Samsung TV model D6500

hadetefał

New member
Ja podobnie - oglądałem - czytałem i wybierałem wiedząc dokładnie co. Wybrałem sprzęt który w swojej cenie moim subiektywnym zdaniem w momencie zakupu nie miał konkurencji - zarówno w obrazie jak i dodatkach z których często korzystam. Nie korzystam natomiast wcale z 3D ale kupiłem 3D bo to był pierwszy model który spełniał moje wymagania w jakości obrazu 2D i wygląda dobrze. Ja mam co prawda 40 i nie wiem jak większe ale po kilku miesiącach mogę powiedzieć że obraz to naprawdę ten sprzęt wyświetla nieźle a ostatnio pierwszy raz podłączyłem komputer przez zwykłe złącze D-sub i dopiero byłem mile zaskoczony. Jakaś stara grafika a obraz z PC bajka nawet na d-sub złączu. Są i wady to oczywiste - klatkowanie czy też raczej "opóźnienia" w obrabianiu sygnału obserwuje ale występują na tyle rzadko że nie przeszkadzają. Gdybym miał w tym momencie wybierać nadal wybrałbym ten model - są lepsze ale nie chciałem przesadzać z budżetem na tv - wybrałem kombinację cena/możliwie dobra jakość.
 

hacky

New member
Zgadzam się z poprzednikami. W cenie 3k nie widzę lepszego wyboru. Można się czepiać 3d, ale ja kupiłem dla 2d. U mnie nie ma żadnego klatkowania, claudingu, poświat, obraz jest super.
 

HD Viewer

Banned
W sklepie tego nie zobaczysz. Te klatkowanie jest widoczne jak już sobie wygodnie usiadziesz w fotelu, wlaczysz mecz w HD i wtedy to widac. Nie jest to jakies bardzo uciazliwe ale moje oczy to widzą. Co jakiś czas (bo nie jest to regularne) widzę lekkie przycinki obrazu.
Clouding też jest ale podczas oglądania nie przeszkadza. Widać go jak się zmienia kanały i jest np. cały czarny obraz.
To są wady, które ja widzę i opisuję.
Z plusów dodam, że szczegółowość obrazu HD jest powalająca. Dodatkowo jak dla mnie bardzo dobrze odtwarza mi kanały SD. Jakby wyeliminować to klatkowanie to TV spełniłby moje wymagania w 100%.
Z 3D nie korzystam
 

dereck68

New member
Miałem to samo. Zmieniłem w opcjach obrazu Motion Plus na "wyraźny" (gdzie LED Motion Plus jest na "wyłączony") i wydaje mi się,że to pomogło.
 

mars75

New member
No tak ale co powiecie o blu ray jest to najlepszej jakosci sygnał a wyglada poprostu tragicznie i to po konfiguracji ps3 pod blu ray
 

tiki-taki

New member
Kolego @mieto132 nie zrozum mnie źle ale piszesz w tym temacie że fajny, że polecasz i że jesteś zadowolony tylko sądząc po innych Twoich postach Twój telewizor to D6750 nie D6500 i nie chodzi mi o to że seria ta sama ale Twój tv ma np. Micro dimming a to biorąc pod uwagę jakość obrazu jest bardzo dużo.
 

Helicobacter

New member
Dziwny problem

Witam serdecznie,

Zwracam się do Was z zapytaniem dotyczącym rejestracji poszczególnych aplikacji w przypadku
telewizora Samsung UE32D6500.

Przykładowo ściągam z Samsung apps aplikację Picasa - instaluje się bezproblemu. Po instalacji należy ją zarejestrować - czyli podać login i hasło.... i tu pojawia się problem - nie potrafię wpisać loginu - próbowałem już wiele rzeczy - jedyne co mogę wpisać to hasło - w momencie kiedy próbuje przejść na pole loginu - nie zaznacza się w przypadku klawiatury qwerty - jak wybiorę opcję numeric - to wtedy mogę stanąć na polu login, aczkolwiek pomimo tego nie mogę nic w nim wpisać.....

Identyczna sytuacja miała miejsce w przypadku aplikacji google talk czy facebook - z tą tylko różnicą, iż po uruchomieniu danych aplikacji mogłem wpisać dane logowania bezpośrednio w aplikacji. W przypadku Picasy jest inaczej - jestem zmuszony do zrobienia tego z poziomu ustawień w Smarcie poprzez wybranie literki D ....

Jeśli Ktoś z was miał podobny problem bardzo proszę o pomoc - nie wiem co z tym zrobić....

Pozdrawiam
Tomek
 

tiki-taki

New member
Moim zdaniem zbędny bajer, jak masz tablet lub telefon z androidem sciagasz darmową aplikację "samsung remote" i oprócz funkcji pilota masz pełną klawiaturę qwerty a jeszcze dodatkowo funkcję myszki coś jak w laptopach tylko tu palec przesuwasz po ekranie
 

wielic

New member
może i tak ale na moim telefonie samsung remote nie działa i korzystam z aplikacji "polot samygo" a to nie to samo dobrze wiedzieć ze istnieje klawiatura która działa z tv
 

tiki-taki

New member
No tak ale 100$ to prawie 300 zł a dokladajac do tego ze 100 może 200 zł można już kupić tablet na którym ten program będzie działał, ja na początku chciałem kupić ten droższy pilot z dotykowym ekranem ale stwierdziłem że właśnie za tą kwotę sprawie sobie tablet i powiem Ci że nie dość że jako pilot aplikacja jest super to dodatkowo jako że to tablet masz masę innych możliwości w wykorzystaniu urządzenia nie tylko jako pilot
 

janeek

New member
wytrwałosci !!

Miałem to samo. Zmieniłem w opcjach obrazu Motion Plus na "wyraźny" (gdzie LED Motion Plus jest na "wyłączony") i wydaje mi się,że to pomogło.

ja to też to przerabiałem na chwile wydaje się ok .Ostatnio właśnie jak były skoki narciarskie to na takim ustawieniu mam odbicie drugiej narty takie lekkie przebłyski , udało mi się to zlikwidować wyłączając całkowicie motion plus , ale przy takim ustawieniu napisy na pasku okropnie smużą i znów porażka...
 

fosciu

Member
"jannek" dokładnie mam taki sam przypadek jak oglądam skoki narciarskie;/;/;/ i bardzo mnie to irytuje... skoro wyłączenie motion plus pomaga ale smuży to wole smużenie niż te "odbicia"....
 

MrBungle

New member
klawiatura do Samsung D6500

Witam

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy można podłączyć klawiaturę , mysz do tego telewizora ? jeśli tak to jaką ?
 

cezary1020

New member
Telewizor posiada 4 x HDMI :
-1(DVI)
-2(ARC)
-3
-4
Czy wszystkie działają tak samo? Mam podpięte kino BR oraz dekoder HD. Może jest jakaś kolejność podpinania i te skróty przy 2 pierwszych coś znaczą?
 

violettamiki

New member
Widzieliście ta klawiaturę QWERTY Remote RMC-QTD1 linka nie mogę dodać bezpośrednio w samsungu kosztuje 99$

witam,
ten pilot nie jest dedykowany do d6500 tylko d7000 i d8000, wiec proszę sie nie dziwić że nie będzie dzialać. Chcialem go kiedys nabyc ale po dłuższym przejrzeniu opinii , filmow na YT oraz kilku telefonach do samsunga zrezygnowałem.
pozdrawiam,
DP
 
Witam. Powiedzcie mi co to za ikonka pojawia mi się w prawym dolnym rogu po naciśnięciu przycisku INFO na pilocie? Wygląd tej ikonki: kwadratowa, w środku jakby niepełne kółko podzielone na dwa segmenty z napisami LED TV i Conventional TV a pośrodku widok baterii i na nim wskazówka.
 

fula

New member
Telewizor posiada 4 x HDMI :
-1(DVI)
-2(ARC)
-3
-4
Czy wszystkie działają tak samo? Mam podpięte kino BR oraz dekoder HD. Może jest jakaś kolejność podpinania i te skróty przy 2 pierwszych coś znaczą?

1 Możliwość podłączenia sygnału cyfrowego np. z karty graficznej komputera (wyjście cyfrowe)
2 Posiada sygnał audio zwrotny wykorzystywany w kinach domowych.
BR oraz dekoder HD możesz dowolnie podpiąć pod te cztery wyjścia.
 
Do góry