston DataTraveler 100 G2 32GB Retail (DT100G2/32GBDER) poza nagrywaniem działał na TV?

Kupiłem dzisiaj Kingston 16GB USB 2.0 DataTraveler DT100G2/16GB, sformatowałem pod Windowsem skopiowałem kilka filmów i tu zdziwienie - TV nie wykrywa tego pendrive'a. Za to bez trudu działa na 1 PC i 2 laptopach. Formatowałem go jak FAT32 i jako exFAT, myśląc że może tv nie 'rozumie' exFAT'a, ale nie działa na żadnym.

Sprawdzałem na UE40D6500 i UE40D5500, podobnie oba TV nie widzą starszego Kingstona 1 GB z 2004 roku - w tym przypadku zrzuciłem to na przestarzałość sprzętu.

Karty SD i micro-SD łączone przez przejściówka na USB śmigają aż miło.

Co może być powodem?
 
Ostatnia edycja:

michoopro

New member
fat exfat? Skąd sie urwaleś :p
Nie mozna po ludzku ntfs ?

Właśnie miałem kasować swój post, ale jak już odpowiedziałeś to:

Windows XP oferuje tylko te dwa systemy plików w czasie formatowania, pech chciał że zachciało mi się formatować akurat spod tego sytemu. W Win 7 i pewnie w Viście jest możliwy NTFS.
 

deywies

New member
Bez reklam
jest cala masa narzedzi do formatowania, pod kazdy system.
Jak już to mogles sformatowac w fat32 i by dzialalo, chociaz z tego co pamietam ntfs tez jest :p
 

proud

New member
Dysk to Adata 1TB Classic CH11 usb 3.0 2,5". Kupiłem w komplecie kieszeń z dyskiem (nawet nie wiem jaki dysk jest w środku). Tak jak pisałem wcześniej jak dotykam dysk ( nawet po 1 godzinie od włączenia) czuję delikatne wibracje. Według mnie dysk się non stop kręci. Jak to ma się do jego żywotności.

Dyski twarde mają żywotność rzędu ok 50000h,a raczej ich MTBF , czyli średni czas miedzy awariami.Także nie przejmowałbym się żywotnością dysku.Na marginesie, mam takiego starego seagate 40GB z serwerowni , gdzie ma nalatane ponad 55000h i jeszcze chodzi,czyli ponad 6 lat ciągłej pracy.
 

chuckXXL

New member
Jakie są możliwości sprawdzenia prędkości netu , po połączeniu tv przez wi-fi lub kablem z siecią? Czy jest inny sposób ,jak sprawdzenie w przegladarce jakiegoś speedtesta ?
 
Ostatnia edycja:

chuckXXL

New member
Chodzi mi raczej o jakąś funkcję telewizora . Okazuje się ,że do laptopa ,który stoi przy Tv mam coś ok 10-12Mb , a w tym samym czasie przeglądarka z HUBa na dowolnym speedtteście/sprawdzałem cztery/ pokazuje ok 1-2Mb i TVN player tnie się nieprzyzwoicie.

I co ciekawe wcześnie rano wszystko chodzi elegancko ,można oglądać Automaniaka nawet w HD. Wieczorem jest to niemozliwe. Czyżby były jakieś ograniczenia dostępu do serwisu TVN ze względu na zbyt dużą ilość chętnych do korzystania ? W zasadzie problemy z wieczorowym dostępem mam też przy IPLi i innych serwisach.
 

marcinbb

New member
Nie rozumiem co kolega chuckXXL chce testować prędkość neta? bo w tym samym czasie robi speedtesta i ogląda TVN Player?
Sprawdzałem na routerze podczas oglądania jakiś tam odcinków Zawody 24h, TV potrzebuje około 150kb/s. Ty piszesz że w tym samym czasie robisz speedtesta i oglądasz TVN Player? - czy może źle czytam ale widzę "w tym samym czasie". Więc wnioskuje że na moim łączu 30mbit/s też będzie się cieło podczas robienia tych 2 rzeczy na raz - oczywiście zakładając że QoS będzie wyłączony, w przeciwnym wypadku QoS i priorytety zadba o to aby dla wszystkiego było tyle ile potrzeba.

Nie wiem jakie masz łącze ale może okazać się że jakąś osiedlówkę podzieloną na kilkanaście userów bez żadnego QoS`a.
A znam taką firmę która wzięła sobie łącze 20/2 Mb/s od jakiegoś ProFuturo czy innego Energisa i dzielą to na 2 osiedla w sumie będzie ze 120 osób;) Nawet na Skype nie da się pogadać z Video ale 45 PLN trzeba płacić
 

chuckXXL

New member
Nie rozumiem co kolega chuckXXL chce testować prędkość neta? bo w tym samym czasie robi speedtesta i ogląda TVN Player?

Eee , nie jest ładnie nabijać się z nowego usera. Może jescze raz łopatologicznie a ktoś inny mi coś podpowie. Mam łącze 10Mb -stabilne i nie narzekam na połączenie, provider dostarcza net z prędkością zgodną z umową. Gdy uzywam PC nie mam problemów z siecia i jej prędkością. Natomiast z telewizorem jest różnie. Przy takim łączu tv potrafi jednego dnia idealnie odtwarzać filmy z TVN Playera w jakości HD , a innego dnia nie chce połaczyć się z siecią lub gdy już się połączy,to tnie bardzo. Brak połączenia z siecią i zacinanie pojawiają się w takich sytuacjach równiez w przypadku innych usług / IPLa IPLex itd. /
Zaznaczam ,że w tym czasie żadne inne urządzenie nie jest połączone z ruterem. Szukam przyczyny tej sytuacji i tyle. Jedyne co znalazłem , to to ,że w przeglądarce jakikiolwiek speedtest nie chce nigdy pokazać więcej niż 3Mb.
 

jun_dymek

Member
Jak to jest w końcu z wi-fi w modelu D6500? Czy posiada on w standardzie wbudowany odbiornik, ewentualnie czy w zestawie jest adapter wi-fi? W tym ogłoszeniu: SAMSUNG UE55D6500 3D + 2 PARY OKULARÓW ŚLĄSK!!! (2224517649) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. widnieje: Wireless LAN Adaptor (w zestawie): Nie. Do tej pory myślałem, że D6500 to model z wifi. Jak to w końcu jest? Z góry dziękuję za odp. Czy może ktoś polecić jakiś sklep internetowy gdzie można kupić ten konkretny model?
 

polake

New member
Eee , nie jest ładnie nabijać się z nowego usera. Może jescze raz łopatologicznie a ktoś inny mi coś podpowie. Mam łącze 10Mb -stabilne i nie narzekam na połączenie, provider dostarcza net z prędkością zgodną z umową. Gdy uzywam PC nie mam problemów z siecia i jej prędkością. Natomiast z telewizorem jest różnie. Przy takim łączu tv potrafi jednego dnia idealnie odtwarzać filmy z TVN Playera w jakości HD , a innego dnia nie chce połaczyć się z siecią lub gdy już się połączy,to tnie bardzo. Brak połączenia z siecią i zacinanie pojawiają się w takich sytuacjach równiez w przypadku innych usług / IPLa IPLex itd. /
Zaznaczam ,że w tym czasie żadne inne urządzenie nie jest połączone z ruterem. Szukam przyczyny tej sytuacji i tyle. Jedyne co znalazłem , to to ,że w przeglądarce jakikiolwiek speedtest nie chce nigdy pokazać więcej niż 3Mb.
Ja niestety mam ten sam problem, zdarza się, że laptop stojący koło telewizora pokazuje prędkość 8mb i dość niezły ping, natomiast telewizor zaraz potem pokazuje np. 0.3mb i dość długi ping. Wyłączam wszystkie inne urządzenia, które ciągną net (laptop, PC, telefon) i niewiele to daje. Mam dość dużą odległość tv od routera, ale nawet jak przełączyłem router bliżej, to nie było większej różnicy, dopiero podłączenie po kablu dało zadowalające rezultaty.

Czasem na tvn playerze (w zasadzie tylko z tego serwisu korzystam) można obejrzeć coś w całości, a czasem się co chwila rwie połączenie i wraca do głównego menu. Natomiast na laptopie (też wifi) wszystko śmiga bez problemu.

Podejrzewam, że po prostu moduł wifi w tym tv jest kiepski. :-?
 

marcinbb

New member
Panowie chuckXXL i polake
Piszecie że provider dostarcza stabilne 10mb/s a wg testu nie przekracza 3mb/s więc czegoś nie rozumiem? Stabilne ale nic na to nie wskazuje :)
Żaden z Was nie napisał czy TV łączy się kablem czy po wi-fi ale zakładam że po wi-fi, podłączcie kablem i sprawdźcie. Tyle z mojej strony nie będę wróżył z fusów i zgadywał bez konkretów nie ma odpowiedzi, tak samo jak nie wiem ile sieci wi-fi macie w okolicy, na których kanałach... będą konkrety będziemy myśleli teraz nie ma nad czym się zastanawiać.

A stwierdzenie polake: "Podejrzewam, że po prostu moduł wifi w tym tv jest kiepski. :???:"
Podejrzewam że nie przeczytałeś nawet postu powyżej który mówił o standarcie "N"
 
Ostatnia edycja:

polake

New member
Panowie chuckXXL i polake
Piszecie że provider dostarcza stabilne 10mb/s a wg testu nie przekracza 3mb/s więc czegoś nie rozumiem? Stabilne ale nic na to nie wskazuje :)
Żaden z Was nie napisał czy TV łączy się kablem czy po wi-fi ale zakładam że po wi-fi, podłączcie kablem i sprawdźcie. Tyle z mojej strony nie będę wróżył z fusów i zgadywał bez konkretów nie ma odpowiedzi, tak samo jak nie wiem ile sieci wi-fi macie w okolicy, na których kanałach... będą konkrety będziemy myśleli teraz nie ma nad czym się zastanawiać.

A stwierdzenie polake: "Podejrzewam, że po prostu moduł wifi w tym tv jest kiepski. :???:"
Podejrzewam że nie przeczytałeś nawet postu powyżej który mówił o standarcie "N"
Podłączam po kablu:
tv 8mb
laptop 8mb
PC 8mb

podłączam przez wifi:
tv 0.3mb (test przeprowadzony przy wyłączonych innych urządzeniach pobierających net)
laptop 8mb

laptop i tv stoją koło siebie. To chyba mam prawo twierdzić, że prędzej coś jest z modułem wifi nie tak, a nie z łączem.

Tnie się nie tylko tvnplayer, tnie się też np. Explore3d (po wifi, bo po kablu nie tnie).
 
Ostatnia edycja:

marcinbb

New member
A teraz bardzo proszę odpowiedz sobie na to:
"Podłączam po kablu: tv 8mb"
"podłączam przez wifi: tv 0.3mb"
"Mam dość dużą odległość tv od routera"
"laptop i tv stoją koło siebie."
Od siebie dodam - odnośnie Twojego ostatniego stwierdzenia to tak jakbyś położył 2 komórki obok siebie i mają 2 różne sygnały... a jakby były podłączone do 1 anteny miały by ten sam.... Ale pytałem też o inne rzeczy na które już nie odpowiedziałeś. Reasumując podłącz po kablu albo kombinuj z wi-fi - zmień kanał, przestaw wi-fi BLIŻEJ, zwiększ moc wyjściową z routera o ile nie jest maksymalna.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Nie sprawdzałem jakie mam transfery na tv. Na początku miałem TV działający po wifi a teraz jest wpięty w siec lan do switcha 1Gb, do niego Netgear Stora MS2000 z dwoma dyskami 2TB każdy i kartą 1Gb, do tego wpiety w switcha HD Player Ariva 310 z dyskiem 2TB i karta 1Gb. Ariva połączona z TV po HDMI. Switch dostaje neta UPC 25Mb/s z routera (standard N). Do tego laptop Asusa w standarcie N po wi-fi i karta lan 1Gb wpięty w sieć. Odtwarzanie FHD i po lanie i wifi (All Share) na tv działa bezproblemowo. Miałem kiedyś przycięcia po wifi 1080p jak stary router działał tylko w G. Na TVN Player w maksymalnej rozdzielczości zdarzają się czasem przycięcia a raczej buforowanie strumienia (obracające się kółko). Karta w TV dział dobrze i jeśli ktoś ma problemy to proponuje sprawdzić wszystkie ustawienia sieci.

P.S. Dołączam się do wypowiedzi przedmówcy. Im więcej sygnałów wifi w pomieszczeniu to tym więcej zakłóceń. Sprawdź na którym kanale pracuje twój router i czy nie masz nakładającej się innej sieci np od sąsiada. Wybrałem kanał wolny od jakiekolwiek sieci. Miałem kiedyś router 2 metry od TV ale musiałem zmniejszyć moc sygnału bo miałem zrywanie połączeń. Teraz TV w dużym pokoju a router w kuchni. Pamiętaj że szyfrowanie tez spowalnia. Jak masz wolny router to możesz mieć rwania. Teraz za niecałe 90zł możesz miec router w standarcie N 300Mb/s po wifi jak trochę dorzucisz to ze switchem 1Gb.
 
Ostatnia edycja:
Do góry