Samsung TV model D6500

peys

New member
wlasnie kupilem to cudo.mam pytanie odnosnie kursora myski w przegladarce, czy obsluba tego jest tylko z pilota? to bardzo niefajne! mozna myszke jakos inaczej sterowac?
 

NiemPa

New member
Używanie przeglądarki lepiej sobie darować, chyba że chcesz się nerwicy nabawić. Za taką przeglądarkę to powinni karać.
 

riki32

New member
Opinia

PHP:
Witam wszystkich serdecznie..mam swoja własna ocenę tego co ogólnie przewija się przez cały ten watek...ustawienia..problemy ..coś jest nie tak..itp...sam jestem posiadaczem D6750 i praktycznie nie widzę wad...sygnał mam z C+ a dekoder to dreamsky 256..obraz w HD..zabija..!!! a w programy w 3D SBS jakie oferuje cyfra i inni operatorzy jak SKY 3D itp są rewelacyjne ..sadze ze porady typu..a ja mam takie ustawienia...czy ktoś mi pomorze itp..są bez sensu..dlaczego...bo każdy ma inne upodobania..inaczej to widzi...u każdego inaczej stoi telewizor..siła sygnału jest u każdego inna i wiele innych czynników na które nikt nie ma wpływu..2 sprawa.. mająca wielki wpływ  jest to tzw efekt..falowy...czytam forum i widzę..a ten ma jakiś problemy z płynnością ruchu...dźwiękiem..kolorami itp...a ja nie...ale potem coś zauważam  (siła sugestii) ...i tak ja tez to mam !!!...itd...im więcej czytam tym więcej widzę...:) telewizor jest wysokiej klasy..ma szereg bajerów typu AllShare itp..sam używam Serviio i jestem bardzo zadowolony ..przesyła bez problemowo..a jeśli czasami TV coś nie chce przeczytać..MKV to od tego mam dreamskay-a..i po problemie..gram na Xboxie...1080P 60HZ obraz jest tak stabilny i wyraźny ze podczas szczelanek widzę jak odstrzeliwuje muchom jajca...wiec jest ok..sami przyznacie ze jeśli prędzej czegoś nie widziałem i mi to nie przeszkadzało...wiec tego nie ma ...:)
Pozdrawiam i życzę wspaniałego oglądania meczy....w HD...obraz zabija :)
 

divt

New member
Posiadam model ue46d8000- egzemplarz wykazuje poważne braki w podświetleniu matrycy... serwis Samsung wad nie chce wyeliminować stwierdzając ze mieszczą sie w granicach normy (norma to +/- 30%!!!!). Wydałem 6 tyś zł i zostałem z telewizorem na którym zamiast oglądać 'niesamowity obraz' cały czas widzę jego wady (np pionowa linię przebijającą nawet w jasnych scenach w odległości ok 30cm od lewej krawędzi(!!!))
 

fula

New member
Posiadam model ue46d8000- egzemplarz wykazuje poważne braki w podświetleniu matrycy... serwis Samsung wad nie chce wyeliminować stwierdzając ze mieszczą sie w granicach normy (norma to +/- 30%!!!!). Wydałem 6 tyś zł i zostałem z telewizorem na którym zamiast oglądać 'niesamowity obraz' cały czas widzę jego wady (np pionowa linię przebijającą nawet w jasnych scenach w odległości ok 30cm od lewej krawędzi(!!!))

Dlatego mamy D6500 :) Pisz na wątku D7000 i D8000 i do rzecznika konsumenta, mieści się w każdym urzędzie miasta i gminy.
 

Markus1

New member
Jestem mocno zainteresowany tym modelem tv w rozmiarze 40". Obawiam się tylko jakości obrazu (różne komentarze na forum), a przekonuje mnie obsługa tv sat oraz wąska ramka. Śmieszne może ale dzięki temu w miejscu gdzie normalnie stanęła by 37" może być czterdziestka, a to robi różnicę. Prosze tylko o info czy obsługa tv sat od cyfry jest możliwa przy konwerterze, który obsługuje równocześnie Astrę i Hotbirda (współpraca z disec).
 

divt

New member
dziękuje za odpowiedz (na pewno skorzystam z tej opcji rozwiązania sytuacji) sam model to jedno... drugie to podejście firmy Samsung do swojego klienta... 'kup a później martw się sam!'
 

fula

New member
Jestem mocno zainteresowany tym modelem tv w rozmiarze 40". Obawiam się tylko jakości obrazu (różne komentarze na forum), a przekonuje mnie obsługa tv sat oraz wąska ramka. Śmieszne może ale dzięki temu w miejscu gdzie normalnie stanęła by 37" może być czterdziestka, a to robi różnicę. Prosze tylko o info czy obsługa tv sat od cyfry jest możliwa przy konwerterze, który obsługuje równocześnie Astrę i Hotbirda (współpraca z disec).

Tak tuner satelitarny w tv obsługuje diseqc 1.2 i USALS(diseqc1.3).
Jest też możliwość sterowania obrotnicą z poziomu TV.
 

CzarnaPłyta

New member
Faktycznie wygląda to nieciekawie. Dziś natomiast w moim D6500 zauważyłem dziwne skośne mikro linie widoczne z bliska oraz 4 lekko szarawe plamy wielkości 4-5cm nie wiem co o tym myśleć, problem występuje na sygnale z bd jak i tv hd czy konsoli..jeszcze 3 dni temu było wszystko ok. Matryce miałem wymienianą w styczniu, jak teraz znowu wyjdzie jakaś usterka to już postanowione - po naprawie gwarancyjnej tv idzie na sprzedaż.
 

riki32

New member
PHP:
[QUOTE="tiki-taki, post: 760769, member: 209677"]Tylko różnica jest taka że Twój tv ma micro dimming a to jest bardzo duża różnica w obrazie więc wypowiadanie się w temacie D6500 nie ma sensu.[/QUOTE]

Gdy kupowałem 6750 sprzedawca od razu zaznaczył ze jest to model wyposażony w micro dimming i jest to topowy model serii 6xxx wiec sadze ze tak samo zalicza się do 6500 jak i do 6510 itp...zresztą nie było żadnej różnicy w cenie  (ówcześnie) pomiędzy 6500 a 6750 a w szczerej rozmowie z nim powiedzal ze..głupota jest dopłata do 7000 lub 8000 bo tak naprawdę różnica jest tylko w matrycy 200Mz ..widoczne ale jeśli by się miało postawione kolo siebie 2 modele 100 i 200 Hz i to nie zawsze :)
silą takiego Tv (6750) i zapewne całej Seri 6xxx-- nie jest obraz SD..ale HD i to z dobrego źródła ..wtedy telewizor rozwija skrzydła i trudno się oprzeć czasami wrażeniu ze...zęby się chłodzą...bo szczeka się nie domyka :) Znajomy ma panasonica...LCD dal ok 5K ale jak przyszedł do mnie pograć na Xboxie..i jak zauważył ze gry się nie rozmazują i matryca nadarza nawet w wyścigówkach itp  ..szybkie sekwencje...to przyznał ze to naprawdę udany model...jego zresztą jest jak trumna..wielki czarny i ciężki  a ramka ma chyba z 5 cm:)
 

tiki-taki

New member
PHP:
Gdy kupowałem 6750 sprzedawca od razu zaznaczył ze jest to model wyposażony w micro dimming i jest to topowy model serii 6xxx wiec sadze ze tak samo zalicza się do 6500 jak i do 6510 itp...[/QUOTE]
No widzisz niestety nie, to że seria ta sama nie znaczy że wszystkie modele tej serii są takie same i nie zrozum mnie źle bo nie chce Ci odpisywać złośliwie ale jak tego nie rozumiesz to może podam Ci to na innym przykładzie. Mercedes klasy S to wiadomo wszystko co najlepsze w mercedesie ale model S300 to nie to samo co S600 chociaż wygląda tak samo różni się i jednak w użytkowaniu to nie to samo.
 

riki32

New member
No widzisz niestety nie, to że seria ta sama nie znaczy że wszystkie modele tej serii są takie same i nie zrozum mnie źle bo nie chce Ci odpisywać złośliwie ale jak tego nie rozumiesz to może podam Ci to na innym przykładzie. Mercedes klasy S to wiadomo wszystko co najlepsze w mercedesie ale model S300 to nie to samo co S600 chociaż wygląda tak samo różni się i jednak w użytkowaniu to nie to samo.

PHP:
Ok masz racje to nie to samo..ale czytając posty...przynajmniej te początkowe ..to wielu napisało ze to TYLKO mikro drimming...niczym więcej się nie rożni i o ile tłumacząc to dosłownie ..różnica polega na automatycznym wyciemnieniu obszarów w celu zwiększenia czerni --a co do  mojego 1 postu...to tylko jeden z powodów na które się skaża nabywcy...reszta funkcji jest bez zmian..jak bym w mercedesie mial inny wydech..to bym chyba sie skarzyl sie na przednie oświetlenie ?:)
 

Frytejro

New member
czyli faktycznie tak na oko ogladajac cos to ta technologia micro dimming jest widczona w uzytkowaniu i spelnia swoje zadanie lepszej czerni i bieli?
 

fula

New member
Tylko różnica jest taka że Twój tv ma micro dimming a to jest bardzo duża różnica w obrazie więc wypowiadanie się w temacie D6500 nie ma sensu.

Micro dimming jest to zwykłe zmniejszenie podświetlenia, różnica by była duża gdyby matryca była typu Full Led (strefowe oświetlenie), przy Edge Led (krawędziowe oświetlenie) niema to istotnego znaczenia. Co jedno przyciemnisz, drugie słabo oświetlisz, takie wnioski wyciągam z tej technologi w Edge Led.
Dodatkowy bajer aby cenę podnieść.
 
Ostatnia edycja:

tiki-taki

New member
jak bym w mercedesie mial inny wydech..to bym chyba sie skarzyl sie na przednie oświetlenie ?:)

He he dobre to :)
Z drugiej strony jak tak czytam o tych samsungach i to nie tylko o 6500 coś mi się wydaje że ta firma zamiast dobrze sprawdzić produkt to zwyczajnie chcą go tylko jak najszybciej sprzedać bez dodatkowych kosztów.. Najbardziej to zastanawiają mnie posty typu a jaką masz matryce, no bo przecież przy zakupie sprzedawca nie pyta z jaką matrycą pan chce kupić tv z tańszą czy z lepszą i cena dla Kowalskiego również się nie różni więc jest to takie trochę nabijanie w butelkę moim zdaniem.
 

riki32

New member
He he dobre to :)
Z drugiej strony jak tak czytam o tych samsungach i to nie tylko o 6500 coś mi się wydaje że ta firma zamiast dobrze sprawdzić produkt to zwyczajnie chcą go tylko jak najszybciej sprzedać bez dodatkowych kosztów.. Najbardziej to zastanawiają mnie posty typu a jaką masz matryce, no bo przecież przy zakupie sprzedawca nie pyta z jaką matrycą pan chce kupić tv z tańszą czy z lepszą i cena dla Kowalskiego również się nie różni więc jest to takie trochę nabijanie w butelkę moim zdaniem.

Miałem to zrobić po zakupie..naczytałem się oczywiście ze są rożne matryce ..chińskie itp..i każda ma inne wady i zalety...ale jak odpaliłem 6750 i ustawiłem na oko parametry ...to stwierdziłem ze możne być ona nawet z ...afryki..:) bo świeci rewelacyjnie oczy bolą ..czasami ( mam ustawiony tryb dynamiczny i dopalacze ) zresztą samsung to zlepek innych firm i nie ma dla mnie osobiście znaczenia jakie części są w środku...byle działały prawidłowo..tak jak mam to obecnie ..słynny clou ding..występuje oczywiście ale jeśli to widzę to jedynie jak jest całkowicie czarne tlo ( a niby kiedy ono takie jest podczas normalnego użytkowania..?????) jedynie jak zmieniam źródło np z dekodera na xboxa...i to przez 2 sek bo potem chyba włącza się mikro dimming i robi sie całkowicie czarno..jak by prąd wyłączyli..i załącza się Xbox...i jeszcze jedno na moje to nie wina matrycy itp...to po prostu wadliwe odprowadzenie i nierównomierne rozprowadzenie ciepła pod obudowa...zresztą czepiają się Ci co wiedza o TYM reszta myśli ze tak powinno być :) i maja racje to nie wada...bo widać bardzo ..bardzo...rzadko --o ile wogole widać...:)
 
Do góry