Samsung TV model D6500

laki2000

Member
Witam. Mam podłączony twardy dysk do telewizora gniazdo usb hdd. Pytanie brzmi. Na dysku cały czas świeci się dioda. Czy to oznacza, że dysk cały czas pracuje? Jeżeli tak to czy ma to wpływ na jego żywotność? Dysk Adata 1Tb usb 3.0
 

jurekl14

New member
Witam, mam pytane dokupiłem do tego TV 46" kino domowe Samsunga d5550 i mam pytanie odnośnie podłączenia, podłączyłem tak:
z Dekoder UPC (1hdmi out) do kina domowego (hdmi in) i z kina (hdmi out) na TV (hdmi in).
Wszystko działa ok dźwięk z tv leci w kinie itp.
ale nie chciałbym ciągle mieć włączonego kina żeby oglądać zwykłe programy, jest opcja wyłączenia głośników kina ale kino i tak pozostaje włączone. Wyłączając kino tracę sygnał z dekodera wiec i obraz w tv.
Wiec moje pytanie jak wy sobie poradziliście z tym problemem.

Nie. Dekoder UPC do HDMI-1 w TV a kino do HDMI-2 w TV. Dodatkowo podłączenie dźwięku światłowodem z dekodera do kina ( lub z tv do kina)
 

krzyzak-MK

New member
Pany jest problem hmmmm. Przed reinstalka systemu miałem uruchomiona fukncje ALLShare i wszystko smigało. Teraz zainstalowałem od nowa All i w ni hu.....a nie chce nic ruszyc. Komp nie widzi TV,nie moge dodac zadnego folderu do udostepnionych itd itd. Dodam tez ze wyłaczałem zapory itp :( Ktos poradzi ?? moze czegos nie zainstalowałem jeszcze.....sam juz nie wiem :(:(
 

Frytejro

New member
Ile masz filmów w tym katalogu?? jak masz 50 giga to dlatego. Stwórz nowy katalog i jego dodaj do allshare i na raty po jednym filmie pakuj pliki i odswierzaj co chwile. allshare u mnie przy 30giga sie zapychal.. niby nie dodawal, ale jak zostawilem na 2 godziny to sie zaladowało :D
 

proud

New member
Witam. Mam podłączony twardy dysk do telewizora gniazdo usb hdd. Pytanie brzmi. Na dysku cały czas świeci się dioda. Czy to oznacza, że dysk cały czas pracuje? Jeżeli tak to czy ma to wpływ na jego żywotność? Dysk Adata 1Tb usb 3.0


Jeśli telewizor jest włączony ,to dysk pracuje cały czas.Ja mam podłączonego Seagate GoFlex 500GB cały czas ,część dysku jest jako dane (filmy,teledyski..)druga zaą pracuje jako nagrywarka PVR.Gdy wyłączasz TV znika napięcie z zasilania dysku
 

krzyzak-MK

New member
Ile masz filmów w tym katalogu?? jak masz 50 giga to dlatego. Stwórz nowy katalog i jego dodaj do allshare i na raty po jednym filmie pakuj pliki i odswierzaj co chwile. allshare u mnie przy 30giga sie zapychal.. niby nie dodawal, ale jak zostawilem na 2 godziny to sie zaladowało :D
jesli to była do mnie odpowiedz to nie mam filmow tylko zdjecia. Jakos ogarnołem zekomp widzi TV aleeeeeeeee kurkaaaaaaa nie moge dodac folderu do udostepniania. Cały czas w programie wyskakuje ze BLAR FOLDERU DO UDOSTEPNIENIA. No i przy uruchamianiu programu all share sprawdzanie jest serwer udostepniania i i nie moze sie połaczyc. Nie kumamm o co chodzi ...o jaki serwer .a aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :( ps: musiałem krzyknac :)
 

makomako

New member
Witam! Jestem bardzo zainteresowany samsungiem 40d6500. Ciągle mi tylko ten TV w głowie ze względu na jego wygląd!

Tak teraz wbiłem na to forum i zaczynam się nad nim zastanawiać, dlaczego?
TV w 70% ma służyć do gier na ps3, głównie FPS jak Battlefield 3 - pytanko, jak ten TV się sprawuje przy grach na konsole? W 30% ma służyć do oglądania filmów z dysku w jakości 1080p czyli FullHD wiadomo. Warto go kupić czy zainwestować w coś innego?
Obecnie mam plazmę 37 Panasonica która w grach sprawuje się wyśmienicie.

Proszę o odp. Bardzo interesuje mnie zachowanie TV w grach!
 

Frytejro

New member
jak dla mnie to d6500 jest ladniejszy od d7000. seria 7 juz ma za cienka i nei ten kolor ramki - taki babski juz ten tv jest ;). Oczywiscie widomo ze obraz pewnie w niektorych momentach zauwazalnie lepszy.

CO do ps3 - ja uzywalem do xboxa i jest super. Do PC rowniez to najlepsze rozwiazanie.. tylko przy pc trzeba pobawic sie ustawieniami by to mialo rece i nogi. Gdzies czytalem ze wystarczy albo wszystko powylaczaac z ulepszaczy, albo zmienic nazwe HDMI na PC - wtedy tv zmienia dl adanego HDMI ustawienia dla PC i juz smiga az miło - jak ja podpinałem to nie wiedzialem o tym ale ustawilem recznie wszystko ok.
 

laki2000

Member
Nie prawda, po czasie nieużywania dysk się wyłącza

Witam.
Mój też się nie wyłącza (dioda świeci światłem ciągłym, a jak dotknę dysku mam wrażenie że pracuje - delikatne wibracje.) Jeżeli się nie wyłącza to jak to działa na jego żywotność. Nie uśmiecha mi się ciągłe podłączanie i odłączanie dysku od TV. A może coś trzeba zmienić w ustawieniach TV aby nie podawał napięcia na dysk.
 

mik99

New member
Panowie mam problem. Ni to stąd ni to z owąt TV przestał działać. Włączy się na chilę pojawi się obraz po czym TV się ponownie uruchamia. Nie działają żadne przyciski z pilota do TV oraz panelu dotykowego w TV. Co się dzieje?.
 

deywies

New member
Bez reklam
Witam.
Mój też się nie wyłącza (dioda świeci światłem ciągłym, a jak dotknę dysku mam wrażenie że pracuje - delikatne wibracje.) Jeżeli się nie wyłącza to jak to działa na jego żywotność. Nie uśmiecha mi się ciągłe podłączanie i odłączanie dysku od TV. A może coś trzeba zmienić w ustawieniach TV aby nie podawał napięcia na dysk.

No u mnie tez dioda sie swieci (dysk w gotowości), ale sam dysk (nie kieszen) się wyłącza po jakis 5min nieużywania. Jeżeli Twój nie, to kwestia kieszeni albo samego dysku.
 
Ostatnia edycja:

laki2000

Member
No u mnie tez dioda sie swieci (dysk w gotowości), ale sam dysk (nie kieszen) się wyłącza po jakis 5min nieużywania. Jeżeli Twój nie, to kwestia kieszeni albo samego dysku.

Dysk to Adata 1TB Classic CH11 usb 3.0 2,5". Kupiłem w komplecie kieszeń z dyskiem (nawet nie wiem jaki dysk jest w środku). Tak jak pisałem wcześniej jak dotykam dysk ( nawet po 1 godzinie od włączenia) czuję delikatne wibracje. Według mnie dysk się non stop kręci. Jak to ma się do jego żywotności.

Aha. Jak oglądam np. film z dysku to dioda miga.
 

laki2000

Member
Panowie mam problem. Ni to stąd ni to z owąt TV przestał działać. Włączy się na chilę pojawi się obraz po czym TV się ponownie uruchamia. Nie działają żadne przyciski z pilota do TV oraz panelu dotykowego w TV. Co się dzieje?.

Wyłącz z prądu na 5 minut może pomoże. Ewentualnie przycisk Exit na pilocie przytrzymaj około 15 sekund.
 

KaDet

New member
Współpraca UE32D6500 z Galaxy S Plus

Koledzy pomóżcie ;-) kilka dni temu zakupiłem TV SAMSUNG UE32D6500 i mam problem z ustanowieniem połączenia między nim a posiadanym również smartfonem Galaxy S Plus w celu udostępnienia plików lub korzystania z aplikacji Samsung Remote Control. Zarówno telewizor jak i smartfon posiadają aplikację Allshare, korzystają z jednego punktu dostępowego (router) – telewizor podłączony jest przewodowo (połączenie LAN działa - TV ma dostęp do treści z internetu) a smartfon korzysta z WiFi, niestety urządzenia się nie widzą (ani smartfon nie wyszukuje telewizora ani telewizor nie widzi żadnych urządzeń) – gdzie szukać rozwiązania tego problemu? Dodam tylko, że posiadam również Galaxy Ace i tu również występuje podobny problem.


Kolejnym problemem jest połączenie bezprzewodowe (WiFi) w/w telewizora z internetem. TV wyszukuje moją sieć – moc sygnału jest OK, ja wpisuje właściwe hasło (klucz zabezpieczający wpisywałem kilka razy i na pewno nie doszło do pomyłki), TV pobiera informacje o IP, Bramce itp. ale niestety połączenie jest za każdym razem nieudane. Dotychczas z żadnym urządzeniem nie miałem problemu – oba smartfony Samsunga łączą się bezprzewodowo z tą siecią bez żadnych problemów, także laptop łączy się za każdym razem. W czym tkwi problem?




Dodam tylko, że przy pierwszym podłączeniu TV był podpięty przewodowo do internetu, zgodziłem się na wyszukanie ewentualnego najnowszego oprogramowania a więc zakładam, że jest ono uaktualnione. Telewizor po uzyskaniu połączenia LAN utworzył w komputerze ikonę widoczną w zakładce połączenia sieciowe. Instalowałem na komputerze aplikację SAMSUNG PC Share Manager – nie wiem po co ale już wszystkiego próbowałem.


Przekopałem trochę ten wątek ale nie znalazłem odpowiedzi. Pozdrawiam.
 

Cros

New member
Witam
Mi wczoraj po włączeniu TV sam zaktualizował się soft z wer. 1016 do 1018. Wyskoczyło info czy chcę zaktualizować. Mam podłaczone przez wifi. Łącze ma 6mbs. Oglądałem film z iplex i było OK może raz się przycieło. Dzieci oglądają bajki i też OK bez przycinania. Mam takie pytanie czasami np przy oglądaniu meczu HD tak jakby piłka się rozmazywała, czy to wina TV czy kanału
 

Stupa

New member
Witam
Mi wczoraj po włączeniu TV sam zaktualizował się soft z wer. 1016 do 1018. Wyskoczyło info czy chcę zaktualizować. Mam podłaczone przez wifi. Łącze ma 6mbs. Oglądałem film z iplex i było OK może raz się przycieło. Dzieci oglądają bajki i też OK bez przycinania. Mam takie pytanie czasami np przy oglądaniu meczu HD tak jakby piłka się rozmazywała, czy to wina TV czy kanału

Telewizora... wyłączenie Motion Plus w tym TV daje dużo obraz jest bardziej naturalny i się mniej rozmywa np. piłka w szybkich ujęciach :)
 
Do góry