Samsung TV model D6500

Madas

New member
Bez reklam
Jezeli chcesz analogowe glosniki podlaczyc pod cyfrowe zlacze w TV to raczej bedziesz potrxzebowac takie cos

Fiio D3 Konwerter Audio Toslink S/PDIF ANALOG RCA (2175801573) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

aczkolwiek tylko stereo, i jak to sie sprawuje to nie wiem. To chyba najtańsze rozwiazanie
bo mi tylko na stereo zależy na tym opieram słuchanie muzyki i od czasu do czasu oglądnę film zdecydowanie częściej słucham muzy z TV ( programy muz, YT, smart TVogólnie ) wszystko w stereo
ciekawe jak to przekazuje dźwięk
 

Myshorex

New member
Proszę o pomoc. Nie mogę połączyć pc z tv za pośrednictwem kabla dvi-hdmi. Ze strony pc wszystko jest ok bo windows widzi tv jako po prostu samsung ale wybierając źródło w tv nic się nie dzieje. Obraz nie pokazuje się ani w opcji PC ani HDMI1/DVI. NIe mam pomyslu może ktoś doradzić jak to rozwiązać.
 

jurekl14

New member
1. podłączyć sygnał z innego źródła pod HDMI np tuner, odtwarzacz.
2. podłączyć inny komputer
3. wymienić kabel
4. wezwać serwis
 

Sluper

New member
Witam. Zastanawiam się właśnie nad zakupem telewizora do 3 tys. zł. Mógłby mi ktoś doradzić odnośnie tego modelu i podsumować czy faktycznie warto go kupić czy raczej sobie go odpuścić. Obecnie mam kablówkę ze słabym sygnałem bo to sieć wyłącznie w blokach gdzie jest 250 abonentów. Ale w momencie jak kupiłbym tv, zdecydowałbym się na telewizję na kartę z dekoderem HD. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam
 

fosciu

Member
Sluper zdecydowanie odradzam Tobie zakup tego Tv. Ogólnie obraz jest ok ale przy scenach dynamicznych ten tv nie wyrabia (prawdopodobnie za słaby procesor) wystarczy prześledzić ten wątek i będziesz wiedział o czym mówię poza tym od nowości mam dwa (na razie tylu się dopatrzyłem) hotpixele;/;/
Radziłbym Tobie trochę dołożyć i kupić Sharpa 830 lub a nawet bardziej Panasonica G30 (50cali na ceneo znajdziesz za 3044zl) to plazma ale wogóle nie zwracaj na to uwagi!!!!! pozdrawiam
 

fula

New member
Witam. Zastanawiam się właśnie nad zakupem telewizora do 3 tys. zł. Mógłby mi ktoś doradzić odnośnie tego modelu i podsumować czy faktycznie warto go kupić czy raczej sobie go odpuścić. Obecnie mam kablówkę ze słabym sygnałem bo to sieć wyłącznie w blokach gdzie jest 250 abonentów. Ale w momencie jak kupiłbym tv, zdecydowałbym się na telewizję na kartę z dekoderem HD. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

Polecam ten model, posiadam dwa z różnymi matrycami. Jeden matryca od samsunga Version no:02,druga z Tajwanu Chunghwa Picture Tubes Version no:01, obie sprawują się wyśmienicie.
Telewizor jest wyposażony w satelitarny dekoder HD i o dziwo odbieram telewizje HD z 40cm turystycznej anteny satelitarnej.
Jest to model z 2011 roku, wiec niema najnowszych nowinek typu reakcja na polecenia czy kamerę, jednak za cenę 3100zł warto go mieć.
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
Sluper zdecydowanie odradzam Tobie zakup tego Tv. Ogólnie obraz jest ok ale przy scenach dynamicznych ten tv nie wyrabia (prawdopodobnie za słaby procesor) wystarczy prześledzić ten wątek i będziesz wiedział o czym mówię poza tym od nowości mam dwa (na razie tylu się dopatrzyłem) hotpixele;/;/
Radziłbym Tobie trochę dołożyć i kupić Sharpa 830 lub a nawet bardziej Panasonica G30 (50cali na ceneo znajdziesz za 3044zl) to plazma ale wogóle nie zwracaj na to uwagi!!!!! pozdrawiam

Oba moje telewizory przy scenach dynamicznych (piłka nożna, obraz z satelity HD) zachowują się świetnie, obraz płynny, stabilny. Podejrzewam że masz problemy z ustawieniami.
 

fosciu

Member
Fula a jak się odniesiesz do tematu opisywanego przez "pmxman-a" "D6500 problem - rozproszona piłka i narty"?? U mnie występują identyczne przypadłości, poza tym "janeek" również o tym piszę...
 

Sluper

New member
A jak jest z kątami widzenia w tym telewizorze bo mam łóżko pod dosyć dużym kątem i zastanawiam się czy nie utracę dużo na jakości obrazu.
 

fula

New member
Fula a jak się odniesiesz do tematu opisywanego przez "pmxman-a" "D6500 problem - rozproszona piłka i narty"?? U mnie występują identyczne przypadłości, poza tym "janeek" również o tym piszę...

Wystąpiły u mnie parę razy problemy typu "rozproszona piłka i narty" po aktualizacji softu.
Widać było od razu, że coś jest nie tak, problem z systemem w tv.
Dokonałem resetu, ustawiłem od nowa interesujące mnie parametry obrazu i jest do tej pory ok.
Podejrzewam, że wiele tu opisywanych problemów z obrazem wynika na częstym przestawianiu parametrów obrazu i to za którymś razem skutkuje wieszaniem się oprogramowania lub jego częściową wadliwą pracą. Wiele razy spotkałem się z takimi przypadkami, nawet kiedyś miałem zadanie doprowadzenia do wieszania się oprogramowanie celem wykrycia błędów. Soft telewizorów też można w ciemny róg zagonić :)

Dodam jeszcze, że w każdej marce telewizora można tak namieszać w ustawieniach, że spowoduje jego nieprawidłowe wyświetlanie obrazu. Kwestia czasu.
 
Ostatnia edycja:

CzarnaPłyta

New member
Witam. Zastanawiam się właśnie nad zakupem telewizora do 3 tys. zł. Mógłby mi ktoś doradzić odnośnie tego modelu i podsumować czy faktycznie warto go kupić czy raczej sobie go odpuścić. Obecnie mam kablówkę ze słabym sygnałem bo to sieć wyłącznie w blokach gdzie jest 250 abonentów. Ale w momencie jak kupiłbym tv, zdecydowałbym się na telewizję na kartę z dekoderem HD. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

Lepiej odpuść sobie ten model, przynajmniej nie stracisz tylu nerwów a napewno w tej cenie znajdzie się lepszy sprzęt może pozbawiony aż takiej multimedialności ale za to z poprawnym obrazem pozbawionym krytycznych wad (ścinki, smużenie, piksele, etc.).

Ja na tym tv zakończyłem przygodę z tą firmą. Nigdy więcej.
 

Frytejro

New member
hEHEH dobry post CzarnaPłyta. :D Dawno tak sie nie usmiałem. Ja czytajac to forum przez chwile bylem anty na ten TV, ale teraz nie chce innego. Z obrazu jestem wręcz bardzo zadowolony i nie wymienie go na nic bo nie ma potrzeby..
 

Sluper

New member
"Telewizor jest wyposażony w satelitarny dekoder HD i o dziwo odbieram telewizje HD z 40cm turystycznej anteny satelitarnej."
To znaczy, jeżeli posiadam ten tv to aby odbierać cyfrowo telewizję muszę zakupić jeszcze do tego co? Bo posiadam antenę 60 (pozostałość po cyfra+) i nie wiem czy jest w czymś przydatna. To prawda, że ten tuner nie odbiera HOtBIRD'A?
 

jedruch

New member
Nieprawda. Wbudowany tuner sat. odbiera zarówno Astrę jak i Hotbirda. Tak mam ustawione w moim samsungu D6500. Pozdrawiam, jedruch
 

fula

New member
"Telewizor jest wyposażony w satelitarny dekoder HD i o dziwo odbieram telewizje HD z 40cm turystycznej anteny satelitarnej."
To znaczy, jeżeli posiadam ten tv to aby odbierać cyfrowo telewizję muszę zakupić jeszcze do tego co? Bo posiadam antenę 60 (pozostałość po cyfra+) i nie wiem czy jest w czymś przydatna. To prawda, że ten tuner nie odbiera HOtBIRD'A?

Nic więcej nie będziesz musiał posiadać, już masz 60cm talerz, jest większy od mojego talerza, więc lepszy. Możesz jeszcze wyposażyć się w moduł CI na karty np. Cyfrowy Polsat,TNK HD, aby móc odbierać kodowane programy satelitarne. Ten telewizor odbiera wszelakie satelity jakie z naszej szerokości geograficznej są możliwe do odebrania. Odbieram programy z Hotbirda 13E i Astry 19.2E. Ustawienie anteny też jest proste dzięki zapisanym transponderom satelit, a na liście jest ich mnóstwo
 

fula

New member
Lepiej odpuść sobie ten model, przynajmniej nie stracisz tylu nerwów a napewno w tej cenie znajdzie się lepszy sprzęt może pozbawiony aż takiej multimedialności ale za to z poprawnym obrazem pozbawionym krytycznych wad (ścinki, smużenie, piksele, etc.).

Ja na tym tv zakończyłem przygodę z tą firmą. Nigdy więcej.

Nie potwierdzam tej opinii.
Posiadałem ten model 6 miesięcy od niedawna jestem posiadaczem drugiego i w obydwu modelach nie stwierdziłem "krytycznych wad" :)
Nie widzę w tym przedziale cenowym zamiennika tv.
Telewizory LG mają podobne właściwości, cechy, multimedialność, jednak wygląd przeważył za Samsungiem.
 

zbyniot

New member
Od dwóch tygodni jestem posiadaczem tego modelu. Sygnał jest z dekodera cyfrowej kablówki multimedia. Dzięki waszym podpowiedziom ustawiłem obraz i mogę powiedzieć że jest rewelacyjny a na kanałach HD wręcz kosmiczny :). Na początku na kanałach HD występowało zjawisko skoków obrazu, ale szybko ustaliłem, że jest to wina sygnału (wskaźnik pokazywał 20-30% sygnału) po poprawieniu złączy sygnał skoczył do 95% i obraz jest płynny nawet w najszybszych scenach. Innych "wad" nie stwierdziłem a obraz 3D naprawdę rewelacja szczególnie jak podłączyłem do TV odtwarzacz BD-D6500. Znakomicie też odtwarza TV filmy z dysku twardego.
 
Do góry